Jun 16, 2024, 11:54:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI  (Pročitano 18536 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #30 poslato: Jul 11, 2007, 07:24:51 posle podne »
PA JA TI SAMO KAZEM...

NEZNAM O KAKVOM STAVU PRICAS...>??????

JBT NIKADA MI OVO NECE BITI AJSNO..

DAKLE..JA TI REKOH DA NEMA SMISLA I GLUPO JE DA UNISIS 500 GR BELANCIVENA AKO IH NE MOZES URADITI SINTEZU ISTIH..IZ TOGA PROZILAZI DA MOZE DA DODJE I DO PROBLEMA..KAZEM DA MOZE.A NE DA HOCE..

IZ SVEGA OVOGA MOZES SAM DA IZVUCES ZAKLJUCAK...


Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #31 poslato: Jul 11, 2007, 07:37:37 posle podne »
Ok, al onda  ocekujes moje sledece pitanje, a to je koliko proteina vezbach koji ne koristi nelegalne supstance sme da unese u organizam a da to ne izaziva probleme sa bubrezima ili jetrom itd...
Pitanje je vrlo konkretno, mislim da sam ga postavio pre, ali nisam dobio konkretan odgovor.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #32 poslato: Jul 11, 2007, 07:49:46 posle podne »
Ok, al onda  ocekujes moje sledece pitanje, a to je koliko proteina vezbach koji ne koristi nelegalne supstance sme da unese u organizam a da to ne izaziva probleme sa bubrezima ili jetrom itd...
Pitanje je vrlo konkretno, mislim da sam ga postavio pre, ali nisam dobio konkretan odgovor.


Pitas pitanje koje je nemoguce odgovoriti.

Evo ja unosim dnevno od 350-400 grama proteina, za ove pa nepune 4 godine treninga. Znaci, svaki dan ovu kolicinu. Ja sam natural. Nemam nikakvih zdravstvenih problema.  Mozes ovo shvatiti kao djelomican odgovor na svoje pitanje.

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #33 poslato: Jul 11, 2007, 07:53:06 posle podne »
Hvala Bogu da se neko setio da da bar nekakav odgovor. Minimal hvala puno.
Nisam dugo na forumu, ali primecujem dok chitam postove da niko ne govori koliko ustvari unosi proteina, svi govore kako treba sto vishe itd...pa mogu ja pojesti 2 kg mesa dnevno pa nisam nista uradio, samo sam se razboleo, a o zdravlju na ovom forumu puna usta...zato pozivam jos nekog da cujem jos nechije mishljenje.
Minimal jos jednom hvala.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #34 poslato: Jul 11, 2007, 07:56:52 posle podne »
Hvala Bogu da se neko setio da da bar nekakav odgovor. Minimal hvala puno.
Nisam dugo na forumu, ali primecujem dok chitam postove da niko ne govori koliko ustvari unosi proteina, svi govore kako treba sto vishe itd...pa mogu ja pojesti 2 kg mesa dnevno pa nisam nista uradio, samo sam se razboleo, a o zdravlju na ovom forumu puna usta...zato pozivam jos nekog da cujem jos nechije mishljenje.
Minimal jos jednom hvala.
..

TI SI STVARNO NEKI MNOGO NEGATIVAN LIK....

TI MOZES DA JEDES 2 KG MESA I RAZBOLETI CES SE..

KAKO??..OD CEGA..?/..NA KOJI ANCIN??..KOJA BOLEST JE U PITANJU??

DAJ TI MENI OVO ODGOVRI SADA.
POSTAVIO SI TAMO SVOJ JELNVIK KOJI SE ZANISVA NA SKORO 1KG ELLA SIRA..
A OAVOMO RPICAS KAKO NIE DOBRO JESTI TO I TO DA SE NE RAZLBOSI,.

TI U OPSTE NISI SHVATIO MANIMALA

JEL TI U OSPTE ZNAS STA NZACI UENTI 350-400 GR PTIENA DNEVNO????

ETO..JA UNOSIM 400-450 A NEKADA 500 A UZIMAM AAS STO ZNACI DA SER AZLIKUJEM OD MANIMALA..I STA CES TI SADA ZAKLJCUITI BAS BIH VOLEO DA CUJEM.

I KAKVO JE TO PONASANJE.NA OVOM FORUMU PUAN USTA ZDRAVLJA..

AKO TI SE NE SVIJDA..CTRL+AL=DELETE..I VISE TE NEMA..
NEMOJ DA SVOJE FRUSTRACIJE OVDE BACAS PRIAJTELJU.

OKANI SE TOGA

AKO ENCES....OD VODLJE TI..

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #35 poslato: Jul 11, 2007, 08:18:05 posle podne »
FLEXns nemaš ti te pare da jedeš toliko svaki dan pa da se razboliš :lol: a ni apetit

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #36 poslato: Jul 12, 2007, 04:09:03 posle podne »
FLEXns sto si ti veci i sto visse napredujes tebi ce organizam traziti visse proteina i uh da bi ocuvao masu i eventualno nagradio koji jos misic... sto je veci misic -on ima jaci metabolizam -visse kalorija sagoreva, porebno mu je visse goriva da radi...svako ima razlicit metabolizam... zato je i normalno da pedja i manimal unose i po 400-500 g proteina.. ti treba da jedes i da nadjes neki svoj optimum... da osluskujes telo...sigurno da neces moci da pojedes 500 g jer ti toliko i ne treba... kreni od po 3 g po kg  pa vidi kako ide...ako treba visse dodaj ...ako ti je to mnogo smanji...u svakom slucaju i ako preteras nece ti nista biti jer to je hrana... niko se nije razboleo od pojacanog unosa hrane... ne zaboravi da ti ides u teretanu i da se trosis, iscrpljujes i da je tvom organizmu potrebno gorivo- po tome se razlikujes od onih koji sede za televizorom i nikada u  zivotu nisu teg podigli...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #37 poslato: Jul 12, 2007, 04:30:23 posle podne »
FLEXns sto si ti veci i sto visse napredujes tebi ce organizam traziti visse proteina i uh da bi ocuvao masu i eventualno nagradio koji jos misic... sto je veci misic -on ima jaci metabolizam -visse kalorija sagoreva, porebno mu je visse goriva da radi...svako ima razlicit metabolizam... zato je i normalno da pedja i manimal unose i po 400-500 g proteina.. ti treba da jedes i da nadjes neki svoj optimum... da osluskujes telo...sigurno da neces moci da pojedes 500 g jer ti toliko i ne treba... kreni od po 3 g po kg  pa vidi kako ide...ako treba visse dodaj ...ako ti je to mnogo smanji...u svakom slucaju i ako preteras nece ti nista biti jer to je hrana... niko se nije razboleo od pojacanog unosa hrane... ne zaboravi da ti ides u teretanu i da se trosis, iscrpljujes i da je tvom organizmu potrebno gorivo- po tome se razlikujes od onih koji sede za televizorom i nikada u  zivotu nisu teg podigli...
,..

DZABA TI BILO BRATE STO SE TRUDIS...JA SMA POKUSAO I NIJE VREDLO NEGO JE SVAKI PUT ON POLAZIO SA STANOVISTA DA ON ZNA I DA JE OVDE SAMO U PROLAZU DA NADOGRADI NEKE STVARI...U SUSTINI..VEZE BLAGE NIJE IMAO I TOLIKO JE BIO LJUT NA SEBE I SVOJ IZLGED DA MU JE SVAKI POST BIO U SISTEMU..

MOLIM ODGOVR...HVALA.
NEKA ONI KOJI NEMAJU POJAM NE DOGVRAJU
E ONDA KADA MU ODGOVRIM JA...ILI NEKO DRUGI...

ON KRENE SA GLUPIM CITIRANJIMA KAO NESTO NEGATIVNO VIDI U MOJIM PSOTOVIMA ITD..ITD..ITD..ITD...

SVE US VEMU...NEMA GA...I SVIMA JE LAKSE...NEKA IDE NEGDE DRUGDE I MALTERITRA NEKE DRUGE..JER BUKVLANO JE POCEO DA MALTERITRA SVE NA FORUMU

Van mreže Cvele

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 357
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #38 poslato: Jul 16, 2007, 05:31:50 posle podne »
Da hrana nije ovoliko bitna...i Cvele bi bio bilder.....heheheh

Van mreže tajitaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #39 poslato: Septembar 10, 2007, 12:17:18 posle podne »
joj brate meni pravi mnogo skola problem,ja moram da nosim u 3h uzinu od razanog hleba,tune,paradajza,npr.belog mesa,belanaca, to je kada idem popodne,a tek ujutru,...pa ti uzmes i ono zvoni a ti jos nisi pojeo pa trcis a ono sve sam paradajz ispada iza tebe! :)

Spartak

  • Gost
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #40 poslato: Septembar 10, 2007, 12:37:14 posle podne »
joj brate meni pravi mnogo skola problem,ja moram da nosim u 3h uzinu od razanog hleba,tune,paradajza,npr.belog mesa,belanaca, to je kada idem popodne,a tek ujutru,...pa ti uzmes i ono zvoni a ti jos nisi pojeo pa trcis a ono sve sam paradajz ispada iza tebe! :)
uh koja muka jbte

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #41 poslato: Septembar 10, 2007, 02:52:53 posle podne »
Ma to je FlexNS pojo 2 kg mesa odjednom pa se razboleo :lol:  Ne znam.. meni to nikad nije predstavljalo problem.. Uvek sam bio fenomen na slavama :twisted:

Van mreže tajitaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #42 poslato: Septembar 13, 2007, 12:08:31 posle podne »
pravo da ti kazem tesko je ne mogu da pojedem ko covek na tenane,nego sve nesto na brzinu samo da gurnem ko curka,a i pogotovu kad si slab sa parama
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2007, 12:12:06 posle podne tajitaj »

Van mreže staf

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
  • kad porastem bicu velik!
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #43 poslato: Novembar 07, 2007, 03:25:37 pre podne »
[align=justify]JEDAN SAVRSENI DODATAK ZAISTA POSTOJI
[/align]


      Vreme ja da tegove i savremene saplemente ostavite po strani i prihvatite se tanjira. Hrana ce postati Vasa omiljena rec!

      Pripazite se najnovijih nutritivnih reklama koje propagiraju i nude vam carobni saplement, tj . proizvod koji ce vase telo transformisati tako da ono bude definisanije i sa vise misicne mase. Ni jedan proizvod ne moze opravdati takva obecanja, vec je substanca koja vam je apsolutno potrebna za rast – HRANA! Da biste ostvarili zeljene rezultate, hrana je ta koja ce uvek najefikasnije raditi, mnogo bolje nego bilo koji carobni saplement.

      UVEK CE TE IZGLEDATI ONAKO KAKO JEDETE,zapamtite to, bez obzira kako god trenirali ili sta vec! Zato sa punim pravom hranu nazivamo SAVRSENIM SAPLEMENTOM vasem treningu!!!
      Hrana nam pruza sledece stvari, sto nam nijedan drugi saplement ne moze pruziti:
Sirov materijal koji vase telo zahteva za rast i stimulaciju hiljade procesa koji ucestvuju u razlaganju, absorbciji i asimilaciji nutrienata. Digestivni proces, na primer, zahteva pravu hranu sa svojim balansom nutrienata i vlakana, da bi obavio posao za koji i postoji. Prisustvo hrane, kiselina i digestivnih enzima u tankom crevu stimulise produkciju hormona potrebnih za absorbciju nutrienata. Bez hrane ti procesi su poremeceni i pravilna i potpuna asimilacija nutrienata je nemoguca.

      U hranu koja  pruza najbolje rezultate po pitanju poboljsanja fizickog izgleda i fizickih sposobnosti spada sledece; Cist protein, za pocetak, snabdeva nas nutrientima koja nazivamo amino kiseline i zahtevana su za svaki metabolicki proces. Sportisti imaju povecanu potrebu za njima u odnosu na prosecne osobe. Bez dovoljno proteina ne mozete izgraditi misic, ne mozete ga obnoviti posle treninga,…..    Cvrsti i vlaknasti ugljeni hidrati snabdevaju telo energijom i skladiste se kao glikogen u misicima i jetri.

      Bice vam  potrebne i odredjene masti koje nazivamo esencijalnim masnim kiselinama, koje moraju biti uzete kroz ishranu. Esencijalne masne kiseline regulisu mnoge bioloske funkcije, ukljucujuci proizvodnju konektivnog tkiva, celijskih zidova i hormona.

      Sva hrana koja se preporucuje bodi bilderima i sportistima ima visoku hranljivu gustinu. Ovaj termin oznacava odnos nutrienata koje neka namirnica sadrzi, prema energiji koju pruza. Prirodno cvrste namirnice kao sto su krompir, pirinac …. prepune su ugljenih hidrata, proteina, vitamina i minerala. Vlaknasto povrce je bogato mineralima i vitaminima, vodom, vlaknima i ugljenim hidratima. Cista mesa su izvrstan izvor proteina , vitamina i minerala. Ukratko, ovakva hrana je pravi izvor hranljivih sastojaka i bas zato treba da nam je na prvom mestu.

      Trudite se da budete podalje od namirnica niske hranljive gustine. Ovo je obicno brza hrana, slatkisi, sokovi, preradjena hrana, alkohol i namirnice sa visokim postotkom masti. Ovakva hrana se veoma lako pretvara u naslage masnog tkiva ili se recimo u slucaju alkohola mogu umesati u sposobnost tela da metabolise mast. Zaboravite i na vocne sokove, a gazirane ne vredi ni spominjati.

      Hrana je kamen temeljac svake ishrane. Ako ne jedete pravu hranu nista drugo vise nije vazno. Ni jedan saplement vam ne moze pruziti prednosti koje pruza prava kompletna hrana. 
Koliko vas trenira godinama, a napredak u misicnoj masi je zanemarljiv na ulozeni trud?

Zapamtite : uvek ce te izgledati onako kako se hranite (sta cu, neke  stvari treba ponekad vise puta ponoviti). Nacin na koji se hranite ce odluciti kakav i koliko brz ce vas napredak biti ka misicavom i snaznom telu a ne tamo neki saplement sa ovim ili onim sastavom!!!

       Nakon postavljanja temelja za izgradnju tela iz vasih snova mozete uzeti u razmatranje koji bi saplement vasoj ishrani mogao jos vise ubrzati napredak. Tek posto ste svoju ishranu doveli do maksimalno magucih granica i po pitanju kvaliteta i kolicine , dodatni saplementi ce toliko ubrzati napredak da ce mnogi pomisliti da ste uzimali nedozvoljena stimulativna sredstva – a vi ce te biti ponosni na vase zdravo, snazno i lepo oblikovano telo i posebno cete biti zadovoljni jer uzimate zdravu hranu i koristite zdrave saplemente : )


          ZELITE DA POSTANETE VELIKI ???

JEDITE, JEDITE , ZATIM OPET JEDITE i tek onda koristite saplemente!!!



P.S. Naslov ovog teksta je mozda malo pogresan ali je namerno stavljen jer je apsolutno nemoguce dovoljno naglasiti vaznost pravilne i dovoljne ishrane mladim ljudima koji tek ulaze u svet svakodnevnog pomeranja gvozdja te isti u zelji da sto pre dodju do ostvarenja ciljeva najpre posezu za saplementima ili cak i nedozvoljenim sredstvima a da pre toga nisu sredili svoju ishranu. Ma koliko mi pricali, klinci (i ne samo oni) uvek prave istu gresku i zato je naslov malko bombastican, da bi privukao paznju.

       
        Puno pozdrava
                 
                         MR.BIG

vrlo dobar txt..pouchan....preporucio bi svakom pocetniku,a  i izuzecima  ;)
Ko ima zašto, podnosi skoro svako kako!

Van mreže Markonsw

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #44 poslato: Novembar 07, 2007, 11:56:24 pre podne »
mnogo dobar text , svaka cast za trud.
ja realno hranim se veoma dobro vec godinu dana , iz razloga sto mi keva ima secer , pa u kucu ne unosimo ni masnu hranu ni beli hleb , itd.
samo visoko proteinsku hranu, belo meso, dosta povrca, pirinach , itd. tako da realno i da hocu ne mogu lose da se hranim  8)
Always remember you are unique ,just like everyone else.