Maj 06, 2024, 03:32:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Trening do otkaza  (Pročitano 2700 puta)

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Trening do otkaza
« poslato: Decembar 18, 2016, 06:48:37 posle podne »
Na internetu postoji podeljeno misljenje o tome da li treba svaku seriju gurati do otkaza , neki kazu da ne treba, neki kazu da ne treba svaku ali neke treba, neki kazu da uopste ne treba , i am confused :D

Izvinjavam se jer sam pre jedno pola godine otvorio slicnu temu, ali su odgovori bili vrlo pomesani
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2016, 06:50:34 posle podne Laza »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2016, 06:51:54 posle podne »
Svaku seriju nikako,ali poslednju moze...

Van mreže bbddllrr

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2016, 12:40:04 pre podne »
Takoder , ne bi trebalo, osim zadnju seriju eventualno, takodjer i male misicne skupine s izolacijskim vjezbama mozes ici do otkaza, one se brze oporavljaju.
Eventualno zadnju, jer ako odmah ides do otkaza, sljedece serije ce patiti, nema sanse da uradis isti broj ponavljanja, dakle automatski i smanjujes volumen treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2016, 05:58:50 pre podne »
Takoder , ne bi trebalo, osim zadnju seriju eventualno, takodjer i male misicne skupine s izolacijskim vjezbama mozes ici do otkaza, one se brze oporavljaju.
Eventualno zadnju, jer ako odmah ides do otkaza, sljedece serije ce patiti, nema sanse da uradis isti broj ponavljanja, dakle automatski i smanjujes volumen treninga.


opet ti po nonsensu?
moze neka tvoja fotografija ako nije prob u delu slike clanova?
hvala

sto e tice serija do otkaza
ono sto niko ne obraca paznju je u stvari STA ZNACI do otkaza ,jer otkaz nekom iskusnom i nekom srednje iskusnom ili pocetniku sigurno nije ISTI REPER!
Tako da ovisno o staza,sigurno price o "otkazu" kod srednje iskusnog ili vezbaca koji je tek posao u teretanu i ne piju neku vodu,posto i svakako u najbooljem slucaju nece angazovati 100% u tom zadnjem ponavljanju,vec je otkaz u "glavi" usledio mnogo pre,stvarnog otkaza,a da ne govorim o pravilnoj tehnici izvodjenja pokreta,gde je i obicno u tim slucajevima "varanja" i ostale primenjne tehnike,mnogo pristutno

tako da,bih ja svakako nekom srednje iskusnom vezbacu,preporucio vezbanje do "otkaza" posto sam negde siguran,da to na samom treningu i ne znaci upravo to sto ta rec nosi,a svakako je bolje da na taj nacin,barem pokusaju da angauzuju sto veci broj misicnih vlakana ili prevedeno,da ucine dobro delo ;)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2016, 01:10:35 posle podne »
pa kod treninga snage treba ici onako blizu otkaza mada je sve to relativan pojam sta je kome blizu otkaza. Ja idem dotle dok mogu sam da odradim ponavljanje bez pomoci spotera. Mada u zadnje vreme idem i dosta ispod tog otkaza treniram boks i trudim se da svako ponavljanje odradim maksimalno eksplozivno dok powerlifteri nekako daju maksimum

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2016, 01:55:29 posle podne »
pa kod treninga snage treba ici onako blizu otkaza mada je sve to relativan pojam sta je kome blizu otkaza. Ja idem dotle dok mogu sam da odradim ponavljanje bez pomoci spotera. Mada u zadnje vreme idem i dosta ispod tog otkaza treniram boks i trudim se da svako ponavljanje odradim maksimalno eksplozivno dok powerlifteri nekako daju maksimum

pa evo...
jedan tipican primer gde takvo znacenje moze da ima nekoliko konototacija kada je termin "do otkaza" u pitanju
BRAVO

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2016, 02:12:43 posle podne »
kada radis eksplozivan pokret nema ni smisla da ides do otkaza... to je druga vec stimulacija, da ne pricamo o tome da mozes da se sjebes...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Trening do otkaza
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2016, 08:48:08 posle podne »

Za mene je otkaz kad vise ne mozes napraviti ponavljanje uz dobru formu. Iako je pratkicki mozda moguce napraviti jos koje ponavljanje, ali na silu uz losu formu, sto je i opasno. Dakle to bi bilo iznad otkaza. Meni su vecinom sve serije na rubu otkaza, ali ako bas idem do otkaza, onda mi sljedece serije jako pate sto se snage tice. Zato bi to sacuvao za kraj treninga i izolacijske vjezbe.

Mora da ti dobro ide,imas neke slike da vidimo kako je taj sistem cudo od tebe napravio? :)