Maj 21, 2024, 08:39:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.145 poruka u 18.753 tema - 20.950 članova - Poslednji član: GlenntikSpulk
X3MShop banner

Autor Tema: StefanJ ishrana  (Pročitano 4901 puta)

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2014, 10:30:03 posle podne »
Meni ovo super dodje npr, dodjem sa faxa, profesor nas drzo 2 sata duze te ne mogu da spremam neko meso posto sam gladan kao zivotinja, te uzmem izvadim iz zamrzivaca i samo u rernicu 5 minuta i ful obrok, bez spremanja.
Malo je samo cimanje da sve podelis na ravne casti kad pravis da ne bi u jednom obroku onda imao 100gr mesa u drugom 300gr...ali jbg, ovo pravim vikendom kad nemam sta pametnije da radim, te nema ni zurbe i uglavnom mi traje po 2-3 nedelje.
I ono kontam da je daleko od junk-a, posto dodajem vodu dok su u rerni, te nema previse masti, msm cak i dok se jedu osecam da su suve ko barut. :)
Nadam se da ce da ti se svide ;)

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2014, 10:36:06 posle podne »
Meni ovo super dodje npr, dodjem sa faxa, profesor nas drzo 2 sata duze te ne mogu da spremam neko meso posto sam gladan kao zivotinja, te uzmem izvadim iz zamrzivaca i samo u rernicu 5 minuta i ful obrok, bez spremanja.
Malo je samo cimanje da sve podelis na ravne casti kad pravis da ne bi u jednom obroku onda imao 100gr mesa u drugom 300gr...ali jbg, ovo pravim vikendom kad nemam sta pametnije da radim, te nema ni zurbe i uglavnom mi traje po 2-3 nedelje.
I ono kontam da je daleko od junk-a, posto dodajem vodu dok su u rerni, te nema previse masti, msm cak i dok se jedu osecam da su suve ko barut. :)
Nadam se da ce da ti se svide ;)
UHh po receptu vec mi se svidjaju a pogotovu kao sarme lele gde ces bolje :D
A pazi stavis na vagu i meris da ima po 200 gr min i aj zdravo dodje ti najlakse taman znas koliko imas i pirinca u unutra.Ja kada nemam vremena ili zurim uzmem blend i omega3 ili badem cugnem dok nesto ne napravim.mada ja kakav sam jeo bi samo te sarme.
Be patient,results will come !!!

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2014, 10:40:22 posle podne »
E pa problem je taj sto ne mozes da meris po 200gr jer se sve pomesa :) nego kad tu, ae da nazovemo smesu za punjenje napravis, onda sve stavis u veliku zdelu da sve stane i onda podelis na 10, oduzimas delis, itd itd....vise je matematika  malo :)
u fazonu meni bude oko 400-500gr na kraju sa svim, bukvalno sam tako i poceo da radim...napravim sarme napunim...i onda ih merim gotove, kad bude 400-500 to pakujem i stavljam kao jedan obrok, jer ova prva varijanta je zaista mnooooogoo peglanje :)

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2014, 10:43:57 posle podne »
heh ma brate ako stavim 500gr mesa to ima da nestane za 2 obroka eventualno 3.Ali definitivno dobar recept da se nesto menja u ishrani samo treba biti kreativan.
Be patient,results will come !!!

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #19 poslato: April 06, 2014, 07:54:03 posle podne »
Krenuo sam sa malo ozbiljnijim planom ishrane, te sam korigovao ketogenu sve po PS-u, ali imam par nedoumica oko kojih mi treba pomoc.

I obrok: 4-5 jajeta (zavisi od tezine, uglavnom da ima 30g proteina), sa povrcem (zeleno povrce sa malim procent uh naravno)
II obrok: 100gr mesa, povrce, 100gr kackavalja (niskomasni kackavalj, 13g masti, 27g proteina 0g UH)
III obrok: 200gr mesa, povrce
IV obrok: 200gr mesa, povrce
V obrok: 200gr meggle sira, 50gr kackavalja i 20gr oraha

Makronutrijenti:
B≈200gr; UH≈25gr; M≈65gr

Prvo pitanje, sa ovakvom ishranom, da li smem da unosim UH nakon vezbanja i nakon kardia i ako smem, koliko je to preporucljivo, i sta bi bilo najbolje.
Dalje, nakon prve nedelje primecujem ogroman nedostatak energije u toku vezbanja, znaci preko dana je sve OK, ali nakon 15-20 minuta vezbanja zaista mi je tesko da nastavim sa vezbanjem te ostatak treninga onako ofrlje odradim, koliko mogu. Da li smem da napravim neku kucnu varijantu sportskog osezavajuceg pica (tipa cedjeni limun, kokosova voda, so itd., nesto na tu varijantu),a da mi ne remeti ketozu. Ili bilo koji drugi savet za resenje ovog problema ako ima neko :/

Takodje, ako ovde postoji mesta za korekcije rado cu da saslusam i uvazim :)
Pozdrav.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #20 poslato: April 06, 2014, 09:57:22 posle podne »
DANI OD PONEDELJKA DO SUBOTE

1.OBROK–2 cela jaja+6 belanaca,šaka oraha,badema ili lešnika,kompleks vitamina i minerala
2.OBROK– 250g crvenog  mesa+povrce+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili šaka oraha,badema ili lešnika
3.OBROK– 250g crvenog mesa+ povrce+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili šaka oraha,badema ili lešnika
4. OBROK 250g belog mesa+povrce+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja
5. OBROK– 250g belog mesa+ povrce+50 g lešnika
6.OBROK ako neko bas ne moze da izdrzi onda uzeti 2 cela kuvana jajeta

SUBOTA i NEDELJA

1.OBROK 4 cela jaja+5 belanaca+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja,kompleks vitamina i minerala
2.OBROK– 200g  mesa+75g pirinca+povrce
3.OBROK– 200gr belog  mesa + 75g pirinca + povrce
4. OBROK– 200g mesa+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja
5. OBROK– 200gr belog  mesa+75g pirinca +50 g oraha
6.OBROK– ukoliko se oseca potreba…2 cela kuvana jajeta

Nadam se da ti je ovo pomoglo oko keto dijete..
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #21 poslato: April 06, 2014, 10:53:20 posle podne »
@StefanJ
Nije ovo dobro :)
Ne znam gde si citao da se kackavalj jede na keto dijeti, bilo bi dobro da je tako :)
Fale ti masti u obrocima, imas ih samo u dorucku i nesto malo za veceru.
UH ne treba da unosis uopste, neko ubacuje proste secere u PWM neko ne, zavisi

Milan ti je dao primer kako keto dijeta treba da izgleda.
A evo ti i sve najvaznije sto se tice keto dijete, vlada sin se potrudio da sve objedini
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.msg321050.html#msg321050

Pitanje je da li ti i treba keto dijeta, posle nje mozes da dobijes sala vise nego sto si imao pre pocetka ovog rezima ishrane ako ne znas kako da "izadjes" iz dijete.

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #22 poslato: April 06, 2014, 11:49:18 posle podne »
Ovako, prvo hvala na odgovorima :)

Procitao sam naravno to sve jos odavno, kao i mnogo drugih sajtova, ali ove nedoumice su ostale.
Sto se kackavalja tice, pa ima par mesta gde sam procitao da sme npr http://cavemanketo.com/, bas ovde sto je neko postavio sajt, i takodje na mnogim drugim mestima, tako da koliko sam ukapirao, sme i ok ga je jeste na keto :/

Pa da u sustini, moji obroci su bukvalno isti kao tu navedeni, samo sto posto imam 78 kila jedem duplo manje nego sto je navedeno tu, jer ne vidim svrhu da unosim vise do 200gr proteina. Kakve masti da ubacim jos, konretno iz cega? Jos orasastog voca?

E to mi je bas i poenta celog posta, sto se tice UH...da li je ok uneti neki ``sports drink`` ili neka blaza homemade varijanta u toku treninga, jer mi zaista nedostaje energije i ne mogu da odradim ni 50% normalnog treninga (malo je i nedostatak forme kontam u pitanju, jer zbog operacije nisam trenirao duzi period).
I ako je ok, sta je najbolje za to, neki ''recept'' :)

Takodje ovo punjenje nisam pisao, podrazumeva se, pirinac uz obroke isto ovako kao sto je navedeno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: StefanJ ishrana
« Odgovor #23 poslato: April 07, 2014, 06:07:37 pre podne »
Ovako, prvo hvala na odgovorima :)

Procitao sam naravno to sve jos odavno, kao i mnogo drugih sajtova, ali ove nedoumice su ostale.
Sto se kackavalja tice, pa ima par mesta gde sam procitao da sme npr http://cavemanketo.com/, bas ovde sto je neko postavio sajt, i takodje na mnogim drugim mestima, tako da koliko sam ukapirao, sme i ok ga je jeste na keto :/

Pa da u sustini, moji obroci su bukvalno isti kao tu navedeni, samo sto posto imam 78 kila jedem duplo manje nego sto je navedeno tu, jer ne vidim svrhu da unosim vise do 200gr proteina. Kakve masti da ubacim jos, konretno iz cega? Jos orasastog voca?

E to mi je bas i poenta celog posta, sto se tice UH...da li je ok uneti neki ``sports drink`` ili neka blaza homemade varijanta u toku treninga, jer mi zaista nedostaje energije i ne mogu da odradim ni 50% normalnog treninga (malo je i nedostatak forme kontam u pitanju, jer zbog operacije nisam trenirao duzi period).
I ako je ok, sta je najbolje za to, neki ''recept'' :)


pa ne treba da unoss ni 200 gr
a ovo :nemam energije za trening jer nemas UH..jbg.o tome je pricano vec zilion puta.
Pusti internet
i nixa kaze da se moze slanina jesti (doduse,nisko masna,kako on kaze),ali jel to znaic da je trebas onda uvrstiti u ishranu? tako ej i sa kackavljaom..mislim,
Takodje ovo punjenje nisam pisao, podrazumeva se, pirinac uz obroke isto ovako kao sto je navedeno.