Maj 12, 2024, 11:45:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Neobičan trening program! Da probamo nešto novo..  (Pročitano 2033 puta)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Neobičan trening program! Da probamo nešto novo..
« poslato: Maj 20, 2018, 06:38:05 posle podne »
Pozdrav kolege forumaši!

Imam u planu da probam nešto novo, trening program bez tegova (namerno sam stavio ovde, jer je ozbiljnija ekipa u sobi), zanima me šta ćete reći o programu. Iz nekih privatnih razloga trenutno ne mogu da idem u teretanu, pa moram da vežbam kod kuće. Program je izrazito jednostavan, stim da me brine veliki broj ponavljanja i potencialno ulazak u pretreniranost zbog toga? Da li je to moguće?

Dakle, zbog povrede koju sam imao moram da radim neke posebne vežbe za jačanje kvadricepsa (imao sam povredu kolena), i treba da ih radim na sat vremena ukupno 10x dnevno. Ideja mi je, da uz te vežbe ubacim i klasične - sklekove, trbušnjake, i ledja, a sve sa sopstvenom težinom.

Plan je sledeći. Na svakih sat vremena osim tih vežbi za kvadriceps, još i

10x sklekova
10x trbušnjaka
10x ledjnih (ono kad ležite na stomaku pa dižete noge i ruke u vis)

i to je to. tako 10x dnevno.

To je ukupno 100 sklekova, 100 trbušnjaka i 100 ledjnih dnevno.
Eh da + plivanje - svakoga dana možda 30 do 45 min (bez nekog posebnog ritma i plana - dakle spontano, koliko dužina uradim za to vreme).

U teretani sam obično radio po 30 maks, i imao pauze tipa radim bednž jednom nedeljno ne svaki dan. Zanima me da li ovakav program može da ima i negativan efekat, u nekom smislu pretreniranosti?
**(takdoje, krenuću sa manjim brojem ponavljanja u seriji, pa ću povećavati dok ne dodjem do 10x10, jer je takav zahtev lekara)

Takodje, šta bi ste mi savetovali od ishrane, klasično bih uzeo whey (potrošio sam ali nabaviću još), + možda još nešto?


Hvala i živi bili!
« Poslednja izmena: Maj 20, 2018, 06:47:34 posle podne [X] »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.551
Odg: Neobičan trening program! Da probamo nešto novo..
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2018, 07:10:36 posle podne »
saniraj samo povredu prvo , znaci samo to...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Neobičan trening program! Da probamo nešto novo..
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2018, 08:23:37 posle podne »
Tesko da ces se od toga pretrenirati.
Sto se tice ishrane, baci se na citanje podforuma 'nutrition'.
Uglavnom u odnosu na potrosnju planiraj ishranu i s obzirom na ovaj vid treninga pazljivo sa hidratima i mastima.
Ovo sto je rekao Pirat u vezi povrede mislim da se podrazumeva.