Maj 22, 2024, 01:53:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.149 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: kako da poboljsam moj trening?  (Pročitano 8365 puta)

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
kako da poboljsam moj trening?
« poslato: April 15, 2007, 02:32:20 posle podne »
Nov sam na forumu, pa bi bio red da vam se predstavim. Zovem se Mario Futo, imam 15 godina, visok sam oko 180 a tezak oko 92kg. Idem u teretanu nekih 4 meseca a pre teretane sam trenirao rukomet i vaterpolo dosta dugo. Uglavnom sam zadovoljan masom i zeleo bi da misice malo vishe istaknem, odnosno da poradim na definiciji. Od suplementa ne koristim nista jer sam jako mlad, inace pazim na ishranu. Gledam da unesem sto vise proteina i trudim se da ne unosim previse kalorija znaci negde oko 1500 max.
idem nedeljno 6 puta u teretanu. Imam isplanirane treninge koje ponavljam, odnosno 3 treninga pa dan pauze pa opet ponovim ta 3 treninga
1 dan- radim biceps i triceps. za biceps radim 5 vezbi po 5 serija. za triceps radim 3 vezbe po 3 serije.
2 dan- radim grudi i noge. uradim ravni benci jos 3 vezbe po 5 serija, a noge radim 4 vezbe po 3 serije(noge imam dosta velike tako da ne zelim da preteram)
3 dan- radim ramena i ledja. za ledja 4 vezbe po 5 serija a ramena 6 vezbi po 5 serija
4 dan- pauza  : :lol:
5 dan- menjam vezbe za biceps i triceps
6 dan-radim za grudi kosi ili kontra kosi benc, to menjam iz nedelje u nedelju. znaci ako sam radio prosle ned kosi onda sledece kontra kosi. i ovaj dan ne radim noge.
7 dan- menjam vezbe za ramena, ledja mi uglavnom ostaju ista. ubacim mozda 1 vezbu umesto neke standardne
posle treninga uradim ili trbusnjake ili kardio(bicikla 20 min) uglavnom idem naizmenicno. jedan dan kardio drugi trbusnjaci
nedeljno bar 3 puta idem na trcanje, uglavnom traje oko 1h sa pauzama.
zeleo bih da me posavetujete oko treninga, uglavnom ovaj program sam sastavio citajuci razne forume(pa tako i vas)
 
.
« Poslednja izmena: April 15, 2007, 04:04:53 posle podne futo »

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #1 poslato: April 15, 2007, 04:01:28 posle podne »
sumnjam da si sta pametno procitao,sudeci po ovom postu gore...iskreno ,bez ljutnje....savjetujem da ti krenec citati forum,i da sve prelistas od a do z (ishrana,trening,suplementacija,kardio...)


i da ovaak program kao i neke slicne stvari poput tvog opterecenja kalorijama (a mnogo bitnije je pratiti omjer p:uh:m) i jos puno toga nisi mogao pokupiti na ovom forumu
« Poslednja izmena: April 15, 2007, 04:05:44 posle podne COSA NOSTRA »

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2007, 04:03:19 posle podne »
Iskreno malo sam zbunjen ako si ovaj program sastavio citajuci nas forum...

Ovde u stvari apsolutno nista nije dobro, prosto ne zna covek odakle da krene...

Al ajde ono sto je meni prvo upalo u oci su "milionske" serije koje radis.... ti ladno imas 50 serija nedeljno za biceps (!!!). Ja iskreno ne znam kako tvoj biceps izdrzava sav taj napor.
Drugo- nemas potrebe da radis dva puta po tri dana isti trening- Mnogo je jer na taj nacin svaku misicnu grupu radis po dva puta nedeljno a ovde je 100000 puta receno da je najoptimalnije raditi po principu svaka grupa jednom nedeljno...
Trece- kako mozes da radis noge sa grudima (!) , odvajaj to pod hitno! To su ti dve velike grupe misica tako da ih radi u kombinaciji sa manjim...a najbolje da noge radis same
Cetvrto- kazes da noge radis 4 serije po tri vezbe i jos kazes da ne zelis da preteras...kuku meni sta bi bilo kad bi zeleo da pojacas trening nogu...
peto- Suplementaciju slobodno uzmi ali TEK NAKON sto sredis ishranu i trening..

To je to sigurno ima jos stvari ali sada ne mogu da se setim... Vazno je da si mlad i da imas puno vremena. polako uci,  informisi se i budi strpljiv. Ja ti sve ovo gore dobronamerno jer zaista ti je los trening sto ce to potvrditi mnogi sa ovog foruma samo da se pojave...

i najiskrenije bih voleo da vidim neku tvoju sliku ako imas posto vec kazes da si zadovoljan masom jer me zaista interesuje kakvu masu si napravio sa ovakvim treningom...

pozdrav!

« Poslednja izmena: April 15, 2007, 04:15:52 posle podne puppeter »
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2007, 04:06:00 posle podne »
pa citao sam razne forume, pa tako i ovaj. sta ne valja u mom planu treninga? otprilike znam odgovor(sve)
zasto moj plan treninga ne valja?
ako mozete da mi obrazlozite sta ne valja, pa cu se potruditi da to promenim

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2007, 04:10:57 posle podne »
trebas poceti da citas forum, sve redom,jer nece niko opet htjeti da pise nesto sto se do sada napisalo 23534565 puta...to ti je moj dobronamjeran savjet...

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2007, 04:17:03 posle podne »
trebas poceti da citas forum, sve redom,jer nece niko opet htjeti da pise nesto sto se do sada napisalo 23534565 puta...to ti je moj dobronamjeran savjet...
Ajd nema veze mene nije mrzelo trenutno :)

Ali svakako forum u sake pod hitno
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2007, 04:22:17 posle podne »
hahahah,pa dobro ako nije onda napisi sta si htjeo....

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2007, 04:30:48 posle podne »
pupetter trenutno nisam u mogucnosti da postavim sliku, ali kada budem mogao postavicu. A sto se tice mase ja sam zadovojan, jedini je problem salo na stomaku ali sa kardiom ce valjda i ono nestati.
razmisljao sam o tome da radim svaku misicnu grupu jednom nedeljno, ali sam se ipak odlucio za ovakam trening(ocigledno cu morati da ga promenim), ovakav nacin treniranja sam poceo pre 2 nedelje a do tada sam radio grudi-biceps, ledja-triceps, noge-grudi posebno... ocigledno je tako bilo bolje.
ishranu sam sredio kolko tolko... znam koje namirnice treba da izbegavam a koje sto cesce da konzumiram, trudim se da jedem na svaka 3 sata
 jedino me muci problem sa strijama na levom bicepsu, pojavile su se pre nekih mesec dana i sve su vece i vece( znam da nema leka, i da je to normalno u ovom sportu ali meni bas smetaju)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2007, 04:37:58 posle podne »
vjeruj mi brate svi ih mi imamo,ja takodjer,jebiga ni meni nisu drage ni malo....

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2007, 04:47:19 posle podne »
jbg. mazi neku kremu da eventualno ne napreduju ali leka im nema...

Stari trening ti je mnoooogo bolji

poz
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2007, 04:51:39 posle podne »
ok, sastavicu nov plan treninga pa cu napisati :D

Van mreže nemanja85

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2007, 10:11:37 posle podne »
kako mozes da kazes da mu je stari trening bolji kad je pomenuo samo koje grupe misica radi, forum je sam po sebi pust a kad neko uci 15godisnjaka sta da radi a nije strucan u tome onda stvarno....

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2007, 10:46:16 posle podne »
kako mozes da kazes da mu je stari trening bolji kad je pomenuo samo koje grupe misica radi, forum je sam po sebi pust a kad neko uci 15godisnjaka sta da radi a nije strucan u tome onda stvarno....

a sta ti mislis sta je bolje

-stari trening-

grudi-biceps
ledja- triceps
noge
ramena


-novi trening-
biceps-triceps
grudi- noge (!)
ramena-ledja
-
biceps-triceps
grudi
ramena-ledja

pametni ljudi barataju cinjenicama i argumentima tako da ajde da te vidimo strucnjace .....

i sta ti to znaci "forum je sam po sebi pust..."      ovde moze mnogo toga da se nauci tako da je mozda trebalo da prvo malo procitas forum pre nego sto si krenuo da ucestvujes ovakvim postovima...

poz
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2007, 11:57:48 posle podne »
forum je bolji od bb.com-ovog muscletalk-ovog i testnationovog zajedno.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #14 poslato: April 16, 2007, 01:12:23 pre podne »
forum je bolji od bb.com-ovog muscletalk-ovog i testnationovog zajedno.
HALLELUJAH !!!    :) :) :)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti