Maj 08, 2024, 12:45:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Vreme da se menja trening  (Pročitano 2151 puta)

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Vreme da se menja trening
« poslato: Septembar 04, 2014, 06:50:43 posle podne »
Pozdrav svima, neki me se secaju a neki ne. Opet ceprkam po forumu, hteo bih da promenim svoj trening jer mislim da me dovodi do pretreniranosti. Ali ne znam sta konkretno da promenim. Ovako je isao proslih skoro godinu dana
napomena da sam za sve grupe radio 4 serije po 8 ponavljanja sa minut pauze izmedju serija i 2 min izmedju vezbi
ponedeljak- grudi/triceps/stomak
utorak - ledja/biceps/ledjnaci
sreda - noge/stomak
cetvrtak - ramena/podlaktice a nekad ramena/grudi
petak - biceps/triceps/stomak
sub,ned pauza.
e sad, najveci problem mi je to sto sam trenirao po sat i po vremena minimum. npr grudi, radio sam 4 serije ravnog bencha, kosog bencha, pa 3 superserije kosog potiska bucicama sa razvlacenjem i isto to ravno, pa 3 superserije kablova sa pek dekom, pa 3 superserije sklekova sa propadanjima.
od ove godine bih hteo da to sve promenim tako da ne radim sa tegovima duze od 1 sat dnevno pa bih voleo da cujem vasa misljenja ili eventualne linkove slicnih tema i mogucih treninga.

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2014, 08:36:07 posle podne »
Preveliki obim treninga ,ne znam sto ti je cudno sto ulazis u pretreniranost kad radis ovoliko..smanji obim ,moje misljenje npr :grudi,ruke,noge,ramena,ledja..4-5 vezbi za svaku misicnu partiju ali lepo odradjeno u 4-5 serija da pogodis misic..javice se neko iskusniji valjda da ti pomogne,sve najbolje :)

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2014, 08:47:14 posle podne »
Imas previse vezbi druze, ja bih ti preporucio da za odrednjenu misicnu partiju izaberes 4-5 vezbi i radis po oko 4 serije, sve zavisi koje tezine koristis. Ti za grudi radis sve moguce vezbe + superserije ,normalno je da ces se pretrenirati. Uzmi na primer za grudi prvih mesec dana: Bench,Kosi potisak,Razvlacenje,Propadanja,Ukrstanje pa sledeci mesec promeni na primer: Ravni potisak bucicama,Koso razvlacenje... A druga opcija je da izaberes 3 vezbe i radis po 5-6 serija. Puno zavisi i od tvog cilja nisi rekao sta zelis da postignes  ;)

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2014, 09:00:24 posle podne »
hvala vam na odgovorima. to sam i mislio, nego mi tesko da se odlucim koje vezbe da uzmem :D
naravno to sve je dovelo do toga da sam povredio rame i boli me kada radim bench..
a sto se tice postizanja, nista specijalno. rekreativno idem u teretanu, niti mi je cilj masa niti definicija. hteo bih da na moju visinu 181, odrzim 90kg a masti da mi budu 8-10% :)

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2014, 06:25:17 posle podne »
Ako vec zelis samo da odrzis ono sto vec imas onda mozes da izbacis ruke 2 puta nedeljno i mozes da stavis po 1 misicnu partiju svaki dan npr:
1.dan:Noge 2.dan:Grudi 3.dan:Ledja 4.dan:Odmor 5.dan:Ramena  6.dan:Ruke 7.dan:Odmor

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2014, 05:33:45 pre podne »
Naime stalno radim grud-bic,ledja-tric,ramena,noge,pauza
E sad besto sa drugarom ocu klasican split ,grud,ruke,ledja itd
Moje beko misljenje je da sam prevazisao taj split trening tacnije da he to vise pocetnicki. Ispravite me ako gresim ,i naravno da li da predjem na split?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Vreme da se menja trening
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2014, 08:41:44 pre podne »
Radi tako slobodno-1 grupa misica po treningu...
Jer,ako dugo radis,kao sto kazes,4-dnevni split,promena ti nece skoditi...