Maj 22, 2024, 03:49:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.150 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa bubrezima i jetrom ?  (Pročitano 6959 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #15 poslato: April 04, 2015, 12:20:45 posle podne »
hahaha ja mislim da doktori još smatraju da je čaška rakije ujutru dobra za cirkulaciju :D

naravno
i kasika meda!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.555
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #16 poslato: April 04, 2015, 03:24:35 posle podne »
Iskreno ja sam otisao cisto radi reda da proverim krvnu sliku a onda kada su videli rezultate odmah su me napali da je zbog proteina, nakon toga sam otisao na ultra-zvuk snimanje i receno mi je da je sve uzrok od suplemenata koji meni stete, cak mi je doktorka rekla da zna ljude koji su umrli od koka kole i da cu ja mozda dobiti cirozu jetre ako nastavim sa konzumacijom suplemenata ? Strasno jos mi je rekla kako ovo sve sto mi je rekla nista nije izmisljeno niti laz, kako je ona imala mnoge takve slucajeve, itd, itd. Ja iskreno nikakve bolove nisam imao, nisam nista lose osecao, sve je teklo u full-u i onda odjednom su me terali da odem da dam krv i sve je to pocelo. Ja sam visok 192cm i imam trenutno 90kg, jedem 5 puta dnevno, u toku dana iz hrane unesem 220g proteina i 30g iz suplemenata. Shvatam da tom kolicinom svoje bubrege preopterecujem i smanjicu kolicinu hrane ali takodje mislim da ne trebam prekinuti sa konzumiranjem suplemenata jer smatram da je sve to laz, ja sam imao problem sa vidom, nakon sto sam poceo sa proteinom na sledecem pregledu meni je doktor rekao da mi je dioptrija nekim cudom smanjena iz razloga jer mi je oko poraslo ? I posle protein je stetan, sve je to farmaceutska mafija dragi moji, jos mi je ona napisala na papiru neke lekove koje trebam da kupim, ne nameravam uopste.
a zasto si uopste vadio krv? izbaci ti iz upotrebe sokove i coca colu i ostala govna , sredi lepo ishranu i hrani se zdravo , uzimaj kvalitetnu suplementaciju protein, bcaa , glutamin , kreatin , sve sto si do sada uzimao itd.... treniraj redovno i nema zime... Nema potrebe da smanjujes nista... samo se cisto i zdravo hrani... proteini , uh , povrce... vitamini... kakva bre ciroza jetre... e lekari opste prakse su ti vracevi... ti kad dodjes kod njega on ti nikad ne leci uyrok necega nego uvek tegobu... pa da nije ovo da nije ono ... samo nagadjaju... tako je i njima lako bilo da  kazu e to ti je sine od proteina i suplemenata , ajde sada lepo ti da se manes tih sranja... polse posla on ode u kafanu popusi cigaru , nalije se alkoholom itd... jeste tako je mnog lakse, i onda srati samo po tudjem trudu i radu ... ajmo svi sada da izgledamo ko vrece govana obrnute naopacke da bi po svetskoj zdravstvenoj organizaciji bili zdravi... ma zajebi to....

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #17 poslato: April 06, 2015, 08:17:50 pre podne »
Poslusaj mene posto imam problema sa tim vec duze vreme.
To kao prvo nisu povisene vrednosti,doktori znacaj daju tek kada je 2 puta uvecano(a ni tada ne mora da znaci da je nesto)
Ljudi imaju transaminaze po 1000,2000,5000.Lako moze da bude ako si vece pre pio gazirano,ili alkohol u prethodnih 3,4 dana,zacisi kad si jeo,mozda ujutru,kasno uvece itd.
To ti nije od suplemenata.Mozda imas masnu jetru,mozda je neki virus protrcao kroz tebe,bilo kakve vrste.Ne panici

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #18 poslato: April 06, 2015, 08:09:38 posle podne »
Poslusaj mene posto imam problema sa tim vec duze vreme.
To kao prvo nisu povisene vrednosti,doktori znacaj daju tek kada je 2 puta uvecano(a ni tada ne mora da znaci da je nesto)
Ljudi imaju transaminaze po 1000,2000,5000.Lako moze da bude ako si vece pre pio gazirano,ili alkohol u prethodnih 3,4 dana,zacisi kad si jeo,mozda ujutru,kasno uvece itd.
To ti nije od suplemenata.Mozda imas masnu jetru,mozda je neki virus protrcao kroz tebe,bilo kakve vrste.Ne panici
upravo to. a procitao sam negde na forumu da ljudi odmore po nedelju dana pred vadjenje krvi, pa mozes i ti isto, odmoris i od treninga i od suplemenata pa vadi rezultate tada . sve najbolje, nadam se da ti nije ništa !!!

Van mreže BobanBoX

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #19 poslato: April 07, 2015, 01:38:50 posle podne »

a zasto si rekao "doktoru" da koristis bilo sta i sa tim tebi napravio MEDVEDJU uslugu da su okrivli suplemetaciju kao uzrok,a sebi olakasli posao da ne rade nista i ne traze dalje?

zzao mi je sada sto ne mogu da se setim coveka koji je pre nekoliko otisao u bolnicu sa poremecenim vrednostima jetre itd itd itd
I naravno
napadi su bili odmah upuceni na protein i kreatin itd itd itd
Dok je on inzistirao na daljim lab testovima po privatnoj vezi.
Naravno
ustaniilo se da ima virusnu upalu ili tzv mononukelozu,..


Javljam se i potvrđujem lično događaj :D
Doduše ja nisam saopštio dr, nego moja majka iz predrasuda i rekla dr da ja sebi godinama štetim "proteinima i vitaminima" sa čime se složila dr,
i tako je i sa svim ubedljivim simptomima mononukleoze tek posle 9 dana potvrdila dijagnozu,
dok je dr koja dovodi na praksu decu iz srednje škole njima rekla drugi dan da je sigurna da imam mononukleozu, samo oni ne smeju da se izjašnjavaju.
Predrasude su jako čudna stvar, i lako pomrače sve vrste umova, lično još nisam čuo za dr koji nije podlegao predrasudama što se tiče suplemenata.

Pronašao sam čak i Japansku studiju iz 2006te mislim koja je utvrdila da unos Whey proteina pomaže oporavku jetre

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #20 poslato: April 07, 2015, 01:51:38 posle podne »
Citat
Javljam se i potvrđujem lično događaj :D

hvala sto si se javio
zaboravio sam nick ovde an forumu,a bilo mi glupo da linkujem FB profil!

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #21 poslato: April 08, 2015, 08:37:20 pre podne »


Citat


Pronašao sam čak i Japansku studiju iz 2006te mislim koja je utvrdila da unos Whey proteina pomaže oporavku jetre

Nije to samo ta studija,opste je poznato da surutka pomaze u regeneraciji jetre,samo sto je ovde jos bolje jer nema masti i laktoze.Da ne pricam sto se glutamin preporucuje kod opekotina,BCAA pomaze kod raka jetre i  hepatitisa.
Nista od toga NIJE lek,ali pomaze pri regeneraciji.
Da en govorim o jacanju imunog sistema i jos 500 drugih stvari