Maj 06, 2024, 05:12:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica  (Pročitano 33817 puta)

Zoka

  • Gost
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2006, 07:07:25 posle podne »
Meni je isto sa ramenima, dok treniram kidaju me... poslije nista...
Nikad nisam dobio upalu ledja, bicepsa i ramena... dok me triceps i prsa skoro uvijek upale :)
Ocito nesto ne radim dobro... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #16 poslato: Februar 17, 2006, 10:15:33 posle podne »
Citat: Papageno
Meni je isto sa ramenima, dok treniram kidaju me... poslije nista...
Nikad nisam dobio upalu ledja, bicepsa i ramena... dok me triceps i prsa skoro uvijek upale :)
Ocito nesto ne radim dobro... :)
...stari..radio si mnogo vezbi i serija za tricpes..ali videti ces sada kakv ce pumpa da bude i kakve ce sada upalcie da budu..

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #17 poslato: Februar 22, 2006, 10:30:44 pre podne »
Evo sta se meni desilo. Upale me strefe nevidjene. Redje dobijam upalu bicepsa (sutradan ga malo osecam), rame isto malo (posto je rame veoma isprepleten misic za razliku od ostalih, jer ga koristimo svakodnevno) dok ostali ubise. Najgore sa nogama i listovima, posle svakog treninga sledeca 2 dana imam ozbiljnih problema sa kretanjem. Zna se desiti da upala nogu drzi (naravno opadajuci) i 4 dana posle treninga. Pukne mi film od tolikoh upala (boli sve jebote), pitam jednom doktoricu kako i sta, ona meni radis nesto pogresno. I tako ganjaj, citaj i raspituj se nadjem resenje. Naravno, najzalosnije je to sto je konju (meni) trebalo 4 godine da shvatim da je sve, ama bas sve vezano za ishranu i suplemente. I tako uzmem od Ultimate Nutrition Gluta Pure 1 kg (Glutamine), i problemi su se smanjili. Upala je i dalje tu (sto mi je i drago, znam da sam potrefio), ali su upale daleko manjih razmera.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #18 poslato: Februar 22, 2006, 10:56:54 pre podne »
isti problem i sa mnom... unazad nekih pola godine poceo sam raditi cucanj kao osnovnu vjezbu (3x + nozna ekstenzija 3x + iskorak 3x) za noge i od tada me upale "nadkoljenice" lagano ubijaju  :cry:  :cry:  prvi dan nakon  treninga je ok, medjutim sledeca tri dana imam zescih problema... strasne bolove, nemogucnost normalnog kretanja, silazak niz stepenice --> no way :wink:  i jos uvijek nisam nasao rjesenje... pomagajte?? inace imam "lijepu" suplementaciju nakon treninga (whey, glut, krea, Vit.C)... izgleda nedovoljnu 8)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #19 poslato: Februar 22, 2006, 10:59:35 pre podne »
pa pogrešan trening , aj objasni detaljnije taj trening za noge , koje težine , koliko ponavljanja , kolike pauze ...

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #20 poslato: Februar 22, 2006, 11:35:32 pre podne »
3x10 cucanj          
3x10 ekstenzija      
3x10 iskorak        

radim sa tezinama sa kojima mogu do ~10 ponavljanja sa nekih 85-95% opterecenja. pauze izmedju serija u trajanju od oko 2-3 min... to bi otprilike trebalo biti to...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #21 poslato: Februar 22, 2006, 12:05:33 posle podne »
Citat: HiLife
3x10 cucanj          
3x10 ekstenzija      
3x10 iskorak        

radim sa tezinama sa kojima mogu do ~10 ponavljanja sa nekih 85-95% opterecenja. pauze izmedju serija u trajanju od oko 2-3 min... to bi otprilike trebalo biti to...


pa prvo nemoguće je raditi 10 ponavljanja sa tolikim opterećenjem  , ako misliš da ti je to procenat u odnosu na maksimum , to ti je prva greška , ja nevolim lično taj odnos 3x10 , ali već ako radiš tako onda težina sa kojom radiš treba da bude 60% od maksimuma a pauza negde oko 90 s

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #22 poslato: Februar 22, 2006, 12:34:20 posle podne »
nisam se dobro izrazio, sorry, moja greska... mislio sam, zadnje ponavljanje u seriji mi je sa tolikim opterecenjem (85-95%)...

prva greska je ok... druga, treca..???

pauza od 90s mislim da nije toliko relevantna, iskreno sledecu seriju radim kad ja osjetim da mogu, pa bilo to 90s ili 180s...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #23 poslato: Februar 22, 2006, 12:40:11 posle podne »
Citat: HiLife
nisam se dobro izrazio, sorry, moja greska... mislio sam, zadnje ponavljanje u seriji mi je sa tolikim opterecenjem (85-95%)...

prva greska je ok... druga, treca..???

pauza od 90s mislim da nije toliko relevantna, iskreno sledecu seriju radim kad ja osjetim da mogu, pa bilo to 90s ili 180s...


pa greška ti je i to što radiš sa stalnim povećanjem težina , a ako radiš sa povećanjem težina onda radiš pogrešno , jer se onda radi princip piramde and reverse .
pauza ti zavisi od broja ponavljanja kao i ostali parametri , a nema šanse ni jednu sriju da izvedeš sa 10 ponavljanja i težinom od 85% i više jer ti to onda nije taj procenat , a što se tiče treće ako radiš 3x10 onda bi gore navedeni parametri trebali da budu osnova i sve sa istom težinom

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #24 poslato: Februar 22, 2006, 01:20:51 posle podne »
Markoni koliko sam ja coveka svatio kaze da radi 3x10 pon. to naravno nemoze kako on kaze sa 85% tezine.
Mislim da se covek samo preracunao sto se tice procenata...
Ukupno 9 serija za noge nije uopste puno cak bi za mene bilo malo.
Ono sto bi ja podsetio a to je pravilna forma izvodjenja.
Nisam siguran da li covek radi pravilno.
Sto se tice piramidalnog doziranja tezine nije to greska to je pristup treningu koji se radio nekad davno a bogami ga rade i danas....
Slazem se Markoni slazem sa tobom da piramidalno opterecenje nije sretno resenje i u potpunosti mi je jasno koje principe zastupas.
Nego mislim da to nije u ovom slucaju razlog takvim upalama.
Inace jedno pitanje Markoni.
Kako bi radio vezbu cucanj ako bi mogao 15 pon sa 150 kg?
15pon. u striktnoj formi koliko to ono bese procenata?? pa onda racunas kolika je tezina koju vezbac moze da uradi u 20 pon. i onda sa tom tezinom recimo radi 10x10 .....
Ovi principi su vec objasnjeni .Sta hocu da kazem da treba zagrevanje ako hoces da radis x serija sa recimo 130kg u neznam koliko serija (pauza je prica za sebe da ju sad ovdje neguramo ima topic na tu temu i ja sam dao svoje postove tamo) treba da imas po meni 2-3 serije zagrevanja ja bi tu isao recimo ovako 60kg pa 100 kg pa onda 130 kg ali eto primorani smo opet na neku vrstu piramide !
Sve je stvar kako se promatra ukupan pristup.Nezastupam ja ovde nikakvu teoriju sisteme nego meni to lici dosta jedno na drugo...ima tu novina ali rekao bih nista revolucionarno...
Pozdrav
Drafter

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #25 poslato: Februar 22, 2006, 01:26:19 posle podne »
gledaj drafter ja kažem da piramid and reverse trening je pravilan način treninranja ali on se nemože raditi u tri serije , radne , i sa istim brojem ponavljanja , ja ne mislim na zagrevanje , 15 ponavljanja je otprilike oko65% od maks. , nisam ni mislio da je 9 serija mnogo i ja sam radio GVT 2000 koji na parametrima koje sam izneo gore i zato sam ga savetovao da tako radi

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #26 poslato: Februar 22, 2006, 01:30:36 posle podne »
parametre koje sam ja izneo su teorijski , ali genetika ima svoju ulogu kao i mišićna vlakna pa nemora procenat biti striktan , evo 3x10 bi trebalo raditi sa težinom  sa kojom možete uraditi 18-20 ponavljanja

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #27 poslato: Februar 22, 2006, 01:44:58 posle podne »
Citat: Markoni
parametre koje sam ja izneo su teorijski , ali genetika ima svoju ulogu kao i mišićna vlakna pa nemora procenat biti striktan , evo 3x10 bi trebalo raditi sa težinom  sa kojom možete uraditi 18-20 ponavljanja

OK  8)  8)  8)
Pozdrav
Drafter

Zoka

  • Gost
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #28 poslato: Februar 22, 2006, 01:46:08 posle podne »
Majko moja ja vas nista ne razumijem :)

Van mreže Spartacus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #29 poslato: Februar 22, 2006, 02:24:14 posle podne »
Citat: Papageno
Majko moja ja vas nista ne razumijem :)


Vala bas :lol:
Nos morituri te salutamus!!!