Maj 07, 2024, 08:57:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)  (Pročitano 300102 puta)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #375 poslato: Decembar 13, 2014, 01:53:24 pre podne »
Pitaj u apoteci, oni ih prave, oni najbolje znaju. Doktori kažu mnogo netacnih informacija vezanih za sve ovo ali su i dalje najupuceniji u organizam.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #376 poslato: Decembar 13, 2014, 12:19:46 posle podne »
smešno kako ljudi posle 2 pročitane teme na forumima nipodaštavaju doktore... to je i dalje jedan od retkih preostalih ozbiljnih fakulteta za čiju diplomu ima da se guli stolica godinama po 10+ sati dnevno, onda dođe internet warrior koji je pročitao 3 stanice u 2 teme i popio svu pamet na svetu... žito od kukolja treba odvojiti (kao i u svakoj profesiji, uostalom), ali generalizovati tipa "doktori nemaju pojma" je idiotski... ne, nego ću kad se ozbiljno razbolim pitati Neo_Piromana za savet... smešno...
i ne govore svi doktori da je whey loš, bar većina onih sa kojima sam se ja susretao nema negativan stav o suplementaciji (neki čak ni o steroidima), sad naravno da o tome neću pitati doktora opšte prakse i onda zaključiti kako nemaju pojma...

sa kapima kod mene isto kao kod Milana, brzo digne a brzo i spusti... više volim tablete iako su skuplje, ne preterano...
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2014, 12:48:49 posle podne filip85 »

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #377 poslato: Decembar 13, 2014, 01:24:11 posle podne »
smešno kako ljudi posle 2 pročitane teme na forumima nipodaštavaju doktore... to je i dalje jedan od retkih preostalih ozbiljnih fakulteta za čiju diplomu ima da se guli stolica godinama po 10+ sati dnevno, onda dođe internet warrior koji je pročitao 3 stanice u 2 teme i popio svu pamet na svetu... žito od kukolja treba odvojiti (kao i u svakoj profesiji, uostalom), ali generalizovati tipa "doktori nemaju pojma" je idiotski... ne, nego ću kad se ozbiljno razbolim pitati Neo_Piromana za savet... smešno...
i ne govore svi doktori da je whey loš, bar većina onih sa kojima sam se ja susretao nema negativan stav o suplementaciji (neki čak ni o steroidima), sad naravno da o tome neću pitati doktora opšte prakse i onda zaključiti kako nemaju pojma...

sa kapima kod mene isto kao kod Milana, brzo digne a brzo i spusti... više volim tablete iako su skuplje, ne preterano...

Niko ne osporava znanje ljekara u oblastima za koje su se skolovali (i sam isti fax studiram) :) , ali po pitanju ishrane,suplemenata, ljekari su slabo upuceni, toliko slabo da je to zabrinjavajuce (ne ubrajam nutricioniste u ovu grupu).  Preventivna medicina, svugdje u svijetu je jako slaba, a tako i kod nas.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #378 poslato: Decembar 13, 2014, 01:39:06 posle podne »
ali po pitanju ishrane,suplemenata, ljekari su slabo upuceni, toliko slabo da je to zabrinjavajuce


pa ako takvo mišljenje imaš za lekare, a i sam kažeš da se školuješ za doktora, onda i sebe svrstavaš u ovu grupu...

ja ti opet kažem da mnogo grešiš, znam potpuno suprotne primere...

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #379 poslato: Decembar 13, 2014, 05:33:57 posle podne »
ali po pitanju ishrane,suplemenata, ljekari su slabo upuceni, toliko slabo da je to zabrinjavajuce


pa ako takvo mišljenje imaš za lekare, a i sam kažeš da se školuješ za doktora, onda i sebe svrstavaš u ovu grupu...

ja ti opet kažem da mnogo grešiš, znam potpuno suprotne primere...

TOkom studija ne ucis o nutricionizmu uopste :) Druga stvar je, ako su edukacije nakon studija dobre i ako zelis sebe da unaprijedis kao strucnjaka, ako imas vremena i samoinicijativno ucis i dalje i pratis najnovija istrazivanja na tim poljima. Cast izuzecima koji su upuceni i sa strascu se bave tim (poznajem odlicnog endokrinologa)  za sta su se skolovali i nastoje ostati azurni. Ali, sa vecinom imam negativna iskustva :)
Drago mi je ako to nije slucaj kod tebe, u tvojoj okolini :)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #380 poslato: Decembar 13, 2014, 05:44:26 posle podne »
pa zato ti i kažem da bezveze generalizuješ...

btw. nije ovde reč uopšte o nutricionizmu, niti si ti još uvek doktor... reč je bila o pijenju kapi za nos, na šta vrdaš "argumentom" - "doktori nemaju pojma, oni kažu i da je whey štetan", što ne implicira da sve što doktori kažu da je štetno, zapravo nije štetno...

« Poslednja izmena: Decembar 13, 2014, 06:01:46 posle podne filip85 »

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #381 poslato: Decembar 13, 2014, 09:50:12 posle podne »
ja sibnem pred tekmu effedrin kapi za nos, sipam u energetsko pice, to je jednom nedeljno, za dijetu mnogo mnogo je bolja opcija u tabletama...

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #382 poslato: Decembar 15, 2014, 01:51:32 pre podne »
Ja sam uzimao efedrin kapi za nos u kombinaciji sa kofeinom,ponekad i sa zelenim cajem.Znaci nijesam ih uzimao svaki dan,vec povremeno.Licno nijesam imao nikakvih tegoba i problema,a radilo je fenomenalno.Desavao mi se tako jako jak kick,da to nije bilo normalno..Ali moram da naglasim da svi vi koji citate ovo i koji planirate da uzmete Efedrin,prvo obavezno utvrdite stanje vaseg srca i krvnog pritiska.Efedrin moze prouzrokuje ogromnu stetu kod osoba koje imaju problema sa kardiovaskularnim sistemom.

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #383 poslato: Decembar 15, 2014, 07:52:34 posle podne »
E ovako, da kazem moja iskustva. Danas sam prvi put uzeo ECA stack, uzeo sam samo 20mg pre treninga efedrina jer uzimam prvi put. Efekat nikakav NISAM osetio, bas nista. Osim sto nema teoretske sanse za erekciju, neki su vec spominjali. Nasao sam kapi za nos koje od pomocnih supstanci imaju samo natrijum-hlorid i preciscenu vodu. Takodje 1% rastvor efedrina. Da li da rokam sledeci put 2 puta po 30mg dnevno ? Sta mislite ?

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #384 poslato: Decembar 15, 2014, 10:39:19 posle podne »
Jos dva pitanja posto nisam dobro skontao. U danima treninga ako koristim npr. 2 x 30mg efedrina, pred trening pravim ECA stack a drugu dozu od 30mg uzimam solo ?
Drugo, u danima odmora uzimam 2 x 30mg efedrina solo ili isto pravim ECA stuck, i to samo jednom ili oba puta ?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #385 poslato: Decembar 16, 2014, 10:53:59 pre podne »
A zassto se trpate kapima za nos?

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #386 poslato: Decembar 16, 2014, 11:02:18 pre podne »
A zassto se trpate kapima za nos?
Da vidim da li mi odgovara. Ako budem imao probleme i smetnje sa efedrinom da se ne moram drndati pokusavajuci da prodam to tableta sto mi je ostalo ili baciti.
Mozes li mi odgovoriti na ona pitanja od gore ?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #387 poslato: Decembar 16, 2014, 11:22:04 pre podne »
A zassto se trpate kapima za nos?
Da vidim da li mi odgovara. Ako budem imao probleme i smetnje sa efedrinom da se ne moram drndati pokusavajuci da prodam to tableta sto mi je ostalo ili baciti.
Mozes li mi odgovoriti na ona pitanja od gore ?

Ne kapiram sa si napisao u prvoj recenici?

Uvek pravis eca, bez obzira da li trenirao ili ne. Sad uvek je bolje startovati sa nizim dozama, pa postepeno povecavati. Ne moras da kreces 3x po 25/200, kreni sa 8/100 nedelju, pa povecaj kasnije. Eca sto duze ides, bolji je efekat, al jednostavno izgoreti zbog kicka prve 3 nedlje, je glupost.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #388 poslato: Decembar 16, 2014, 11:36:38 pre podne »
Ja sam sasvim slucajno dosao u situaciju da uopste probam ove efedrin kapi.To je bilo prema preporuci jednog prijatelja i meni se licno pokazao ok.Ali moram da napomenem da ga nijesam koristio stalno vec povremeno.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #389 poslato: Decembar 16, 2014, 11:46:46 pre podne »
Ja sam jednom to probao i nikad vise. Nista osetio nisam, a inace ef sam koristio pre toga, mozda 3x. Ne znam, mozda na mene ne deluje. Ne kazem da ne valja, samo mislim da pored dostupnosti tbl, ne bih se zamlacivao ovim.