Mart 28, 2024, 11:38:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1670 puta)

Van mreže kando1pricekruze

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pomoc
« poslato: Maj 21, 2015, 07:45:46 posle podne »
Pozdrav,imam 17 godina visok 175 tezina 60 kg,treba mi pomoc oko ishrane ja ne zelim da budem neki dasa jednostavno smatram da sam previse mrsav i da mi fali 10 kg iz pomenutog razloga poceo sam da treniram u kucnoj varijanti(nabavio sam tegove)moje pitanje je kako da se nateram da jedem visee,ako imate neki programcic po kom da treniram lakse mi je nego ja da lupam glavu a ne razumem se mnogo i da li mozete da mi preporucite neki protein do 3500 ako ima uopste prvo sam mislio uzeti gainer ali citanjem foruma sam shvatio da to nije prava stvar.

Van mreže Bogdan99

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 198
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2015, 08:25:11 posle podne »
Pozdrav,imam 17 godina visok 175 tezina 60 kg,treba mi pomoc oko ishrane ja ne zelim da budem neki dasa jednostavno smatram da sam previse mrsav i da mi fali 10 kg iz pomenutog razloga poceo sam da treniram u kucnoj varijanti(nabavio sam tegove)moje pitanje je kako da se nateram da jedem visee,ako imate neki programcic po kom da treniram lakse mi je nego ja da lupam glavu a ne razumem se mnogo i da li mozete da mi preporucite neki protein do 3500 ako ima uopste prvo sam mislio uzeti gainer ali citanjem foruma sam shvatio da to nije prava stvar.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
Sastavis sebi lepo, kad sastavis napisi ovde i korigovace neko, jer niko ti nece napisati ishranu

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2015, 12:49:01 posle podne »
Pozz...Ajj da pokusam da pomognem malo,ukoliko pogresim iskusniji ce ispraviti...Prvo da rezresimo neke predrasude koje postoje...U tom periodu i godinama u kojim se nalazis nije ti potreban nikakav,sto kazes ti,'programcic'...Sto se tice tezinskog treninga trebalo bi da se drzis osnova i ono sto je po meni jos bitnije pravilnog izvodjenja vezbi..ISKORISTI BENEFITE KOJE IMAS KAO POCETNIK!!!....Nije potrebno da lupas glavu vec da uzmes da procitas  malo forum,obrati paznju na clanke vezane za trening a pre svega ishranu a potom i suplementaciju.Kazes da si planirao da uzmes gainer ali si shvatio da to nije dobra stvar,naprotiv...Gainer je losa stvar za one koji ne vode racuna o ishrani i ceo kalorijski unos im se bazira na gaineru sto naravno nema smisla.Uz korigovanu ishranu,prilagodjenu tebi i tvom kalorijskom unosu,gainer ce vise nego dobro raditi posao..Nemoj da se ljutis ako sam ja malo negde preterao ali tako je...da predjemo na ishranu..
Proteini(pileci file,juneci but,curetina itd,itd)
UH(pirinac,ovsene pahulje,kuvani krompir)
Zdrave masti(omega 3,bademi,orasi,lesnici)
Vlaknasti uh(salatee)
Na ovim namirnicama odnosno izvorima navedenih nutrijenata treba da se zasniva tvoj dnevna kalorijski unos i ishrana.
1 gr proteina =4kcal
1gr uh=4kcal
1gr masti=9kcal
Ja cu ti napisati primer ishrane da ne bi lutao i gubio vreme ali to ne znaci da ne treba da CITAS FORUM!!!..
Obrok 1:protein+uh
Obrok 2:protein+vlaknasti uh+neki oblik masti, zdravih naravno
Obrok 3:protein+uh+vlaknasti uh
Obrok 4:ptotein+uh+vlaknasti uh
Obrok 5:obicno bude Ella sir koji mozes naci u svakoj radnji+zdrave masti
Ja sam ti okvirno napisao kako bi trebali to da izgleda..U obzir nisam uzeo PWM(post workout meal-obrok posle treninga)iz razloga sto ne znam kada treniras itd...Kolicine nutrijenata ces odrediti prema sebi u svojim potrebama iz razloga sto je svako infividua i nema univerzalnog 'programcica'...jos jedan razlog zbog koga nisam pisao kolicine jesu finansije tacnije ne znam koliko izdvajas na sve...Sto se tice proteina za novac koji si naveo moci ces da kupis manju gramazu tj. do 1 kg,pogledaj kod Pedje u Ogistra nutrituon shop,imas siroku lepezu suplemenata...Obavezno procitaj tekst OSNOVE ISHRANE BY VLADA SIN,ukoliko ti nesto nije jasno u vezi P,uh,i m..Trudio sam se da ti dam sve informacije kako bi ti bilo sto lakse....Mozda sam svemu pristupio malo ozbiljnije obzirom na tvoje godine ali bolje je tako...Pozdrav,citaj forum sto vise,ima sve sto ti je potrebno...nije nikakav bauk nabacivanje kg i ti to mozes...potrebno je vreme,nista se ne desava preko noci..Sve najbolje...:)

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2015, 02:23:58 posle podne »
Edukacija je najbitnija, samo citaj forum i sve ce ti se kockice vremenom poklopiti.
I da, nemas potrebe da lupas glavu oko kalorija, baziraj ishranu na zdravoj hrani i sve ce biti u redu.
Dobro dosao na forum, i sve najbolje. :)
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.