April 26, 2024, 12:45:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening  (Pročitano 91550 puta)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Moj trening
« poslato: Januar 13, 2016, 09:24:35 posle podne »
== Pon ===
- Biceps (Biceps Curl 12 ponavljanja, kad zavrsim odmah prelazim na Hammer Curl bez odmora i takodje 12 ponavljanja, odmah bez odmora na Barbell Curl 12 ponavljanja, odmah bez pauze na Concentration Curl 12 ponavljanja. Isto povtorim jos 1-2  put).
- Triceps  - over head vezba 12-15 ponavljanja 4 serije, (odmor 1-2 sec).

-Sklekovi (pyramid, 1 rukom i sa 3 prstiju) serija 1 ponavljanje 10 takodje bez odmora izmedju vezbe.

== Uto ===
Forearms - Serije 4 od po 10-15 ponavljanja bez odmore  (odmor 1-2 sec).
Shoulders = 10-15 ponavljanja.
Trbusnjake  = Stranicne, standardne, radim po 3 serije bez odmora (Primer: prvo radim standardnu, odradim 20 ponavljanja, pa se prebacim na stranicne tako po redom).

== Sreda ===
- Ledja = 3 serije bez odmora (reps  - Do odkaza)
- Trbusnjake = isto kao i Utorak ih radim.

== Cetvrtak ===
- Biceps (Biceps Curl 12 ponavljanja, kad zavrsim odmah prelazim na Hammer Curl bez odmora i takodje 12 ponavljanja, odmah bez odmora na Barbell Curl 12 ponavljanja, odmah bez pauze na Concentration Curl 12 ponavljanja. Isto povtorim jos 1-2 put).
- Triceps  - over head vezba 12-15 ponavljanja 4 serije, (odmor 1-2 sec).

== Petak ===
Ponavljaju se vezbe od utorak


== Subota ==
Kardio i Trbusnjake

== Nedelja ==
Odmor, po potrebu low kardio odradim.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj trening
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2016, 10:31:02 posle podne »
Drugar nista ovo ne valja.Odvojiti poseban dan za stomak i podlaktice je po mom misljenju bespotrebno.To su dopunske misicne partije koje mozes da odradis uz neke druge partije(podlaktice na primer sa rukama ili ledjima a stomak npr. sa raamenima ili sa rukama).Zasto ruke dva puta nedeljno?Gde je trening nogu,grudi,ramena?Neces ramena stimulisati na rast radeci 10-15 ponavljanja na nedeljnom nivou.Pretpostavljam da znas da ishrana treba da prati trening.Previse volumena,frekvencije..Verovatno imas neki rqzlog zasto radis ovako ali nije ovo dobro...

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2016, 10:45:14 posle podne »
Drugar nista ovo ne valja.Odvojiti poseban dan za stomak i podlaktice je po mom misljenju bespotrebno.To su dopunske misicne partije koje mozes da odradis uz neke druge partije(podlaktice na primer sa rukama ili ledjima a stomak npr. sa raamenima ili sa rukama).Zasto ruke dva puta nedeljno?Gde je trening nogu,grudi,ramena?Neces ramena stimulisati na rast radeci 10-15 ponavljanja na nedeljnom nivou.Pretpostavljam da znas da ishrana treba da prati trening.Previse volumena,frekvencije..Verovatno imas neki rqzlog zasto radis ovako ali nije ovo dobro...

Imam jako dobar razlog. Ramena su mi vec poceli da idu kako treba, bar po mom planu. Ruke 2x vezbam jer 1-2x mozes nedeljno ruke da vezbas, citao sam i u Arnold-ovoj knjizi. Noge, zasad ne radim iz drugih razloga.

Ruke uopste ne odmaram i menjam vezbe odmah nakon zavrsetka 1, pa kada sve vezbe koje planiram da odradim taj dan za ruke odradim, onda ponovo jos 1 ili 2 put u zavisnosti koliko sam izmoren. Ovako cu da radim ruke jedno par meseci da vidim kako bi islo, ako ne bude islo normalno da cu da promenim. Prekopirao sam workout od Sylvester Stallone.

Ramena su mi napredovali jer kad radim odmah Prednje npr odradim 15 , pa odma  Zadnje  15, pa opet se vratim na prednje.

Sto se tice ruke, zadovoljan sam kako ide ovakvim tempom, takodje i u snazi za sada. Videcu kako bude islo, pa ako ne bude kako sam planirao onda menjam.
Forearms nikada ne stavljam u dan za Biceps i Triceps, to odvojim poseban dan npr kad radim Trbusnjake.


PS: Grudi radim isto pon i  cetvrtak, samo sam zaboravio da napomenem.
« Poslednja izmena: Januar 13, 2016, 10:47:59 posle podne oldschool »

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Moj trening
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2016, 10:56:59 posle podne »
Pametno je što odvajaš forearms od bicepsa i tricepsa.Od sklekova dodaj i one na palčevima,da ojačaš hvat.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2016, 11:03:24 posle podne »
Pametno je što odvajaš forearms od bicepsa i tricepsa.Od sklekova dodaj i one na palčevima,da ojačaš hvat.

Ma za forearms  sam licno video i od fb-a. Jer neki i odvojavaju Biceps i Triceps. Biceps u jedan dan, Triceps u drugi.

Ma sklekovi na palcevima mi nije potrebno, drugo imam za cilj.

Moglo bi ici sa drugim partijama ali za vikendom mi je bas dosadno, pa zato sam dodatno ubacio u Subotu Trbusnjake i forearms.

A nedelju nekad moze i low cardio, dok vecinu odmaram :D

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Moj trening
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2016, 11:06:34 posle podne »
ako zelis trenirati ozbiljno onda moras odvojiti dan za brachials i posvetiti mu dosta paznje

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj trening
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2016, 11:14:04 posle podne »
Ne kopiraj Arnolda i Stalonea..Postoje neke osnove kojih se treba drzati a kasnije ih modifikovati i uz ishranu ide sve to lepo ali dobro, jbg...'Forearms' se vide,noge idu pod sto...Nemoj da mislis nista lose ali ne ide to bas tako..

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2016, 11:19:47 posle podne »
Ne kopiraj Arnolda i Stalonea..Postoje neke osnove kojih se treba drzati a kasnije ih modifikovati i uz ishranu ide sve to lepo ali dobro, jbg...'Forearms' se vide,noge idu pod sto...Nemoj da mislis nista lose ali ne ide to bas tako..

Nemoj brate pogresno da me shvatis. To da budem kao njih, ne verujem ni 0.1%. Ali nemora da znaci da ovo nece dati napredak, posto vidim da ovaj volumen mi daje napredak kod Ramenja i kod ruke. Ostavicu ovakav trening par meseci, da vidim koliko i da li bih napredovao.

2x vezbam ruke, jer od 1 nedeljno nista. Ovo sam cisto eksperimentovao ranije. Dakle 2x ruke sa na kraju vezbe za biceps ostavim tu vezbu za biceps peak, ne znam kako da je narecem, evo je na yt. Vido sam je i na arnold-ovoj knjizi u vezbe.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=XppV1_0dCHw[/url] - evo vezbe, nju radim na kraju.

ako zelis trenirati ozbiljno onda moras odvojiti dan za brachials i posvetiti mu dosta paznje
Sta ovo treba da znaci, sala ili?

« Poslednja izmena: Januar 13, 2016, 11:21:50 posle podne oldschool »

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Moj trening
« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2016, 01:09:33 pre podne »
Koji je cilj ovakvog treninga?
Izvini, ali ja moram da te pitam koji je cilj tvog posta ovde? Voja je hteo da ti ukaze na neke stvari, a ti mu pricas da super napredujes. Pa cekaj, ja ako super napredujem, necu pisati ovde. Mislim, je cilj tvog pisanja da te neko ispravi ili da samo pokazes kako treniras? Ne razumem taj stav uopste.
Trening je, po mom misljenju, bas los. Ne vidim poentu. Ledja 3 serije do otkaza?
Brus li sklekovi? Cemu oni? Opravdavas nadimak oldschool?

Sad da ne bude da sam hteo samo da iskritikujem. Smatram da moras da menjas trening, da je jako los. Ima ovde ljudi koji su radi da pomognu, ako si raspolozen.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2016, 03:48:29 pre podne »
Koji je cilj ovakvog treninga?
Izvini, ali ja moram da te pitam koji je cilj tvog posta ovde? Voja je hteo da ti ukaze na neke stvari, a ti mu pricas da super napredujes. Pa cekaj, ja ako super napredujem, necu pisati ovde. Mislim, je cilj tvog pisanja da te neko ispravi ili da samo pokazes kako treniras? Ne razumem taj stav uopste.
Trening je, po mom misljenju, bas los. Ne vidim poentu. Ledja 3 serije do otkaza?
Brus li sklekovi? Cemu oni? Opravdavas nadimak oldschool?

Sad da ne bude da sam hteo samo da iskritikujem. Smatram da moras da menjas trening, da je jako los. Ima ovde ljudi koji su radi da pomognu, ako si raspolozen.

Pre svega da spodelim, drugo ovo sam iskopirao od jedan engleski sajt "Gde navodno tvrde da je bio program na Sylvester Stallone", pa sada testiram.

Sklekovi radim jer su mi omiljene a i radi triceps, pyramid style pogadja triceps.

Mozda je, mozda nije. Pokazace vreme to, nego cilj mi je sto vise da pogodim misice na ruke prilikom treniranja kao i trbusnjake, pa mislim da ako od ovog plana ne pogodim, necu ni od bilo kakav program.

Kapiram voja sta je hteo da kaze, ali radio sam razne varijante kod programa, i to manje pauza od 20 sekunde izmedju serija, ali jako retko kada dobijem upalu misica na bicepsa i triceps, pre je bilo svaku nedelju, tj na svaka 2 treninga obavezno nakon toga sutra dan imam upalu, al nakon izvesnog vremena vise nece :D...

Znam da na 1 misic mu treba do 48h da se oporavi, pa je raspored po meni dobar. E sad to sto "nema odmora", pa mislim da bi to bio ok ako je samo zbog "odmora na serije i vezbe sto menjam bez odmora"...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj trening
« Odgovor #10 poslato: Januar 14, 2016, 05:36:58 pre podne »
Citat
Ruke 2x vezbam jer 1-2x mozes nedeljno ruke da vezbas, citao sam i u Arnold-ovoj knjizi. Noge, zasad ne radim iz drugih razloga.

super

a ajde okaci neku sliku a?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj trening
« Odgovor #11 poslato: Januar 14, 2016, 08:22:33 pre podne »
Cilj je Mareee da neko potvrdi ovaj trening i da kaze da je dobar a nije...Svako zeli da cuje ono sto prija usima ali jbg...Necu ja tebr druze shvatiti pogresno samo je problem sto imas neka ubedjenje koja su malo ono....Ruke i samo ruke...Telo je celina pa ga tako i treniraj..Zelis da imas konstantne upale?Jel znas cemu vode konstantne upale?Slusaj sta ti pricaju drugi clanovi i napredak ne moze da izostane...ps baci nam neku slicicu...

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Moj trening
« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2016, 11:37:56 pre podne »
Hiljadu puta je receno da ne treba kopirati tudje planove, ni ishrane ni treninga.
Recimo, evo samo primer. Ja losije reagujem na hidrate. I sad ja objavim moju ishranu, sa kojom sam imao rezultate, i ti je iskopiras. I ti postignes mozda neke srednje rezultate. A mogao si mnogo bolje da si recimo unosio vise uh? Kapiras poentu?
A da ne pricamo o objavljivanju programa koji nose naziv stalone, arnold, big mass, extreme mass... Znaci, cak i da je staloneov program, ne znas kad ga je koristio, u koju svrhu... Na cemu je bio, kako se hranio, suplementacija...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj trening
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2016, 12:16:39 posle podne »
Hiljadu puta je receno da ne treba kopirati tudje planove, ni ishrane ni treninga.
Recimo, evo samo primer. Ja losije reagujem na hidrate. I sad ja objavim moju ishranu, sa kojom sam imao rezultate, i ti je iskopiras. I ti postignes mozda neke srednje rezultate. A mogao si mnogo bolje da si recimo unosio vise uh? Kapiras poentu?
A da ne pricamo o objavljivanju programa koji nose naziv stalone, arnold, big mass, extreme mass... Znaci, cak i da je staloneov program, ne znas kad ga je koristio, u koju svrhu... Na cemu je bio, kako se hranio, suplementacija...
Potpuno se slazem.Negde je davno receno da je svako individua za sebe tako da...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moj trening
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2016, 12:30:01 posle podne »
Svi su ti rekli da je trening bs,da se ne ponavljam.
Stvar koju treba da shvatis jeste to da nema kopiranja tudjeg treninga,treba da naucis osnovne vezbe kako se izvode PRAVILNO,osnovnu koncepciju treninga,4-5 serija sa normalnim pauzama,3-4 vezbe po misicnoj partiji bla bla.. Pa tek kad putem tih vezbi i 'plana' treninga upoznas sebe,svoje telo,onda na osnovu 'povratnih informacija' reagujes i menjas trening dalje.. :)