Mart 28, 2024, 01:45:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Na duže staze?  (Pročitano 2264 puta)

Van mreže Johnny Be Good

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Na duže staze?
« poslato: Februar 10, 2016, 07:17:55 posle podne »
Cao.Ja sam Nikola i imam 25god.Visina:189,težina:89.4kg.
Ujutru ustajem oko 7-7:30 i popijem whey protein(elite whey od dymatizea).U 8:30 idem na trenig koji traje sat vremena,a maksimum sat i 20.Kada dobro stojim sa finansijama pre treninga pijem amino rage(kreatin+bcaas) i glutamin.Nakon završenog treninga pojedem krem bananicu i malo posle toga popijem whey.
Obrok posle treninga:Pet jaja(3cela+2belanceta),dve kriške tonusa sa semenkama i cedjena narandža.Ako nije to onda je kikiriki puter na dve kriške tonusa ili proteinske palačinke sa heljdinim brašnom.Taj obrok je otprilike oko 11.
Na posao stižem oko 13:40 i u 14h užinam jabuku ili bananu.U 15h jedem gud kiriki dijetalni(mala kesica 40gr).
U 18-19h jedem 300gr piletine ili pilav,nekad dve tunjevine.NOko 23h stižem kući popijem whey i idem na spavanje.
Imam kvalitetan san,nisam pušač,ne pijem gazirano.Pre neki dan sam radio pregled u zavodu za sport na Košutnjaku i sve je dobro.46kg mišića,11,2%masti.Utreniranost odlična.Posao mi nije dozvoljavao da imam veći obrok oko 14-15h ali ću uskoro biti u mogućnosti da ga ubacim.
Zanima me da li mogu da nastavim sa ovakvim režimom ishrane na duže staze ili bi trebao posle nekog vremena da promenim nešto(a možda na vaš savet i odmah).Za neki dan ću okačiti slike.Unapred zahvalan na savetima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Na duže staze?
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2016, 07:26:48 posle podne »
Pozdrav
pa prilicno tj veoma losa organizacija.
dakle
-protein pred trening na praszan stomak-nema smisla (pod uslovom da je protein ok i da nije kakao u prahu)
-te mesavine (nemam pojma ni sta je) ali obicno su oznacene "krsticima" tako da u principu ppojma nemas sta uzimas,osim da si sugran da imas 20+ gr secera-u to mozes da budes ubedjen npr (kazem,ako je oznaceno drugacije i navedena tacna doza onda ok,posto takav preparat kod nas nema,pa nisam ni siguran sta je)
- ta krem bananica nije nikakvo rsenje,tj ako ti telo treba neki izvor prostih UH onda tu treba da uzmes neki dex,ili palatinozu ili bilo sta,ili najbolja ocija mesavina vise vrsta prostuh secera.Rafinsian secer u krem banani sigurno da nije ok

-obrok pose treninga,korektno (po meni bi trebali vise B )
-jabuka ili to sto si nabrojao NIJE uzina ,a taj kikriki je sve samo nije diet...
-obrok u 18 jako korketno
-obrok pred spavanje isto kao i ujutro..nema smisao kada je taj protein u pitanju.
-paramteri dobri ako si ih radio kaliperom a ne na onim vagama (ne vidim razloga zasto si ti radio u opste,jer je to aposlutno i samo za mazanje  ociju lkjudima kada im se uzima novac u srhu toboz pisanja nekih dijeta,gde ti parmateri znaci kao proslogidnjsi sneg)

-u svakom slucaju
2 cvrsta obroka od kojih jedan ...nako,nako..dva pogrsna medju obroka,pogresno pred trening,pogresno pred spavanje.
dosta greska
Ali
ovisno od cilja
realno-koji god da jeste,na ovaj nacin nije moguce ga ostvariti nikako u mnogim kosntalacijiima..

Van mreže Johnny Be Good

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Na duže staze?
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2016, 07:50:03 posle podne »
Hvala puno na brzom odgovoru.Već od sutra menjam iz korena.Mišljenje za novi raspored:
Ujutru nakon ustajanja ovsene i maline.Posle treninga dex i whey.Onaj obrok posle treninga ostaje jel si rekao da je korektan+jos par belanaca.Oko 14h ubacujem obrok sa 300grama piletine+integralni pirinač.18h ostaje isto.Posle tog obroka od 18h šta mi savetujete da ubacim i u koliko sati otprilike?Jeste upitanju je ona vaga(mislio sam da je preciznija jer je ipak gore u zavodu i mislio sam da je malo ozbiljnija od onih koje koriste oni IZ herba life i ostali, ali evo za koji dan ću kaliperom).U principu hteo bih malčice da poboljšam celokupni izgled(da nabacim još mišićne mase) i da radim na eksplozivnosti.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Na duže staze?
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2016, 08:25:30 posle podne »
Pozdrav  i dobrodosao na forum..:)
Dobro si usvojio ove Pedjine savete i sad ovaj drugi plan ishrane je sasvim korektan.Naravno, u zavisnosti od cilja koncipiras celokupnu ishranu odnosno unos makronutrijenata (proteina,ugljenih hidrata,masti)..
1.Sto se tice prvog obroka nema proteina.Izbacio bih maline i ostavio jaja+ovsene.
2.Kao sto Pedja rece, obrok posle treninga je ok samo dodaj jos malo proteina odnosno jaja..
3.300 grama piletine bih, u tvom slucaju, podelio na dva dela s tim da bih u 14:00 isao sa 150 gr piletine+pirinac a oko 17:00 ili 18:00h isao sa 150 gr piletine i nekim izvorom masti npr. orasi,bademi ,lesnici itd...
Posle 6 sati uvece mozes da ubacis 1-2 obroka..Poslednji obrok bi mogao da bude neki posni sir i orasasti plodovi...
Ovo je sve onako na grubo, ukoliko budes hteo mozemo da preciziramo gramazu namirnica, trening itd.itd..
« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 08:28:00 posle podne Voja.S »