April 26, 2024, 01:06:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: The Dominator - pitanja  (Pročitano 7091 puta)

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
The Dominator - pitanja
« poslato: Maj 08, 2014, 09:41:57 posle podne »
Imam nekoliko pitanja u vezi prehranu i trening. Trenutno sam na defke i prvu nedelju na rotaciju UH. Vrjeme defke traje mi 17 nedelja od kojih 11nedelja-Rotacija i 6nedela-1.2.3 Trbusnjaci... dieta (mislim da je Low Carb). E sad pitanja:

1.Dali je OK ako jaja przim (malo suncokreetovo ulje na salvetu premazana tava) i 3,2% tj punomasnu urdu? Ili da izbacim urdu?
2.Dali je dobro da u skolu pojedem od one Rice Cakes* i niskomasleni jogurt tj dali je ok unjeti Rice Cakes na defke?
3.Dali je dobro da trening na defke bude 3x Full body? Od ponedeljak stavim 30min cardio nakon svaki trening.

To bi bilo to. Hvala.


Ove su one Rice Cakes ^

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2014, 06:00:05 pre podne »
a neke paramtere o sebi?
fotografije mozda?

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2014, 11:42:51 pre podne »
pa imam 17 god. Treniram vec godinu i neki mjesec.
Tezina: 82
Visina: ~175cm

Moja rotacija: 200-125-50-150-100-50-50 gdje Visoki unos UH (200 i 150); Srednji(125-100); Niski-50
Uradio sam da bude Visoko-Sredno-Nisko-Visoko-Sredno-Nisko-Nisko
Primarni izvor UH mi je Krompir jer ostalo(pirinac i ovesne mrzim da jedem, to samo kad je masa); Izvor proteina Pilece belo, jaja, tunjevina, oslic.

Od ponedeljak dodat cu kardio nakon treninge. Nakon tu nedelju dodat cu jednu 0 pa posle dve 0. Trening nemogu vise od 3x nedeljno jer skola i obaveze.

Recite ako treba jos nesto da napisem. Slike nemogu, ali iskreno recicu da nemam bas puno toga BF, imao sam i vise od ovo sto imam sad.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2014, 11:46:03 pre podne »
Meni nije jasno,zasto si ti unapred isplanirao koliko ces nedelja biti na rotacijama,tj.11 kako ti kazes,a da posle ides na drugi tip dijete...
Zasto mislis da ne bi mogao da ostvaris cilj samo sa rotacijama?
Odredjenim korekcijama(dijeta,kardio,tegovi),ti mozes da produzis delotvornost dijete jako dugo...
Ovo pogotovo vazi,ukoliko nisi drzao dijetu,i prvi put se suusreces sa njom...

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2014, 11:56:50 pre podne »
Meni nije jasno,zasto si ti unapred isplanirao koliko ces nedelja biti na rotacijama,tj.11 kako ti kazes,a da posle ides na drugi tip dijete...
Zasto mislis da ne bi mogao da ostvaris cilj samo sa rotacijama?
Odredjenim korekcijama(dijeta,kardio,tegovi),ti mozes da produzis delotvornost dijete jako dugo...
Ovo pogotovo vazi,ukoliko nisi drzao dijetu,i prvi put se suusreces sa njom...

A cuj brate ja to sam isplanirao ali ne znaci da ce tako da bude jel ako uspijem da udjem u formu ranije od 17 nedelja onda to bi bilo jakoo dobro. Inace nisam prvi put na ovu dijetu ni na pedjinu dijetu ali to sto sam koristio ove dijete su bile max do 3-4 nedelje nista vise zato mogu slobodno da kazem da mi je prvi put sa ovu dijetu toliko dugo. Ja to sam rekao jer zelim da imam i plan B. To je to. Inace ja znam da je rotacija jako delotvorna posebno kad stavimo dve-tri 0 i pojacajmo trening i kardio mislim da bi islo super.

Edit: Zato sam i pitao one pitanja na prvi post jer ne zelim da opet zeznem stvar, jer jednom sam bio na "defke" kad sam poceo da treniram ali nista nije bilo jer nista nisam znao.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2014, 12:01:54 posle podne TheDominator »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2014, 12:04:04 posle podne »
Ako kazes da ti bf nije visok,sumnjam da ce ti trebati 17 nedelja da dodjes do zeljenog izgleda...
Ok je da imas i alternativan plan,ali o tome razmisljas kada za to dodje vreme... ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2014, 12:07:27 posle podne »
82 kg imas sada i skidas kg?
i kazes da : "ovisno od toga,kako udjes u formu,ces da drzis dijetu"
moze malo vise detalja o tome iz kog razloga u formu,koje takmicenje je u pitanju, itd itd itd
i ponovo,a bez fotogorafija je jako tesko bilo sta da se kaze
generalno
plan rotacija pije vodu
1.ok a sta je urda,nemam pojma (mada mi ne lici ni na sta dobro cim : punomasna 3.2%)
2 riza cakes ok,aki je upao u ukupan unos Uh,a mene npr zivo intresuje gde raucnas JOGURT onda u tom danu?
3.trening nema veze.mada ti sa tolikim stazom ne bi trebalo ni da razmisljas o necemu drugom,a ne sa kompleksnim treningom kakav je full body ali jbg..interent nosi svoje posasti pa ...

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2014, 12:11:09 posle podne »
Ako kazes da ti bf nije visok,sumnjam da ce ti trebati 17 nedelja da dodjes do zeljenog izgleda...
Ok je da imas i alternativan plan,ali o tome razmisljas kada za to dodje vreme... ;)

ja cu biti jako zadovoljan ako sebe vidim u formu kakvu sto zelim za manje od 17 nedelja. Taman imat cu vrejeme da odrzim formu i da se malo napunim i da izgledam jos bolje... Ali necu nista da pretpostavljam jos sad tek je pocetak.

EDIT:
82 kg imas sada i skidas kg?
i kazes da : "ovisno od toga,kako udjes u formu,ces da drzis dijetu"
moze malo vise detalja o tome iz kog razloga u formu,koje takmicenje je u pitanju, itd itd itd
i ponovo,a bez fotogorafija je jako tesko bilo sta da se kaze
generalno
plan rotacija pije vodu
1.ok a sta je urda,nemam pojma (mada mi ne lici ni na sta dobro cim : punomasna 3.2%)
2 riza cakes ok,aki je upao u ukupan unos Uh,a mene npr zivo intresuje gde raucnas JOGURT onda u tom danu?
3.trening nema veze.mada ti sa tolikim stazom ne bi trebalo ni da razmisljas o necemu drugom,a ne sa kompleksnim treningom kakav je full body ali jbg..interent nosi svoje posasti pa ...

To ulazanje u formu sam upotrebio ne za takmicenje i takve stvari (znam da kada je takmicenje u pitanju upotrebi se taj zbor.. "forma") ali forma u ovaj kontekst znaci izgled kakav bi zeleo da postignem ,nista ozbilno.

1. uf neznam kako se kaze na srpskom ali iskreno i ja nista ne vidim dobro u nju kad ima masnocu 3.2%, odbacicu, meni je bitno da je nacin kuhanje jaja Ok.
2.Naravno da riza cakes upadaju u ukupan unos UH to cu da izracunam kako sto treba. Jogurt bi stavio u izvor proteina (znam da proteine od mlecne proizvode nema tolika vrednost kao meso ali mrzim da pijem Mleko sad kad sam poceo defke pa zato bi uzeo taj 250-300ml niskomasleni jogurt bar dok ne zavrsi skola nakon toga izbacim sve mlecne proizvode).
3. nisam te ovdje bas razumeo.. mislio si da je full body kompleksan za moj staz ili da je ok? Ako mislis da je kompleksan onda kakav plan preporucujes a da bude 3x?
« Poslednja izmena: Maj 09, 2014, 12:22:01 posle podne TheDominator »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2014, 12:20:21 posle podne »
ali o kakvoj je formi rec za Boga miloga?
kakvo punjenje? za cega se punis?

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2014, 12:23:39 posle podne »
editovao sam prethodno mislenje pa procitaj tamo a to punenje podrazumevam odrzavanje forme tj reverse dieting.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2014, 12:29:17 posle podne »
mislim da ti imas krivu postavku u startu i tu je generalno problem.
forma i izlged nisu ni priblizno isti pojamovi
punenjje i reverse dietng,jos su dalji pojmovi
ono sto je evidetno je to da "citas",ali je jos jasnije da ti je nastao haos u glavi od mora informacija i da sada brkas brzine i upotrebljavas termine i izraze koje si negde procitao,a pokusavas ih ubaciti u "svoj plan" kao nesto da bi ispalo svermirski dobro,a u stvari nisi svestan da to nema veze nis a cim,a pogtovo ne sa tim sto ti zelis,a s obzirom na staz i godine koje imas.
Ali evo
postavi i ookaci fotografije i razuveri me u ovo gore receno tj napisano,ja cu debelo da se izvinem.

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2014, 12:46:35 posle podne »
mislim da ti imas krivu postavku u startu i tu je generalno problem.
forma i izlged nisu ni priblizno isti pojamovi
punenjje i reverse dietng,jos su dalji pojmovi
ono sto je evidetno je to da "citas",ali je jos jasnije da ti je nastao haos u glavi od mora informacija i da sada brkas brzine i upotrebljavas termine i izraze koje si negde procitao,a pokusavas ih ubaciti u "svoj plan" kao nesto da bi ispalo svermirski dobro,a u stvari nisi svestan da to nema veze nis a cim,a pogtovo ne sa tim sto ti zelis,a s obzirom na staz i godine koje imas.
Ali evo
postavi i ookaci fotografije i razuveri me u ovo gore receno tj napisano,ja cu debelo da se izvinem.
A cuj Pedja ja znam da trebam jos ucit i sve to zato sam i postavio ova pitanja jer iskusnih vjezbaca kao sto si ti i jos puno na ovaj forum mogu da me upute (mene i ostalio kao ja) u pravi smjer da postignem ono sto zelim bez greske i lutanja. Eto vidis sad ako nisam rekao ono sto "znam" ne bih naucio koji pojama u koji kontekst pripada. E za ovo u pravo si ne samo da mi je moja glava u haos nego vecinom vjezbaca jer tolike informacije sto internet dozvoljava, gubi se ono kvalitetno tj "Old School".

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2014, 12:53:55 posle podne »
nije ovde da sam ja nesto old schol-nema to veze sa tim
vec je genelrano probem kod mladih vezbaca sto se koriste sa stvarima koje IM NE TREBAJU
vidi d,da skratimo
ti ces od ovoga sto radis,bilo da je ova ishrana ili trening-imati koristi i sigurno ces postici neki reuzlatat
da li ce to biti to sto ti hoces ili ne-nemam pojma.
ali
postavlja se pitanje,ako se i nastavis baviti sa ovim sprootom ,a posto sada imas 17 god,sta ces onda na sledecoj dijeti da koristis od treninga,itd..
stvar je  tome da ovde opcije NISU BESKONACNE,jer sve su u stvari varijacije na zadatu temu i telo je masina,koja veoma veoma dobro pamti i registuje svake nadrzaje,a pogtovo maltretiranje,a ovo stoi mi radimo,jeste sigurno maltretiranje i ne spada u "obicnu fizicku aktivnost " itd..

hrani se tako kako se hranis (*uz male ispravke)
vezbaj normalno bez kompleksnih tehinka i ko zna cega
ubaci kardio za pcoetak 2 -3 x
i prati ogledalo

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2014, 01:05:43 posle podne »
nije ovde da sam ja nesto old schol-nema to veze sa tim
vec je genelrano probem kod mladih vezbaca sto se koriste sa stvarima koje IM NE TREBAJU
vidi d,da skratimo
ti ces od ovoga sto radis,bilo da je ova ishrana ili trening-imati koristi i sigurno ces postici neki reuzlatat
da li ce to biti to sto ti hoces ili ne-nemam pojma.
ali
postavlja se pitanje,ako se i nastavis baviti sa ovim sprootom ,a posto sada imas 17 god,sta ces onda na sledecoj dijeti da koristis od treninga,itd..
stvar je  tome da ovde opcije NISU BESKONACNE,jer sve su u stvari varijacije na zadatu temu i telo je masina,koja veoma veoma dobro pamti i registuje svake nadrzaje,a pogtovo maltretiranje,a ovo stoi mi radimo,jeste sigurno maltretiranje i ne spada u "obicnu fizicku aktivnost " itd..

hrani se tako kako se hranis (*uz male ispravke)
vezbaj normalno bez kompleksnih tehinka i ko zna cega
ubaci kardio za pcoetak 2 -3 x
i prati ogledalo

Podrsku za ovo. Znam jer sam iskusio zasto kada sam poceo trening poceo sam odma sa 6 dena split trening koi je bio bez rezultate, nakon neki mjesec poceo sam koristit Drop serije isto tako nista svemirski se nije desilo tako da vec te stvari sam iskusio da svi pocetnici pocinju nesto koje prvo procitaju na internet i odma zele da probaju i ocekuju neke velike rezultate i nakraju sledi razocarenje (kao sto sam bio i ja).
Kad si spomenuo tehnike o treningu samo jos ovo da te pitam, dali je OK da ukljucim superserije nakon neko vrjeme dok sam na dijetu(jer mislim da nije to neka jako kompleksna tehnika)?? To bi bilo to, i puno ti Hvala zasto stv sam naucio nesto od ovo sto si rekao i cjenim tvoje mislenje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: The Dominator - pitanja
« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2014, 02:10:57 posle podne »
super serije moze
ali kao SHOK terpaiju na dva ili tri treninga max nedljeno,a nikako da ti to cini CEO ili glavni deo treninga