Maj 03, 2024, 10:49:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.  (Pročitano 5548 puta)

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« poslato: Januar 22, 2011, 12:30:19 posle podne »
Naucnici iz Velike Britanije radili su raznorazna istrazivanja,o tome kako je lako izgubiti tj. sagoreti masti u organizmu...
I dosli su do nekih zanimljivih rezultata.
1. Hrana koja je bogata proteinima mnogo duze odrzava coveka sitim,od hrane sa velikim brojem UH a sa istom kcal vrednoscu.
Npr. ako jedete isti obrok za rucak 2 dana,da ima istu kcal vrednost,samo da prvog dana ima vise UH,a drugog vise proteina.
(a da se kcal ne menja).Ovaj obrok drugog dana ce znatno duze da vas drzi sitim,iako ste uneli istu kolicinu hrane oba dana.
2. Kada trenirate (istrazivanje radjeno sa covekom,kojem trening traje 90 min,sa vezbama srednje tezine), u toku samog treninga izgubite,od 15 do 27 gr masti.Ali to je toliko malo zato sto telo mora da ima neko gorivo,i prvo sto krene da sagoreva jesu ugljeni hidrati,zato sto se veoma brzo razgradjuju.A tek posle UH dolaze masti,kada se aktivnosti vec smanjuju (zavrsi se trening).Kada bi covek posle treningu uzimao manje UH,telo bi mnogo vise sagorevalo masti.Tako da za 22h (koliko je telu potrebno da iz sve hrane koju ste uneli,izdvoji UH,i popuni sve rezervoare(ako se hranite normalno,tj. niste pro BB vec obican poslovni covek)), organizam sagori jos 40 do 65 gr masti,iako u to vreme nemate nikakvu aktivnost.
Sto ce reci da je najbojle da se posle treninga uzima,mala kolicina UH,da bi se masti sto brze sagorevale.
3. Svi ljudi koji zele da smanje masti u organizmu,izbacuju punomasnu hranu.Sir,pavlaka,mleko,puter sa vecom kolicinom masti pomazu da se sagorevaju masti.Cudno ali istinito.Tacnije kalcijum iz tih proizvode,kada dospe do zeludca,tu se vezuje za masti i pravi sapunastu smesu,koje telo nemoze da absorguje,i ta smesa samo prodje kroz creva,i izadje u toaletu.Merenja su vrsena samo sa stolicom,tako da se ne zna koliko se izbaci kroz znoj i urin.
Telo za jednu veliku nuzdu izbaci oko 1,8gr masti,ako se hranimo bez punomasnih proizvoda.A kada se hranimo sa punomasnim proizvodima onda oko 4,1gr.Nije poenta u tome : Pa normalno da kada vise ubacimo vise ce i da izbacimo,i na nuli smo.Ove masti za koje se vezuje kalcijum,kojeg,poznato je,ima u mlecnim proizvodima,nisu mlecne masti,one masti unete tim mlecnim proizvodom.Vec su to masti unete svom ostalom hranom.

Ova istrazivanja su mi se ucinila zanimljivim,pa rekoh da izbacim ovde.Tekst sam ja pisao posto sam gledao kao kratak film.
Da li je ovo vec bilo poznato,to neznam,ali svakako mislim da je od neke pomoci.

Spartak

  • Gost
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2011, 01:05:10 posle podne »
Druze,niko sa sigurnoscu ne moze da ti kaze oces li sagorjet 56gr masti ,23gr ili 101gram

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2011, 01:28:42 posle podne »
to si gledo na rts-u pre neki dan?
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2011, 01:37:33 posle podne »
pa ja kazem da su radili istrazivanje na nekom poslovnom coveku...znate kako se ti ljudi hrane...i imaju takve rezultate...
sada ja nzm da li ce i tebi tako da radi...niti oni znaju...
sve mozes da probas...pa da vidis kakve rezultate sta daje..
video sam da ima nesto na tv. ali nisam gledao..nego mi je drug dao cd..pa sam tako gledao...ali moguce je da je bilo i na tv...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2011, 03:47:52 posle podne »
a ovo je iz bbc emisije 10 stvari koje treba da znate o mrsavljenju

Van mreže Marko_012

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2011, 02:05:57 pre podne »
to si gledo na rts-u pre neki dan?
B92 ;-)

Van mreže saska 88

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 426
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2011, 08:31:37 pre podne »
a ovo je iz bbc emisije 10 stvari koje treba da znate o mrsavljenju

Upravo... Zanimljiva emisija, ali bi to manje-vise svako od nas trebalo da zna.

http://thepiratebay.org/torrent/4927876/10_Things_You_Need_to_Know_About_Losing_Weight_(BBC_2009)

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2011, 01:50:50 posle podne »
ja nisam imao blage veze o ovome..ali meni to ipak i nije toliko potrebno...msm nije uopste...:D

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2011, 02:42:43 posle podne »
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2011, 02:47:15 posle podne »
ne bih se uzdao previse u trecu stavku sa pavlakom mlekom i puter  :)

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Neka nova istrazivanja.Kako sagoreti masti.
« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2011, 07:07:23 posle podne »
Snimaio sam taj video, vrse istrazivanja na jednom coveku......
Posebno je smesan onaj deo gde kazu da je naj boje jesti sto masniji sir jer ce sagoreti vise masti, a istrazivanje vrse na coveku koji ima firmu za proizvodnju sira... :D