Maj 09, 2024, 07:47:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Obaranje bf-a  (Pročitano 11507 puta)

Van mreže amsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2016, 11:49:18 posle podne »
Samo bih na 2 stvari odgovorio ovom dječaku Slobodanu koji misli da sve zna. Prva je moja nebulozna stvar. Ako je meni svaka partija tijela porasla, a obim struka se smanjio, vaga pokazuje isto ili slično - ko govori o nebulozama :) ?

Drugo, ako si ti psihički labilan da se ne držiš dijete i zapisanog, ne mora značiti da smo svi.

Ostalo tvoje i ne čitam, iako sam rekao da ću sve uvažiti. Ako sam došao ovdje sa pitanjem, ne mora značiti da sam apsolutna neznalica po pitanju ishrane.

Van mreže BAGZl

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2016, 11:50:06 posle podne »
Naravno,ali si mu ti rekao da udara po "prostim uh" koji nisu dobri uopste,osim u periodu tik nakon treninga i to ako se radi o maltou ili vitargu.. :)

A zasto prosti hidrati nisu dobri uopste?

A sto se tice hidrata,tako je,samo nije isto da li ce prosti uh odma da bubne,ili ce slozeni polako da radi svoj posao(pametnom dovoljno) :)

Naravno da nije isto, kao sto sam vec rekao. Poenta i jeste da prosti uh "odma bubne", a slozeni da "polako radi svoj posao". :)
Ja nisam rekao da uzima SAMO proste uh, ako na to aludiras.



Zasto bi se metabolizam usporio ako ja i tako mali broj kcal unosim kroz vise dnevnih obroka,dobro tempiranih?
Naravno da ce da se uspori ako tih 2000kcal uneses iz 2 gigantska obroka pa po 5h dnevno gladujes izmedju obroka.. :)
Mozes ti da jedes koliko god hoces obroka, ali ako jedes ispod svog bazalnog metabolizma, kad tad te ocekuje adaptacija na smanjen kalorijski unos.

I upravo zato se,od pamtiveka,radi postepeni drop u kalorijama,i nije dzabe sto se svakome ko dodje ovde sa 10kg viska kaze da keto nije za njega,nego da krene sa -500kcal pa dalje polako,jer dok dodje do situacije da jede 2000kcal i do momenta kada se telo navikne na to,zeljeni rezultat ce biti tu i nece biti potrebe da se dalje obara.. :)

Ovaj dio nije potreban, ali u sustini slazem se sa tobom sto kazes da keto nije za nekog ko tek pocinje, to apsolutno.
I jos nesto, ne pocinju svi dijetu sa 3000 kcal da ima kraj bude npr na 2000. :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2016, 12:09:14 pre podne »
Samo bih na 2 stvari odgovorio ovom dječaku Slobodanu koji misli da sve zna. Prva je moja nebulozna stvar. Ako je meni svaka partija tijela porasla, a obim struka se smanjio, vaga pokazuje isto ili slično - ko govori o nebulozama :) ?

Samo mi reci kako mozes da RASTES ako si u kcal deficitu ? :)

I nisi ti dosao ovde nista da uvazis,nego si dosao po POTVRDU,jer su u prva 2 posta dobio i vise nego dovoljno info-a o tome sta dalje da radis,ali teras ovu temu dalje jer ti se odgovor ne svidja ;)

Drugo, ako si ti psihički labilan da se ne držiš dijete i zapisanog, ne mora značiti da smo svi.

Daleko sam ja od toga,ali baaas daleko ;)


@BAGZI nebitno je,moze ovako do sutra,ne kapiras pricu,udri ti po svom i sve najbolje :)

Van mreže BAGZl

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2016, 12:13:08 pre podne »

Samo mi reci kako mozes da RASTES ako si u kcal deficitu ? :)

Veoma moguca pojava, samo je potrebno skilla da se to postigne, po pitanju pozitivnog azotnog balansa i tempiranja hidrata, naravno kod odredjene kategorije ljudi, u najvecem broju slucajeva kod pocetnika. :)

Van mreže BAGZl

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2016, 12:14:58 pre podne »
@BAGZI nebitno je,moze ovako do sutra,ne kapiras pricu,udri ti po svom i sve najbolje :)

Dobro legendo... srecno s bildanjem :)

Van mreže amsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2016, 12:20:21 pre podne »
Samo bih na 2 stvari odgovorio ovom dječaku Slobodanu koji misli da sve zna. Prva je moja nebulozna stvar. Ako je meni svaka partija tijela porasla, a obim struka se smanjio, vaga pokazuje isto ili slično - ko govori o nebulozama :) ?

Samo mi reci kako mozes da RASTES ako si u kcal deficitu ? :)


Marko ima čarobni štapić :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2016, 08:13:56 pre podne »
Drugari aj malo spustite loptu..Vrtite se dve strane a poente nema..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2016, 10:38:24 pre podne »
KOja gomila gluposti u p....

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2016, 10:39:19 pre podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2016, 10:39:51 pre podne »

Samo mi reci kako mozes da RASTES ako si u kcal deficitu ? :)

Veoma moguca pojava, samo je potrebno skilla da se to postigne, po pitanju pozitivnog azotnog balansa i tempiranja hidrata, naravno kod odredjene kategorije ljudi, u najvecem broju slucajeva kod pocetnika. :)

pa sto onda taj skill nikako da niko postigne kod pocetnika?:D
evo npr zasto ti nemas taj skill ,jer gledajuci tvoje slike na FB,ne bih rekao bas da .....cak suprtono ;)

PROSTO JE NEVEROVATNO kooja kolcina internet strucnjaka dolazi  a NIGDE NIKOME REZULATATA--dakle..gde su rezulatati?

da jednom za sva vremena  prekinem ova sranja sa spekom,slaninom i ostalim sranjima
dakle
NIJE PROBLEM kada nekome,a ko je do jucer ziveo na smecu,da se kod redukicje kalroja ubaci nesto sa takvom vrstom masnti,ili kada mu se uradi adekvatna rotacija
Naravno i vis enego RETADRIRADNO bi bilo da rezulatati izostanu.
Rezulatati se mogu kategorasti na nekoliko nacina,ali cu navesti jedan-sknuti visak kg.Ok
samo sto mi nekako nije jasno,gde su onda ti svi posle te prve odradjene dijete????
zasto i dalje onda ne kace svoje slike,napredovanja itd.
Nije stvar samo u tome da se nekome uzima gomila novca i da mu se pricaju gluposti-to je najlakse narvno,vec ako stvari stoje tako kako stoje,onda ne bi trebalo npr lupati gluposti i pricati lazi kao ovom momku gore ,koji je UBEDJEN da tamo neko ima SKILL   ;D ;D,da skida salo i raste u isto vreme,a sa druge strane,on to naravno na sebi niti je izveo niti ce ikada izvesti. Trebalo bi onda ,da tome postavi pitanja o nekim DRUGIM SKILOVIMA,koji potencijalno mogu da uticu na desvanje takvih stvari,ali svakako i ne kod pocetnika,vec kod nekih drugih osoba.
Ah da...taj skill se verovatno placa dodatno i kosta mnogo vise nego skill pisati ISHRANU sa slaniniom  ;D ;D

Iz tog razloga,i vidmo scenu kakvu vidimo...
« Poslednja izmena: Maj 15, 2016, 11:18:27 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže BAGZl

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #25 poslato: Maj 15, 2016, 11:43:32 pre podne »

Samo mi reci kako mozes da RASTES ako si u kcal deficitu ? :)

Veoma moguca pojava, samo je potrebno skilla da se to postigne, po pitanju pozitivnog azotnog balansa i tempiranja hidrata, naravno kod odredjene kategorije ljudi, u najvecem broju slucajeva kod pocetnika. :)

pa sto onda taj skill nikako da niko postigne kod pocetnika?:D
evo npr zasto ti nemas taj skill ,jer gledajuci tvoje slike na FB,ne bih rekao bas da .....cak suprtono ;)

PROSTO JE NEVEROVATNO kooja kolcina internet strucnjaka dolazi  a NIGDE NIKOME REZULATATA--dakle..gde su rezulatati?

da jednom za sva vremena  prekinem ova sranja sa spekom,slaninom i ostalim sranjima
dakle
NIJE PROBLEM kada nekome,a ko je do jucer ziveo na smecu,da se kod redukicje kalroja ubaci nesto sa takvom vrstom masnti,ili kada mu se uradi adekvatna rotacija
Naravno i vis enego RETADRIRADNO bi bilo da rezulatati izostanu.
Rezulatati se mogu kategorasti na nekoliko nacina,ali cu navesti jedan-sknuti visak kg.Ok
samo sto mi nekako nije jasno,gde su onda ti svi posle te prve odradjene dijete????
zasto i dalje onda ne kace svoje slike,napredovanja itd.
Nije stvar samo u tome da se nekome uzima gomila novca i da mu se pricaju gluposti-to je najlakse narvno,vec ako stvari stoje tako kako stoje,onda ne bi trebalo npr lupati gluposti i pricati lazi kao ovom momku gore ,koji je UBEDJEN da tamo neko ima SKILL   ;D ;D,da skida salo i raste u isto vreme,a sa druge strane,on to naravno na sebi niti je izveo niti ce ikada izvesti. Trebalo bi onda ,da tome postavi pitanja o nekim DRUGIM SKILOVIMA,koji potencijalno mogu da uticu na desvanje takvih stvari,ali svakako i ne kod pocetnika,vec kod nekih drugih osoba.
Ah da...taj skill se verovatno placa dodatno i kosta mnogo vise nego skill pisati ISHRANU sa slaniniom  ;D ;D

Iz tog razloga,i vidmo scenu kakvu vidimo...

Pitanje: sta gradi misic?
Naravno, mnostvo je tu  faktora, ali pisacu sad konkretno o makronutrijentima. Dakle protein.
Mast je energetski izvor, koji nema nikakve veze sa gradnjom misica (naravno u sirem smislu, ne govorim u uzem smislu, tipa holesterol, hormoni itd).
Hidrati su takodje energetski izvor, koji naravno imaju veze sa gradnjom misica, buduci da secerima pokrecemo kralja anabolickih hormona - insulina.
Poenta gradnje je manipulacija hormonima hranom, sve se oko toga vrti.
Uzmi ovo u obzir: ako je potrebna kolicina X amino kiselina da bi se odrzavala postojeca misicna masa, sta ce se desavati ako povecas tu kolicinu (uzmimo u obzir trening, oporavak i adaptaciju)? Misic raste ;)
Sve to naravno u situaciji BLAGOG deficita, a ne u gresci naglog spustanja kalorija (gdje naravno nece doci do rasta zbog prevelikog metabolickog stresa).
Spusti se na nivo celije i vidi kako ona funkcionise, da li je zaista neophodno biti u suficitu da bi postojao anabolizam?
Naravno ne govorim da je ovaj nacin optimalan, ali ovdje je prica o samoj mogucnosti gradnje u "deficitu".

Kazes da bi bilo vise nego retardirano da rezultati izostanu? Zar ovime nisi sam rekao da je moguce postici rast (ili kako si rekao, rezultat)? Posto si rekao da se rezultati mogu kategorisati na nekoliko nacina, i naveo si samo jedan ("skinuti visak kg"), koji bi to mogli biti drugi rezultati?
I btw, slaninu sam pomenuo ironicno, u prici koju sam imao sa momkom iznad... nidje veze. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2016, 11:49:13 pre podne »
pa ajde onda napisi ishranu i suplementaciju za recimo X vezbaca 80 kg , 175 cm ... kako bi po tom sistemu trebalo da se istovremeno skida salo i dobija misic !

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2016, 11:55:43 pre podne »
Hmmmm to je kontradiktorno...da bi se gubilo salo mora se smanjiti unos uh a samim tim se blokira rast misica cak stavise i misic pocne lagano da gubi....zato se odlucis ili masa ili defka...

Van mreže BAGZl

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2016, 11:57:43 pre podne »
pa ajde onda napisi ishranu i suplementaciju za recimo X vezbaca 80 kg , 175 cm ... kako bi po tom sistemu trebalo da se istovremeno skida salo i dobija misic !
Znas sta... Postoje ljudi koji se zovu treneri, i ciji je posao da ti sve nacrtaju kako i sta da radis. Mnogo je faktora koji su u igri, i samo na osnovu visine i tezine neke "X" osobe, ne moze nista da se postigne.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Obaranje bf-a
« Odgovor #29 poslato: Maj 15, 2016, 12:00:40 posle podne »
koji faktori ? kji ti trebaju jos podaci ? hoces bf ? hoces godine? staz? ajde ti lepo napisi posto znas o cemu pricas , u kojim to uslovima sta i kako je moguce, znaci konkretan plan imas idealan uslov sto e tice vezbaca nije bitne ni visina ni tezina.. pa ajde moras znati makar nesto da opises...