Jun 16, 2024, 12:52:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Razbijanje monotonije  (Pročitano 7484 puta)

Van mreže Patrik1229

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Razbijanje monotonije
« poslato: Februar 08, 2016, 02:40:54 posle podne »
Pozdrav imam pitanje treniram vec duze vrijeme pa mi je prehrana postala malo uobicajna sto se tice UH, zanima me dali osim zobenih, integralne rize, tjestenine, krumpira, integralnog kruha vi jedete na dnevnoj bazi i u koje vrijeme
Znam da ima jos vrsti UH pa da cujem

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2016, 02:53:17 posle podne »
Palenta, kolacici od ovsenih itd...

Probaj da promenis nacin pripreme, ja sam celo leto jedo ovsene i nikako mi nisu dosadile jer sam stalno na drugacije nacine pripremao.
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 03:01:06 posle podne Цветко »

Van mreže Glorex

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2016, 04:38:01 posle podne »
mozes mi dati neke jednostavne recepte ako znas? kada konzumiras palentu? i kolko cesto recimo?

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2016, 05:02:49 posle podne »
1-3x nedeljno, sve zavisi od rasolozenja. U obroku posle treninga ili pre.
Evo danas sam stavio malo vode da prokljuca i posle dodao vej i palentu, odlicno je.
Mozes i sa mlekom, jogurtom, uz jaja.

Sto se tice ovsenih isto tako mozes da pomesas sa jajima, dodas cimet i ispeces kao palacinku.

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2016, 05:43:42 posle podne »
Cvetko, je l to ono palenta+vej by Bukas? :D
Pravio sam to pre neki dan i raspametio se.

Imas temu o ovsenim pahuljicama, ima brdo recepata.
Pirinac mozes da pomesas sa npr. kineskom mesavinom povrca ili sa tunjevinom, mozes i da ga pomesas sa belim mesom pa zapeces. Od krompira mozes da pravis musaku.
Mozes uzeti juneci but (mleveni), dinstas ga, kasnije ubacis i pirinac i napunis paprike i zapeces mmmm. :)

Samo malo maste i eto. Meni u poslednje vreme klasika odgovara, onako najprostije.
Imas i na Ogistra blogu slatke i slane recepte, pa pronadji nesto. :D
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 05:45:16 posle podne Перун »

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2016, 09:47:59 posle podne »
Cvetko, je l to ono palenta+vej by Bukas? :D
Pravio sam to pre neki dan i raspametio se.

Imas temu o ovsenim pahuljicama, ima brdo recepata.
Pirinac mozes da pomesas sa npr. kineskom mesavinom povrca ili sa tunjevinom, mozes i da ga pomesas sa belim mesom pa zapeces. Od krompira mozes da pravis musaku.
Mozes uzeti juneci but (mleveni), dinstas ga, kasnije ubacis i pirinac i napunis paprike i zapeces mmmm. :)

Samo malo maste i eto. Meni u poslednje vreme klasika odgovara, onako najprostije.
Imas i na Ogistra blogu slatke i slane recepte, pa pronadji nesto. :D
Bas tako burazeru.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2016, 10:15:42 posle podne »
Notorne gluposti.

Jedan bilder(ne znam koji,necu da lupam) je lep rekao,covek jede zbog ukusa,bilder da nahrani telo.

Ako ti ocekujes od obroka,da kao kad jedes sendvice,junk u mcdonaldsu da UZIVAS dok jedes,onda to nece tako ici koliko god trazio toplu vodu da "razbijes monotoniju"... :)

Spizdis to niz sebe u 5 minuta i ides dalje...

Ja bi u tvom spisku i taj hleb "integralni" izbacio... :)

Jednostavno ne moze i jare i pare,zna se sta su hidrati a zna se sta je marketing i pricanje da bi klijent cuo ono sto mu prija.. :)

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2016, 10:58:31 posle podne »
Slazem se i ja sa tobom sa tim da hranim telo, a ne mozak ali ne znam ko ne voli da pojede nesto ukusno. I meni naidje period da mi dosadi jednolican ukus hrane pa moram da izmisljam svasta nesto da bi ta monotona hrana dobila neki drugi ukus. Jbg, ne moze stalno da se zivi na kuvanom pirincu i kuvanom mesu.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2016, 12:13:58 pre podne »
Super recept - sameljes 100g ovsenih, dodas dve merice proteina od cokolade, dve k. kasike kakaa, zasladjivac, i narendas malo kore od pomorandze. Iscedis sok od jedne pomorandze i dodajes u tu smesu i mesas viljuskom. Smesa treba da bude jako gusta. Stavis 10ak minuta u frizider. IZvadis, oblikujes kao cokoladice. Stavis opet u frizider par sati da se lepo stegne. Ko hoce, moze i malo kokosa unutra.
Sve super sastojci.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2016, 10:26:01 pre podne »
Ma ljudi sve zavisi od rezultata koje je decko zamislio.

Ako ti je cilj da lepo izgledas mogu i dosta vece gluposti da ti prodju pricu,ali opet ako si za nesto 'vise' onda nece to bas tako ici... :)

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2016, 11:43:39 pre podne »
Slobodane, razumem te u potpunosti, ali ovo je kao sto znas deo za tinejdzere, postavljaju pitanja osobe 13-17god, ne kapiram zasto bi oni jeli nesto bljutavo i sto im se ne svidja, ako uz par stvarcica mogu promeniti ukus?
Licno i mene nervira kad neko kaze da ne moze da jede jer mu se ne svidja, ali i zasto bi kad moze od toga nesto lepo da se napravi?

Ako sad ne smemo da ubacimo mrvicu step soka u ovsene jer je to sr*nje e onda ne znam.

Da li treba toliko da se opterecuje u tim godinama? Bitno je da je osnova tu.

Razumem da si ti hard core sto cenim, ali iz licnog iskustva zbog tolikog opterecivanja moze psiha da im ode lagano, moj problem je bio taj sto sam se toliko opterecivao i bio u fazonu ili jedem 1000000% clean ili ako uz obrok uzmem kockicu cokolade ja cu da se prejedam ceo dan, to sam sredio, i toga nema vise, ali samo zato sto sam prestao da se opterecujem, a tvrdim da jedem bolje od pola ovih bildercica koji prodaju maglu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2016, 11:46:26 pre podne »
Slobodane, razumem te u potpunosti, ali ovo je kao sto znas deo za tinejdzere, postavljaju pitanja osobe 13-17god, ne kapiram zasto bi oni jeli nesto bljutavo i sto im se ne svidja, ako uz par stvarcica mogu promeniti ukus?
Licno i mene nervira kad neko kaze da ne moze da jede jer mu se ne svidja, ali i zasto bi kad moze od toga nesto lepo da se napravi?

Ako sad ne smemo da ubacimo mrvicu step soka u ovsene jer je to sr*nje e onda ne znam.

Da li treba toliko da se opterecuje u tim godinama? Bitno je da je osnova tu.

Razumem da si ti hard core sto cenim, ali iz licnog iskustva zbog tolikog opterecivanja moze psiha da im ode lagano, moj problem je bio taj sto sam se toliko opterecivao i bio u fazonu ili jedem 1000000% clean ili ako uz obrok uzmem kockicu cokolade ja cu da se prejedam ceo dan, to sam sredio, i toga nema vise, ali samo zato sto sam prestao da se opterecujem, a tvrdim da jedem bolje od pola ovih bildercica koji prodaju maglu.

pa dobro
slobo je rekao realno
ovisno STA JE CILJ
ako je cilj korketan izgled-naravno da si u pravu
a pogtovo po pitanju tih novo komponovanih trenera,gurua,fitnes savetnika i kojim sve sebe imenima ne naziivaju,a rezulatati ...ono.....znam kajakase koji izlgeaju kao zmajovi naspravm ovih
ali jbg...lova je bitna....i aposlutno nisu krivi oni...vec oni koji plate da nemaju nikakve rezulatte..jbg

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2016, 11:52:30 pre podne »
Slobodane, razumem te u potpunosti, ali ovo je kao sto znas deo za tinejdzere, postavljaju pitanja osobe 13-17god, ne kapiram zasto bi oni jeli nesto bljutavo i sto im se ne svidja, ako uz par stvarcica mogu promeniti ukus?
Licno i mene nervira kad neko kaze da ne moze da jede jer mu se ne svidja, ali i zasto bi kad moze od toga nesto lepo da se napravi?

Ako sad ne smemo da ubacimo mrvicu step soka u ovsene jer je to sr*nje e onda ne znam.

Da li treba toliko da se opterecuje u tim godinama? Bitno je da je osnova tu.

Razumem da si ti hard core sto cenim, ali iz licnog iskustva zbog tolikog opterecivanja moze psiha da im ode lagano, moj problem je bio taj sto sam se toliko opterecivao i bio u fazonu ili jedem 1000000% clean ili ako uz obrok uzmem kockicu cokolade ja cu da se prejedam ceo dan, to sam sredio, i toga nema vise, ali samo zato sto sam prestao da se opterecujem, a tvrdim da jedem bolje od pola ovih bildercica koji prodaju maglu.

I ja sam u tom opsegu godina,ali ja sam bolestan po tom pitanju,ili radim 100% ili ne radim uopste,jer raditi nesto polovicno je cisto gubljenje vremena. (To je opet moje misljenje)

Ja postujem i osobe kao sto sam ja,koji rade full bez obzira na godine,ali postujem i momke koji dozvoljavaju sebi odredjene stvari...

Ali opet je razmisljanje "zelim da jedem zdravo,ispravno,da napredujem,ali ajde reci mi nesto extra ukusno da razbijam monotoniju" u prevodu zeli da kaze reci mi da je hot dog kvalitet da mi padne kamen sa srca... :)

Kazem opet sve je do zeljenog rezultata,planova,itd.. Jer ako je cilj 6pack da se ribice loze na bazenu to moze i sa mnogo vecim propustima,ali ako je nesto drugo onda... Jer jednostavno ne moze i jare i pare koliko god mi to pokusavali :)

Van mreže Patrik1229

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2016, 12:00:08 posle podne »
Ja se u potpunosti slazem sa cvetkom vjerojatno zato jer smo slicno ili isto godiste te razmisljamo isto. Ako nekoga zanima kako se hranim evo da vam kazem:
 1. Obrok 120g zobenih+pola mjeroce wheya+ 200g bjelanjaka
2. Obrok 150g cisto meso + povrce+ 30g badema
3. Obrok 150g cisto meso+ 120g riza
4. ( nakon treninga) 2 mjerice wheya+ 50g dex
5. 150g cisto meso+ 120g riza
6. Tuna+bademi+salata

I ja znam da se hranim dobro i tako to radim vec skoro 2 god. I imati samo 4 vrste UH mi je postalo monotono i zelim ubaciti nesto da promjenim i ne vidim nista lose u tome.. A rezultati ce i dalje biti tu to sam siguran jer poanta bba nije samo trpaj trpaj trpaj cisto, vec uzivati svakim danom u svemu sto radis

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razbijanje monotonije
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2016, 12:06:31 posle podne »
Citat
poanta bba nije samo trpaj trpaj trpaj cisto,

poenta PRAVOG i TAKMICAROSKOG bb je upravo ovo

Citat
, vec uzivati svakim danom u svemu sto radis
to je ok,ali onda nemoj da budes ljut na sebe u nekom doglednom vremenu,a u nedostatku rezulatata kakve si ocekivao i postavljati slike onda Pande,Ullsysia i ostalih slcinih tipa..pa kako ovo..ja zelim ovako
a onda zamisli
oni nisu ni priblizno bodi bilderima,a tvoji rezultati nisu priblizno njima...npr..dajem samo komparaciju
TA NOVA POSAST koja hara celim Balkanom je dosla usled najezzde kvazi trenera,koji bi mamu prodali zbog 5 eu i naravno da ssu shvatili da od price i PRAVILNOM nacinu nema nista,vec je leopse reci da mozes da zderes sta hoces,a da ce rezultati biti isti kao i da pazzis i to naplatis je IN.
to sto rezultata nema-to i nije bitliko bitno,posto u tome prodje i leto i onda na zimu pnovo,kod novog trenera,sa novim "stvarima od preko,koje su samo njemu poverene" itd

prevedeno
mi svi smo budale,koji smo nesto uradili,delimo savete za dzaba,a svi oni koji lice na vrece govana i daju glupe savete i to napplacuju su pametni....POTPUNO se slazem sa tobom...veruj mi