Mart 29, 2024, 02:40:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Pristup za listove?  (Pročitano 16472 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Pristup za listove?
« poslato: April 30, 2019, 04:39:12 posle podne »
Zaostaju za ostatkom tijela vidno. Radim ih 3x nedeljno.
3 serije na smith masini sa steperom, pa propadam na steper i podizem se. Gledam da bude oko 2 sekunde pozitiv, 3 sek negativ i zadrzaj po 2 sekunde u gornjem i donjem krajnjem polozaju. 12 do 15 ponavljanja.
Isto radim tako i po 3 serije na sjedecoj masini za listove.

Ovako individualno gledano ne izgledaju lose. Imaju def i oblik i sve to al u odnosu na ostalo zaostaju vidno.

Ima li neko da mi preporuci bolji pristup jer mslim da ce pod hemijom jos veci jaz da se napravi izmedju njih i ostatka tijela?
Meni Vidi Visi

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2019, 05:40:21 posle podne »
Probaj da ga ubiješ jednom sedmično, da imaš poseban dan za list. Ja sam tako nabacio 2cm obima. Ako ništa sintol je tu  ;) ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2019, 06:12:53 posle podne »
 jedna serija 25 ponavljanja zagrevanje obavezno , ides onda druga 25 sa vecom tezinom ali pazi sad deli pokret na dva dela, znaci ides skroz do dole istezanje pa onda do sredine kontrakcija(zastane secundu) i onda krajnja kontrakcija skroz gore, zatim ide treca gde ubacujes istezanje sa pauzom ista tezina ali , nakon svakih 5 ponavljanja ide istezanje u donjem polozaju (stojis na nekol ploci ili sta vec tako da pete vise dole) od 5 ,6 sekundi pa onda 5 ponavljanja itd , predposlednja serija cisto dizanje veca tezina 25 ponavljanja, i poslednja serija ide manja tezina do otkaza dok stopala ne otpadnu .. Odmor izmedju serija skracuj kako napreduje... To ti je sve jedna vežba na smithu ili mašini za listove

IDEJA
list koristiš stalno, da bi ga naterao da raste, moraš ga pogoditi kratko i planski... Tih 5 serija, koliko vec ima, su sasvim dovoljne na ovakav način 25 repsa, da pokrenu i najtvrdoglaviji list da raste... Mišić moraš prevariti, tačnije izbaciti ga iz standardno opterećenja u nepoznato... Javi utiske... Ovo radi samo 2 put nedeljno tr. Bez obzira u kojim si uslovima, jer je opterećenje na ligamente tetive veće...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2019, 06:25:15 posle podne »
Xaxaxaxa razmisljao sam i o sintolu. xD

Hvala ti Pirate probacu ovo sto si mi rekao. Posto cu da krenem ciklus sa testom i nppom mogu li sa nppom da radim to 3 puta nedeljno ili da ipak ostanem na 2?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2019, 06:30:20 posle podne »
Sasvim dovoljno 2 puta, videćeš, preko toga već ih TROSIS umesto da gradis... Evo jebes ciklus, probaj ovo jednu nedelju na suvo dva treninga, pa javi utiske  ;) ali nemoj da ne probaš... Ovo ti je takmičarski tr. Za list... Neki su ni od čega ovako napravili lišće...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2019, 06:32:51 posle podne »
Svakako da cu da probam. To nije pitanje. Pocinjem posle 8og pa cu svakako vidjet kako radi. Od sjutra krecem.  ;D
Meni Vidi Visi

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2019, 05:22:21 posle podne »
Juce sam probao. Danas osjecam blagu upalu sto je valjda dobar znak. Sjutra radim isto, pa od iduce nedelje radim ponedeljkom i petkom. Radim ih na samom pocetku treninga.
Meni Vidi Visi

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2019, 05:13:02 posle podne »
Kida ovaj pokret iz vise dijelova, nakon druge serije vec razmisljas da ides doma lagano

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2019, 05:22:39 posle podne »
Xaxaxaxax. Danas sam radio treci put. Jebe kako pogadja. Samo se nadam da ce se odraziti i na velicinu jer to mi je glavni cilj. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2019, 05:34:46 posle podne »
Xaxaxaxax. Danas sam radio treci put. Jebe kako pogadja. Samo se nadam da ce se odraziti i na velicinu jer to mi je glavni cilj. :)
H
Ja sam se malo preracuno sa kilazom pa od plairanih 25 ispalo po 15pon hhahah, zajebano je ali zanimljivo

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2019, 05:44:56 posle podne »
@lukac
Zato radiš takav tr ne više od dva put nedeljno i daj listu vremena da se oporavi... Ako treba u početku smanji na jednom nedeljno trening, jer mišić ces sigurno iznenaditi, ali treba mu dati vremena da se obnovi...

Ima takvih dosta fora u kojima možeš vežbati i druge tvrdoglav mišićne partije... Takodje za list postoje još neke kombinacije...
Al o tome neki drugi put :-)
 

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #11 poslato: Maj 06, 2019, 06:24:15 posle podne »
Zahvaljujem!  :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2019, 06:41:12 posle podne »
no frks ;)

Van mreže Smile86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2019, 08:30:12 posle podne »
Pirate koliko vremena je ok prakticirati ovaj trening posto se listovi brzo privikuju?probat cu i ja ovo obavezno jer mi debelo zaostaju.od samog citanja tog treninga upalli su mi se.😀

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pristup za listove?
« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2019, 08:50:10 posle podne »
radis tako 4 nedelje, pa vratis na konvecionalni nacin, pa kombinujes... poenta je iznenaditi misic... takodje menjanje tempa, eto i to da spomenem dole polako spustanje 4-5 sec , gore jako eksplozivno uz zadrsku za maksimalnu kontrakciju...to moze da se ubaci kao varijanta tog treninga tipa 2 odradis seriju zagrevanja, pa ides dve serije jako, dve serije menjanje tempa, i zavrsna do otkaza...  stim sto tu treba korigovati tezine... ali nikad spustanje ispod 25 repsa

napomena
za vikend warriorse i ostale rekreativce koji kombinuju teretanu sa fudbalom , basketom i ostalim zajebancijama... ako zelite da poterate listove na rast, generalno i noge... bilo bi pozeljno da batalite te rekreacije iz vise razloga, a jedan je i taj sto list tako lako napravi rupturu... licno sam to okusio kao parcijalnu i to bude smaracki bol koji traje posle mesecima, da ne pricam da je opasno iz nekih razloga. Tako da il ce se raditi hipertofija ili nesto drugo... ne moze i jedno i drugo...