Jun 16, 2024, 09:15:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 1383 puta)

Van mreže dzoni123

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pocetnik
« poslato: Novembar 15, 2016, 07:58:42 posle podne »
E ovako.. pocetnik sam u teretani, krenuo pre nekoliko dana.
Imam 20 godina, visok 183 i tezak oko 65kg.
Jer sam dosta mrsav, da li bi mi vi preporucili da uzmem neki od suplemenata(razmisljao sam o kreatinu)?
I ako moze neko od iskusnijih da mi predlozi kakav trening da radim(koliko serija i ponavljanja po jednoj grupi misica).
Primetio sam i da uradim npr. u prvoj seriji 10 ponavljanja, u sledecoj sa istom kilazom mogu samo 4 ili 5.. da li je to normalno?
Hvala unapred :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2016, 08:03:03 posle podne »
Napisi ti nama pre svega kako se hranis,jer to je jako bitno,niti ce neki suplement da odigra ulogu ako ishrana nije na mestu..:)

Van mreže dzoni123

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2016, 08:32:53 posle podne »
U ishrani je mozda i najveci problem.. jer sam student i ne stizem tako bas kvalitetno da se hranim.
Ujutru najcesce uzmem nesto u fastfood-u jer sam tada na faksu.
Posle toga idem u teretanu oko 13 ili 14h, i posle toga uzmem najcesce ribu(tunjevinu) ili piletinu.
Za veceru jedem svasta, zavisi sta stignem da napravim ali trudim se da bude povrca (cuo sam da su riza i krompir najbolji).
Poceo sam da jedem vise voca(izmedju obroka) jer ga pre nisam skoro nikad jeo.
I jer sam pusac vec nekoliko godina pokusavam da prestanem, smanjio sam pusenje na samo nekoliko cigareta ali trudim se da prestanem skroz :D