Maj 09, 2024, 12:38:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana tokom posta  (Pročitano 1392 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #15 poslato: Decembar 23, 2023, 10:14:55 posle podne »
Citat
ali sam  malo i pojacao  trening od pocetka posta, tako da mozda
i zbog toga raste snaga

zbog treninga ti raste snaga, stim sto ce ti na biljnoj ishrani kardio otici u kurac brzinom svetlosti u jednom trenutku ako ne uzimas dodatne suplemente

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #16 poslato: Decembar 24, 2023, 08:48:02 pre podne »
Ja sam čuo obrnuto, da se na biljnoj ishrani poveća ta neka izdržljivost, odnosno da je lakše trčati i raditi kardio, a teže trenirati za snagu, ali možda sam pomešao nešto.

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #17 poslato: Decembar 24, 2023, 09:47:17 pre podne »
Pa da, biljna hrana je definitivno bolja za kondiciju i izdrzljivost, kao Jovica Spajic npr, lik je ultra maratonac koji trci po nenormalnim uslovima, na 100% veganskoj ishrani. Meni je porasla snaga, ali je svakako i trening drugaciji, i dosta se laganije osecam, iako sam i dalje super teska kategorija  :D Samo je mnogo laksa ishrana kad ima i mesa, jako je komplikovana biljna ishrana

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #18 poslato: Decembar 24, 2023, 10:01:01 pre podne »
to je samo privremeno, kada na duze staze (a to ne treba da bude nesto znacajno dugo) padne gvozdje , odlazi i hemoglobin, a onda transport kiseonika nije dobar, tada pada i kardio a samim time i snaga... Nikada se ne bih odrekao kompeltnog proteina i zbog imunoloskog aspekta... padnu ti leukociti, budes podlozniji infekcijama i slicno... Kao avantura koja je tako svremena na vreme (post, ili neki planirani period), OK, ali kao stili zivota na duze staze naicicete na takve probleme sigurno. Pa ko voli nek izvoli... malokrvnost, infekcije i tako to...o libidu na biljkama i hormonskom panelu necu ni da pricam. Moras dobro da se razumes i odvojih kesa i na pre svega NADJES namirnice da bi ziveo normalno veganski... Ko voli nek izvoli svakako,ali ako misli da je veganstvo jesti salate, pasulj i kupovno voce sto mozes da nadjes- zajebo se grdno...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #19 poslato: Decembar 24, 2023, 11:30:44 pre podne »
Citat
Samo je mnogo laksa ishrana kad ima i mesa, jako je komplikovana biljna ishrana

ne znam gde bih nasao sve te biljke i namirnice a da valjaju... jedva nalazim i ove obicne raznovrsne hrane... Ne znam koliko ste matori, ali ova danasnja hrana i povrce je svetlosnim godinama i po ukusu i mirisu i svemu udaljena od kvaliteta koji je bio pre 30 , 40 godina... Secam se dedine baste, pa to se ne moze porediti... Uzas koliko se ne moze porediti... zastrasujuce sta jedemo... Uvek je kvalitet sirovine kljuc ! Sta mislite zasto oni lordovi u Engleskoj i ona kraljica i svi tamo zive preko 100 godina? Jer je koliko procenata imanja i zelenih povrsina Velike Britanije u njihovim rukama. Kada pogledas meni one babuskere, to je sve ulovljeno, spremljeno, gajeno sa njihovih imanja. Bogata zelenilom i netaknute prirode... Od stoke preko zivine, do divljaci, jaja, mlecnih proizvoda, povrca... jbg

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #20 poslato: Decembar 24, 2023, 01:27:16 posle podne »
Mladji sam ja, ali 80% hrane sto jedem je sa sela, jer moji zive i imaju maltene sve svoje. Nase je meso i povrce, retko sta kupujemo sa strane. Uvek mesa imam u izobilju tako da je najlakse jesti to, i nema zamaranja oko biljne ishrane, ali zato i volim post, zbog duhovne i mentalne snage, misici se povrate lagano posle.

Ali je uzas sta se prodaje po vecim marketima, u kakvom je stanju meso tamo, povrce isto, bukvalno nema ukusa, nego moras milion zacina da stavis da bi imalo donekle neki ukus, ma uzas pravi

Stvarno ne znam kako je veganima koji su cele godine na takvoj ishrani, posebno jos ako zive u vecim gradovima, to je haos naci iole neku dobru hranu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #21 poslato: Decembar 24, 2023, 03:44:07 posle podne »
e pa to kada imas selo to ti je zlata vredno

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #22 poslato: Decembar 24, 2023, 03:47:08 posle podne »
I ja se na proleće selim na selo sa ženom, jedva čekam  ;D a slažem se za kvalitet hrane, teška sranja jedemo. Domaće pile npr i kupovno nemaju veze jedno s drugim, a tek paradajz, jaja, jabuke, itd itd