Maj 20, 2024, 08:41:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.145 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: CILJ - pravilna ishrana, treniranje  (Pročitano 45003 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #45 poslato: Mart 11, 2016, 03:47:23 posle podne »
Ženske teretane su zlo najčešće. Veliki izvor dezinformacija, tu je fitnes marketing u svom najboljem (čitaj: najgorem) ruhu gde se samo preporučuju kivi-dijete.

Preko leta sam išla u svoju bivšu teretanu pre neku godinu, bukvalno tri sprave ima i nijedna šipka od 20kg.

Kako je to teretana? Nije.
suck it up, buttercup

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #46 poslato: Mart 11, 2016, 07:23:11 posle podne »
Ženske teretane su zlo najčešće. Veliki izvor dezinformacija, tu je fitnes marketing u svom najboljem (čitaj: najgorem) ruhu gde se samo preporučuju kivi-dijete.

Preko leta sam išla u svoju bivšu teretanu pre neku godinu, bukvalno tri sprave ima i nijedna šipka od 20kg.

Kako je to teretana? Nije.

Ma manje to,dobro opremljenu teretanu nije tesko naci,pogotovo danas kad nicu na svakom cosku..

Ali price "trenera" kao sto je ona dobila,da ce se 'napucati' od tegova i slicno,kao i limunade koje ti treneri pricaju ljudima koji se ne razumeju samo da im  ovi uplate 2-3 meseca treninga itd to ima bukvalno svuda,tako da joj je najbitnije da nadje nekog,pored ovog foruma,koga moze lice u lice da pita neke stvari a da ne dobije bulsit odgovor..(kao sto je u ovom slucaju vlasnica te teretane,ako se ne varam?) :)

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #47 poslato: Mart 11, 2016, 08:45:16 posle podne »
Ovaj danasnji trening me ubi, nisam mogla iskorake sa sipkom pa sam radila bez 4 serije, cucnjeve radila sa sipkom 14kg, sutra pauza ali cu ja raditi kardio, nekih 50 min. traku ili cu vec ici i trcati sa psom.

Milena skroz si u pravu, ovde dolaze zene koje rade samo kardio, trebalo bi promeniti jer stvarno nemam nikog koga bih pitala da li pravilno radim ili ne.

Tri devojke rade u teretani. Sad ogovaram bezveze, necu vise o njima ali da..stvarno ne znaju bas najbolje.

E na treningu sam pomogla jednoj devojci (zamislite kad sam ja pomogla kao pocetnica koja isto ne zna) rekla sam joj da u cucnju kolena ne prelaze vrhove prstiju.  :D :D :D i da se spusti nize jer to sto radi nije pravilno. :D :D :D Smejem se sama sebi.

Lepo si napisao "trenera"  :D U ovoj teretani trenera nema osim te jedne devojke koja je dif zavrsila ali nju sam samo jednom videla.

 

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #48 poslato: Mart 11, 2016, 09:15:07 posle podne »

Lepo si napisao "trenera"  :D U ovoj teretani trenera nema osim te jedne devojke koja je dif zavrsila ali nju sam samo jednom videla.

Ma danas se to apsolutno ne zna,niti ta diploma znaci nesto..

Imas likova sa difa koji dodju meni u skoli da drze fizicko,ne znaju da vode zagrevanje,i taj ce sutra da bude trener nekome,a opet imas dosta sportista koji nemaju diplomu ili bilo sta slicno a rasturaju materiju... Sve zavisi.. :)

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #49 poslato: Mart 11, 2016, 09:35:52 posle podne »
Slazem se sa tobom u potpunosti.

Oci me zabolele od iscitivanja raznih tema o ishrani i racunanju proteina, masti i ugljenih hidrata. :D

Sutra cu piletinu da zamenim sa curetinom definitivno. Spremicu je u kesi za pecenje sa povrcem. :D

Inace, mala pomoc, sad sam pronasla neke ovsene mekinje, da li sve sto je od ovasa dolazi u obzir? Mislim na cist ovas bez dodataka. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #50 poslato: Mart 11, 2016, 09:47:06 posle podne »
Ana ista ja sa početka :) hehe

Samo easy, tigress, biće sve ok.

Mekinje su super za probavu, neće da škode u principu. Ako imaš dobar mlin za kafu, probaj bolje da samelješ ovsene i napraviš brašno za palačinke, to je vrh.
suck it up, buttercup

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #51 poslato: Mart 11, 2016, 10:02:24 posle podne »
 :D :D :D

Hvala ti najlepse Milena. To mi mnogo znaci. Bas se cimam mnogo.  :)

Uuuu palacinke, to se mora probati.  :D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #52 poslato: Mart 11, 2016, 10:27:16 posle podne »
Dobila sam naziv "kuvarica" foruma, eto malo neemancipovano, ali nije daleko od istine.

Piši ako ti treba pomoć u tom pogledu.
suck it up, buttercup

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #53 poslato: Mart 12, 2016, 10:12:05 pre podne »
 ;D ;D ;D ;D Ja cu te ipak zvati Milena. Salim se malo.

Ja sam sebe toliko preopteretila hidratima, mastima i proteinima da sam krenula uz kafu posle dorucka da izracunavam kako sta i skroz se izgubila(ne racunam povrce uopste ;D), i dalje imam problem sto se ishrane tice ali kapiram da cu sama sve resiti laganim koracima. Pitala sam sebe "na kojoj si ti Ana ishrani uopste, da li imas dan kad ne unosis ove ovsene?!"  :D


Usput sad cu krenuti da kupim negde curetinu pa ako imas neki super recept bila bih ti zahvalna. Ja sam mislila da pecem u kesi sa nekim povrcem.

E da, jutros sam jedva ustala iz kreveta od bola u...zadnjici..ne znam kako drugacije da napisem. Bole me misici koje nisam znala da imam ali sam stvarno srecna.  :D :D :D


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #54 poslato: Mart 12, 2016, 10:41:08 pre podne »
;D ;D ;D ;D Ja cu te ipak zvati Milena. Salim se malo.

Ja sam sebe toliko preopteretila hidratima, mastima i proteinima da sam krenula uz kafu posle dorucka da izracunavam kako sta i skroz se izgubila(ne racunam povrce uopste ;D), i dalje imam problem sto se ishrane tice ali kapiram da cu sama sve resiti laganim koracima. Pitala sam sebe "na kojoj si ti Ana ishrani uopste, da li imas dan kad ne unosis ove ovsene?!"  :D


Usput sad cu krenuti da kupim negde curetinu pa ako imas neki super recept bila bih ti zahvalna. Ja sam mislila da pecem u kesi sa nekim povrcem.

E da, jutros sam jedva ustala iz kreveta od bola u...zadnjici..ne znam kako drugacije da napisem. Bole me misici koje nisam znala da imam ali sam stvarno srecna.  :D :D :D

Ma polako samo... :)

A sto se glutsa tice,neka neka,prodje i to a onda bum ;D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #55 poslato: Mart 12, 2016, 03:33:51 posle podne »
Ćurka je vrh meni i samo pržena na deblje steakove sa malo začina, tako sam skoro jela. Sve isto što radiš sa piletinom možeš i ovde.

Molim te nemoj da ulaziš sad u preterane tripove, pregorećeš brzo. Koliko god ti bilo trenutno zabavno, zna to da preoptereti, da te udalji od ljudi, naročito ako ti okolina nije u tom fazonu. Nađi način svakako da iskomuniciraš svoju dijetu na najbolji način, kao i uvek imaj "back-up" plan za razne situacije: kafe sa drugaricama, izlaske, prespavavanje, izlete, itd. Ako znaš kada ćeš da se oklizneš, lakše ćeš preduprediti ili pak sanirati štetu. Pod ovim ne mislim da se opterećuješ, već baš suprotno: uvek u torbici imaš badema, na poslu držiš whey i bademe ili ako izlaziš, prosto planiraš da tog dana popustiš, itd. Ne ići u krajnosti, već ne dati sebi da upadneš u paniku, tada se samo desi još gora šteta, makar mentalno.

Trebaće ti vremena da ugradiš neki kalkulator za te makrose, do tad vodi dnevnik i to je najlakše.

Imaš moju temu u nutrition sa receptima, pa baci pogled, iako dugo ništa novo nisam smišljala.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2016, 03:36:54 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #56 poslato: Mart 13, 2016, 01:36:59 posle podne »
U pravu si..juce nisam otisla do jednog kluba jer nisam htela da pijem nista drugo osim vode, haha, smesno je, znam, i meni je. Stavljam uvek trening i ljubimce ispred svega..ali odlazim na kafe sa drugaricama kad mogu. :D

Inace nisam neki ljubitelj sokova uopste..ni obicnih ni gaziranih ali sam luda za cedjenim prirodnim samo sto to kasno uvece bas i ne mogu da pijem. sto se tice alkohola od jula meseca mislim da nisam pila, jednostavno me ne privlaci trenutno.

E pogledacu obavezno tvoju temu a inace sad spremila curetinu pa razmisljam da postavim fotku na temi gde su obroci. :D


Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #57 poslato: Mart 13, 2016, 01:46:21 posle podne »
Ma stavi fotku slobododno, svaka ideja je dobrodosla...:P

Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #58 poslato: Mart 13, 2016, 01:48:49 posle podne »
Ovo moje je old skul, haha, znaci nesto sto su svi spremili.

Volim da kuvam mnogo ali najvise jela koje nase bake, mame spremaju.

Sto se tice kreativnosti, hrane i mene i dalje pokusavam da je pronadjem, negde se sakrila i nema sanse da je provalim.



Van mreže Samo Ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: CILJ - pravilna ishrana, treniranje
« Odgovor #59 poslato: Mart 13, 2016, 02:12:29 posle podne »
Danas radim grudi, ramena, triceps.

-Benc press
-Pec deck
-Ekstenzija na sajli iznad glave
-Jednorucna ekstenzija
-Potisak dvorucnim tegom ispred glave
-Letenje  sa sipkom

Da li je ovo ok?