Maj 20, 2024, 11:38:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!  (Pročitano 32215 puta)

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2006, 11:02:55 posle podne »
Frank Zane je unosio 180g proteina, a Mike Mentzer  i dosta manje,  pa nek neko kaze da su lose izgledali!
:shock: :shock:
Odakle ti ta informacija?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #31 poslato: Decembar 03, 2006, 09:19:16 pre podne »
Frank Zane je unosio 180g proteina, a Mike Mentzer  i dosta manje,  pa nek neko kaze da su lose izgledali!

.............i ti to naravno znas 100%........a verovatno znas da im je misic rastao od amrecikog vazduha,burger kinga i coca cole ali e light nego obicne...

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #32 poslato: Decembar 03, 2006, 10:03:42 pre podne »
Frank Zane je unosio 180g proteina, a Mike Mentzer  i dosta manje,  pa nek neko kaze da su lose izgledali!
:shock: :shock:
Odakle ti ta informacija?
On mu je bio nutricionista! :twisted: :twisted:
Liberte toujours

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #33 poslato: Decembar 03, 2006, 10:42:55 pre podne »
Sve i da je tako kako Vranac tvrdi za Mike Mentzera, on je bio vrlo jedinstven u pogledima kako na druge oblasti tipa treninga, zivota i svega, pa njega tesko da bih uzeo kao nesto sto treba slijepo pratiti...
Sad mogu naci na netu "izvor" kojim bih podkrijepio svaku svoju tvrdnju... iz bilo koje oblasti... Recimo evo da uzmemo da svi treniramo 3 puta nedjeljno sve misicne partije, kao sto je navodno Arnold radio... i sta razvicu se kao Arnold... Kako da ne...99.99% nece dobiti nista...

Dalje niko od vas ne zeli da vozi auto star 30 godina, uradjen tehnologijom koja je tada bila aktuelna... Pa valjda se i u prehrani u prethodnih 30 godina napredovalo, pa je logicnije gledati nesto sto velikoj vecini danas odgovara, a to je recimo tih 3-4 gr po kg proteina, koje opet ne moraju biti nesto sto ce odgovarati svima, ali probati, experimentisati, a ne naci neku teoriju koja nam odgovara iz bilo kojih razloga (finansija, dosadnog spremanja obroka.. ) i drzati se slijepo nje...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #34 poslato: Decembar 03, 2006, 10:45:57 pre podne »
TACNO..

SVAKI ODGOVR NA NEJGOVU TEROIJU TJ TEROIJU KOJU PODRZAVA JE..

PROBAJ....I TU JE KRAJ..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #35 poslato: Decembar 03, 2006, 11:10:15 pre podne »
Sve to stoji, al ja jos nisam dobio odgovor koliko Rasha dnevno unosi proteina, Pedja izgleda da je tebe i Rasha zajeb´o u tome..
Bolan Rasha znas li ti sta je 300 grama govedine bolan, nije ti to piletina mekana, jos njegovih par obroka te iste govedine + jos mesa + jos svega.. (Cutler).
Kako mozes reci da je to malo  :?

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2006, 06:54:48 posle podne »
Rasa daje 150 Evra  mesecno samo na meso...

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2006, 07:35:13 posle podne »
Rasa daje 150 Evra  mesecno samo na meso...

Ne vidim kakve fajde ima davati tolike pare kad je rekreativac...  :o

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #38 poslato: Decembar 03, 2006, 08:05:18 posle podne »
Sve to stoji, al ja jos nisam dobio odgovor koliko Rasha dnevno unosi proteina, Pedja izgleda da je tebe i Rasha zajeb´o u tome..
Bolan Rasha znas li ti sta je 300 grama govedine bolan, nije ti to piletina mekana, jos njegovih par obroka te iste govedine + jos mesa + jos svega.. (Cutler).
Kako mozes reci da je to malo  :?
Ne znam zasto bi nekom od +100kg sa niskim bf bio problem da unese 1000g proteina? Samo je pitanje da li je isplativo (i finansijski, a i da li ce doneti veci napredak nego npr 500g). Odgovor je sigurno ne!
Npr, ja kad imam celodnevno planinarenje imam 12-15 obroka u tom danu. U tih 12+ obroka nakupi se preko 600g proteina, a nekad i preko 8000kcal, ispraceno sa +30g glutamina, a imam samo nekih 72kg. Ali meni je toliki unos tad potreban. Naravno, to mi se ne desava cesto, vec otprilike jednom u mesecno, kad imam penjanje u trajanju od 14-15, pa i vise sati.
Sto sam sve ovo pisao? Koja je poenta? To da ne treba napadati sad Rashu zbog njegovog visokog unosa proteina, mozda decko stvarno ima velike potrebe. Otkud vi znate, pa ga odmah napadate?

Van mreže Vranac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Kopaonik - turistički portal
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #39 poslato: Decembar 04, 2006, 08:54:59 pre podne »
Frank Zane je unosio 180g proteina, a Mike Mentzer  i dosta manje,  pa nek neko kaze da su lose izgledali!
:shock: :shock:
Odakle ti ta informacija?


A 1977 Seminar with Frank Zane
http://www.musclenet.com/frankzane.htm

Њему сигурно није било у интересу да умањује количину протеина коју једе јер је радио у рекламним кампањама за нутриционе компаније.  Зато и можеш да прочитап у данашњим магазинима да треба да једеш по 600 грама протеина, јер знају да  то не можеш да унесеш кроз исхрану, него мора да трошиш стотине евра на њихове суплементе.


А Мајк Менцер је био у свему екстрем и то сви знају.  Он је у једном чланку написао да је смањио унос протеина на 60 грама и да му се није смањила мишићна маса.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #40 poslato: Decembar 04, 2006, 09:01:36 pre podne »
Sve to stoji, al ja jos nisam dobio odgovor koliko Rasha dnevno unosi proteina, Pedja izgleda da je tebe i Rasha zajeb´o u tome..
Bolan Rasha znas li ti sta je 300 grama govedine bolan, nije ti to piletina mekana, jos njegovih par obroka te iste govedine + jos mesa + jos svega.. (Cutler).
Kako mozes reci da je to malo  :?
Ne znam zasto bi nekom od +100kg sa niskim bf bio problem da unese 1000g proteina? Samo je pitanje da li je isplativo (i finansijski, a i da li ce doneti veci napredak nego npr 500g). Odgovor je sigurno ne!
Npr, ja kad imam celodnevno planinarenje imam 12-15 obroka u tom danu. U tih 12+ obroka nakupi se preko 600g proteina, a nekad i preko 8000kcal, ispraceno sa +30g glutamina, a imam samo nekih 72kg. Ali meni je toliki unos tad potreban. Naravno, to mi se ne desava cesto, vec otprilike jednom u mesecno, kad imam penjanje u trajanju od 14-15, pa i vise sati.
Sto sam sve ovo pisao? Koja je poenta? To da ne treba napadati sad Rashu zbog njegovog visokog unosa proteina, mozda decko stvarno ima velike potrebe. Otkud vi znate, pa ga odmah napadate?
....
....

EVO OVAKO......

TI ILI NEZNAS STA PISES ILI TI JE DAN KAO NA SEVERNOM POLU TJ POLARNI DAN PA TRAJE 255 DANA.....

NA STA OVO LICI....IMAM PENJANJE 12-15 SATI I UNOSIS 12-15 OBROKA...??....PA STA PRICAS TI COVECE...?????

AJ STAVI OVDE TAJ BRZOPOTEZNI JELOVNIK GDE UNOSIS 600 gr PROTEINA U TOKU DANA I TAKO DA JEDES I PLAZAS SE PO PLANINAMA I GORAMA...

STVARO NEVEROVATNO!!!

AJ MOLIM TE KAO BOGA STAVI TAJ JELOVNIK OVDE.......JAKO ME ZNAIMA KAKO NEKO MOZE DA UNESE 600 GR PROTEINA I DA UJEDNO SE PENJE I STO JE JOS ROMANTICNIJE DA BORAVI NA NEKOJ PLANINI ILI NEKOJ VUKOJEBINII GDE NEMA NIAKKAVE MOGUCNOSTI ZA SPREMANJE HRANE...

DAKLE..PO OVOJ LOGICI TI ILI SI LAV ILI LJUDOZDER I ZDERES ZIVO MESO...DRUGAICJE...JA NE VIDIM KAKO MOZES DA UNESES 600 GR I VISE KAKO TI KAZES..
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2006, 09:27:38 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #41 poslato: Decembar 04, 2006, 09:06:05 pre podne »
Frank Zane je unosio 180g proteina, a Mike Mentzer  i dosta manje,  pa nek neko kaze da su lose izgledali!
:shock: :shock:
Odakle ti ta informacija?


A 1977 Seminar with Frank Zane
http://www.musclenet.com/frankzane.htm

Њему сигурно није било у интересу да умањује количину протеина коју једе јер је радио у рекламним кампањама за нутриционе компаније.  Зато и можеш да прочитап у данашњим магазинима да треба да једеш по 600 грама протеина, јер знају да  то не можеш да унесеш кроз исхрану, него мора да трошиш стотине евра на њихове суплементе.


А Мајк Менцер је био у свему екстрем и то сви знају.  Он је у једном чланку написао да је смањио унос протеина на 60 грама и да му се није смањила мишићна маса.


.......SVI SU ONI BILI EXTREMI.....

ZASTO ZANE NE BI IMAO RAZLOGA DA KAZE BILO STA DRUGO TJ DA JE UNOSIO 18 GR PROTEINA ALI DA SADA SA OVE TACKE GLEDISTA BI UNOSIO VISE????????......JEL TEBI TO NESTO GOVRI...I DA..TI RECE..RADIO JE KAMOPANJU ZA SUPLEMENT COMPANY...HAHAHHAHAHAHHAH...JBT....

ST SE TICE MENTZERA......PA JEL TI ODISTA VERUJES DA JE COVEK SA ONOLIKOM MISICNOM MASOM UNOSIO 60 GR PROTEINA DNEVNO...

STVARNO S SMESAN AKO TO VERUJES..

I MUKA MI JE VISE OD STALNOG OLEMSIANJA OKO UNOSA PROTEINA...I SVAKE MESEC DANS SE OPOJAVI JEDAN KAO TI SA TEROIJOM DA JE DOVOLJNO VEKNA HLEBA I 1 PASTETA I DA MOZES DA IDES NA TAKMICENJE...

COVECE..PROBAJ..STAVI SLIKE OVDE....NAJDI DOKAZE...NEMOJ DA LUPAS BUDALSTINE....

AKO NEKO UNSOI 300 GR PROTEINA I IMA ODLICNE REZULATATE...500 GRA CE SAMO DA MU DONESE BOLJE REZYALTETE....TO UPATMI..

NIKO NEMA NOVCA I MOGUCNOSTI DA UNOSI 1000 GR PROTOEINA TAKO DA ONO RASINO I NIJE OZBILJNO...

ALI MOGUCNONSTPOVECVANJA PROTEINA MOZE DONETI SAMO NAPREDAK...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #42 poslato: Decembar 04, 2006, 01:39:39 posle podne »
Pa, zar i u tom povecavanju ne postoji granica?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #43 poslato: Decembar 04, 2006, 01:44:21 posle podne »
Rasha, lupas gluposti, ko jos moze pojesti kilogram proteina dnevno, i kakve ima fajde uzeti 5-6 mjerica proteina poslije treninga, pa ipak smo ljudi nismo konji to je sigurno oko 150 grama proteina.
Jos me nesto interesuje, ako jedes kilogram i po mesa dnevno, hajde da vidimo slike, trebalo bi da si velik, a ako nisi onda definitivno u necemu grijesis.
Vidjam ljude koji izgledaju veliko i sa 250-300 grama proteina.. postoje i pro-ovi koji ne unose vise od 300-400 pa su kao stijena... koliko sam ja cuo Greg Kovacs je jeo oko 700 grama proteina dnevno.. niko vise.. i mislim da nema potrebe za 1000 grama proteina dnevno?
Ipak mora negdje postojati granica covjece sta je s tobom.
E nomoj da si lud i prestani da slusas gluposti sto citas po kojekakvim sajtovima-novinama...  Proovi unose 300 grama hahahahahh... Pa covece mozda u PWM... jebote ne vredi...
P.S. Otkud svi vi znate koliko proteina jede bilo ko od njih... Spavate sa mjima???
2 stvar... Ja mozda od svih nas ovde imam najmanje finansijske mogucnosti.... Ali to me nece spreciti... Nema veze... Ja sam vec 3 meseca bez suplemenata... Ikakvih.. I sada sve pare dajem na hranu... A to je kilo do kilo ipo piletine... 2 konzerve od po 280 grama ribe Tuna di Konte... I poneko celo jaje i to je sve... Slike moje... Ja se nadam na leto jer krecem na dijetu u februaru... A sada nema smisla jer sam debeo kao svinja... A poprilicno sam velik... Sve ostalo mozes da me pitas na okupljanju u BG...
P.S. 2 ... Navli na pice... Mozes jednog dana postatio kao Koleman...
Citat
.. Recimo evo da uzmemo da svi treniramo 3 puta nedjeljno sve misicne partije, kao sto je navodno Arnold radio... i sta razvicu se kao Arnold... Kako da ne...99.99% nece dobiti nista...
Otkud ti znas sta je Arnold radio.. Pa ako si bar gledao Pumping Iron mogao si da vidis sta je on radio... Zajebavao druge ljude i govorio im da prave greske da bi on bio najbolji...
Citat
Sve to stoji, al ja jos nisam dobio odgovor koliko Rasha dnevno unosi proteina, Pedja izgleda da je tebe i Rasha zajeb´o u tome..
Bolan Rasha znas li ti sta je 300 grama govedine bolan, nije ti to piletina mekana, jos njegovih par obroka te iste govedine + jos mesa + jos svega.. (Cutler).
Kako mozes reci da je to malo  :?
Znam sta je 300 grama govedine... I iskreno  mi zao sto nemam para da cesce da je jedem... Imas viska???... A neboj se za Katlera... Ima on jake zube...
Citat
Ne znam zasto bi nekom od +100kg sa niskim bf bio problem da unese 1000g proteina? Samo je pitanje da li je isplativo (i finansijski, a i da li ce doneti veci napredak nego npr 500g). Odgovor je sigurno ne!
Npr, ja kad imam celodnevno planinarenje imam 12-15 obroka u tom danu. U tih 12+ obroka nakupi se preko 600g proteina, a nekad i preko 8000kcal, ispraceno sa +30g glutamina, a imam samo nekih 72kg. Ali meni je toliki unos tad potreban. Naravno, to mi se ne desava cesto, vec otprilike jednom u mesecno, kad imam penjanje u trajanju od 14-15, pa i vise sati.
Sto sam sve ovo pisao? Koja je poenta? To da ne treba napadati sad Rashu zbog njegovog visokog unosa proteina, mozda decko stvarno ima velike potrebe. Otkud vi znate, pa ga odmah napadate?
Fora je u tome sto ne mogu da podmirim svoje potrebe.. A ti to sto pricas jedan dan u XX dana... Nije fora pojesti kilo mesa za jedan obrok.. Cilj je u kontinuitetu... Znaci svaki dan.... Nema preeskakanja... A za ove tvoje pro bildere ... Nema smisla komentarisati...

[qupte]NIKO NEMA NOVCA I MOGUCNOSTI DA UNOSI 1000 GR PROTOEINA TAKO DA ONO RASINO I NIJE OZBILJNO...
[/quote] Pa ja i ne pricam za sebe... Bila je rec o Katleru... Ja bih bio srecan kad bih svaki dan imao para za 400///...
I sto se tice one Pedjine dijete... A eto vidite da je neko tu sabrao Pedji 600 i kusur proteina... Samo ni to nije svaki dan isto.. Garant i verovatno da ovaj whey varira unos... Konacno pedja imao 90 kila .... A katler 130... Racunajte sami...

Epilog price.... Misica rastu od... hmmmmmmmm... Pica... Pomfrit.... Suljpa.... Ponekad se kupi onaj kreatin... On vuce vodu u misice... To je dobro... i da 1,5 grama po kili tezine...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #44 poslato: Decembar 04, 2006, 02:39:54 posle podne »
Otkud ti znas sta je Arnold radio.. Pa ako si bar gledao Pumping Iron mogao si da vidis sta je on radio... Zajebavao druge ljude i govorio im da prave greske da bi on bio najbolji...

Vjerovatno si me citirao jer ti smeta sto sam prenio ove info sa Cutlerovog sajta, jer mojim komentarom sam odgovorio covjeku koji je ocito zagovornik izuzetno niskog unosa...Kao i u ovom dijelu, kao i u drugim sam uvijek napominjao da svako treba za sebe da nadje nesto sto mu odgovara, predlozio sam ovom gore covjeku nesto sto predlaze Sarcev tih 3-4gr po kg...sto je opet tek start...
Na pocetku teme sam naglasio da ne znam sastav ovih praskova koje unosi Cutler te da je taj unos sigurno mnogo veci u predtakmicenju... itd itd... i uopste nije bitno, niti tvrdim da je tako nego sam ovo prenio da bi se potegla konkretna i kulturna diskusija...Vidim da si ranije napucio neke ovdje pa te malo bockaju te slike te ovo, pa si popizdio... sve ja to razumijem...

Ali da vidimo imas li neki problem samnom, pa mi se obracas ovim tonom gore?
Gledao sam prvi put Pumping iron prije 15 godina, jel te to intetresovalo ili ti treba nesto drugo?

Nemam sampione nikakav problem sa tvojim teorijama visokog unosa proteina, pisi o tome, priredi i prevedi neki clanak, neko istrazivanje, navedi svoja iskustva a sve na jedan manje bukacki nacin pa ce te i ljudi ovdje sigurno bolje razumjeti i prihvatiti tvoje ideje... A ne samo vi nemate pojma to je tako i tako kako ja kazem i gotova stvar... Zbog toga ti i govore da pricas gluposti, a ne zato sto mozda tvoje ideje nisu svima nama poznate vec nacin na koji saopstavas stvari...
Zato malo fokusiraj misli i kulturnije se ponasaj prema nama pa ce mo te prije i razumjeti kada izneses prijedlog o 1000gr proteina dnevno.
Znaci apsolutno ti se ne obracam samo zbog ove teme nego zbog jos nekih ranije, pa s toga i ovaj moj utisak koji sam stekao o tebi...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me