Maj 16, 2024, 03:26:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Muke moje  (Pročitano 5113 puta)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Muke moje
« Odgovor #15 poslato: Januar 26, 2016, 11:40:16 posle podne »
Nemoj da se opterecuješ mnogo koje vežbe radiš, a koje ne. Ono što je tebi bitno je kontrakcija i hipertrofija mišića, ako to postigneš, sve je dobro. Znam čoveka koji ima neverovatnu formu, u životu nije radio benč, mrtva, čučanj, zgibove i propadanja. Najviše se fokusirao na izolacione vežbe, male kilaže, negative i skviz. Tako da nemoj da te brine ako ne možeš da radiš osnovne vežbe i ako ne možeš da dižeš velike kilaže, jer to nije ključ uspeha.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Muke moje
« Odgovor #16 poslato: Januar 26, 2016, 11:52:01 posle podne »
Svi znaju nekoga koji je ovo ili ono radio. I ja imam druga koji izgleda kao neki takmicari, natural je, a ne vodi računa o ishrani uopšte. Da li to znaci da i ja mogu tako?
Ne kazem da ne moze uopšte nista da se postigne, ali da radi izolacije na pocetku...

Van mreže PLEMENIT

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Muke moje
« Odgovor #17 poslato: Januar 27, 2016, 12:19:59 posle podne »
Tesko je druze,kad se tako neke stvari povrede,jako tesko,ali ne dozvoli da se 'pomiris' sa tim,pa da kazes 'e mene boli ja to ne mogu' a nisi ni probao,a i naravno nemoj da okrenes drugu stranu pa da silujes da povredis jos vise.

Polako,probaj,procenis sam,sta ti telo govori,pa mic po mic,dan po dan i bice bolje sigurno. :)

Hvala druze na odgovoru, ma znam ja sve to vise-manje.. :). Necu odustati sigurno, makar samo trcao, sklekove, trbusnjake, zgibove i dzak naravno.

Svi znaju nekoga koji je ovo ili ono radio. I ja imam druga koji izgleda kao neki takmicari, natural je, a ne vodi računa o ishrani uopšte. Da li to znaci da i ja mogu tako?
Ne kazem da ne moze uopšte nista da se postigne, ali da radi izolacije na pocetku...

Druze, nisam ja na pocetku, dok sam trenirao takmicarski, uopste dok sam trenirao, radio sam ja sve normalno. TJ, imao sam 2 tipa treninga, 1 se sastojao samo iz osnovnih vezbi (benc, cucanj, smit(militari), zgibovi) - radio se 3x nedeljno, i imali smo 3x trening za eksplozivnost(kruzni). Posle ove povrede, takvo je stanje kakvo je, probacu polako.

Nemoj da se opterecuješ mnogo koje vežbe radiš, a koje ne. Ono što je tebi bitno je kontrakcija i hipertrofija mišića, ako to postigneš, sve je dobro. Znam čoveka koji ima neverovatnu formu, u životu nije radio benč, mrtva, čučanj, zgibove i propadanja. Najviše se fokusirao na izolacione vežbe, male kilaže, negative i skviz. Tako da nemoj da te brine ako ne možeš da radiš osnovne vežbe i ako ne možeš da dižeš velike kilaže, jer to nije ključ uspeha.

Hvala druze, probacu, pa cu javljati rezultate, a ishrana, jel to valja sta? :)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Muke moje
« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2016, 09:27:37 posle podne »
Hvala druze, probacu, pa cu javljati rezultate, a ishrana, jel to valja sta? :)

Ishrana je dobra, samo budi uporan i rezultati će doći, takođe redovno prati stanje u vidu ogledala i vage i pusti da vreme učini svoje.

Da se nadovežem na ono što je mare napisao, meni su osnovne vežbe polovina svakog treninga, tako da dobro znam koliko su one važne, i verovatno da čovek kog poznajem bi da je njih radio još bolje izgledao, međutim ono što sam hteo da kažem ovom dečku ovde jeste da je glupo opterećivati se sa time što nešto ne može da radi, bolje nek gleda ono što može i nek tu da 110% sebe.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Muke moje
« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2016, 11:28:42 posle podne »
kažem ovom dečku ovde jeste da je glupo opterećivati se sa time što nešto ne može da radi, bolje nek gleda ono što može i nek tu da 110% sebe.

Ne znam da li si mislio na moj komentar,ali da odg u svakom slucaju.
Nisam ni ja mislio da se opterecuje oko toga,daleko bilo(zao mi je ako je tako zvucalo),ono sto sam hteo da kazem jeste da bi bilo pogresno da u glavi sebi govori "ja to ne mogu,ne mogu" i da batali te vezbe,a nije ni pokusao.... Nista vise. :)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Muke moje
« Odgovor #20 poslato: Januar 30, 2016, 02:53:19 posle podne »
Da, to si potpuno u pravu i podržavam takav način razmišljanja u svakom slučaju. ;)

Van mreže PLEMENIT

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Muke moje
« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2016, 12:05:22 pre podne »
kažem ovom dečku ovde jeste da je glupo opterećivati se sa time što nešto ne može da radi, bolje nek gleda ono što može i nek tu da 110% sebe.

Ne znam da li si mislio na moj komentar,ali da odg u svakom slucaju.
Nisam ni ja mislio da se opterecuje oko toga,daleko bilo(zao mi je ako je tako zvucalo),ono sto sam hteo da kazem jeste da bi bilo pogresno da u glavi sebi govori "ja to ne mogu,ne mogu" i da batali te vezbe,a nije ni pokusao.... Nista vise. :)

Druze daleko od toga da ja to sebi govorim, i da tako razmisljam uopste. Samo u ovom trenutku sam svestan svojih povreda, i gledam da to isteram na bolje a ne na gore. Poceo sam cucanj da radim, cak sa nekim malim opterecenjem, ali ne dubok, nego u visini klupe, kao da sednem(osecam ja tu povremeno sevanje, kratak ali ostar bol, i ovako me konstantno bolucka, al kotrlja se nekako). A sto se benca i uopste guranja tice, tu me lakat jos uvek koci, tu nema promena.