Maj 17, 2024, 07:01:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Kako da izracunam potrosenih kcal  (Pročitano 5911 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako da izracunam potrosenih kcal
« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2018, 11:12:49 pre podne »
Hvala svima na odgovorima i za to da oko potrosnju kcal dzaba racunam kada to sve zavisi od x faktore od koje nekih je Pedja spomenuo, nazalost to nisam ni znao a potrosio sam 2 dana trazeci oko te gluposti :D.

Ponekad coveku svasta padne na pamet a ponekad i glupost.

Izvinjavam se za sav spam ili ukoliko nekim slucajem sam prekrsio nenamerno neko pravilo foruma.

Pozdrav svima.


Nisi naravno prekrsio nista
vec smo ti kroz nekoliko postova pokusali objasniti da je izracunati osnovni BMR i TDEE je ok, kao neku polaznu stanicu i tu se prica zavrsava.
Logicno je i normalno da moras da znas POLAZNU osnovu, ali da se bavis vise matematikom nego sa dizanjeg tegova i ishranom - jbg..

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Kako da izracunam potrosenih kcal
« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2018, 11:23:07 pre podne »
Hvala svima na odgovorima i za to da oko potrosnju kcal dzaba racunam kada to sve zavisi od x faktore od koje nekih je Pedja spomenuo, nazalost to nisam ni znao a potrosio sam 2 dana trazeci oko te gluposti :D.

Ponekad coveku svasta padne na pamet a ponekad i glupost.

Izvinjavam se za sav spam ili ukoliko nekim slucajem sam prekrsio nenamerno neko pravilo foruma.

Pozdrav svima.


Nisi naravno prekrsio nista
vec smo ti kroz nekoliko postova pokusali objasniti da je izracunati osnovni BMR i TDEE je ok, kao neku polaznu stanicu i tu se prica zavrsava.
Logicno je i normalno da moras da znas POLAZNU osnovu, ali da se bavis vise matematikom nego sa dizanjeg tegova i ishranom - jbg..

Problem je bilo o tome da ja sam trening radio 7 dana u nedelji i cudno bilo da nisam dobijao upale  (ali s obzirom da sam i do kasne noci sedio na PC nije ni bilo cudno sto nisam ih imao) e odkad sam sada lose navike promenio ide na bolje.

A problem sam trazio o tome koliko unosim i koliko trosim ne znajuci da je bitnije odmarati nocu nego danju.


Uzecu dijete sa Stefana sa ovog foruma i da treniram 5-6 dana sa clean foodom pa da vidim rezultate a verujem da ce ih biti jer dzaba sam 76 kg kada sam vise definiran nego sto mi je velika ruka xD.

Problem je bio i takodje u Kortizol koji je bio zbog blejanja noci do kasne sate na PC-u.

Opet hvala svima na savetu, tebi najvise Pedjo zbog toga sto si mi naveo neke x razloge zasto se ne racuna potrosenih tj i ne moze se izracunati tacno