Maj 17, 2024, 03:46:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: ĐUKIĆ: Na okupu 23 junaka koji su budućnost srpskog fudbala!  (Pročitano 2065 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
ĐUKIĆ: Na okupu 23 junaka koji su budućnost srpskog fudbala!
« poslato: Jun 21, 2007, 10:10:39 posle podne »
BEZ EUFORIJE U TABORU MLADE REPREZENTACIJE SRBIJE NAKON PLASMANA U FINALE EVROPSKOG PRVENSTVA

A sada Groningen!


Miroslav ĐUKIĆ: Imam na okupu 23 junaka koji su budućnost srpskog fudbala

GRONINGEN – Nakon što su uspješno protutnjali kroz Nijmegen i Arnem mlada fudbalska reprezentacija Srbije stigla je u Groningen gdje sjutra veče od 20.45 časova bije bitku sa domaćinom Holandijom za prvaka Evrope. Do pobjede u polufinalu nad Belgijom, a svoje treće na ovogodišnjem prvenstvu Evrope, Srbija je došla ponovo zahvaljujući sjajnoj taktici selektora Miroslava Đukića kao i kolektivnoj igri gdje svako za svakoga gine. Ipak, kao i do sada u taboru mlade reprezentacije Srbije nema puno euforije iako je već sada ostvaren veliki uspjeh. Svi su skoncentrisani na sjutrašnji duel protiv prvog favorita šampionata.
- Prije utakmice sam rekao igračima da se polufinala i finale ne igraju, već se pobjeđuju ili gube. Oni su na najbolji mogući način shvatili moju poruku. Imam na okupu 23 junaka koji su budućnost srpskog fudbala. U dosadašnjoj trenerskoj i igračkoj karijeri nikada nijesam imao prilike da vidim tako kompaktnu grupu igrača. Bez obzira da li igraju ili su na klupi, potpuno su podređeni uspjehu kolektiva. Milina je raditi sa njima i vjerujem da srpski fudbal ima generaciju za velika djela u narednih deset godina – rekao je Đukić, a zatim dao i svoje viđenje same utakmice – Odlučili su detalji, sitnice u kojima smo mi bili bolji. Dali smo golove u pravo vrijeme, iskoristili greške protivnika i sveli greške u našoj igri na minimum.
O finalu Đukić nije želio da troši mnogo riječi na konferenciji dan poslije trijumfa nad Belgijancima. Kao i na predhodnim mečevima Đukić za svoju selekciju bira ulogu autsajdera.
- Najprije ćemo se dobro odmoriti, a potom razmišljati o Holanđanima. Oni su domaćini, pokazali su kvalitet, brane titulu i svakako će biti favoriti. Mi nastavljamo kao i do sada, daćemo sve od sebe da još jednom obradujemo naciju – zaključio je Đukić.
Tačku na meč sa Belgijom stavio je Dragan Mrđa svojim prvim golom na šampionatu. Iako je na svim mečevima bio starter, protiv Belgije utakmicu je počeo na klupi, a onda ga je Đukić u pravom trenutku ubacio ponovo u vatru.
- Holanđani su izuzetno jaka ekipa. Imaju mnogo fudbalera u velikim klubovima, a uz to ćemo protiv sebe imati 20.000 navijača. U finalu ne treba da se "zalijećemo", već prvo da zatvorimo prilaze svom golu, pa da tek onda pokušamo da zatresemo protivničku mrežu.
Iskreno, volio bih da sve završimo u 90 minuta, odnosno da ne bude penala. No, spremni smo mi i za njih ako bude potrebe – istakao je strijelac drugog gola protiv Belgije Dragan Mrđa, a onda se osvrnuo i na polufinalnu utakmicu – Bilo je dosta teška utakmica. Na vrijeme smo otvorili meč, a onda kontrolisali igru. Imali smo u par navrata i sreće, ali i ona je sastavni dio fudbala i prati hrabre. Gol u polufinalu mi je jedan od najdražih u karijeri, jer samo jednom igrate na tako važnom meču kakav je susret za plasman u finale Evropskog prvenstva. Golman Srbije Damir Kahriman bio je jedan od boljih na meču protiv Belgije, jer je u par navrata sjajnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Interesantno, jedinica Vojvodine na golu Srbije u tri meča na prvenstvu nije primio ni jedan gol (protiv Engleske branio je Kesić).
- Ne bih volio da se prvak rješava na penale. U toj lutriji golman može da bude junak, ali to se ipak ne dešava baš često. Holanđani su stvarno dobra ekipa, a imaju uz to i prednost domaćeg terena. Ipak, ne želim da se bavim njima toliko, već svi smo skoncentrisani na ono što mi možemo da pružimo, na sopstvenu igru. Meč protiv Belgije bio mi je jedan od najboljih u karijeri, sigurno i najvažniji do sada. Ali, tek sada slijedi ono pravo – istako je prvi golman mlade reprezentacije Srbije Kahriman.
Stadion u Groningenu neće u cjelosti biti "obojen u narandžasto", pošto će Fudbalskom savezu Srbije pripasti 1.000 ulaznica. Za očekivati je kao i na dosadašnjim mečevima da podrška mladim fudbalskim nadama Srbije ni na ovom meču neće biti ništa manja.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ĐUKIĆ: Na okupu 23 junaka koji su budućnost srpskog fudbala!
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2007, 12:37:40 posle podne »
momcima kapa do poda!!!!

ovako se bori..i ovako se igra..

one konje iz A reprezenatcije treba rasterati sa usranim stapom