Maj 07, 2024, 11:35:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Belanca na litar  (Pročitano 11925 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #45 poslato: Jun 12, 2020, 07:15:33 posle podne »
Razotkrio te jer ti u jednoj retardiranoj Svajcarskoj ili gde god da si, to i jesu sranja koja se serviraju na zapadu, sa tim stilom ishrane, nije  ni cudo sto ti i onaj drugi gledate da jedete hranu u prahu i kapsuli, jer to su tacno sranja koja vam sterilni zapad servira da jedete... Ajde pokusaj da razmisljas u sledecem pravcu, posto kada kazes "stevija je zdravija od secera" ocigledno da si pobrkao teme i iskocio iz sfere zvane nutritivna vrednost hrane. Sta ti stevija osim osecaja slatkosti daje? zasto odmah se neko vodi razmisljanjem bolje stevia nego secer? a sta je secer po sastavu ? glukoza , fruktoza, monosaharidi ili disaharidi? koja je poenta uopste ugljenih hidrata onda? znaci ti posle treninga ,mozes da stavis  steviu u pwm ? jel ti jedes steviju naturalnu tinkturu ili industrijski obradjenu u prahu i prociscenu izbeljenu? telo u genetskom kodu ima zapisano preko CNS-a da kada unese nesto slatko preko receptora vec u culu ukusa da dolazi do lucenja insulina, jesi razmisljao sta se desava kada ti nakon vremena korisenja stevije u tim kolicinama koje vi koristitite svakodnevno, se desava kada pocnete da uzimate slozene ugljene hidrate ili proste? jeste vi bolesni ljudi od nekog tipa dijabetesa ili zdrave individue?
ovo poslednje sto si napisao necu komentarisati... znaci ovako ponasanje je za banovanje, pa idi na neki drugi forum ili fb grupu seri do mile volje...

Van mreže hamster

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #46 poslato: Jun 12, 2020, 07:48:00 posle podne »
Razotkrio te jer ti u jednoj retardiranoj Svajcarskoj ili gde god da si, to i jesu sranja koja se serviraju na zapadu, sa tim stilom ishrane, nije  ni cudo sto ti i onaj drugi gledate da jedete hranu u prahu i kapsuli, jer to su tacno sranja koja vam sterilni zapad servira da jedete... Ajde pokusaj da razmisljas u sledecem pravcu, posto kada kazes "stevija je zdravija od secera" ocigledno da si pobrkao teme i iskocio iz sfere zvane nutritivna vrednost hrane. Sta ti stevija osim osecaja slatkosti daje? zasto odmah se neko vodi razmisljanjem bolje stevia nego secer? a sta je secer po sastavu ? glukoza , fruktoza, monosaharidi ili disaharidi? koja je poenta uopste ugljenih hidrata onda? znaci ti posle treninga ,mozes da stavis  steviu u pwm ? jel ti jedes steviju naturalnu tinkturu ili industrijski obradjenu u prahu i prociscenu izbeljenu? telo u genetskom kodu ima zapisano preko CNS-a da kada unese nesto slatko preko receptora vec u culu ukusa da dolazi do lucenja insulina, jesi razmisljao sta se desava kada ti nakon vremena korisenja stevije u tim kolicinama koje vi koristitite svakodnevno, se desava kada pocnete da uzimate slozene ugljene hidrate ili proste? jeste vi bolesni ljudi od nekog tipa dijabetesa ili zdrave individue?
ovo poslednje sto si napisao necu komentarisati... znaci ovako ponasanje je za banovanje, pa idi na neki drugi forum ili fb grupu seri do mile volje...

Nigdje JA nisam napisao da je stevija zdravija od secera kao prvo.
Ne zivim u Svicarskoj.
Ne koristim uopce steviju  ;D ;D
Samo iznosim svoje misljenje.
A ovo zadnje ni ne moras komentirati jer ti ionako samo noge vire...a i ne treba advokata za ovu kamilicu.Filozofiras i lupetaš kao i obicno.
Pozz
« Poslednja izmena: Jun 12, 2020, 07:49:47 posle podne hamster »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #47 poslato: Jun 12, 2020, 08:01:24 posle podne »
kakav advokat kakve kamilice? jel tebi dobro ?

Citat
Ne koristim uopce steviju


pa koji onda problem imas? posto stevija svakako nije ;) Ali ok, razumem , svratio malo da se iseres i ides dalje... , sretan put, neces nedostajati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #48 poslato: Jun 13, 2020, 06:18:57 pre podne »
Razotkrio te jer ti u jednoj retardiranoj Svajcarskoj ili gde god da si, to i jesu sranja koja se serviraju na zapadu, sa tim stilom ishrane, nije  ni cudo sto ti i onaj drugi gledate da jedete hranu u prahu i kapsuli, jer to su tacno sranja koja vam sterilni zapad servira da jedete... Ajde pokusaj da razmisljas u sledecem pravcu, posto kada kazes "stevija je zdravija od secera" ocigledno da si pobrkao teme i iskocio iz sfere zvane nutritivna vrednost hrane. Sta ti stevija osim osecaja slatkosti daje? zasto odmah se neko vodi razmisljanjem bolje stevia nego secer? a sta je secer po sastavu ? glukoza , fruktoza, monosaharidi ili disaharidi? koja je poenta uopste ugljenih hidrata onda? znaci ti posle treninga ,mozes da stavis  steviu u pwm ? jel ti jedes steviju naturalnu tinkturu ili industrijski obradjenu u prahu i prociscenu izbeljenu? telo u genetskom kodu ima zapisano preko CNS-a da kada unese nesto slatko preko receptora vec u culu ukusa da dolazi do lucenja insulina, jesi razmisljao sta se desava kada ti nakon vremena korisenja stevije u tim kolicinama koje vi koristitite svakodnevno, se desava kada pocnete da uzimate slozene ugljene hidrate ili proste? jeste vi bolesni ljudi od nekog tipa dijabetesa ili zdrave individue?
ovo poslednje sto si napisao necu komentarisati... znaci ovako ponasanje je za banovanje, pa idi na neki drugi forum ili fb grupu seri do mile volje...

Nigdje JA nisam napisao da je stevija zdravija od secera kao prvo.
Ne zivim u Svicarskoj.
Ne koristim uopce steviju  ;D ;D
Samo iznosim svoje misljenje.
A ovo zadnje ni ne moras komentirati jer ti ionako samo noge vire...a i ne treba advokata za ovu kamilicu.Filozofiras i lupetaš kao i obicno.
Pozz


e misljenje
ovo je neko lepo jednom objasnio
misljenja na interentu
nemas ti misljenje
nego postoji mnogo potencijlanih razloga za to "misljenje"
Nevaspitanje, neobrazovanje, neoodgoj itd..
MIsljenje je svojstveno svesnom bicu, a doneseno na osnovu cinjenica i argumenata
Tvoj argumetn je: stevia nije vestacki zasladjivac i kraj!!
Nema zasto, generciko ime, molekularna formula, nacin obrade, sistem filtracije i sve ono sto je pirat napiso
neeeeeeeeeee
ti imas misljenje!!!!

Van mreže hamster

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #49 poslato: Jun 13, 2020, 06:54:26 pre podne »
Razotkrio te jer ti u jednoj retardiranoj Svajcarskoj ili gde god da si, to i jesu sranja koja se serviraju na zapadu, sa tim stilom ishrane, nije  ni cudo sto ti i onaj drugi gledate da jedete hranu u prahu i kapsuli, jer to su tacno sranja koja vam sterilni zapad servira da jedete... Ajde pokusaj da razmisljas u sledecem pravcu, posto kada kazes "stevija je zdravija od secera" ocigledno da si pobrkao teme i iskocio iz sfere zvane nutritivna vrednost hrane. Sta ti stevija osim osecaja slatkosti daje? zasto odmah se neko vodi razmisljanjem bolje stevia nego secer? a sta je secer po sastavu ? glukoza , fruktoza, monosaharidi ili disaharidi? koja je poenta uopste ugljenih hidrata onda? znaci ti posle treninga ,mozes da stavis  steviu u pwm ? jel ti jedes steviju naturalnu tinkturu ili industrijski obradjenu u prahu i prociscenu izbeljenu? telo u genetskom kodu ima zapisano preko CNS-a da kada unese nesto slatko preko receptora vec u culu ukusa da dolazi do lucenja insulina, jesi razmisljao sta se desava kada ti nakon vremena korisenja stevije u tim kolicinama koje vi koristitite svakodnevno, se desava kada pocnete da uzimate slozene ugljene hidrate ili proste? jeste vi bolesni ljudi od nekog tipa dijabetesa ili zdrave individue?
ovo poslednje sto si napisao necu komentarisati... znaci ovako ponasanje je za banovanje, pa idi na neki drugi forum ili fb grupu seri do mile volje...

Nigdje JA nisam napisao da je stevija zdravija od secera kao prvo.
Ne zivim u Svicarskoj.
Ne koristim uopce steviju  ;D ;D
Samo iznosim svoje misljenje.
A ovo zadnje ni ne moras komentirati jer ti ionako samo noge vire...a i ne treba advokata za ovu kamilicu.Filozofiras i lupetaš kao i obicno.
Pozz


e misljenje
ovo je neko lepo jednom objasnio
misljenja na interentu
nemas ti misljenje
nego postoji mnogo potencijlanih razloga za to "misljenje"
Nevaspitanje, neobrazovanje, neoodgoj itd..
MIsljenje je svojstveno svesnom bicu, a doneseno na osnovu cinjenica i argumenata
Tvoj argumetn je: stevia nije vestacki zasladjivac i kraj!!
Nema zasto, generciko ime, molekularna formula, nacin obrade, sistem filtracije i sve ono sto je pirat napiso
neeeeeeeeeee
ti imas misljenje!!!!

Moje misljenje je doneseno na temelju argumenata i dostupnih neovisnih podataka (ne onih koji prijaju mojim ušima  :) )
Inputiras mi nesto(da nemam nikakve argumente itd) a ti radis apsolutno istu stvar.Da si u ovoj hrpi tekstova napisao i jedan argument mozda bi ja nesto naucio i promijenio svoje misljenje na kraju krajeva.
Ovo Nevaspitanje, neobrazovanje, neoodgoj itd.. ti nije bas na cast niti je istina ali ok ako si tako zakljucio.

Da ne ulazimo u bespotrebnu dubijozu vise,pozdrav. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #50 poslato: Jun 13, 2020, 08:27:22 pre podne »
@hamster
nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavio ? zasto? ti si covece u potpunom nedostatku sa argumentima, nisi izneo nijednu cinjenicu, nijedan tracak nade racionalnog zakljucivanja, tvoj jedini oslonac u argumentaciji je baziran  na prvoj liniji teksta, koji si procitao u google pretrazivacu, kako, zasto, odakle itd kao i ostala pitanja dubljeg ulaska u materiju tebe ne zanimaju, ali zato kada neko iznese bilo sta od navedenog u pokusaju da stobom bude ucesnik u nekoj konstruktivnoj raspravi, tvoja osnovna floskula polako prelazi u uvredu, sto je najkarakteristicnija odlika i epitet "ljudi sa misljenjem"... Gle ovako, ti imas pravo na svoje glupo misljenje, ali isto tako drugi imaju pravo ovde da komentarisu na njega, i iskreno da se cepaju od smeha, jer si ti druze pretpostavljam dostigao potpunu adultnu zrelost, a i dalje nisi naucio nesto sto deca u osnovnoj skoli jos savladaju, a to je da citaju sa razumevanjem.
Jedino sto si u pravu, je da ne treba stvarno sa tobom zalaziti u dubiJozu (pise se bez J), tako da rado bih zamolio admine da pobrisu gluposti, zakljucaju temu sta vec...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #51 poslato: Jun 13, 2020, 10:19:28 pre podne »
Razotkrio te jer ti u jednoj retardiranoj Svajcarskoj ili gde god da si, to i jesu sranja koja se serviraju na zapadu, sa tim stilom ishrane, nije  ni cudo sto ti i onaj drugi gledate da jedete hranu u prahu i kapsuli, jer to su tacno sranja koja vam sterilni zapad servira da jedete... Ajde pokusaj da razmisljas u sledecem pravcu, posto kada kazes "stevija je zdravija od secera" ocigledno da si pobrkao teme i iskocio iz sfere zvane nutritivna vrednost hrane. Sta ti stevija osim osecaja slatkosti daje? zasto odmah se neko vodi razmisljanjem bolje stevia nego secer? a sta je secer po sastavu ? glukoza , fruktoza, monosaharidi ili disaharidi? koja je poenta uopste ugljenih hidrata onda? znaci ti posle treninga ,mozes da stavis  steviu u pwm ? jel ti jedes steviju naturalnu tinkturu ili industrijski obradjenu u prahu i prociscenu izbeljenu? telo u genetskom kodu ima zapisano preko CNS-a da kada unese nesto slatko preko receptora vec u culu ukusa da dolazi do lucenja insulina, jesi razmisljao sta se desava kada ti nakon vremena korisenja stevije u tim kolicinama koje vi koristitite svakodnevno, se desava kada pocnete da uzimate slozene ugljene hidrate ili proste? jeste vi bolesni ljudi od nekog tipa dijabetesa ili zdrave individue?
ovo poslednje sto si napisao necu komentarisati... znaci ovako ponasanje je za banovanje, pa idi na neki drugi forum ili fb grupu seri do mile volje...

Nigdje JA nisam napisao da je stevija zdravija od secera kao prvo.
Ne zivim u Svicarskoj.
Ne koristim uopce steviju  ;D ;D
Samo iznosim svoje misljenje.
A ovo zadnje ni ne moras komentirati jer ti ionako samo noge vire...a i ne treba advokata za ovu kamilicu.Filozofiras i lupetaš kao i obicno.
Pozz


e misljenje
ovo je neko lepo jednom objasnio
misljenja na interentu
nemas ti misljenje
nego postoji mnogo potencijlanih razloga za to "misljenje"
Nevaspitanje, neobrazovanje, neoodgoj itd..
MIsljenje je svojstveno svesnom bicu, a doneseno na osnovu cinjenica i argumenata
Tvoj argumetn je: stevia nije vestacki zasladjivac i kraj!!
Nema zasto, generciko ime, molekularna formula, nacin obrade, sistem filtracije i sve ono sto je pirat napiso
neeeeeeeeeee
ti imas misljenje!!!!

Moje misljenje je doneseno na temelju argumenata i dostupnih neovisnih podataka (ne onih koji prijaju mojim ušima  :) )
Inputiras mi nesto(da nemam nikakve argumente itd) a ti radis apsolutno istu stvar.Da si u ovoj hrpi tekstova napisao i jedan argument mozda bi ja nesto naucio i promijenio svoje misljenje na kraju krajeva.
Ovo Nevaspitanje, neobrazovanje, neoodgoj itd.. ti nije bas na cast niti je istina ali ok ako si tako zakljucio.

Da ne ulazimo u bespotrebnu dubijozu vise,pozdrav. :)

ja ti kazem da NEMAM vremena da ti napisem. linkujem itd sve ono sto treba da ti dokazem KOLIKO NE ZNAS! Kao sto si to dokazao na svim ostalim temamam u kojima si ucestvovao i koje si zapoceo- odsustvo ELEMENTARNOG znanja, neverovatno, a jos neverovatnije da ti nisi OD JUCER ovde, vec od 2017 sto je jos vise zabrinjavajuce- po tebe naravno. Ali kako to vec biva, u nedostatku rezultata, frustracija, godina izgubljenih uzalud itd itd, ono sto je karakteristika za sve internet ratnike je da od onoga ko je krenuo da POSTAVLJA pitanja, krece sa EDUKACIJOM ostalih na soc mrezama. Jednostavno sindrom koji se prosirio neverovatnom brzinom, a sve prouzrokovano gore navedenim elementima i razlozima. Medjutim..

.. ti nisi napisao NISTA osim sto si rekao da je stvia prirodni zasladjivac i da je to tvoje misljenje!

Dakle, tvoje misljenje je ustvari STUDIJA koje treba da se drzimo- ovo je ono GORE opisano, gde godine provedene na interenetu prerastaju u internet ratnika. Godine provedene uzalud, gomile frustracija, i na sve to, ti si neko ko je koristio i lekove, i kako vidim, iz tvojj postova, reuzltrati svakako nisu oni sa kojima si ti zadolvjan i onda kao sto u nekim drugim okolnostima, plen postaje lovac, tako i ti koji s do jucer trazio savete, kreces da ih delis. Negde je i prirodan proces da ucenik, uci i da napreduje, i nema vece srece od toga kada ucenik preraste ucitelja, ali se u vecini slucajeva ne radi o tome, vec upravo o cinjenici da samo gomila sopstvenih frustracija izlazi na povrsnu, i sve mora da bude kontra, pa makar i obnuto. Kratki odgovori, puni cinizima, maliciooznosti, cinicni emotikoni i sve ono sto sam video za svih ovij 15 god na internetu i sve ono sto ide po indenticjoj, ali indenticnoj mantri. Prosto je neveovatno, ali je tako. Kao onaj , srbski obilic, koji je urnisicu svoje zdravlje pun frustracija krenuo da se bavi trenerskim poslom, i slicni njemu. To je jednostavno sablon...

Ja nemam razloga da gubim vreme na gluposti da bi tebe ovde "zapisavao" sa totalno irelevatnim stvarima, ali ako nastavis da seres ond cu drage volje da ti napisem sve, linkujem i obrazlozim tacno sa cinjenicama, studijima i svim ostalim sto je potrebno

samo sto...
ti se tada neces vise ni javiti, a "hamster" ce ostatti samo jos jedan interent ratnik sa misljenjem i sta?
Da gubim vreme na razno razne "zamorce" o beznacajnoj temi o kojoj ocigledno veze nemas, kao sto nemas veze ni s ni jednom od tema na kojima si pisao

izgubio sam i vise nego dovoljno vremena na ovo sranje.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2020, 10:45:35 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže ja ja ja

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #52 poslato: Jun 14, 2020, 01:43:50 posle podne »
@hamster
nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavio ? zasto? ti si covece u potpunom nedostatku sa argumentima, nisi izneo nijednu cinjenicu, nijedan tracak nade racionalnog zakljucivanja, tvoj jedini oslonac u argumentaciji je baziran  na prvoj liniji teksta, koji si procitao u google pretrazivacu, kako, zasto, odakle itd kao i ostala pitanja dubljeg ulaska u materiju tebe ne zanimaju, ali zato kada neko iznese bilo sta od navedenog u pokusaju da stobom bude ucesnik u nekoj konstruktivnoj raspravi, tvoja osnovna floskula polako prelazi u uvredu, sto je najkarakteristicnija odlika i epitet "ljudi sa misljenjem"... Gle ovako, ti imas pravo na svoje glupo misljenje, ali isto tako drugi imaju pravo ovde da komentarisu na njega, i iskreno da se cepaju od smeha, jer si ti druze pretpostavljam dostigao potpunu adultnu zrelost, a i dalje nisi naucio nesto sto deca u osnovnoj skoli jos savladaju, a to je da citaju sa razumevanjem.
Jedino sto si u pravu, je da ne treba stvarno sa tobom zalaziti u dubiJozu (pise se bez J), tako da rado bih zamolio admine da pobrisu gluposti, zakljucaju temu sta vec...

Podastri ti prvo argumente za to sto si momku prognozira neizravno karcinom uz srecu na kolonoskopiji,ili su mu zazelio srecu prilikom odabira vazelina na kolonoskopiji?

Filozofe veliki.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #53 poslato: Jun 14, 2020, 02:32:02 posle podne »
kao prvo IDIOTE neobrazovani, koji si se ulogovao samo da bi jeo govna, da ti dam jedan cas edukacije, iako takvim imbecilima kao sto si ti ne bi trebalo da poklanjam ni sekund zivota , i zao mi sto nemam moderatorski nalog da te banujem auotmatski!!!
Kao prvo kolonoskopija je dijagnosticko sredstvo kojim se ne dijagnostikuje samo karcinom, i razlog odlaska na istu metodu pregleda moze biti visestruki, od problema sa krvi u stolici, koju moze izazvati neprestani proliv, pa sumnja na kolitis, Kroma, polipe, upalu creva, sumnje na probleme gornjeg digestivnog trakta itd , cija klinicka slika moze biti vezana i za obicne prolive , zatvore, neredovne stolice, kao sto vec rekoh, grceve , gasove, okultno krvarenje... a sto moze biti uzrok svakako neadekvatna ishrana... tako da kolonoskopija definitivno nije dijagnosticka metoda vezana samo za karcinom i u normalnim zemljama predstavlja obavezan sistematski pregled. Ali sa sirokim dijapazonom klinickih slika, kao sto sam vec rekao... Tako da tu bolest koju ti spominjes uopste nije bila u tom kontekstu niti bi bilo kome to neko mogao da prognozira, DEGENU JEDAN!


« Poslednja izmena: Jun 14, 2020, 02:36:23 posle podne pirat »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #54 poslato: Jun 14, 2020, 02:34:34 posle podne »
I svaka cast za prvi post na forumu, misliti da nije providno... ti si stvarno ...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2020, 02:49:35 posle podne pirat »

Van mreže ja ja ja

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #55 poslato: Jun 14, 2020, 02:55:33 posle podne »
kao prvo IDIOTE neobrazovani, koji si se ulogovao samo da bi jeo govna, da ti dam jedan cas edukacije, iako takvim imbecilima kao sto si ti ne bi trebalo da poklanjam ni sekund zivota , i zao mi sto nemam moderatorski nalog da te banujem auotmatski!!!
Kao prvo kolonoskopija je dijagnosticko sredstvo kojim se ne dijagnostikuje samo karcinom, i razlog odlaska na istu metodu pregleda moze biti visestruki, od problema sa krvi u stolici, koju moze izazvati neprestani proliv, pa sumnja na kolitis, Kroma, polipe, upalu creva, sumnje na probleme gornjeg digestivnog trakta itd , cija klinicka slika moze biti vezana i za obicne prolive , zatvore, neredovne stolice, kao sto vec rekoh, grceve , gasove, okultno krvarenje... a sto moze biti uzrok svakako neadekvatna ishrana... tako da kolonoskopija definitivno nije dijagnosticka metoda vezana samo za karcinom i u normalnim zemljama predstavlja obavezan sistematski pregled. Ali sa sirokim dijapazonom klinickih slika, kao sto sam vec rekao... Tako da tu bolest koju ti spominjes uopste nije bila u tom kontekstu niti bi bilo kome to neko mogao da prognozira, DEGENU JEDAN!

Nisan jos cuo da netko ide na kolonoskopiju zbog gasova,mozes palamudit koliko hoces svi znaju sta si mislia..
Btw filozofe nemoj da vređaš  ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #56 poslato: Jun 14, 2020, 03:08:24 posle podne »
Ide se itekako kada je udruzen simptom sa recimo neprestanim prolivom ili smenom proliv, zatvor...  prekini da cupas reci iz konteksta... i da ucestvujes u temama u koje se ne razumes...
To sto sam te ja nazvao imbecilom, ne treba da shvatis kao uvredu, to je samo klasfifikacija prema koeficijentu inteligencije IQ od 26 do 50, sto je zapravo izmedju idiota 0-25, i kretena 51-70, znaci to nije uvreda, to je jedan od nacina da ti objasnim tvoj nivo razmisljanja i koncipiranja realnosti, jer tako su realnost percipirali nasi preci homo sapiensi, erektusi  kromanjonci , neandertalci, itd... to u stvari kao sto vidis treba da shvatis kao vremeplov, putovanje kroz vekove, spoznavanje korena...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2020, 03:12:52 posle podne pirat »

Van mreže mihajlo213

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #57 poslato: Jul 19, 2020, 02:43:53 pre podne »
guar i xantam su ti veziva bez nutritivne vrednosti... ali ovo sa belancima zvuci jako primamljivo... 2050 te in Serbia jbg, ako neko nadje da ima kod nas po supermarketima neka zalepi link, mada tu je i vise nego bitan proizvodjac...

mislio sam whey sa guar gumom i dodas led, jagode i neki zasladjivac i dobijes sladoled
To i ja pravim, odlicno je, nasao sam u nekoj zdravoj hrani u bg guar gumu pakovanje od 500g je bilo oko 300 dinara, a traje dugo bas. Odlicna stvar i svaka preporuka, proteinski sladoled je najjaci :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #58 poslato: Jul 19, 2020, 07:20:17 pre podne »
e to pogotovo kada nadjes u zdravoj hrani ...;) onda mora da je zdravo i najjace! hahahahahhah guar gum i ti aditivi u malim kolicinama nece smetati (nece ni koristiti), ali ako se pretera spoznacete sve probleme digestivnog sistema (a obicno ti sto vole da klizaju uzbrdo i spoznaju kad tad ), licno mislim da to tako i treba da bude, jer covek se prvo opece da ne bi vise ruku gurao u vatru

Van mreže mihajlo213

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #59 poslato: Jul 19, 2020, 02:04:51 posle podne »
e to pogotovo kada nadjes u zdravoj hrani ...;) onda mora da je zdravo i najjace! hahahahahhah guar gum i ti aditivi u malim kolicinama nece smetati (nece ni koristiti), ali ako se pretera spoznacete sve probleme digestivnog sistema (a obicno ti sto vole da klizaju uzbrdo i spoznaju kad tad ), licno mislim da to tako i treba da bude, jer covek se prvo opece da ne bi vise ruku gurao u vatru
Ne kazem zato sto sam nasao u zdravoj hrani da je zdravo, al ajde zar se plasis tog "aditiva". Verovatno pijes whey protein, on sadrzi guar gumu. Guar guma sama po sebi kad se stavlja u taj sladoled koji pravim, ide jedna kasicica sto je 5 grama na sigurno kilogram sladoleda. Nigde nije dokazano da steti coveku, osim u vecim kolicinama sto bi bilo recimo kad bih stavio 50 grama u sladoled, sto ne radim. Guar guma cak ima i benefite kao sto je zdravlje probavnog sistema, regulisanje secera u krvi i smanjenje apetita.