April 23, 2024, 04:20:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: PROTEIN PRED TRENNG? DA ili NE  (Pročitano 4221 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PROTEIN PRED TRENNG? DA ili NE
« poslato: Avgust 23, 2019, 06:29:52 posle podne »
Evo jedan deo za foruma gde je pokrenuta prica o tome dali whey protein ili ne,i ako da zasto DA i koji i ako NE zasto NE itd.
Ovo je  moje malo obrazlozenje (ili bar pokusaj) da se na "nasem"prostom jeziku u stvari kaze zasto  NE i ako DA onda koji pa da se svako nadje u prilici da sam oceni sta mu je ciniti da financjski moze to da postuje, tj da NE BACA PARE na stvari koje misli da su OK.


Redom
Licno mislim da nije bitno i ovde ne pricam koji brend vec sta se nalazi unutar samog proizvoda sto ljudi na zalost ne citaju. Meni kao nekome ko se bavi sa prodajom suplementacije, ovo sto pisem svakako i ne ide u prilog, ali svako ko me poznaje zna da kazem onako kako jeste.


Isolat ili koncentrat ili obratno sigurno nisu dobra opcija.Ukoluko  vec hocete da popijete hidrolizat 1 sat ili 30ak min pred trening iz kog razloga onda ne bi da varijabla vazila za tajming zvani OBROK?
Mislim,koji bi se neko zezao sa 400-500 gr mesa kada je moguce da se popije protein i ceo % istog ce metabolicki biti preradjen do najmanje mere tj sa unesenih 40ak gr praska ti si zadovoljio sve svoje potrebe za B?

Malo da pokusam da objasnim sa strucnog stanovista i nadam se da cu uspeti sto "prostijim jezikom" da to napisem.
Proteini su po sastavu belancevine, organski spojevi gradjeni od aminokiselina (AK)


Amino kiseline DELIMO U DVE GRUPE-ESENCIJALNE I NEESENCIJALNE (sada nema smisla da pricam ovde i Peptidima itd  jer bi to odvelo u molekularnu bihemiju na kraju)
PROTEIN se dalje deli na JEDNOSTAVNE (koji su gradjeni samo od AK) ali tih jednostavnih imamo dve vrste tj FIBRILARNI I GLUBULARNI.....


Ceo tekst, procitajte na linku:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/content/37--protein-pred-trening-da-ili-ne