Maj 13, 2024, 12:45:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?  (Pročitano 2388 puta)

Van mreže explosion

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« poslato: Decembar 24, 2015, 11:39:57 pre podne »
Cilj mi je masa i maksimalna snaga. Mislio sam da se ogranicim na samo 3 vezbe - cucanj, mrtvo dizanje i ravni benc...
"Spojio" sam trening za maksimalnu snagu i za hipertrofiju u jednu nedelju i nisam siguran da li je to pametno i da li cu ovim planom uspeti da dodjem do ciljeva (ukoliko podrazumevamo da se pravilno hranim i odmaram...koristim od suplemenata samo kre.monohidrat). Preko raznih tekstova sam se informisao i uz pomocu toga probao da razvijem neku viziju o tome sta treba da radim ali definitivno nisam siguran da li sam dobro sklopio kockice ili bar bio blizu.

(pre svih treninga se zagrejem pravilno ukljucujuci i 2 serije sa manjim tezinama)

Pon - Cucanj - 5 serija x 10 ponavljanja, 1 min pauza izmedju serija

Uto - Mrtvo dizanje - 8 x 3, 3 min

Sre - Benc - 5 x 10, 1 min

Cet - Cucanj - 8 x 3, 3 min

Pet - Mrtvo dizanje - 5 x 10, 1 min

Sub - Benc - 8 x 3, 3 min

Ned - odmor

3 nedelje (ili 2 ?) bi radio pa bi onda jednu nedelju radio smanjenim intezitetom sa vise dana za odmor:

Pon - odmor

Uto - Cucanj - 5 x 7, 2 min

Sre - odmor

Cet - Mrtvo dizanje - 5 x 7, 2 min

Pet - odmor

Sub - Benc - 5 x 7, 2 min

Ned - odmor

Zanima me isto da li je moguce samo sa ove 3 vezbe podici masu i gornjeg dela tela (pre svega u ramenom pojasu)? I koja varijanta mrtvog dizanja najvise opterecuje taj gornji deo tela ??

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2015, 01:03:13 posle podne »
Cilj mi je masa i maksimalna snaga. Mislio sam da se ogranicim na samo 3 vezbe - cucanj, mrtvo dizanje i ravni benc...
"Spojio" sam trening za maksimalnu snagu i za hipertrofiju u jednu nedelju i nisam siguran da li je to pametno i da li cu ovim planom uspeti da dodjem do ciljeva (ukoliko podrazumevamo da se pravilno hranim i odmaram...koristim od suplemenata samo kre.monohidrat). Preko raznih tekstova sam se informisao i uz pomocu toga probao da razvijem neku viziju o tome sta treba da radim ali definitivno nisam siguran da li sam dobro sklopio kockice ili bar bio blizu.

(pre svih treninga se zagrejem pravilno ukljucujuci i 2 serije sa manjim tezinama)

Pon - Cucanj - 5 serija x 10 ponavljanja, 1 min pauza izmedju serija

Uto - Mrtvo dizanje - 8 x 3, 3 min

Sre - Benc - 5 x 10, 1 min

Cet - Cucanj - 8 x 3, 3 min

Pet - Mrtvo dizanje - 5 x 10, 1 min

Sub - Benc - 8 x 3, 3 min

Ned - odmor

3 nedelje (ili 2 ?) bi radio pa bi onda jednu nedelju radio smanjenim intezitetom sa vise dana za odmor:

Pon - odmor

Uto - Cucanj - 5 x 7, 2 min

Sre - odmor

Cet - Mrtvo dizanje - 5 x 7, 2 min

Pet - odmor

Sub - Benc - 5 x 7, 2 min

Ned - odmor

Zanima me isto da li je moguce samo sa ove 3 vezbe podici masu i gornjeg dela tela (pre svega u ramenom pojasu)? I koja varijanta mrtvog dizanja najvise opterecuje taj gornji deo tela ??

Ne znam zasto ovako radis,ako ti je cilj pl jedino tu vidim svrhu,ako je i tu ima,bolje radi klasican split trening napravi svoj nebitno,ali ako si odlucio samo ove vjezbe ubaci bar jos militari pres jer ramena neces pogoditi sa ovim vjezbama osim jedino na bencu.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2015, 02:12:34 posle podne »
Staz u teretani i zivotni stil - radis, studiras, itd?
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.551
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2015, 02:39:20 posle podne »
nije dobro ovo , pa ni da ti je cilj snaga nije dobro...   tebi trening traje u proseku 10 min...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2015, 03:54:11 posle podne »
na treningu snage ne treba da razmisljam o pauzama dosta ljudi samo glavni lift radi po sat vremena
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2015, 04:16:01 posle podne »
Ovo je bez pomocnih vezbi?
suck it up, buttercup

Van mreže explosion

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2015, 04:43:52 posle podne »
Studiram, 24 god, idem u teretanu od 20 god....u formi sam, vec skoro 2 meseca konstantno treniram i to klasican split program za cestim izmenama da bi razbio monotonost.....planirao sam predjem na neke vrste treninga koje ce da mi pomognu da povecam maksimalnu snagu pre svega i izbegao bih neke izolacione vezbe, bucice..... Samo sipka....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.551
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2015, 05:00:41 posle podne »
pa ne bi trebalo da izbegavas izolacione vezbe, ti hoces da kazes da zelis da se skoncentrises na visezglobne vezbe  da bi dobio snagu , fale ti tu zgibovi , veslanja zatim iskorak , nabacaj , potisci , letenja...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Masa i maksimalna snaga...dobar plan za to ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2015, 07:11:13 posle podne »
pogledaj sheiko na netu
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym