Maj 20, 2024, 10:57:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.145 poruka u 18.753 tema - 20.950 članova - Poslednji član: GlenntikSpulk
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)  (Pročitano 10379 puta)

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #30 poslato: April 01, 2016, 02:10:46 posle podne »
Ja cu se osvrnuti samo na deo o ishrani, jer o ovim treninzima nema reči, a ne želim da vredjam, niti bilo sta drugo, jednostavno ne znam nista o tome, ne razumem se, a i ne želim da se razumem. Samo bih rekao da pored teretane, ne vidim čemu vešanje po sipkama, osim ako ne treniras gimnastiku.
Ne možeš ishrana da izgleda malo ovoga, malo onoga. Zapravo može, ali rezultati su onda upitni. Znaci, 4-5 obroka, tačne količine hrane. 4 obroka, sa dovoljnom količinom masti, uh, proteina i nema gladi. Čak i na dijeti, to je više u glavi. Naravno, drugo su takmičarske dijete i neki ekstremi. Ne možeš da pratiš stanje kad ne znam sta i koliko jedeš. 4 obroka, u svakom proteini, a masti i uh po potrebi.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #31 poslato: April 01, 2016, 02:42:47 posle podne »
Ako nije problem,bilo bi okej kada bi obrazlozila zasto je dat odgovor takav. :)

Ako mu je pao šećer, znači da je gladan. Zašto je banana (koja sadrži pola kalorija normalnog obroka) dobar izbor kad je šećerasta?

Ok jabuka posle nekog konkretnog obroka, ali da kad je gladan posegne za voćem - vraća se kao bumerang.

Smorili su ljudi sa jabukama kad su gladni a onda posle proždrnu frižider. Znači, molim vas, 21. vek.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #32 poslato: April 01, 2016, 04:07:34 posle podne »
Citat
Smorili su ljudi sa jabukama kad su gladni a onda posle proždrnu frižider.

da,da...nikako da se resimo basih baka ,obicaja... 8) ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #33 poslato: April 01, 2016, 04:10:28 posle podne »
zato sto se ovde pojam padne secer tretira , kada osetis glad... ok jeste pao secer ali ne toliko urgentno da moras sa nekom cokoladicom ili necim da ga podignes... kada ti alarmantno padne secer a to je da osetis ladan znoj uz taj glad i da pocinjes da se gubis onda je ok da posegnes sa prostim secerom , tacnije moras...

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #34 poslato: April 01, 2016, 04:15:28 posle podne »
Ono što je popularno kod nas je,, traži mi se slatko" i,, pao mi šećer". A šećer im padne čim vide nešto slatko ili pomisle na slatko.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #35 poslato: April 01, 2016, 04:26:18 posle podne »
U 90% slučajeva su gladni, 10% će da crknu za slatko jer ga gledaju.

Sit čovek se ne da pokolebati tako lako.
suck it up, buttercup

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #36 poslato: April 01, 2016, 05:39:54 posle podne »
130g proteina dnevno

Sta je to njemu,to nije ni 1.5g po kilogramu...  :-\

Vrlo jednostavno,trening kao trening(MOJE MISLJENJE) je po meni bullshit sw i te gluposti niko srece od toga nije imao,ako vec mislis nesto da uradis uhvati se tega i lomi.. :)

Sto se tice ishrane,napisali su ti ostali da mora u brucu da se zna UNAPRED,STA,CEGA,KOLIKO a ne sac metodom SAKA OVOGA,SOLJA ONOGA,jer ti i Bobi Marjanovic nemate istu saku(ako shvatas poentu price),ali sve je to cimanje i potencijalno sviranje qr... ako ne mozes izbeci taj juuuunk rucak.. :)

"Pad secera" necu ni komentarisati,99% slucajeva psiha cista.. :)

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #37 poslato: April 01, 2016, 07:03:54 posle podne »
Ne znam ja o kakvim vi secerima i padovima, nikad nisam osetio hladan znoj uz glad kao sto rece Cpt Jack Sparrow niti nameravam da se izgladnjujem do te mere :D

Rucak nije JUNK, rekao si to kao da svaki dan jedem po 2 kile pomfrita masnoga u kombinaciji sa litrom kole, zalijem malo sa onim uljem u kome se pekao, a posle po tepsije torte, cisto da odrzim secer na nivou :) Polako ljudi.. Ne razumem se ja jos u sve ovo, tek sam poceo i pravim lagan napredak, osecam se bolje i jace. Razumem da je vama ovo sve egzaktna nauka i u gram i u brucu ali nisam ja jos na tom nivou, daleko od toga.
Ovakvi saveti mali mi mnogo znace za sada, tipa smanji voce zbog secera, ne vezbaj toliko i tada, proteini u svakom obroku a masti i uh po potrebi (covek mi i ispisao program vezbica), tako da polako, napreduje se. Sve to isprobavam na svojoj kozi i gledam kako se osecam, dobro ili lose, zato i ne mogu reci u gram tacno koliko cega jedem.. Kad sam merio u gram na pocetku i pazio da uzimam tacno 500 kalorija deficita (jbg nije u kaloriju bilo ali priblizno) osecao sam se slabo i bez energije. Valjda svakom drugacije to ide.
Gledacu da radim po tom programu koji mi je napisan mada cu ubrzo morati da ga otezam, ne verujem da cu imati ni upalu misica od toga. Za sada bodyweight (volim sipke jbg a nisam striptizeta) :D U teretanu ne planiram da idem u skorije vreme, tek posle godinu dana minimum. Pa se javljam kad me nesto bude interesovalo i kad zastanem :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #38 poslato: April 01, 2016, 07:32:16 posle podne »
Pazi,
To sto je ljudima sinonim za junk pica+kola ili nesto slicno to je baska,ali cinjenica je da nasa ljubi nas majka "domaca" kuhinja i nije zdrava.. :)

Sto se tice gramaze,tu nema "nisam na tom nivou" to ili radis ili ne radis,nije to bench press(primer) pa kazes prvo prazna sipka,pa 10kg pa postepeno itd,sa hranom jednostavno tako krenes i nema tu puno polemike :)

Sto se tice teretane,ne znam sta bih ti rekao,ali osecam da je jos jedna u nizu prica "prvo da se doteram ovo ono,pa cu onda"...

U svakom slucaju,mozemo pricati do ujutru,ti ces udarati po svom,ali budi svestan da je rezultat=zalaganje tako da i oko toga budes objektivan :)

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #39 poslato: April 01, 2016, 07:58:36 posle podne »
Pa rekoh u prvom postu, ne radim ovo sa namerom da dodjem do neke forme i kazem e sad je sve ok, vracam se na staro (kad bi vam rekao sta sam sve i koliko jeo vrv ne biste verovali i rekli bi da je ovaj junk rucak i novi rezim ne zdrav nego ne znam). Nit sam dete da odustanem posle par meseci, znam da mozda tako ne izgleda vama ali pristupam ovome sasvim ozbiljno. Hocu uopsteno da promenim ishranu i vezbe, vremenom ce biti korigovana i nece biti ni junk ruchaka :D

Nego eto, vidim napredak pa rekoh da se javim, pitam jos stogod i kazem hvala :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #40 poslato: April 01, 2016, 08:00:01 posle podne »
Idi tempom koji ti odgovara, to ne može niko da ti promeni. A kako ti se apetiti budu povećavali, moraće i disciplina da bude čvršća, to je cela mudrost.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #41 poslato: April 02, 2016, 06:51:50 pre podne »
Idi tempom koji ti odgovara, to ne može niko da ti promeni. A kako ti se apetiti budu povećavali, moraće i disciplina da bude čvršća, to je cela mudrost.

da
samo sto u vecini slucjaeva,a usled tvrdgolavosti pojedinca,rezulati naravno nisu nikakvi i onda dolazi do: pa sta da se mucim,kada i onako nemam genetiku,nisam rdojen za to itd itd itd...
Hardocre za nekog pcoetnika-SVAKAKO DA NE!!!!
ali neka pravila osnove se moraju postovati
Nije moguce da se vidi bilo kakav napredak,ako se kaze da ce umesto pljeske za rucak,radikalno da promeni ishranu i za isti ce da jede paprikas...siguran sam da me kapiras

NEKI REZOVI moraju postojati
RADIKALNI-svakako da ne!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #42 poslato: April 02, 2016, 07:02:37 pre podne »
Upravo tako, bez hem.. pardon :D, bez rezova nema napredka, mora covek sebe da gura da izdrzi neke neprijatnosti... da se u teretani jede rostilj, svi bi isli u istu... :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #43 poslato: April 02, 2016, 08:26:13 pre podne »
Hardocre za nekog pcoetnika-SVAKAKO DA NE!!!!

Naravno da ne,svakako on nema ni znanja ni iskustva da radi ne znam kakav hardcore,ali svoje limite mora da gura ako hoce da napreduje,a ne kao danasnjih 90% vezbaca mlati bucicama a vamo mu dosadno pa broji neonke po plafonu.. :D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #44 poslato: April 02, 2016, 10:10:24 pre podne »
Ali otkud ti znas da njima nije i tako lepo?

Ima jedan gospodin u Ironu, sigurno u šezdesetim. Izgleda kao deda sa stomačićem, ali trenira baš dobro i vidi se da uživa. Ajde mu objasni da kupi vagicu da baka meri...briga ga.

Ne polazi od sebe za tudje ciljeve, that's all I'm sayin'.

Idi tempom koji ti odgovara, to ne može niko da ti promeni. A kako ti se apetiti budu povećavali, moraće i disciplina da bude čvršća, to je cela mudrost.

NEKI REZOVI moraju postojati
RADIKALNI-svakako da ne!!

To je to, on ce da odlucuje koliko brzo ce koji rez da ubacuje
ubacuje. Ja prva ne mogu mic po mic, ali mogu da razumem da je to nekom komfuzno.
suck it up, buttercup