Mart 28, 2024, 05:05:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 4165 puta)

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Pomoc
« poslato: Februar 21, 2018, 07:16:40 posle podne »
Pozdrav svima, treba mi savet/pomoc oko ishrane gde gresim i da li gresim.. Cilj mi je skidanje masti, imam na bokovima i nikako nece da nestane, ostalo je relativno ok..

Visina: 181cm
Tezina: 82kg

Raspored treninga u teretani:
Grudi
Ledja
/Pauza/
Ramena
Noge
Ruke
/Pauza/

*Kardio radim 3x nedeljno na prazan stomak(kombinujem HIIT[40-50min], i hodanje uzbrdo, sa trcanjem(ne uzbrdo) umerenog intenziteta).

U kalorijskom sam deficitu mada se nesto ne opterecujem previse kalorijama..  Dan 1 i Dan 2 se smenjuju naizmenicno, ne odgovaraju mi jaja svako jutro, desi se da imam stomacnih problema posle toga..

Ishrana:

Povrce(brokoli, spanac, prokelj, kelj, itd.)
Meso(belo, teletinja, junetina, konjetina,..)


Dan 1:

09:00 - 3 jaja
12:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
15:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
18:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
21:00 - 100gr ela sira + 30g badema
Pred spavanje, merica whey-a sa vodom

Dan 2:

09:00 - 50g ovsenih sa vodom + whey
12:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
15:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
18:00 - 200g belog mesa + 100g brokolija + masl. ulje
21:00 - 100gr ela sira + 30g badema
Pred spavanje, merica whey-a sa vodom

Unapred zahvalan..




Van mreže Rade Merdovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 498
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2018, 07:21:00 posle podne »
Po meni je ovo sasvim sasvim korektno cak stavse odlicno nije mi jasno kako ne skidas hm?
Moze neka slika ,i kada si poceo ovako da se hranis tj od kada do kada si se pridrzavao ovoga ?

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2018, 07:29:30 posle podne »
Bio sam se podgojio, imam ozbiljne oscilacije, sve je bilo ok dok se nisam povredio, otislo rame na skijanju, od taga sve nekako kaska i klacka. Radio sam rotacije, pa sam se prebacio, ima nekih 20ak dana, stagniram trenutno..
*Razmisljao sam o animal-u, ali se nesto kolebam, radije ne bih, zato dodjoh po savet..

Evo slike: (2 imaju)

https://imgur.com/a/P40CH

Hvala

Van mreže Rade Merdovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 498
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2018, 07:35:23 posle podne »
Ja bih smanjio malo proteine jer nemas bas mnogo misica i da pratis ogledalo ako se ne pomjera vaga ne mora da znaci da nema napretka
I taj zadnji obrok pomijesaj zajedno  taj whey sa sirom i bademima

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2018, 07:37:39 posle podne »
Ovo oko mesanja sam radio, ali budem gladan oko 11-12, pa sam premestio whey tada da bar nesto unesem i zavaram organizam malo, do jutra.. Ok, smanjicu, pa cu videti, hvala na odgovoru

Van mreže mk987

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2018, 10:51:08 posle podne »
Ovo oko mesanja sam radio, ali budem gladan oko 11-12, pa sam premestio whey tada da bar nesto unesem i zavaram organizam malo, do jutra.. Ok, smanjicu, pa cu videti, hvala na odgovoru
Koji whey pijes? Ako ces vec pred spavanje uzmi kazein ..

Van mreže mk987

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2018, 10:52:24 posle podne »
Ovaj tvoj plan ishrane mi lici na neku vrstu keto dijete,ako si se vec odlucio da drzis istu pridrzavaj se svih pravila,
ne vidim smisao da ovako ides u nedogled,ides totalno bez hidrata 20 i vise dana,sem drugi dan 50g ovasa,koliko to moze da ima hidrata....
 sto nije dobro na duze staze,
procitaj ako te zanima taj vid ishrane http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2012/05/ketogena-dijeta-by-extreme-team.html
 Hitt trening nema potrebe da radis,ako ga radis takodje kako treba 50 minuta,jer je to po meni suvise,(za ovaj tvoj od 50 min.
treba mnogo dobra forma,nadam se da mislimo na isti hiit trening)dovoljno je 15-20min.
Moj ti je savet da radis rotacije,a kasnije da tek ubacis ovakav vid ishrane kako je gore navedeno.Sto se tice sagorevaca
to sacekaj da se neko drugi javi ko se bolje razume,pozdrav...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2018, 07:30:51 pre podne »
Pzdrav
trening - preporuka svakako bi bio neki drugaciji ( FB)
Ishrana- imas oko 180 gr proteina, sto je za 80 kg sa 20% bf svakako mnogo.....svakako bi bolje bile neke rotacije privih 6 ned nego ovo, sto nije ni keto niti low carb vec samo malteretiranje organizma.
Ishrana- jednolicna prazna, kazesda ti smetaju jaja (niko nije rekao da nuzno moraju) ali na ovaj nacin ishrane bi se adaptiralo i telo decaka sa 20 god i veoa brzo ga odbacilo kao pravilinjsko
-whey pred spavanje- kao sto neko rece, kazein opcija, whey nikako smisla i to je trebalo da ti kazu da ga nema tako smisla konzumirati (tamo gde si kupio) koji god da je u pitanju..itd itd

ps
gledajuci tvoje teme, ovo ti je pokusaj 4 ili 5 dijete
realno- veoma korketno sklopis plan, kao i za sve prethodne dijete koje si postovao ovde, ali mi se nekako cini da imas problem sa konstantnoscu i da jednostavno "pucas" u nekom momentu, prekidas diijetu i prepustas se uobicajenim stvarima, dok onda opet. u nekom trenutku vidis da to ne vodi nigde, a obzirom da mnogo citas, sto se vidi, svaki plan ti je porpilicno korektan.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2018, 07:34:54 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2018, 01:15:52 posle podne »
Pzdrav
trening - preporuka svakako bi bio neki drugaciji ( FB)
Ishrana- imas oko 180 gr proteina, sto je za 80 kg sa 20% bf svakako mnogo.....svakako bi bolje bile neke rotacije privih 6 ned nego ovo, sto nije ni keto niti low carb vec samo malteretiranje organizma.
Ishrana- jednolicna prazna, kazesda ti smetaju jaja (niko nije rekao da nuzno moraju) ali na ovaj nacin ishrane bi se adaptiralo i telo decaka sa 20 god i veoa brzo ga odbacilo kao pravilinjsko
-whey pred spavanje- kao sto neko rece, kazein opcija, whey nikako smisla i to je trebalo da ti kazu da ga nema tako smisla konzumirati (tamo gde si kupio) koji god da je u pitanju..itd itd

ps
gledajuci tvoje teme, ovo ti je pokusaj 4 ili 5 dijete
realno- veoma korketno sklopis plan, kao i za sve prethodne dijete koje si postovao ovde, ali mi se nekako cini da imas problem sa konstantnoscu i da jednostavno "pucas" u nekom momentu, prekidas diijetu i prepustas se uobicajenim stvarima, dok onda opet. u nekom trenutku vidis da to ne vodi nigde, a obzirom da mnogo citas, sto se vidi, svaki plan ti je porpilicno korektan.

Hvala na savetima, primenicu to. Krenucu sa rotacijama, jednom kao covek, pa cu videti kako ce se stvari odvijati.. A ovo za konstantnost ste u pravu.. Potrudicu se da popravim to..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2018, 02:36:05 posle podne »
Pzdrav
trening - preporuka svakako bi bio neki drugaciji ( FB)
Ishrana- imas oko 180 gr proteina, sto je za 80 kg sa 20% bf svakako mnogo.....svakako bi bolje bile neke rotacije privih 6 ned nego ovo, sto nije ni keto niti low carb vec samo malteretiranje organizma.
Ishrana- jednolicna prazna, kazesda ti smetaju jaja (niko nije rekao da nuzno moraju) ali na ovaj nacin ishrane bi se adaptiralo i telo decaka sa 20 god i veoa brzo ga odbacilo kao pravilinjsko
-whey pred spavanje- kao sto neko rece, kazein opcija, whey nikako smisla i to je trebalo da ti kazu da ga nema tako smisla konzumirati (tamo gde si kupio) koji god da je u pitanju..itd itd

ps
gledajuci tvoje teme, ovo ti je pokusaj 4 ili 5 dijete
realno- veoma korketno sklopis plan, kao i za sve prethodne dijete koje si postovao ovde, ali mi se nekako cini da imas problem sa konstantnoscu i da jednostavno "pucas" u nekom momentu, prekidas diijetu i prepustas se uobicajenim stvarima, dok onda opet. u nekom trenutku vidis da to ne vodi nigde, a obzirom da mnogo citas, sto se vidi, svaki plan ti je porpilicno korektan.

Hvala na savetima, primenicu to. Krenucu sa rotacijama, jednom kao covek, pa cu videti kako ce se stvari odvijati.. A ovo za konstantnost ste u pravu.. Potrudicu se da popravim to..

Moj generalni savet bi to bio svakako
u konstantonosti I JESTE ajde da kazem "tajna"
mnogi odustaju na "keca" ili posle nekog vremena a da nema rezultata itd itd itd

sve je u glavi i jednostavno treba da se skoncetrise covek

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2018, 07:34:25 posle podne »
Hvala Pedja jos jednom.. Da li moze onda ova stara rotacija, sad sam je iskopao sto sam pre sastavljao? 0 cu naravno ubacivati po potrebi.. Jescu jaja pa sta mi Bog da.. Od suplemenata planiram pored whey-a, uzeti i bcaa + glut., i kreatin(savet) po potrebi? Rotacija:

150-50-100-75-125-75-100

1
9h – 3 jaja (2:1)
12h – 150g mesa + 100g pirinac + salata
15h – 150g mesa + 90g pirinac + salata
18h – 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

2
9h - 3 jaja (2:1)
12h - 150g mesa + salata
15h - 150g mesa + 60g pirinca
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

3
9h - 3 jaja (2:1)
12h - 150g mesa + 60g oirinca + salata
15h - 150g mesa + 60g pirinca
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

4
9h - voda + 50g ovsenih + merica whey-a
12h - 150g mesa + 60g pirinca + salata
15h - 150g mesa + 60g pirinca
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

5
9h - 3 jaja (2:1)
12h - 150g mesa + 50g oirinca + salata
15h - 150g mesa + 50g pirinca
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

6
9h - 200ml mleka + 50g ovsenih + merica whey-a
12h - 150g mesa + + salata
15h - 150g mesa + 50g pirinca + salata
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

7
9h - 3 jaja (2:1)
12h - 150g mesa + 60g pirinca + salata
15h - 150g mesa + 60g pirinca
18h - 150g mesa + salata
21h – pola elle + saka badema + whey

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2018, 07:42:18 posle podne »
I tada sam rekao da je rotacija veoma veoma KORKETNA i sada ostajem pri tome...
fino skockano, upakovano, planski, osmislljen svaki detalj- BRAVO....
ostaje samo da se DRZIS PLANA  ;)...i pratis OGLEDALO i na svakih 15 dana VAGU.

kreatin- nemas potrebe
protein + bcaa + glutamin/...dobitna kombinacija

ako hoces preporuku
https://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/specijalna-ponuda/412-the-nutrition-xxl-paket-2-na-ovaj-paket-se-ne-odobrava-dodatni-popust-.html

i


https://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/glutamin/90-the-nutrition-glutamin-1000-g.html?search_query=glutamin&results=94

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Pomoc
« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2018, 07:57:05 posle podne »
Hvala puno jos jednom.. Sutra startujem, pa cemo videti sta i kako..
Plata treba leci kroz koji dan, pa se bacam na kupovinu..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2018, 06:36:38 pre podne »
Hvala puno jos jednom.. Sutra startujem, pa cemo videti sta i kako..
Plata treba leci kroz koji dan, pa se bacam na kupovinu..

samo KONSTANTNOST!!