Jun 16, 2024, 11:17:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?  (Pročitano 3582 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« poslato: Novembar 16, 2015, 08:09:34 posle podne »
Pozdrav svima na forumu !
Zanima me par stvari i cinjenica o dobrom treningu za grudi. Pa ako neko moze da mi pomogne oko toga ?
Kako je najbolje i najpravinije izvoditi trening za grudi ? Da li je ispravno npr. da se podele vezbe za gornji ,srednji i donji deo grudnih misica. Tj. da za jedan trening kada dodju na red grudi uradim samo gornji deo grudi ,sledeci trening za grudi srednji deo itd.. ? Ili je pravilnije kombinovati vezbe za sve tri grupe grudnih misica za jedan trening?
Nadam se da  ste me razumeli. Ipak sam ja pocetnik pa mi je bolje da pitam nego da skitam :)
Hvala unapred i pozdrav !

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2015, 09:17:49 posle podne »
Boki mislim da kao pocetnik ne bi trebalo da se opterecujes sa time tj. da delis misic na segmente.Naravno da treba ravnomerno da radis grudni misic i moj ti je savet posveti paznju gornjem delu grudi koji u vecini slucajeva kasni zato sto se forsiraju ostale vezbe...Naravno, to je samo moje misljenje videcemo sta drugi kazu..

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 16, 2015, 09:18:04 posle podne »
Kao pocetnik sigurno se neces zamarati time koja vezba pogadja srednji deo grudi, gornji, donji itd...

Ti kao pocetnik trebas da se fokusiras na slozene vezbe i na pravilno izvodjenje istih.

Ravni potisak sipkom/bucicama, kosi potisak, razvlacenja, propadanja, sklekovi... Ovo su vezbe koje tebe trebaju da zanimaju.

Voja bio brzi.

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2015, 09:35:31 posle podne »
Da,da te vezbe su mi i zastupljene najvecim delom. Sto se vise zanimam za ovaj sport i neprestano citam i pratim sve to , dolazim stalno do nekih novih informacija , pa cesto dodjem na ideju da neke koje su da kazem realnije pokusam i probamd da vidim da li ima nekog efekta. Eto npr. do skora sam radio te da kazem osnovne vezbe. U poslednja dva meseca sam probao da se posvetim svakom segmentu grudi ,otprilike podjedanko ,posto sam napredovao. Naravno sve je to u nekim granicama svojih mogucnosti. I tako sam upoznao neke vezbice koje ranije nisam radio ili nisam imao snage.
Danas sam bas radio vezbe za gornji deo. :) A izmedju ostalog reko da pitam vas iskusnije , posto mi nesto pade na pamet da ne pravim veliku pauzu vremenski posto tako kad radim onda treba malo vise vremena dok ne dodje na red sledeci segment pa reko da to ne predstavlja neki problem ako me razumete. :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2015, 02:17:46 pre podne »
Ja kad sam pocinjao,odradio sam svaki segment a da toga nisam bio ni svestan,nije iskljuceno da je slucaj i sa tobom slican.

Odradis tipa jedan trening ravni benc,potisak na kosoj klupi,razvlacenje,kablove.
Pa onda sledeci trening razvlacenje na ravnoj klupi,kosi benc,razvacenje,pullover.
Pa onda sledeci put povezes kosi/ravni benc,mozes kosi cak na smitu,dodas kablove itd... :)

Mozes svakom treningu dodati neka propadanja za zagrevanje ili neki sklek sa opterecenjem etc.. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 21, 2015, 09:11:23 pre podne »
A koji je staz?
suck it up, buttercup

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2015, 06:13:02 posle podne »
Po meni nema potrebe odvajati trening grudi na tri dela, pogotovo ne ako to znači da ćeš grudi raditi 3x nedeljno, to jest posebno svaki deo jednog dana u sedmici. Bolje je onda odraditi jednog dana 5 vežbi i time pogoditi cele grudi, nego ih raditi 3x nedeljno, što je po meni previše, jer ih time radiš na 2 dana. Dakle bolje da ovako nekako izgleda trening:

1. Ravni benč šipkom ili bučicama
2. Kosi benč šipkom ili bučicama
3. Razvlačenje na kosoj klupi
4. Propadanja
5. Odradiš na krosu vežbu za donji deo grudi

Nema potrebe da već sada radiš na nekim sitnim detaljima, bolje se koncentriši da prvo izgradiš velike i jake grudi, pa tek posle obrati pažnju na detalje.

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2015, 02:08:06 posle podne »
E inace jednom sedmicno radim grudi. I ja sam nesto razmisljao kad ih vec radim jednom sedmicno iskombinovacu par vezbica kako bih pogodio sve tri segmenta. Nema potrebe da ih razdvajam posebno ,ipak prodje dosta vremena dok zavrsim krug.
Hvala na odgovorima. U sustini volim nekad da eksperimentisem pa da vidim sta se desava na prakticnom primeru. :D
Posto sutra dolaze na red grudi pocinjem da radim kako ste mi savetovali :))

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pravilan i dobar trening za grudi - Pomoc ?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2015, 02:24:03 posle podne »
E inace jednom sedmicno radim grudi. I ja sam nesto razmisljao kad ih vec radim jednom sedmicno iskombinovacu par vezbica kako bih pogodio sve tri segmenta. Nema potrebe da ih razdvajam posebno ,ipak prodje dosta vremena dok zavrsim krug.
Hvala na odgovorima. U sustini volim nekad da eksperimentisem pa da vidim sta se desava na prakticnom primeru. :D
Posto sutra dolaze na red grudi pocinjem da radim kako ste mi savetovali :))

A sto kao pocetnik radis "pro" split ?