Maj 06, 2024, 07:12:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Dijeta: slobodan dan  (Pročitano 14855 puta)

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2007, 05:53:17 posle podne »
Desava se to nista nenormalno..Telo se izmori,opet treba da imas granicu, sada je telo u deficitu i ne gojis se cim se zasitis visak se zna gde ide..Zato polako smanjuj dok ne bude kasno..
Nije nista nenormalno da se pojede jedar red cokolade, samo treba covek da odluci zasto sve to radi..

UsViTeNa

  • Gost
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #16 poslato: Februar 14, 2007, 08:29:49 posle podne »
A kod mene se u zadnje vreme desavaju cudne stvari.
U zadnjih nekoliko godina uopste nisam jela slatkise,ponekad sladoled i to je to.Kad me neko ponudi necim od slatkisa,bukvalno mi se gadilo da jedem.
Ali u zadnjih mesec dana ne mogu da prepoznam samu sebe.Jede mi se slatko,da je to strasno,pogotovu uvece.
Jednostavno ne znam koji je razlog tome,odupirem se koliko mogu ali malo malo pa popustim. :(
Sva sreca ne gojim se,mislim nisu to ne znam koje kolicine,ali naspram onih od pre jesu.
Nije to nista...moguce je da si u nekom prelaznom periodu....jer organizam zene se menja na svakih 5 godina...sto se tice hormonskog statusa....drugacije se luce hormoni na 15 na 20.....to tako ide do 35 god.....pa onda se stabilizuje do klimaksa i dalje zavisi....pa zato ima periode kad ne mozes da se iskontrolises jer moguce da ulazis u neku fazu....to traje dva tri meseci mozda i manje.......ovo mi je objasnio moj ginekolog tako da je iz pouzdanih izvora....nisam izmislila nisto....zato ne brini....daj organizmu ono sto ti trazi al umereno naravno......jer ako se opires maltretiras svoj organizam....muskarci nas ne shvataju al njima je mnogo lakse.....manje estrogena....manje brige :lol:

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #17 poslato: Februar 14, 2007, 08:51:17 posle podne »
That is the thruth:)U tim retkim trenucima mrzim sto sam zensko...majke mi... :?

"What's meant to be...will always find it's way...":)

UsViTeNa

  • Gost
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #18 poslato: Februar 14, 2007, 09:22:49 posle podne »
Me too....al bas su retki jednom mesecno....koji traju cetvrtina meseca i...... :evil: :evil:.....zato mi trebamo da imamo vise tih slobodnih obroka...jer smo mucenice hahahahhaha

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2007, 09:28:08 posle podne »
buduce majke ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

UsViTeNa

  • Gost
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #20 poslato: Februar 14, 2007, 11:01:12 posle podne »
buduce majke ...
Ovo je bilo u fazonu kao eeeee i vi cete da budete majke?  :lol:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2007, 05:46:44 pre podne »
TO SVE DOLAZI IZ GLAVE

SLAZEM SE DA JE ZENSKI METABLZOIAM MNOGO KOLMPIKOVANIJI NEGO MUSKI..

ALI SVE TO ANILI STO SI REKLA..TO JE SAMO IZGOPVR DA BI SE POPUSTILO U ZACRTANOM CILJU..!!!

DAKLE..SVE JE TO U GLAVI..

JER POSTOJE ZENE KOJ IMAJU ESTROGEN ISTO KAO I TI..I STRAIJE SU OD TEBE ILI ANTASE..I SVE OSTALO IMAJU KAO STO SI NAVELA..ALI IPAK SU VEOMA USPESNE TAKMCARKE.

DAKLE..MALO IH JE..ALI TO GOVRI O KAKVOM KARATKERU JE REC I DA SE SVE MOZE KADA SE HOCES...

DAKLE..COKOLADA I OSTALA SRANJA SU POPTUNO NEBITNI I SVE JE STVAR LICNOG STAVA I RAZMSILJANJA

UsViTeNa

  • Gost
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2007, 10:45:29 pre podne »
TO SVE DOLAZI IZ GLAVE

SLAZEM SE DA JE ZENSKI METABLZOIAM MNOGO KOLMPIKOVANIJI NEGO MUSKI..

ALI SVE TO ANILI STO SI REKLA..TO JE SAMO IZGOPVR DA BI SE POPUSTILO U ZACRTANOM CILJU..!!!

DAKLE..SVE JE TO U GLAVI..

JER POSTOJE ZENE KOJ IMAJU ESTROGEN ISTO KAO I TI..I STRAIJE SU OD TEBE ILI ANTASE..I SVE OSTALO IMAJU KAO STO SI NAVELA..ALI IPAK SU VEOMA USPESNE TAKMCARKE.

DAKLE..MALO IH JE..ALI TO GOVRI O KAKVOM KARATKERU JE REC I DA SE SVE MOZE KADA SE HOCES...

DAKLE..COKOLADA I OSTALA SRANJA SU POPTUNO NEBITNI I SVE JE STVAR LICNOG STAVA I RAZMSILJANJA
Slazem se sa tobom al imam jednu veliku ispravku......nisu sve zene takmicarke.....kad imas jasno zacrtan cilj proci ces preko svega.....al kad se ja ne takmicim koji mi je motiv da obuzdam zelju za slatkisima u onim danima?ipak je to  u glavi al da bi doslo u glavi treba nesto da podstice.....zasto zene imaju sporiji metabolizam i zasto imaju vise problema u klimaksu ili zasto kad zena jede isto kolicinski kao muskarac ugoji se a muskarac mozda nece se ugojiti.....i zasto se mi naduvamo kao zabe jednom mesecno.....a jos nesto....zasto kad zena drzi rigoroznu dijetu izremeti joj se mesecni ciklus.....sto nije uopste zdravo.....znaci da nije to u glavi vec prirodna....fakat je da kad nam rade vise hormoni imamo pojacanu potrebu za UH.....ukoliko ne zadovoljis tu potrebu....naravno u ogranicenim kolicinama.....poremetis metabolizam......zato kad si u PMS u moras da unosis bar malo secere......jer tad se izremeti i  ono sto ti kazes u glavi....nervoza....depresija....a sta je to sto podstice lucenje serotonina prirodnim putem....COKOLADA....tj.kakao.....napominjem da nisam pristalica jedite sta hocete i kad hocete nego moras nekad da odahnes odmoris i dopustis nesto sto bi prijalo tvom organizmu.....i na kraju...nikad se nisam takmicila niti imala nameru da se bavim profesionalnim BB a umrla sam od hipoglikemije  :lol: :lol: .............tako da Pedja izvolte da se zamenimo na par dana pa tvoje mishljenje bice sasim suprotno

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2007, 10:54:48 pre podne »
ma promjenis pol i nema zime, a ne se tu zajebavat sa pizdarijama ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #24 poslato: Februar 15, 2007, 12:24:14 posle podne »
GLEDAJ ANILI..JA SAM I REKAO DA NISU SVE YENE TAKMCARKE..ALI ZNAM MILION PRIMERA KOJI SE SRZE DIJETE KAO DA JESU TAKMCARKE I IMAJU FENEOMENLANE REZULATETE U OBLIKOVANJU TELU....

ISTO SU RAZMISLJALE DA NE MOGU BEZ SLATKOG ALI ETO..SAME SEBI SU SUPROTONO DOAKALZALE.

DAKLE..SVE JE U GLAVI..SVE JE TACNO DA KOD ZENA PRILOOM MENSTUALNOG CIKLUSA DOLAZI DO POMERANJA HORMONA..ALI TO NEMA NIKAKVE VEZE SA UNOSENJM UH..TO JE OPET IMPULS IZ GLAVE..

VIDIM DA NESTO ZNAS O LUCENJU SERATONINA..DAKLE..STA JE POETNA STO TI HOCES DA KAZES..DA JE POTREBNO JESTI COKOALDE DA BI SE LUCIO SERATONIN I DA BI ZENE PRILIKOM MENSTUL;ANIH CIKLUSA BILE MIRNE..

AJD OVAKO..ODAKLE IDE IMPULS DA SE LUCI VEECA KOLICINA SERATONINA??...IZ MOZGA..

JBG..OPET SE VRACAMO NA MOZAK...DEO LJUDKSOG TELA KOJI NIKO NIKDA JOS NIJE ISPISTAO I PRONIKUNUO U TAJNE..

ALI JEDNO JE SIGRNIO...PRICE O TOME KAKO JE NEOPHDONO UNOSTII UH  U VREME MENSTUALNOG CIKLUSA SU OPET IZMISLJTOINA OD ONIH KOJI NEMAJU DOVLJNO KARAKTERA DA TOME KAZU NE.

JER OPET SE VRACAMO..SVE ONE ZENE KOJE JA PONZAJEM I KOJE IMAJU FANTASTICE REUZLATETE,TAKODJER IMAJU MENSTULANE CIKLUSE..I TO REDOVNE I NSIT AIM NE FALI..A SLATKO NISU UZELI U USTA PO 4-5 MESECI...

DAKLE..OPET..NIEJ STVAR POTREBE..NEGO JE STVAR KARAKTERA!!

JA NECU ULZIATI U PRICE KOME JE TEZE MUSAKRCU ILI ZENI...TO APOSL;UNTO NEMA NIKAVE VEZE U OVOJ PRICI I POPTUNO JE IRLEVENATNO..

TO STO SE NEKE OD VAS BUDE OTECENE OPET MOZE DA BUDE UZEROKOVANO RAZNO RAZNIM PROBLEMIMA..

OD FILTRACIJE BUBREGA,PREKO LUCENJA PRIRODNOG HORMONA KAO I LUCENJA HROMONA STRESA..KONZUMIRANJA HRANE SA POJCANIM ILI SAKRIVENIM NATRIJUMOM KOJI MOZDA OMETA NEKE FUNKCIJE U OPRGNAIZMU..ILI RECIMO,TELO JE NA SILU PRIMORAVANO DA SE RESI IZMISLJENOG VISKA VODE DA BI SE DOBIO ONAJ DRY IZLGED I STA SE DOGAJDA...DOGAJDA SE TO DA JESNOTAVNO ONDA PRILIKOM UNOSENJA NORMALNIH KOLICINA VODE TELO REAGUJE DA POKUSAVA DA ZASITI SAMO SEBE ZADRZAVAJUCI UNETU KOLICINU VODE JER KO ZNA KADA CE OPET PASTI NA PAMET DOTICNOJ DA UZIMA NEKI OBIK TABLETA ZA IZBACIVNJE "VISKA"VODE JER JE TO NJOJ PALO NA PAMET...

OPET.I DAKLE..ZADRZVANJE VODE U ORGANIZMU NEMA AMA BAS NIKAKVE VEZE SA UNOSNJEM UH AKO JE ISHRAN PRAVILNA I IZBALANSRIANA A POGTOVO NEMA NIKAKVE VEZE SA UNOSNJEM COKOLADE JER KAO STO REKOH...TOJE IMPULS KOJI DOLAZI IZ GLAVE I ODRAZVA SE KAO REC "KARATKER"

TI NE MOZES I NECES I EN SAMO TI NEGO NI JENDA ZENA DA POREMTI METABOLZIAM U KOLIKO NE UNOSI COKOLADE...NEZNAM OD KUDA TI SAMO OVA IDEJA ALI JE I VISE NEGO..AJD DA NE KAZEM STA...

ISTO KAO STO MENSTURACIJA MOZE DA BUDE NERODOVNA ZBOG DIJETA ILI NE UHRANJNEOSTI ISTO TAKO MOZE DA BUDE NEREDOVNA I NEUREDNA I PIRIKOM KONUZMIRANJA OGORMINIH KOLICINA DRUGE HRANE..

OPET..NIKAKVE VEZE NEMA KOLICINA UH SA POREMECAJEM METABOLZIMA U ZENE KADA IMA MENSTRUACIJU..

JA PRIVI NISAM ZA TO DA SE ZENMA USKRACUJU OBILJENA JELA ITD..ITD...ITD..

ALI KAO STO TI REKOH..RADIM SA MNOGIM DEOVJKAMA KOJE SE TAKMICE I KOJE SE NE TAKMICE..NI JENDA NEMA NI PROBLEM SA MENSTUACIJOM NITI SA POREMECAJEM METABOLZIMA PRILIKOM NE UNOSENJA SECERA.

ZASTO..ZATO JEL SU ONE OLDUCILE TAKO..ZASTO JE TO TAKO..ZATO STO IMAJU KARAKTER DA STEGNU DO KRAJA.

DALI SU NERVOZNE KADA IMAJU PMS...NARAVNO DA JESU..

ALI VERUJ MI DA SU MANJE NEROVOZNE NEGO ZENE KOJE SE NORMLANO HRANE..

E NA OVO CU OSTAVITI DA SAMA DODJES DO ZAKLJUCKA

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #25 poslato: Februar 15, 2007, 12:31:58 posle podne »
Ja imam taj problem da se u toku spavanja probudim i razbijem se od slatkog  :x. Sta da radim? Ako nema neka cokoladica ja cu uzeti bilo sta sto je slatko i jesti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #26 poslato: Februar 15, 2007, 12:50:35 posle podne »
Ja imam taj problem da se u toku spavanja probudim i razbijem se od slatkog  :x. Sta da radim? Ako nema neka cokoladica ja cu uzeti bilo sta sto je slatko i jesti.
..kao sto rekoh..sve je iz glave...

UsViTeNa

  • Gost
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #27 poslato: Februar 15, 2007, 02:12:33 posle podne »
VIDI PEDJA.....JA NISAM REKLA DA MORA DA SE JEDE COKOLADA....VEC DA ORGANIZAM IMA POTREBU KAD SI U TAKVIM DANIMA DA UNOSIS PROSTE SECERE......A DAL CES IL NECES TO INDIVIDUALNA STVAR.....AJDE OVAKO....JA SAM PRE DVE GODINE CINI ME POREMETILA SVOJ MENSTRUALNI CIKLUS ZBOG DIJETE.....MALO JE GLUPO SAD DA PISEM PO FORUMU AL AJD EVO KAD ME VUCES ZA JEZIK.....NISAM DOBILA 2 I PO MESECA....ONDA SAM POCELA DA DOBIJAM PO 3 PUTA MESECNO.....I TO IZLIVE...JA SE IZVINJAVAM ZBOG OVOG ALII...KAD SAM OTISLA KOD LEKARA USTANOVILI SU MI DA JE SVE TO ZBOG DIJETE....SLATKO NISAM NI OKUSILA MESECIMA.....PADALA U NESVEST ZBOG ODLIVA I NEDOSTATKA SECERA U ORGANIZMU......I JEDNOSTAVNO DOK MI SE SVE TO VRATILO U NORMALI....JER POD 1.NISAM HTELA DA UZIMAM KONTRACEPTIVNE PILULE...2.AKO NE UZIMAS TE PILULE REGULISANJE CIKLUSA IDE SPORIJE...3.PILULE SU JAKO OPASNE I DA NE PRICAMO STA TI SE DESAVA I KOLKO TI TRAZI SECER ORGANIZAM KAD IH UZIMAS....NISU VALJDA SVE ZENE IZREMECENE....ZATO OPET CU DA KAZEM.....NISAM PRISTALICA DA UNOSIM SVAKI DAN PROSTE SECERE......NARAVNO KAD BI JA JELA TOLIKO COKOLADE NE BI IZGLEDALA KAO STO SAD IZGLEDAM VEC BIH IMALA 30KG VISE....JER MENI JE TAKAV METABOLIZAM STA POJEDEM ZALIJEM SE.....REKLA SAM DA NIJE STETNO DA PONEKAD BAR JEDNOM U DVE NEDELJE.....NAGRADIS SEBE...I NARAVNO UZIVAS U UKUS SLATKISA....AL OPET ''UMERENO''....NE ZNAM STA JE TU TOLIKO LOSE....DA BI COKOLADA BILA OTROVNA ONDA JE ZABRANILI U SLOBODNU PRODAJU.....I KAD SAM SE OSECALA KRIVOM KAD POJEDEM COKOLADU.....TAD SAM SE I GOJILA JER TI MOZGU SHALJESH NEKE SIGNALE KAO OVO NE SMES OVO SMES.....KAD PRESTANES DA MISLIS O TOME I JEDES JE BAS KAD TI JE POTREBNO.....ONDAK NEMA NEKE OPASNOSTI......A NARAVNO DA CU DA POJEDEM NESTO SLATKO KAD SAM U PMS....INACE MI NE TREBA JER NEMAM NEKU ZELJU.....JEDEM JABUKE I OSTALO VOCE TAKO DA....A DA MOZDA I TO NIJE DOBRO.....BTW.JA SAM OBICAN COVEK-REKREATIVAC  NISAM TAKMICAR TAKO DA MOGU DA DOZVOLIM SEBI TAKAV ''LUKSUZ'' 8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #28 poslato: Februar 15, 2007, 02:30:55 posle podne »
JA NISAM NI OVO SVE GORE GOVRIO ZA TAKMICARE..NEGO ZA SVE OSOB EZNKOSG POLA..DAKLE UOSPTENO..

TO STO SI IMALA JA NE MOGU DA ULAZIM JER JA TI NISAM NI PISAO TU DIJETU NITI SI NAVELA KOJE VRSTE JE BILA ..TAKO DA..

NARAVNO DA JE TO USKO POVEZANO SA GUBITKOM MESTUAIJE ITD..ITD.

ALI TO OPET NEMA NIKAKVE VEZE SA TIM DA SI TI TREBAL DA JEDE4S PROSTE SECERA IZ TOG RAZLOGA STO SI IZGUBLA MESNUTACIJU..

DAKLE..POTREBA ZA PROSTIM SECERIMA MOZE JEDINO DA DOLAZI IZ GLAVE..NIKAKO IZ POTREBE,...

JA NISAM NI REKAO DA SU COKOLADE OTORV..NEZNAM GDE SI TI TO PROCITLA..
A
LI NIKAKO NISU I NE MOGU BITI PREPSISIVANE KAO LEK...NI U JENDOM SLUCAJU..OSIM U SLUCAJU GUBITKA VOLJE ,KARAKTERA I MOTIVACIJE.

OPSTE JE POZNATO DA OSOBE KOJE SU NA UBITANCIM DIJETAMA PRVO ZA CIM POSEZU JE SLATKO..

ZASTO.PA IZ TOG RAZLOGA STO NABIJU INSULIN U NEBO,I U TIM MOMENTIMA IH BAS BIRGA ZA SVE I SVJA..LEPO SE OXECAJU..

KADA PADNE NIVO SECERA U KRVI....E ONDAAAAAAAAAA...OSECAJ KRIVICE..GRIZE SAVETSI I OSTALE FORE..

KAKO ONDA NE MOZE ISTA OSOBA DA SE UBDEI DA JE JELA PROSTE SECERA U MEDICINKSE SVRHE A NE DA JE TO SVE DOSLO IZ GLAVE I DA JEDNSOTAVNO RPIZNA DA NIJE ZA TO TJ DA NEMA KARATKER DA IZGURA DO KRAJA ONO STO JE ZACRTANO..

NARAVNO DA SVAKO TREBA DA UZIVA U OSTEILIMA...I DA COKOLADA TREBA DA BUDE NESTO STO BI SVAKO TREBALO DA PROBA ILI DA SE OLSADI U NEIIM TERNUTICIMA.

ALI PRAVDATI TO SA MEDICINKSOG STAJALISTA..PA TO JE SMESNO..

ZASTO ONDA OSOBE KADA SU U MENSTULANOJ FAZI NEJEDU SUVU GROZDJE ILI DEXTROZU..EJBIGA..JOS OPROSTIJI JE SECER A MANJE CE STET DA NANASE OD COKOLADE.

HAHAHHAHA

AL JEB..G TO NIJE TO....

AL DANE TUPAVOM OVDE BEZ VEZE VISE..

OEPT KAZEM...TO ENMA VEZE SA NEOPHODNOSCU NEGO SVE DOLAZI IZ GLAVE

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: Dijeta: slobodan dan
« Odgovor #29 poslato: Februar 15, 2007, 03:54:57 posle podne »
Auuu sta se ovde izdesava od mog zadnjeg dolaska :shock:
Joj Anili dzaba tvog pisanja,ne mogu oni to da shvate.E samo da mi je da na par dana osete to. :D