Jun 12, 2024, 03:19:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.167 poruka u 18.755 tema - 20.950 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata  (Pročitano 7186 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #15 poslato: Avgust 12, 2015, 06:03:47 pre podne »
Edine,
upravo onako kako smo napisali gore je ocigledan i evidentatn spoj ne slaganja izmedju ishrane i treninga.
Ono sto ti mora biti jasno je to da si postavio slike (kako bi voleo da izlgedas) od momaka koji su ulozili jako mnogo novca u neke druge stvari,momke koje su u nekoj prici zeleli da budu nesto sto sada nisu sigurno,ali igrom slucjanosti su su neka vremena promenila i njihova zelja je ostala zelja,a telo trazeno od 80% ljudi koji krecu u teretanu.
ALi da ne duzmo sada o tome,jer i nema smisla,u svakom slucaju,dostici nivo forme Lazara ANgelova sa ovim stepenom znanja (molim te samo da ovo krivo ne protimacis,jer zelim da ti pomognem da zaboravis idealzirati nekoga,a na osnovnu njegovih prica) nije moguce.Kazem,ne bih da ulazzim u objasnjavanje od detaljaima,jer reci tj termini (citaj sredstava) koje bih upotrebljavao sigurno tebi nista ne znace u ovom trenuntku.

Ono sto je bitno je to da svoju ishranu baziras na unosu B od
 1.8-2 gr B po kg (slobodno moze da varira iz dana u dan)
kao i
unosu 1 gr M po kg

a rotacije sa UH (gledjauci tvoje slike,i kg koje si rekao da imas) bi predlog bio.

100-200-0-200-50-75-50 ------ prvih 6 ned,kasnije menjati po potrebi

Trening kao trening i kao sto rekoh,a s obzriom da si radio te programe koji...ajde,da ne korostimo svakvke reci,sada ce uz ishranu koju rekoh ce ti sigurno dobro da dodoje,a kasnije ces lako da menjas i to

Naravno
izracunat BMR i TDEE ali kao POLAZNU tacku i nista vise,kako bi se ishrana uklopila prema tim paramterima sa 50 cal dore dole..
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2015, 06:16:54 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #16 poslato: Avgust 12, 2015, 10:40:32 pre podne »
Dragi Predraže,

Hvala na izdvojenom vremenu, obzirom da vidim po ovom savetu da sam dosta šupalj sa terminima, pitaću za termine koje mi nisu jasni kako bih što bolje ispratio sve savete koje si mi dao.

"Ono sto je bitno je to da svoju ishranu baziras na unosu B od
 1.8-2 gr B po kg (slobodno moze da varira iz dana u dan)
kao i
unosu 1 gr M po kg"

B- da li je B oznaka za proteine ?
M- oznaka za Masti ?


"a rotacije sa UH (gledjauci tvoje slike,i kg koje si rekao da imas) bi predlog bio.

100-200-0-200-50-75-50 ------ prvih 6 ned,kasnije menjati po potrebi"

----Ovaj deo mi je jasan, i tu nemam pitanja.

"Naravno
izracunat BMR i TDEE ali kao POLAZNU tacku i nista vise,kako bi se ishrana uklopila prema tim paramterima sa 50 cal dore dole.."

Ove parametre sam izračunao na sajtu http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

Dobio sam sledeće rezultate: BMR-1829 i TDEE- 3155

Visok sam 180cm, težak 78 kg, 31 godina. Aktivan sam i treniram u toku nedelje minimum 6 dana.


Što se tiče treninga koliko sam shvatio da ne menjam ništa, osim što bi bilo poželjno da smanjim serije kod određenih grupa mišića recimo grudi ? Njih sam više forsirao jer imam utisak da mi dosta lošije idu obzirom na ramena i biceps.

Predraže ovaj plan ishrane ću početi da primenjujem odmah čim mi pojasnite gore one stvari koje me bune, pa da se javim nakon 6 nedelja?  Nadam se da nije problem što pitam sve što me buni, tako ću bolje znati kako da postginem najbolje rezultate i biću 100% siguran u ono sto radim.



Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #17 poslato: Avgust 12, 2015, 11:26:22 pre podne »
Aj dok ne dodje Pedja mogu i ja da ti odgovorim.. :) Da, B je oznaka za belancevine tj. proteine, M je oznaka za zdrave masti(badem,orasi,omega 3 itd).Kao sto Pedja rece trening ce uz sredjenu ishranu da ti donese rezultate i ako odredjena misicna grupa zaostaje to ne znaci nuzno povecavanje broja serija tj. da je treniras vise nego neku drugu partiju vec izvodi vezbe za sve misicne grupe kako bi izgradio simetricnu figuru,samo polako..Sve najbolje,pozz...

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #18 poslato: Avgust 12, 2015, 11:42:22 pre podne »
Vojo,

Hvala na pomoći :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #19 poslato: Avgust 12, 2015, 12:50:58 posle podne »
Vojo,

Hvala na pomoći :)
Ihh ne zezaj taman posla,tu smo da se pomazemo...Samo napred,pozz..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #20 poslato: Avgust 12, 2015, 02:19:16 posle podne »
Nisam rekao Edine da si "supalj" ni u kom kontestku vec sam rekao da krenem da ti pricam o IGF,GH,GHRP....da sigurno ne bi shvatio TERMINE,a taman posla da bih bilo kome rekao da je supalj po pitanju bilo cega.
Ne da ne zelim da pricam  o tome,nego je to siguro gubljenje vremena u voom trenuntku,a hteo sam samo da ti priblizm zbog cega oni momci na onim slikama izgledaju tako kako izlgedaju.

ovo sve ostalo,vidim da ste ti i Voja "samleli" i da su stvari sada jasne.

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #21 poslato: Avgust 13, 2015, 10:39:13 pre podne »
Dragi Predraže,

Vidim po tvom odgovoru da je nastao nesporazum.

Ja sam za sebe rekao da sam šupalj jer nisam razumeo termine, pa sam te iz tog razloga zamolio da mi pojasniš jer očigledno nisam u materiji. Nisam napisao da si ti rekao da sam "supalj" :)  Tebi i Voji hvala na savetima duzan sam vam pice (proteinski napitak :)) kada budete u Bg-u. 

Jako sam zahvalan na savetima, pridrzavacu se istih i nadam se da ću moći da vam se pohvalim i nekim rezultatima uskoro :=)

Hvala još jednom,

Edin

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #22 poslato: Avgust 13, 2015, 10:51:38 pre podne »
Ime mi je Pedja,tako da moze i tako,a i navikao sam.

Nema  na cemu da se hvali-to nam posao
A ako se bues drzao uputstava,rezutlati ce biti fantasticni!!!

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #23 poslato: Avgust 13, 2015, 11:50:58 pre podne »
Hvala puno Pedja :)

Naravno da ću se pridržavti, nadam se da nije problem ako budem imao još neko pitanje na ovu temu kako vreme bude prolazilo i ako me nešto bude bunilo?


Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #24 poslato: Avgust 13, 2015, 11:52:11 pre podne »
Ovo je tvoja tema tako da ako ti bilo sta zatreba ti postavi i tu je ekipa da ti pomogne :D

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #25 poslato: Avgust 13, 2015, 12:19:01 posle podne »
Hvala svima :)  :D :D VELIKI POZDRAV

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #26 poslato: Avgust 13, 2015, 12:48:35 posle podne »
Hvala svima :)  :D :D VELIKI POZDRAV

Pozdrav i za tebe i samo NAPRED!!
tu smo kada zapne

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #27 poslato: Avgust 13, 2015, 01:09:29 posle podne »
Samo napred druze,ako zaskripi tu smo..pozz

Van mreže EK-47

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 11, 2015, 04:48:02 posle podne »
Zdravo svima,

Nisam stigao zbog povecanog obima posla da napravim tacan meni za ishranu prema savetima koje sam dobio. Zainatio sam se za ovaj vikend da to narpavim kako bih od sutra počeo sa novim režimom ishrane u narenih 6 nedelja.

Jako mi sporo ide pravljanje menija za svaki dan, pa mi treba pomoć. Da li je neko mozda pravio već neki meni po danima u nedelji prema vrednostima koje mi je Peđa dao ?

Ujedno imam pitanje izračunao sam BMR koji je 1843 i TDEE koji je 2857, da bih smrsao 500 grama nedeljno, izbacicu u unosu ishrane 250 kalorija i potrosicu svakog daa na kardio treningu 250 kalorija. Sto znaci da je TDEE 2607 kalorija.

Ovu cifru sam podelio na hirdate, masti proteine imajući u vidu sledeće parametre

1g proteina = 4 kcal (kilokalorije)
1g masti = 9 kcal
1g ugljenih hidrata = 4 kcal
1g alkohola = 7 kcal


i dobio da za proteine treba da unesem 651 kaloriju, masti 289 kalorija, uh- 651 kaloriju


Buni me u celoj prici sta raditi kada su hidrati 0 ili 50, 75, sta tih dana da jedem kako bih ispostovao TDEE koji je 2607 kalorija? Da li tada jedem više proteina od 1,8 do 2 grama kako je propisano ili masti koje su 1 g po 1kg moje telesne težine ?

Definitivno mi treba pomoc jer sam se ovde zakucao.



Hvala unapred,



Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Savet za ishranu i trening do željenih rezultata
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 11, 2015, 04:53:19 posle podne »
Cemu brojanje kalorija?

Prati makronutrijente i na osnovu toga koriguj.

Kada ti je nizak/0g uh onda mozes slobodno da pojacas proteine.