April 24, 2024, 02:10:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)  (Pročitano 4933 puta)

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« poslato: April 21, 2017, 07:06:57 posle podne »
Juce je poceo neki cudan osecaj da mi se javlja u donjem levom delu u predelu abdomena, nije stalan nego povremen, danas nesto cesce nego juce, kao da se neka voda nakupi i prodje, ne mogu da objasnim, nikada mi se nesto ovakvo nije desavalo. Ne znam da li ovo ima ikakve veze sa kreatinom koji sam poceo da koristim prvi put pre 2 dana (mikronizovani monohidrat od thenutrition-a). Pijem puno vode i mokrim cesto, tako da ne bi trebalo da je do toga. Da li je neko imao slican problem mozda? Unos proteina mi je ~180gr ako je relevantno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2017, 08:10:57 posle podne »
To ti nije od kreatina... poseti lekara!

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2017, 08:48:15 posle podne »
sto pirat kaze nije od kreatina :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2017, 09:20:06 pre podne »
To ti nije od kreatina... poseti lekara!

kreatin -tihi ubica :D :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2017, 09:48:31 pre podne »
Tiho, tise, ko paaadanje kise... kreatinj, bese nekad nepresusan izvor svih mogucih ljudskih polemika, o tome svedoci I topic od 600+ stranica, e sad jbg, ovi nove generacije nisu monohidrati, od toga nece da nabreknu misici... pa nije vise zanimljivo

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2017, 04:19:54 posle podne »
Danas nisam imao tegoba (do sad), mislim da sam naglo povecao unos vode u organizmu i pio sam vece kolicine odjednom pa sam verovatno i dosta vazuha progutao u medjuvremenu..

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2017, 04:33:19 posle podne »
pa sam verovatno i dosta vazuha progutao u medjuvremenu..
Smajli koje se cese po glavi sa pogledom u nebo

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #7 poslato: April 22, 2017, 04:42:03 posle podne »
pa sam verovatno i dosta vazuha progutao u medjuvremenu..
Smajli koje se cese po glavi sa pogledom u nebo

Lemix, jedno pitanje, od tvojih 100+ postova, da li si imao 10 ukupno komentara koji nisu bili obican spam? Bez uvrede druze, ali samo pises gluposti. Ako nisi znao, mnogi stomacni problemi kao nadimanje dolaze od progutanog vazduha, mnogi ljudi koji jedu brzo i ne zvacu dovoljno dugo imaju problem sa tim, to se isto desava kada se pije voda brzo i velike kolicine odjednom, tako da ZAISTA ne znam sta bi tvoj komentar trebao da znaci? Molim te, izbegavaj moje teme jer od tebe ne mogu da ocekujem konstruktivan komentar nikada pa mi samim tim ne znaci nista.

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2017, 05:07:45 posle podne »
Ma sve si u pravu,ne bih ti dalje kvario temu,samo cu reci mozda ponekad pisem gluposti,inace sam saljivdzija privatno,pa ponekad me ponese napisem nesto sarkasticno,ali vecina ovde to ne shvata.Inace na glupa pitanja ne mogu da odolim a da ne odgovorim sarkazmom.Zivio ti meni,ja odoh da se napasem vazduha ;)

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #9 poslato: April 22, 2017, 05:10:32 posle podne »
Ma sve si u pravu,ne bih ti dalje kvario temu,samo cu reci mozda ponekad pisem gluposti,inace sam saljivdzija privatno,pa ponekad me ponese napisem nesto sarkasticno,ali vecina ovde to ne shvata.Inace na glupa pitanja ne mogu da odolim a da ne odgovorim sarkazmom.Zivio ti meni,ja odoh da se napasem vazduha ;)

Samo ti druze uzivaj u svojoj gluposti, meni to ne smeta - ja sam ovde da naucim i MNOGO sam naucio zato sto priznajem da ne znam, i ne ismevam druge zbog svog neznanja. Informisi se malo pre nego sto nesto pocnes da pises, svako dobro.

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #10 poslato: April 22, 2017, 05:25:39 posle podne »
Pa dobro sto mi tu mozemo kad ti vec imas odgovor.Drugi put kad budes pio pazi da se ne nagutas zraka pa ako te nastavi boliti odi kod doktora

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #11 poslato: April 22, 2017, 05:28:25 posle podne »
Evo proguglao sam i vidim da stvarno postoji "gutanje" vazduha.Sa te strane si u pravu i priznajem gresku.Posto nikad ranije se nisam susreo sa tim sasvim je logicno da mi nije jasno,tako da smajli koji se cese i gleda u nebo i oznacava nejasnocu.

edit: sad bi Pedja rekao "Dobio Pirat pomoc u razradjivanju nebitnih tema"...sto jes' jes' :D


« Poslednja izmena: April 22, 2017, 05:37:14 posle podne LemiX »

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #12 poslato: April 22, 2017, 06:09:02 posle podne »
Dok sam trenirao fudbal znao sam da se nazderem vode i tako odem na trening i cesto mi se dešavalo da me boli donji deo stomaka sa leve strane tako da je moguće da je od toga tj od velike količine vode, ako se nastavi bol poseti lekara.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #13 poslato: April 23, 2017, 12:27:34 pre podne »
Evo proguglao sam i vidim da stvarno postoji "gutanje" vazduha.

Postoji taj sindrom ali je jako redak i ne ispoljava se u abdomenu nego u plucima, tacnije plucnoj maramici, gde moze da napravi papazjaniju, pa se odma ide pod noz...ali to ovde nije nikako slucaj.
A ako imas gasove u crevima , jedina nelagodnost sto moze da ti se desi je da prdnes nekontrolisano u drustvu...medjutim, ovo sto se tebi desava kokos, nije nikakav fizicki problem , nego hipohondrija (kucaj u google pojasnjenje), a mozda i strah od suplemenata koje si poceo da pijes prvi put u zivotu.
Sto se tice problema nadimanja stomaka o tome je vec 1000 puta pisano , jedite malo vise vlakana (ovsene se ne jedu ujutru zbog toga sto ce ti od toga rasti misici nego da bi mogao da lakse varis tu kolicinu proteina koje unosis u sebe), dosta ljudi zanemaruje vlakna u ishrani , zato i ima probleme sa probavom. Jos plus kada sa junka i ostalih govana se predje na zdrav nacin ishrane itekako ce creva odreagovati na neki nacin, i potrebna su joj i vlakna i minerali koje ona imaju radi dobre peristaltike...

Van mreže kokos

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Cudan osecaj u donjem levom delu abdomena (kreatin?)
« Odgovor #14 poslato: April 23, 2017, 01:21:24 pre podne »
Evo proguglao sam i vidim da stvarno postoji "gutanje" vazduha.

Postoji taj sindrom ali je jako redak i ne ispoljava se u abdomenu nego u plucima, tacnije plucnoj maramici, gde moze da napravi papazjaniju, pa se odma ide pod noz...ali to ovde nije nikako slucaj.
A ako imas gasove u crevima , jedina nelagodnost sto moze da ti se desi je da prdnes nekontrolisano u drustvu...medjutim, ovo sto se tebi desava kokos, nije nikakav fizicki problem , nego hipohondrija (kucaj u google pojasnjenje), a mozda i strah od suplemenata koje si poceo da pijes prvi put u zivotu.
Sto se tice problema nadimanja stomaka o tome je vec 1000 puta pisano , jedite malo vise vlakana (ovsene se ne jedu ujutru zbog toga sto ce ti od toga rasti misici nego da bi mogao da lakse varis tu kolicinu proteina koje unosis u sebe), dosta ljudi zanemaruje vlakna u ishrani , zato i ima probleme sa probavom. Jos plus kada sa junka i ostalih govana se predje na zdrav nacin ishrane itekako ce creva odreagovati na neki nacin, i potrebna su joj i vlakna i minerali koje ona imaju radi dobre peristaltike...

Ishrana mi je sredjena maksimalno, svaki obrok mi sadrzi vlakna osim pred spavanje, a ugljene hidrate ne unosim ujutru jer sam procitao ovde na forumu da tako iritiram insulin (znam da su ovsene low GI, ali sam procitao Pedjin post od pre par godina da je nebitno) i da je najbolja opcija da se unose protein+m, da li je to mit ili to predstavlja neku razliku ali samo za takmicare, zaista  ne znam, ali meni odgovara jer me 6 belanaca i 30gr badema + omega3 drze punim do sledeceg obroka :)

Sto se tice ovog hipohondar, nemam pojma kako si to zakljucio i kako si dosao do toga da je gutanje vazduha neki sindrom, gutanje vazduha je svakodnevna pojava, a ja sam nakon sto sam prespavao dosao do racionalnog odgovara na svoju dilemu jer ne mogu da to nazovem problemom, a to je da sam se nagutao vazduha usled ispijanja litra vode u roku od 10 minuta. Moja je greska sto sam otvorio temu za ovo, brzopleto sam postupio jer nikada nisam imao takav osecaj, a kao sto i sam kazes prvi put sam uzeo suplement u zivotu - i da, svestan sam da je kreatin bezopasan ukoliko smo hidrirani..
« Poslednja izmena: April 23, 2017, 01:32:23 pre podne kokos »