Maj 29, 2024, 01:14:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Danilo1994
X3MShop banner

Autor Tema: Kamen u bubregu!  (Pročitano 5128 puta)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Kamen u bubregu!
« poslato: Decembar 08, 2006, 11:01:00 pre podne »
Ne znam gde bih mogao tačno da postavim ovu temu, pa sam je ovde denuo.
Dakle, moj otac ima problema sa kamenom u bubregu i trenutno ima jake bolove.Uvek ga izbaci napolje ali ponekad mu bolovi traju dosta dugo, kao sada, pa da bi barem nešto mogao da učinim odlučio sam da se obratim vama za pomoć.Znate li neki dobar lek što razbija kamen kao i to da li bi pomoglo da mu dam neki diuretik tipa zeleni čaj da mu protera taj kamen iz kanala.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2006, 11:28:56 pre podne »
Misliim da to nije nista rijetko nit spektakularno tako da bi trebalo da mu neki ozbiljan ljekar ipak moze najbolje pomoci.

Koliko sam ja upoznat, a i moja majka ima kamenje u bubrezima i probala je neke kombinacije cajeva, ali joj nisu pomogli, a to valjda zavisi od toga kakvo je to kamenje, ali koliko znam to se rijesava sa "laserskim razbijanjem" tj poloze covjeka u kadu i onda mu laserom udaraju po tom dijelu gdje su bubrezi i tako razbijaju kamenje, i poslije se kameneje izbacuje kroz mokracne kanale, sto zna da bude vrlo bolno par dana...

Znaci napominjem da sam ovo vjerovatno nestrucno objasnio, ali ako se obratis ljekaru sigurno ce ti znati objasniti proceduru, ako je uopste potrebno da do nje dodje...

Koliko znam mnogo ljudi ima slicne probleme, procedura nije opasna ili nesto komplikovana, ide se fakticki odmah kuci poslije nje, samo sto nekoga muci vise a nekoga manje to izbacivanje narednih dana...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2006, 11:37:55 pre podne »
Lek koji se zove ROVATINEX i ROVATINOL pomazu izbacivanje kamena u bubregu.
Ima ih u svakoj apoteci.
Kod velikih kamenova jedino resenje je opeeracija,koja se moze vrsiti i laserom,pa je dosta brza i bezbolna.Nevolja je sto su te operacije dosta skupe.
Mojoj kevi je kod infekcija koje prate kamen u bubregu,dosta pomogla Aloja u kapsulama(gel)
Cesto ih ima u prodavnicama suplemenata.
Kod nje se situacija smirila posle samo dva dana,uzimanjemaloje.
na kraju,ipak,je sve zavrseno na operacionom stolu.
Vazno je da se ultrazvukom snimi velicina i polozaj kamena.
Nakon toga znacete da li je potrebna operacija,ili je kamen moguce izbaciti nekim preparatom.
Kako sam cuo,pomaze caj od kukuruzne svile,maslinovo ulje...ali to je sve na nivou rekla-kazala...

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2006, 01:22:22 posle podne »
daj ne zezaj se covece, ako znamo bb ne znaci da smo doktori.
Ovakve teme ne treba da se pokrecu ovde jer u najvecu ruku mozes da dobijes dezinformaciju.

Poz

ps.
ko ce normalan na svoju odgovornost da daje konkretne savete ?

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2006, 04:14:33 posle podne »
Buki,uz rizik da ispadnem nenormalan,moram reci da je kamen u bubregu stanje koje se relatvno cesto dogadja.Nije bas kijavica,ali korisno je razmeniti iskustva sa onima koji imaju neke dodirne tacke sa tim.
Svako normalan ce da uzme savet doktora,kao jedini validan.To ne mora posebno da se naglasava.
Osim toga,na ovom forumu,cuju se i saveti koji nose mnogo vise opasanosti,za klince koji ne znaju o cemu se tacno radi(hint:hormoni)
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2006, 04:18:11 posle podne protejini »

laracroft

  • Gost
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2006, 09:16:39 posle podne »
buki je sve rekao.............apsolutno je to i moje misljenje

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2006, 09:39:25 posle podne »
Citat
Osim toga,na ovom forumu,cuju se i saveti koji nose mnogo vise opasanosti,za klince koji ne znaju o cemu se tacno radi(hint:hormoni)
pa normalno da cemo se mi klinci obratit bb takmicarima u vezi savjeta oko upotrebe steroida. sta sad treba da idem ko ljekara opste prakse ili nekog ne daj boze endokrinologa ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže bez padez

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
  • Rajko 93'
Odg: Kamen u bubregu!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2006, 10:12:29 posle podne »
Kolko sam ja shvatio, njegov cale ima redovno kamenje, pa ih izbacuje isto tako redovno. Mislim nije neki veliki kamen koj mora na operaciju da ide.  Verovatno je to uvek bolelo njegovog caleta, al sad mozda malo vise neko duze vreme, pa je odlucio da trazi takozvane babske savete :) koji bi eto cisto malo pomogli da se njegovom caletu smanji bol, jer lekar kaze ma to ce sve samo od sebe da prolazi. Mislim to samo malo da pojasnim, ispravi me ako gresim. Licno nemam pojma o kamenima u bubrezima :) tako da se dalje necu uputivati u temu. pozZ
Svakog dana, u svakom pogledu, sve vise i vise napredujem!