Jun 05, 2024, 07:52:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.163 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Trt ili ne?  (Pročitano 2177 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.559
Odg: Trt ili ne?
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2023, 08:20:20 pre podne »
Mozes recept da nadjes i kod nas, uvek ima lekara koje LEKARSKA ETIKA (iz mnogo razloga, da ne navodim) ne zanima ni malo... i tamo moraju kao i ovde da se prodju lekarske komisije...

Ali u ovom slucaju to nije to, nego je fora koja se koristi (ko zna koji put na forumu)da bi mu ti ili neko drugi napisao protokol... jer ta ista budala koja bi tridesetjednogodisnjaku napisala test patch da koristi, uz malo vise ubedjivanja bi mu prepisala i trt terapiju i tako lepo jedan mlad covek postane invalid do kraja zivota, samo zato sto nije dobio par samara od roditelja kada je trebalo... Ali neka to tako i treba da bude, problem je sto psihicki problemi kod takvih osoba ne prestaju i onda kroz vec 2,3 4 meseci bude panika -Necu da se bockam do kraja zivota sa ovim, pratim eritorocite idem na preglede krvi itd...
Obicno pomodarstvo...
« Poslednja izmena: Februar 09, 2023, 08:31:09 pre podne pirat »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.559
Odg: Trt ili ne?
« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2023, 09:47:51 pre podne »
Citat
Meni nepoznata materija, moram da priznam. Ja sam svoje gelove morao da kupim.

mora i tamo lekarska komisija prvo( u njegovom slucaju), tj morao je da ima celu proceduru, tako je u EU, njihovo zdravstveno bi trebalo to da pokriva ako te to zanima... sad ne znam kako to ide za tvoj tvoj licni status, koja su prava za lecenje itd, mislim da bi trebalo da imas dvojno drzavljanstvo, ali hipoteticki ne bi morao da placas te gelove i mislim da bi ti priznali i lekarske analize odavde , samo bi morao da zakazes pregled. To su vec birokratske zajebancije, ali DA definitivno bi trebalo to da proveris licno tamo, jer zasto bi placao nesto sto ne moras.]


edit situacija 2016 te godine  je bila takva da zadravstveno osiguranje ti pokriva trt ukoliko komisija izda nalog da je tebi trt potreban - tu mora da se poklope analize (da si ugasen) i da osecas teske posledice low T. Ono sto isto znam zasigurno, da su to lako prepisivali 55+  i onda tu svaki lek koji dobijas na tu temu ne placas, tako je bilo u EU. E sada ako komisija te oznaci kao nekog ko koristi test radi poboljsanja kvaliteta zivota u smislu da to tebi  nije nuzno, tu dobijes isto recept ali osiguranja ne pokrivaju to.

« Poslednja izmena: Februar 09, 2023, 10:00:19 pre podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trt ili ne?
« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2023, 06:15:42 posle podne »
Citat
Meni nepoznata materija, moram da priznam. Ja sam svoje gelove morao da kupim.

mora i tamo lekarska komisija prvo( u njegovom slucaju), tj morao je da ima celu proceduru, tako je u EU, njihovo zdravstveno bi trebalo to da pokriva ako te to zanima... sad ne znam kako to ide za tvoj tvoj licni status, koja su prava za lecenje itd, mislim da bi trebalo da imas dvojno drzavljanstvo, ali hipoteticki ne bi morao da placas te gelove i mislim da bi ti priznali i lekarske analize odavde , samo bi morao da zakazes pregled. To su vec birokratske zajebancije, ali DA definitivno bi trebalo to da proveris licno tamo, jer zasto bi placao nesto sto ne moras.]


edit situacija 2016 te godine  je bila takva da zadravstveno osiguranje ti pokriva trt ukoliko komisija izda nalog da je tebi trt potreban - tu mora da se poklope analize (da si ugasen) i da osecas teske posledice low T. Ono sto isto znam zasigurno, da su to lako prepisivali 55+  i onda tu svaki lek koji dobijas na tu temu ne placas, tako je bilo u EU. E sada ako komisija te oznaci kao nekog ko koristi test radi poboljsanja kvaliteta zivota u smislu da to tebi  nije nuzno, tu dobijes isto recept ali osiguranja ne pokrivaju to.



zbog procedure i PITAM
posto znam da u HR dobiti antiobiotic na recept je u domenu SF, a ne neku hormonsku terapiju ali...

da ne duzim

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.559
Odg: Trt ili ne?
« Odgovor #18 poslato: Februar 09, 2023, 06:37:27 posle podne »
da kapiram, mislim da zbog eu ne bi trebalo da imaju drugaciju proceduru od drugih zemalja... mada jeste sumnjivo da bi se zdravstvo tek tako ojadilo za skuplju varijantu, pre bi osiguranje podrazumevalo ampule...