Maj 17, 2024, 11:45:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Pokvaren Kreatin?  (Pročitano 2844 puta)

Van mreže Zoroo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pokvaren Kreatin?
« poslato: Septembar 19, 2023, 12:37:35 posle podne »
Pozdrav ljudi, imam par pitanja u vezi kreatina.
Desilo mi se da sam pre par meseci imao cudnu situaciju sto se kreatina tice (kreatin monohidrat),
konkretno sa mirisom kreatina. Koristio sam ga redovno i sve je bilo u redu dok se iznenada, kada sam stigao
do pola pakovanja, nije pojavio cudan miris, ustajao, kvaran, neprijatan. Nastavio sam da uzimam i pored toga,
jer je sve ostalo delovalo uredu, boja je bila normalna, cisto bela, ukusa nije bilo, delovalo je sve okej osim tog mirisa, koji je na kraju postao toliko jak da sam morao da bacim tih 200-300 grama sto je ostalo.
Onda mi je palo na pamet da se sve to desilo zbog vrucina napolju, ipak je leto, ko zna, mozda mi je promaklo pa je sunce nekako stiglo do tog pakovanja, sta znam.

I evo sad prosle nedelje mi je stiglo novo pakovajne iz ogistre, i ja da proverim miris kad opet ga ima... (Doduse mnogo mnogo manje se oseti nego prosli ali ipak je prisutan).

Sad mene zanima da li je u redu da ja nastavim sa koriscenjem? Od kad je stigla posiljka pazio sam da ne bude na vrucinama, da se ne pokvari, rok trajanja sam proverio takodje, pise 2027 ako se dobro secam. Pomislio sam takodje da nije mozda bio lose skladisten ili nesto slicno? Ili da nije mozda do te plastike, (plasticne kutije te u kojoj se drzi kreatin), pa sam presuo kreatin u staklenu posudu, sutradan proverim, ista situacija..

E sad, zasto sam rekao na pocetku da je cudna situacija: taj miris se na pocetku oseti samo na kratko, posle par sekundi nestane, ili na primer kad prodrmam posudu malo, kad promesam prah, takodje nestane miris, samo na pocetku tih prvih par sekundi se oseti.

Sve u svemu, sad mene zanima, da li je taj kreatin pokvaren? Koje su naznake uopste da je kreatin pokvaren? Negde sam procitao da moze doci do promene boje (sto kod mene trenutno nije slucaj). Da li da nastavim sa koriscenjem?
Da li da se javljam prodavnici pa da probam da zatrazim novi? I da li moze nesto da mi se desi ako uzmem pokvaren kreatin?

Pitanja su mozda smesna, ali eto, za svaki slucaj da se raspitam posto nisam dovoljno informisan, mozda ce i drugima posluziti, mozda je neki imao slicnu situaciju... 
( Konkretno je ovaj kreatin u pitanju: https://www.ogistra-nutrition-shop.com/kreatin-monohidrat/812-crea-mass-500-grama-4926266001093.html )
Do sada nisam imao nikakvih problema, sve preporuke, odlican je, samo eto sad mi se prvi put desila ovakva situacija pa valja proveriti.

Veliki pozdrav i unapred hvala, nadam se da ce neko odgovoriti.  ;D


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2023, 01:27:16 posle podne »
nitrogen u hemijskom sastavu... desava se da proizvodjac zajebe kolicinu u mesavini koja vremenom pocne da otpusta taj opori miris, pogotovo ako je neki stariji batch u pitanju, koji jer exp rok u pitanju ?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2023, 01:31:26 posle podne »
tacnije to nije mesavina nego hemijska komponenta kreatina...

Van mreže Zoroo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2023, 03:11:09 posle podne »
Jedino sto vidim da pise na pakovanju je 01/2027, to sam i naveo u prethodnoj poruci, sad me zanima samo da li je okej da nastavim da koristim ili bolje ne?   ???  :-[

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2023, 03:22:20 posle podne »
To ti je skroz legit exp rok, sta vise sveza roba, sto bi rekli iz fabrike. Kazem ti nitrogen hoce da se oseca tako, manje vise kod svih kreatina. Kreatin se inace jako tesko kvari... Ja bih sad morao da pomirisem da vidim koliko to zaista smrdi, ali on ima taj smek mirisa (ako mislimo na isti) generalno. Znas kako, ako previse pocne da ti vonja baci, ili probaj ubuduce nekog drugog proizvodjaca... toga makar ima na tuce... Takodje da se to pokvarilo, tipa da si nesto tokom kopanja po kanti ubacio u njega, osetio bi do sada na digestiji samo tako, jer kredza ume da drka stomak

Pazi yamamoto ima hemijske mirise generalno, cisto da znas.. ja recimo njihov whey vec od trece serije koja je stizala vise nisam mogao da pijem, pogotovo bez arome, ono je katastrofa miris praska. Ali to im je do samog procesa proizvodnje, sirovine su zaista kvalitet kada pogledas na njihovom sajtu. 

Mislim to ti je ono kao i sa bcaa... jos pre nego sto su rokali aromu naradze, nema osobe na ovom svetu kojoj se nije povracalo od ciste farmacije bez arome...
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2023, 03:27:54 posle podne pirat »

Van mreže Zoroo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2023, 10:39:52 pre podne »
Da, secam se kad sam ja uzeo prvi put Yamamoto, i jos onaj od sumskog voca, bio je odvratan prvih par puta, posle se navikne covek. A sto se kreatina tice, hvala na odgovoru, juce na primer kad sam pio, nista se nije osetilo, malo je tu, malo nije, ko zna.. sto ti kazes, ako se pogorsa bacam kao i prosli put i to je to.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2023, 11:02:14 pre podne »
A jbg i oni jedu govna, ko zna sta su menjali u proizvodnji, generalno tako bude uvek kada krene brend da se siri i resi da uzme love, znao sam da ce da useru kad tad. Napusili su ih zbog tog hemijskog smeka po internetu sa recenzijama pa i na njihovom sajtu. Valjda ce se dozvati pameti sabani...

Van mreže Bajoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2023, 10:50:11 posle podne »
Imao sam neku slicnu situaciju sa nekim drugim brendom. Sa tim da su se kod mene stvarale grudvice od kreatina.
Pio sam neki vreme dok nisam shvatio da mi bas to izaziva stomacne probleme.
Uzeo posle njega drugu marku i sve ok. Ne isplati se lupati glavu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2023, 11:01:31 posle podne »
povukla ti kredza vodu u ambalazu... to grudvanje. Pazi, kreatin moze da bude skroz i bez mirisa i da nema grudvanja itd... i da opet pada lose na stomak. Nekim ljudima jednostavno ne prija kao suplement. Neki ljudi ga i ne vare uopste, samo prodje kroz sistem.

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 26, 2023, 11:36:54 pre podne »
Kad god je creapure bio u pitanju, od kojeg god da je proizvodjaca, nikad nije bilo nikakvih problema. Sa njim se ne moze promasiti. S tim sto je udeo creapure kreatina kod nas 5% od ukupne ponude kreatina u Srbiji.


gusare, sta imas da kazes na ovo ?
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2023, 01:26:28 posle podne »
kazem da nikada u zivotu nisi citao analize nijednog suplementa , niti takav dokument imao kod sebe... nisi video ni koji proizvodjaci imaju koliko odstupanja u procentima, to prvo... a drugo, kreatin je poznat po tome sto moze kod nekih ljudi izazavati digestivne probleme, isto tako imas i non respondere a imas i one koji nesto osete ali ne navlace vodu, drugi navlace itd..  to ne mora da ima veze sa proizvodjacem i cistocom (pricam naravno o obicnom monohidratu), jednostavno ima veze sa samom supstancom i tolerancijom, jbg isto kao sto ja mogu da sunem u sebe kilo kreatina da ne prdnem ni jednom a recimo laktozu ne mogu da omirisem, dok ortak je probao sve sto ima na trzistu i kod nas i preko jednostavno posle par merica ili nekog vremena krene mucnina i unisti mu zeludac... Takodje kristali kreatina (koliko kog mikronizovani) nekada umeju da prolaze digestiju i kod ljudi koji imaju anorektalnih problema bi trebalo da zaobilaze u sirokom krugu, dok ih ne rese offcourse

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2023, 02:11:11 posle podne »
To gusaru, prosvetitelju moj !

Ajd malo edukacije nas priglupih i needukovanih, sta taj kreatinski prah moze sadrzati pored samog kreatina, mislim na necistoce, ono sto se ne navodi u nutrition facts ? Da cuju i ostali sta kazu dokumenti koje imas ?
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2023, 02:20:45 posle podne »
To gusaru, prosvetitelju moj !

Ajd malo edukacije nas priglupih i needukovanih, sta taj kreatinski prah moze sadrzati pored samog kreatina, mislim na necistoce, ono sto se ne navodi u nutrition facts ? Da cuju i ostali sta kazu dokumenti koje imas ?


Zasto? Jel imas ti neki info koji bi zeleo da podelis? neko novo iskustvo, nije valjda da si samo sarmse rokao?

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2023, 02:38:48 posle podne »
Zato sto ja nemam pojma, a ti posisao svu pamet i informacije ovog sveta, pa daj podeli malo i sa nama intelektualnim i duhovnim siromasima. Budi covek  ;D
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pokvaren Kreatin?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2023, 04:28:05 posle podne »
Pozdrav ljudi, imam par pitanja u vezi kreatina.
Desilo mi se da sam pre par meseci imao cudnu situaciju sto se kreatina tice (kreatin monohidrat),
konkretno sa mirisom kreatina. Koristio sam ga redovno i sve je bilo u redu dok se iznenada, kada sam stigao
do pola pakovanja, nije pojavio cudan miris, ustajao, kvaran, neprijatan. Nastavio sam da uzimam i pored toga,
jer je sve ostalo delovalo uredu, boja je bila normalna, cisto bela, ukusa nije bilo, delovalo je sve okej osim tog mirisa, koji je na kraju postao toliko jak da sam morao da bacim tih 200-300 grama sto je ostalo.
Onda mi je palo na pamet da se sve to desilo zbog vrucina napolju, ipak je leto, ko zna, mozda mi je promaklo pa je sunce nekako stiglo do tog pakovanja, sta znam.

I evo sad prosle nedelje mi je stiglo novo pakovajne iz ogistre, i ja da proverim miris kad opet ga ima... (Doduse mnogo mnogo manje se oseti nego prosli ali ipak je prisutan).

Sad mene zanima da li je u redu da ja nastavim sa koriscenjem? Od kad je stigla posiljka pazio sam da ne bude na vrucinama, da se ne pokvari, rok trajanja sam proverio takodje, pise 2027 ako se dobro secam. Pomislio sam takodje da nije mozda bio lose skladisten ili nesto slicno? Ili da nije mozda do te plastike, (plasticne kutije te u kojoj se drzi kreatin), pa sam presuo kreatin u staklenu posudu, sutradan proverim, ista situacija..

E sad, zasto sam rekao na pocetku da je cudna situacija: taj miris se na pocetku oseti samo na kratko, posle par sekundi nestane, ili na primer kad prodrmam posudu malo, kad promesam prah, takodje nestane miris, samo na pocetku tih prvih par sekundi se oseti.

Sve u svemu, sad mene zanima, da li je taj kreatin pokvaren? Koje su naznake uopste da je kreatin pokvaren? Negde sam procitao da moze doci do promene boje (sto kod mene trenutno nije slucaj). Da li da nastavim sa koriscenjem?
Da li da se javljam prodavnici pa da probam da zatrazim novi? I da li moze nesto da mi se desi ako uzmem pokvaren kreatin?

Pitanja su mozda smesna, ali eto, za svaki slucaj da se raspitam posto nisam dovoljno informisan, mozda ce i drugima posluziti, mozda je neki imao slicnu situaciju... 
( Konkretno je ovaj kreatin u pitanju: https://www.ogistra-nutrition-shop.com/kreatin-monohidrat/812-crea-mass-500-grama-4926266001093.html )
Do sada nisam imao nikakvih problema, sve preporuke, odlican je, samo eto sad mi se prvi put desila ovakva situacija pa valja proveriti.

Veliki pozdrav i unapred hvala, nadam se da ce neko odgovoriti.  ;D



Izvinjenje na kasnom odgovoru
U svakom trenutku mozes da vratis bilo sta kada je nasa firma u pitanju, a naravno ako bas reklamacija nije tipa " e ne svidja mi se ukus" i slicno.

Ovo slobodno mozes da vratis ,kako bih i mi mogli da reagujemo kod firme Yamamoto i ti naravno sa tim nemas nista.
Zaista i iskreno, meni je sada tesko da kazem bilo sta, posto ne znam LOT broj, ali svakako bih znao da se bilo ko i bilo kada zalio na crea mass ili crea pure pow.Ovo je najiskrenije. Da jeste, ta info u firmi bi svakako dosla do mene.

Naravno, ovo ne znaci da ti nisi u pravu, cak sta vise, budi slobodan da vratis kako bi ispiatli stvar, a ti ces naravno da budes obestecen.

Inace, kreatin NE MOZE kao supstanca da se pokvari ni pod kojim uslovima i to je jedan od retkih supsa koji ima ovo svojstvo.
Sa te strane si bez brige.
Ukoliko postoji "miris" to nikako ne znaci da kretain ne moze da ima isti (ne bi svakako smeo da bude intezivan) ali svaki oblik PRAHA, a i obicno jestivo brasno mora da ima "neku vrstu mirisa", ali svakako ne specificnu, tesku itd. Kada se napise BEZ MIRISA (na deklaracijama i slicno) tu se podrazumeva tako nesto iz prostog razloga sto takve vrrste mirisa nije moguce "zabeleziti" i navesti ih po bilo sta osim pod "oseti se nesto"


ali da ne duzim bzzv