Maj 12, 2024, 02:18:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.133 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Windows 7 64bit  (Pročitano 5046 puta)

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Windows 7 64bit
« poslato: April 09, 2016, 07:48:44 posle podne »
Da li moze neko molim Vas da mi posalje link za skidanje ovog operativnog sistema posto sam pretrazio sve neke sajtove i torrente i nesto nema ili ja ne mogu da vidim...Molim samo one koje se bas razumeju da se jave. Hvala
Jedi Master

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2016, 09:04:01 pre podne »
Da li moze neko molim Vas da mi posalje link za skidanje ovog operativnog sistema posto sam pretrazio sve neke sajtove i torrente i nesto nema ili ja ne mogu da vidim...Molim samo one koje se bas razumeju da se jave. Hvala
Kako ces da ga instaliras ako ne znas sam ni link da nadjes? :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2016, 09:28:57 pre podne »
Ma retko ko to kaci,ima dosta i virus/fake instalacija,najbolje ti je resenje da predjes na win10 ako jos uvek nude za dzabe,odlican je.. :)

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #4 poslato: April 10, 2016, 01:17:03 posle podne »
win 10 uzmi, svaka preporuka, kažem ti ovo kao iskusni korisnik računara

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #5 poslato: April 10, 2016, 01:56:18 posle podne »
Ma retko ko to kaci,ima dosta i virus/fake instalacija,najbolje ti je resenje da predjes na win10 ako jos uvek nude za dzabe,odlican je.. :)
Nude jos mesec-dva ;D

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #6 poslato: April 10, 2016, 01:59:22 posle podne »
win 10 uzmi, svaka preporuka, kažem ti ovo kao iskusni korisnik računara
Ukoliko mu ne treba za igre (i to se moze resiti uz pomoc wine-a) najbolje je da instalira Linux Ubuntu nema virusa i boli ga k...

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2016, 04:42:48 posle podne »
Vidim da je tema malo starija, al' moram ovo da prokomentarišem (da ubuduće neko ko bude ovo čitao ne bude u zabludi):

Citat: Lazar018
Ukoliko mu ne treba za igre (i to se moze resiti uz pomoc wine-a) najbolje je da instalira Linux Ubuntu nema virusa i boli ga k...

Wine nema podršku za mnoge igre sa Windows-a, a i te koje rade ne rade tako dobro kao na Windows-u. Autori Wine-a ti u suštini rade reverzni inžnjering "na slepo" (proučavaju rad aplikacija bez uvida u izvorni kod, u suprotnom bi popili penal od Microsoft-a zbog autorskih prava) i nude alternativu za DLL-ove koje aplikacije pozivaju kao i za Windows NT kernel (koji inače predstavlja jezgro svih Windows operativnih sistema od NT 3.1 pa na ovamo). Da bi aplikacija mogla dobro da radi na Wine potrebno je dosta prilagođavanja pa imaš tu raznih oscilacija, neke rade super dok se neke jedva i pokreću.

Još je aktuelan taj mit da Linux nema viruse. On ovako jeste podrazumevano bezbedniji od Windows-a zato što ti za svaku operaciju nad sistemom zahteva lozinku (instaliranje paketa, ažuriranje, nadogradnja sistema, pristup sistemskim fajlovima) dok prosečni Windows korisnici koriste čitav sistem kao administrator pa tako dozvole i izvršavanje zloćudnog koda, ali nije tačno da za njega ne postoje virusi. Baci pogled na ovu listu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware#Threats

I ko zna koliko ih još ima "u podzemlju" koji se ne nalaze na listi :) Najbolji antivirus si ti sam, ako paziš šta radiš. Ako klikćeš na sve i svašta i preuzimaš šta god stigneš nema tog AV-a ni sistema koji će da te zaštiti  ;D

Da ne bude zabune, ja koristim Linux (Debian) kao primarni OS već par godina i od Windows-a je bolji u mnogim pogledima, ali neke stvari su i preuveličane  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2016, 11:59:54 pre podne »
Davnih godina proslo veka su se sastali marekting menager mercedesa i wolkswagena oko samo jedne tacke :
da li ce jedni druge da podrze kada ovi ili oni urade kola koja se kvare,posto im je industrija na kolenima zbog merc B tzv 123 i golfa 2 !!

;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.550
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2016, 04:11:27 posle podne »
Citat
Još je aktuelan taj mit da Linux nema viruse. On ovako jeste podrazumevano bezbedniji od Windows-a zato što ti za svaku operaciju nad sistemom zahteva lozinku (instaliranje paketa, ažuriranje, nadogradnja sistema, pristup sistemskim fajlovima) dok prosečni Windows korisnici koriste čitav sistem kao administrator pa tako dozvole i izvršavanje zloćudnog koda, ali nije tačno da za njega ne postoje virusi. Baci pogled na ovu listu:

nije to razlog zasto linux nema viruse, pogledaj malo tu listu koliko je kratka pa ce ti biti jasnije... ti virusi su pazljivo pisani za linux ...

Citat
Davnih godina proslo veka su se sastali marekting menager mercedesa i wolkswagena oko samo jedne tacke :
da li ce jedni druge da podrze kada ovi ili oni urade kola koja se kvare,posto im je industrija na kolenima zbog merc B tzv 123 i golfa 2 !!

;)

znam "par" ljudi koji su pazarili kola za preko 30 soma ako ne i vise i poceo je CPU da zeza vec posle par meseci voznje... meni to prosto neverovatno... i sada mogu da se slikaju , tj mogu da slikaju i kola... boze odvoje pare za kola ko za neki stan i zajebe te elektronika i nemaju gde sada, znaci nemaju gde da popravljaju sve to , jednostavno ne moze... to da izvrsis harakiri odma...
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2016, 04:15:31 posle podne pirat »

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2016, 11:44:53 pre podne »
@pirat, pažljivo se pišu virusi i za Windows i za Linux, a imaš i više-platformske viruse :)

Ono što je velika greška novih korisnika Linux-a je da veruju da su potpuno zaštićeni time što ga koriste, a svaki iskusan haker zna da koristi neki Unix-like sistem, kako da piše exploit-e (programe koji koriste ranjivosti u drugim programima) i zna kako da dobije daljinski pristup preko recimo, nezaštićenih portova na sistemu.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.550
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2016, 12:04:45 posle podne »
@pirat, pažljivo se pišu virusi i za Windows i za Linux, a imaš i više-platformske viruse :)



Linuxov kod je suvise kompleksan i zbog toga se virusi pazljivo pisu za njega i zbog toga ih jako malo ima, uostalom Linux community je veliki zbog open source strukture, tako da ukoliko postoji neka mana ubrzo ce se zakrpiti ... niko nikad nije zasticen u potpunosti, ali da ne zalazimo u to... to sto ti pricas je stvar ciljanog napada, a skakuces sa jedne teme na drugu...tako da ne znam sta da ti odg...   poprilicno sam siguran da je linux po tom pitanju bolji OS od drugih, uostalom svi serveri se drze na njemu itd...  ali da ne duzimo pricu , jer ovo nije forum o tome ...

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2016, 09:58:14 posle podne »
Pa ovo je offtopic forum :D Ne skakućem ja sa jedne teme na drugu, reverzni inženjering, exploiting, kačenje na portove, pronalaženje rupa u firewall-u, sve su to hakerske tehnike. Fork bomb ti je jedan trivijalan primer korišćenja ranjivosti u dizajnu shell-a, a svaki napredniji *nix korisnik i kernel developer će ti reći realnu situaciju na tom polju.

FreeBSD ti je primer prave open source zveri i još je bolji za servere + bezbedniji i bolje dizajniran od Linuksa. I u open source softveru se bagovi mogu provući; primer ti je Shellshock:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Shellshock_(software_bug)

Da ne dužimo pošto vidim da se ne kontamo, za Windows populaciju je pojam, za nas koji smo imali prilike koristiti druge Unix-like sisteme (OS X, *BSD, Solaris) - igračkica  ;D
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2016, 10:18:04 posle podne Dzoni99 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.550
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #13 poslato: Avgust 24, 2016, 08:29:11 pre podne »
Ok  je, nego si dosta stvari spomenuo o kojima moze da se prica dosta i ond ajbg , dzaba sto je offtopic...
FreeBSD se cesto koristi na serverima ali ga ne koriste vise od linuxa, slicni su... s obzirom da je ovaj naslednik Unixa , ako si bio na nekom od starijih sistema koji je koristio neki od Unixa onda ti je BSD sigurno resenje ... u suprotnom, GNU/Linux je podrazumevano resenje i dalje , sto se tice bezbednosti ima cini mi se i bezbednijih, kao sto je OpenBSD ako se ne varam...

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Windows 7 64bit
« Odgovor #14 poslato: Avgust 24, 2016, 12:51:57 posle podne »
Tako je, FreeBSD je razvijen sa ciljem ulaska na mainstream tržište, OpenBSD je razvijen sa akcentom na bezbednost, a NetBSD za one "mazohiste" koji vole da čačkaju i da podešavaju sve kako njima odgovara - oni idu na minimalizam i jednostavnost :) Ta tri su nastala iz 386BSD, a danas imaš i DragonflyBSD, ArchBSD i mnoge druge sisteme, ali ova tri su glavna. Imaš i PC-BSD koji je optimizovan za PC.

Linux je razvijen kao klon Unix-a, ali je kompatibilan sa njim. Može se reći da je on Unix-like sistem koji je malo bliži širim masama jer ima dosta podrške (al' i njega je*e desktop, ima 2% marketshare). Linus je izabrao dobar tajming, danas bi tako nešto teško moglo biti moguće  :)