Jun 04, 2024, 08:30:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.163 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Reverse diet  (Pročitano 3075 puta)

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Reverse diet
« poslato: Novembar 27, 2014, 03:16:40 posle podne »
Nakon tri mjeseca dijete došao sam do toga da zavrsavam 4ti tjedan keto dijete.
Stanje je -9kg(trenutno 179cm/75kg) ali još nije zadovoljavajuce te mi fali da skinem jos 2-3kg.sada sam na 1300 kalorija oko 200p + 50-70M.

Pitanje je,vaša preporuka da li je pametno produzit dijetu za jos jedan tjedan ili krenut na reverse diet ?

I kod reverse dijete mogu li kroz prvi mjesec dok su kalorije jos nisko skinuti ostatak sala,Tj zanima me najvise koliko ce to ubrzavati metabolizam da bih i kroz malena povecanja kalorija ostajao u odredenom minusu s kalorijama.
Svako iskustvo s reverse dijetom me zanima !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Reverse diet
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2014, 03:21:44 posle podne »
a jel mozes objasniti malo sta tacno znaci reverse diet?

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Reverse diet
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2014, 03:33:27 posle podne »
Postupan izlazak iz dijete uz tjedno dodavanje broja kalorija da se ogranizam ne preoptereti i ljepi visak u salo.
Nesto poput postupnog ubrzavanja metabolizma.U teoriji bi ta mala povecanja trebala ubrzavati metabolizam dok se ne vrati na staro.

Gosp. Pedja ako može vaše misljenje o tome ili zanemarite moje piskaranje o svemu i recite sto bi bilo najispravnije u ovom trenutku dijete kako sam gore napisao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Reverse diet
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2014, 03:57:55 posle podne »
Postupan izlazak iz dijete uz tjedno dodavanje broja kalorija da se ogranizam ne preoptereti i ljepi visak u salo.
Nesto poput postupnog ubrzavanja metabolizma.U teoriji bi ta mala povecanja trebala ubrzavati metabolizam dok se ne vrati na staro.

Gosp. Pedja ako može vaše misljenje o tome ili zanemarite moje piskaranje o svemu i recite sto bi bilo najispravnije u ovom trenutku dijete kako sam gore napisao.

vidi
ne postoji nikakav REVERESE niti bilo sta slicno tome (ne govorimo o vrste rpimene nekog sistema ishrane)
Postoje samo TERMINI sa kojima se fasicniraju (ili zatupljuju) ljudi koji poksuavaju da shvate veoma jednostavne stvari
ali da ne ulazim u tu tematiku,da ne bi ulazio u bespotrebnu i beskonacnu prepsiku sa necim ili nekim o tome.

Izlazak iz dijete kao postupak postoji bar jedno 50ak godina u nazad.
NIkada i nije imalo neko posebno ime ali eto,u danasnje vreme je doslo do potrebe da se imenuje i nesto poznato.
Pre svega
unos od 1300 cal na keto dijeti (neznam ko ti je rekao to da radis) ali ono sto je bitno je to da si posrigao odlican reuzlatat (9 kg) i sa jednom ako ne i najboljom dijetom koja postoji
ali si uradio sam sebi PROBLEM jer nisi morao NI DA BUDES na keto dijeti,ako si vec odlucio da sam sebe ubijaas sa 1300 cal (mada nisi rekao svoje ostale podatke osim visine i tezine,ali da uzmem pretpostavku da imas 20 ak godina +- gore ,dole) veoma jednsotavnom logikom nije tesko zaklucite da je tvoj BMR iznad tih 1300 cal a da NE GOVORIM O TDEE!!
dakle
isecanje kalorija za vise od 1000-1200 i to sa keto dijetom je donelo taj reuzlatat koji je donelo i to je VISE NEGO OCEKIVANO
kako da nastavis dalje?
pa ocigledno je da si i sam svestan SVOG PROBLEMA
jer nikakvi KG nece ici dole na malom broju kalorija kako ti kazes jer postoje dve opcije an koje si ti spreman
--da unosis malo vise od 1300 cal iz jelvnika koji u sebi sadrze UH a tu onda spada da jedes kao vrabac ili da imas 1 ili 2 obroka
-mogucnost gubitka nekog kg jos je moguca cak i da podgines cal za 1000 ali to je kratoktarjnog efketa i dok metabolizam ne uhvati ono sta si uradio i sta radis,ali onda NEMA NIKAKOG govora o tome da ce stopa metabzima da ostane sa radom u FULL ZONI gde ces ti da jedes mnogo vise kalorija da da mrsavas

-kada ovo shvatis,onda ces da shvatis da ne postoji NISTA sta je reverse i da postoji samo ono sto se zna godnima u nazad,a to je da ako zelis da ne dobijas NAGLO kiloragme kontorliras unos Uh kroz dane u nedelji.
Najbolji nacin za to jeste ponovo neke rotacije sa UH,ali nikako uh spustati na nulu a ono sto je bitno da sistem da ces 10 dana jesti malo vise cal,pa onda malo vise i tako u nedogled NE POSTOJI jer ce telo jednosavno da se NAVIKNE kada dodjes u fazu XXX gde su sve potrebe zadovoljene,telo preatlo da reaguje na tvoje "varanje" i jednostavno ces biti uhvacen sa prstima u pekmezu i onda nastaju problemi--cak bih onda i to mogao da nazovem REVERSE gde ce onda i zaista da krene obrnuti tok DOGADJAA te da ces krenuti da se gojis a da pojma neces imati od cega

zatovren krug mora se priznati

a u sustini sve je i vise nego jednsotavno

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Reverse diet
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2014, 07:39:57 posle podne »
bile je negde pisano izlaz iz djete na blogu ili na forumu ne mogu da nadjem nikako...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Reverse diet
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2014, 07:44:50 posle podne »

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Reverse diet
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2014, 09:03:30 posle podne »
pa tooo legendo sam trazio
bilo bi super kad bi se stavio sticky