Jun 05, 2024, 02:26:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.163 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsavljenje  (Pročitano 12991 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #15 poslato: Maj 12, 2009, 04:13:07 posle podne »
misli
Posto jos nisam skapirala kako ovaj forum funkcionise, pa da priupitam na ovoj temi posto su i moja pitanja vezana za mrsavljenje (a imam ih prilicno, mislim pitanja) da li je ok da sve pisem u ovoj temi, ili da otvorim novu?
mislim da je bolje da otvoris novu temu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #16 poslato: Maj 12, 2009, 04:17:08 posle podne »
ugojila sam se u periodu od 6 meseci,nije bilo poremecaja samo sam se opustila a ja se jako brzo ugojim.ja sam do pre godinu,dve mrsavila samo sa dijetom bez vezbanja 10 kg za 20 dana ali sad mi se od silnih dijeta metabolizam usporio jako i mnogo mi teze ide,a dobila sam i gastritis.pa zar nije moguce skidati npr.2 kg nedeljno uz dijetu,sagorevace i trening??cemu onda uopste bacati pare na sagorevace?
pa vidi.
mnogo pogresno mislljenje imas..
ti mozes da mrsavis i bez pomoci sagorevaca
to nisu cudotvorni preprati pomocu kojih ces ti da gubis mast...
masnoce se gube kada dodje do kalorsjkog deficita VELIKOG kao sto je bio u tvom slucaju gde si kako kazes gubila po 1-ak kg STO NARAVNO NIJE ZDRAVO sto si mogla i sama da zakljucis jer ti je doslo do snaznog feddbacka odnosno usporenja metabolzima....
sta je problem..pa nije prolbem u tome sto si se ti opustila vec je problem u tome sto si usporila metobizlam sa verovatno neki da ne kazem glupim diejtima tipa..jabuka..2 litra vode...i grjep....
pa je onda doslo dot oga da i bilo kakva mala kolicina hrane se odrzavla tako da j telo slagalo u amsne depoe..
ali rpoblem je ut ome sto si mozda trebala d aprocitas neke teme ovde na forumu pa dda vidis kako stvari u prinicopu funkconisu jer meni je stvarno tesko da krenem od kulina bana zasto je ovo ovako a ono onako tj nije mi tesko ali mislim da je uzladno kada vec to sve ima ovde na forumu
dakle..
sagorevaci nisu losi...ALI NISU SVEMOGCUI..
neznam sta ti ockujes tacno od njih,...
i ne..nemozes da mrsvas 2kg nedljeno a da ti se istom ili jos vecom brzinom ti isti kilogrami ne vrate-STO SI I SAMA U OSTALOM MOGLA DA VIDIS-*-zar ne??/

Van mreže daca86

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #17 poslato: Maj 12, 2009, 09:41:58 posle podne »
nisu to bile neke drasticne dijete,tipa dvopek dijeta.precesljala sam ja sve moguce po ovim forumima ali sve mi se to cini jako sporo,toliko mucenja da bi skidala 1 kg nedeljno,tek mi je to nelogicno,s obzirom da sam ja spremna da dam maksimum da smrsam..al dobro zanemarimo ovo,nisi mi odg.da li je animal cuts za zene i da li vredi piti 1 kesicu dnevno ili mogu po 2?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2009, 06:21:47 pre podne »
pa nisi ni pitala daco nist au vezi animal cutsa
prvo.
JA DA SAM NA TVOM MESTO..NE BIH ZANEMARIVAO ONO STA SAM TI NAPISAO...
vidi..
problme je ju tome sto si ti svesna posledica dijeta koje si radila,a sa druge strane kazes i nisu tu bas neke dijete tipa dvopek itd..SA TIM JOS GORE...
znaci..ako si ti zaustavila stopu bazlanog metabolizma sa nekom odlicnom dijetom..pobogu zeno..pa jel si svesna sta ce da ti uradi neso HAZARDERSKI STO TI HOCES DA URADIS????????

nema to veze sa tim dali ti hoces da das svoj maximum ili ne.
ja sma takmicar pa sto se mene tice dao bih i 3 litre krvi svaki dan da budem u formi...
ALI DALI JE TO MOGUCE I IZVODLJIVO I ZDRAVO..
o tome je rec......
budi racionalna.
animal cuts mozes da koristis ali ne vise od 1 vrecice.
mada ne vidi potrebu cak ni za tim da neka devojka to u opste uzima vec postoje mnogo bolji obilici sagorevaca koji su primereni zenskom metabolzimu...
kao sto rekoh...
nemoras da budes ljuta sada na nas niti na bilo koga
trebalo je mozda ranije da razmisljas o tome pati taj 1 kg nista u zivotu ne bi znacio a dostigla bi cilj.
ovako.....mogu samo srecu da ti pozelim

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2009, 09:34:45 pre podne »
Ja mislim da je za nas "obicne smrtnike" gubitak veci od 0,5 kg sedmicno van svake pameti, da ne ulazimo sad u zdravstvene i ostale aspekte bla bla, ali svaki gubitak veci od ovog gore sto sam napisala vuce veliki gubitak misicne mase, pa onda posle toga moze se desiti da izgledas ko "ispuvana vreca" sto znaci da si izgubila kg koje si zelela, a fizicki izgledas mnogo lose (cak i losije neko sa viskom kg)
Ako nisam u pravu za ovo sto sam napisala neka me neko ispravi jer nisam ja neki savetodavac, i ne zelim da mislis da ti pametujem, nego pokusavam samo zdravo da rezonujem, jer stvarno mislim da imas prevelika ocekivanja pa da se ne bi razocarala u buducnosti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #20 poslato: Maj 13, 2009, 09:38:21 pre podne »
potpuno si u pravu..
ali veruj da pored efketa ispuvane vrece i ajd da kazem gubitka misicne mase,mada neznam sta to znaci za nekoga ko u sustini je obicni rekretivac,mnogo vece posledice po celu pricu je osvrt na ZDRAVLJE koje moze biti katastroflano unisteno sa hazarderskim potezima

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #21 poslato: Maj 13, 2009, 01:56:09 posle podne »
prema nekom istrazivanju (ne mogu se sad setiti linka) jetra moze da 'iscupa' oko 200g masti dnevno iz naseg rezervoara(sala) i to u idealnom slucaju, tako da je vrlo jasna racunica da kad se gubi vise od 1kg nedeljno, da tu nesto ne stima..ne znam kome je bitna vaga i ko ne voli misice, jer ako do 1kg gubitka to moze skoro sve biti salo, ali preko toga je cist misicni gubitak..ne zaboravimo da su i pojedini organi misici, tako da je zdravlje jaaako pogodjeno.
nema mesta za inat u ovakvim stvarima, jer ljudi, a posebno zene su sklone da smrsaju npr 5kg i tacka !!!!
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.559
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #22 poslato: Maj 13, 2009, 06:06:51 posle podne »
mrsavljenje je kao proces koliko sam ja mogao po sebi da zakljucim mnogo veci atak za organizam nego kad se radi da se dobije na kilogramima...mnoge zene rade pogresno, odnosno uzimaju pogrese parametre za svoj izgled .. kunu se u vagu sto je jedan od najvecih porblema... i tada krene to moram jos toliko kilograma ijos toliko itd...a dosta zena zanemaruje znacaj misica i rad na njima... sve bi dijetama i staticnoscu da gube kilograme,sto je nekada u nekim retkim slucajevima  neizbezno i neophodno ... ali najzdravije gubljenje kilograma je kad ti koristis svoju misicnu masu da sagorevas visak a pri tom ponovo ne izgladnjujes organizam i ne lisavas ga nutritijentima koji su mu potrebni za normalno funkcionisanje... a to se najbolje postize zavaravanjem organizma odnosno rotacijom uh na razn nacine , keto dijetom itd... ubrzavanje metabolizma... ili jednostavno sredjenom i zdravom ishranom i konsantim vezbanjem ali dugorocnim sa dugorocnim rezultatima , sto je mozda i najbolja i najbezbolnija opcija... pogotovo ako se nigde ne zuri da se tempira forma i ako si rekreativac...

Van mreže daca86

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #23 poslato: Maj 13, 2009, 07:02:56 posle podne »
dajte ljudi ne govorim ja ovo bzv,ja sam vec smrsala brzo,a moja sestra je skinula 7 kg za 14 dana i nisu joj se vratili sa istom dijetom kao i ja..isto tako znam mnogo ljudi koji mrsave vise od 1 kg nedeljno.razumem ja da to nije zdravo,ali znam i da je moguce,samo kontam da ce mi ici teze zbog usporenog metabolizma..a da znas pedja kad sam vec ovako mrsavila nisam izgledala ko ispuvana vreca..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.559
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #24 poslato: Maj 13, 2009, 07:20:30 posle podne »
Pedja ti je lepo vec u prvom postu rekao... mozes ozbiljno da narusis zdravlje imunitet na prvom mestu itd ...znaci 15 kg za mesec dana zaboraviiiiii.... animal cuts isto ti zaboravi... sagorevaci mogu da pomognu ali moras vezbati , prvenstveno kardio i srediti ishranu odnosno variranje uh kao i adekvatan unos proteina... to ti je kljuc , a ti ako hoces da se glupiras samo izvoli ...

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #25 poslato: Maj 13, 2009, 07:29:24 posle podne »
Termin "ispuvana vreca" sam ja rekla a ne Pedja, tako da nemoj da se ljutis na pogresnu osobu.
Zapitaj se ovako, kazes drzala si dijete i mrsala si brzo, kad su te dijete tako efikasne odakle ti onda visak od 20 kg i usporen metabolizam?
Radis sama protiv sebe, ok mozes ti da smrsas brzo, ali ces se onda jos brze vratiti na forum sa pitanjem "kako da skinem 30 kg viska", nemoj se ljutiti sto ovako karikiram ali bolje ti je da sad shvatis neke stvari pre nego sto se "upropastis".

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #26 poslato: Maj 13, 2009, 08:50:28 posle podne »
niko nece osporiti gubitak tih 14 kg-a, posledice su mozda okom nevidljive, ali su sigurno tu. A od tih 14 kg racunaj da si izgubila 3-4 litre vode, 3-4kg masti i ostalo ti se ne bi svidelo odakle je otislo nikako. A mogla si komotno skinuti samo tih 4kg masti i da ode i malo vode i imala bi garantovano bolji izgled i to mogu da potpisem negde pa me tuzite ako sam slagao.
Bitno je da su sve cinjenice iznete, a svako je slobodan da izabere svoj nacin rada..ovde je jedino polemika jer je ovaj nacin sa brzim mrsavljenjem poguban i da se ne bi naslo jos ljudi koji bi slicno probali.
Ne znam zasto se svi izvinjavaju i da li iko ovo shvata licno, jer ne bi trebalo. Argumenti se iznose, a emocijama nema mesta.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #27 poslato: Maj 14, 2009, 06:25:17 pre podne »
dajte ljudi ne govorim ja ovo bzv,ja sam vec smrsala brzo,a moja sestra je skinula 7 kg za 14 dana i nisu joj se vratili sa istom dijetom kao i ja..isto tako znam mnogo ljudi koji mrsave vise od 1 kg nedeljno.razumem ja da to nije zdravo,ali znam i da je moguce,samo kontam da ce mi ici teze zbog usporenog metabolizma..a da znas pedja kad sam vec ovako mrsavila nisam izgledala ko ispuvana vreca..

nisu se vratili tvojoj sestri kilogrami...slazem se...
ali bih dodao..
NISU JOS..
steta sto sama sebe ne citas pa da vidis o cemu mi u stvari govrimo celo vreme.
SKINULA SAM......VRATILO SE.......USPOREN METABOLIZAM....neke od kljucnih reci

no dobro...
kako god

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #28 poslato: Maj 28, 2009, 11:30:13 posle podne »
dajte ljudi ne govorim ja ovo bzv,ja sam vec smrsala brzo,a moja sestra je skinula 7 kg za 14 dana i nisu joj se vratili sa istom dijetom kao i ja..isto tako znam mnogo ljudi koji mrsave vise od 1 kg nedeljno.razumem ja da to nije zdravo,ali znam i da je moguce,samo kontam da ce mi ici teze zbog usporenog metabolizma..a da znas pedja kad sam vec ovako mrsavila nisam izgledala ko ispuvana vreca..

Gle, niko nije rekao da nije moguce. Jeste, moguce je, ali sa kakvim posledicama?? Osim toga, pitanje je i godina (starosti). Jedan metabolizam imas sa 20 godina, a posve drugi sa 40 ili 50 godina. Osim toga, i sama si rekla da si usporila metabolizam. Ok. Retoricko pitanje: sta ce se desiti kad se "skines" sa dijete? Ukoliko nesto ne promenis u svojoj ishrani, veruj mi da ce ti se kilogrami sigurno vratiti.

Van mreže Boa

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #29 poslato: Maj 30, 2009, 01:08:48 pre podne »
          Meni ovo ne izgleda kao problem viska kilograma vec jedna druga vrsta problema gdje djevojka treba najprije da se zapita oko motiva za takvom zeljom (prePrebrzog mrsavljenja) i tako se postupno prvo suoci sa "sobom" (i svojom okolinom) pa onda tek da se pozabavi viskom kilograma -kada ce rasterecena moci na normalan i bezbolan  nacin da se rijesi tih kilograma i da ih vise ne vrati...
20kg za mjesec dana... Kod ljudi su ovakve zelje prisutne zbog nikakve informisanosti i nazalost nedostatka zelje za istom
Ne znam da li djevojka spada u grupu ljudi kojima ne vrijedi pricati ali znam neke koje zive na jednom obroku od 2kg voca dnevno i pitaju me hoce li se udebljati ako to pospu grozdjicama... i ne vrijedi pricati- ali ja ne odustajem :) i zato apelujem na ljude sa ovakvim cvrstim stavovima kao Daca86 da razmisle malo o sebi, kao sto svako normalan treba da uradi i kao sto vecina na ovom forumu vjerujem da jeste uradila i dalje radi...
Zao mi je ako se neko osjetio degradiranim citajuci ovo, to mi nikako nije bio cilj, ali to je mozda osjecaj od kojeg trebaju zapoceti pricu mrsavljenja