Maj 06, 2024, 02:00:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Shocking triceps by Ronnie Coleman  (Pročitano 5623 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Shocking triceps by Ronnie Coleman
« poslato: April 21, 2006, 10:19:12 posle podne »
Shocking triceps by Ronnie Coleman
    
Pitanje: Koja je tvoja omiljena triceps shock rutina?

Odgovor:

Nemam specifican trening, ali imam specifican princip: u svakom shock treningu mi je potrebno da izgradim tako fenomenalnu pumpu da izvjesno mogu vidjeti, i sto je jos vaznije, osjetiti da je moj triceps natecen do maximuma sa novim obimom i cvrstinom.
Izgradnja tog osjecaja nije jednostavna kao sto izgeda.

Moji shock treninzi su fundamentalno isti kao moji standardni treninzi, izvodim ih sa mojim omiljenim vjezbama i standardnim brojem ponavljanja od 12-15.

Znacajna razlika je u tome da moj shock trening za triceps izvodim kao gigantski set.

Za triceps uzmem cetiri vjezbe koje radim sukcesivno po jedan set od svake, i tako napravim tri kruga. To je ukupno 12 setova. Jedinu pauzu koju nekad uzmem (ne uvijek!) je ona nakon svake cetiri vjezbe, odnosno cetiri seta, a i tada samo na nekoliko sekundi, koliko mi je potrebno da protresem ruke.

Takodje ne radim klasicne gigantske setove sa malom tezinom. Uvijek dizem tesko. Od samog starta prvog seta moji tricepsi mole da spustim teg, tako da kada stignem do 9-10 ponavljanja tvrdi su kao kamen, to mi govori da sam blizu, tako da odradim jos 2-3 nekad i svih 5 ponavljanja, a potom odmah startujem sa novim setom koji traje novih 12-15 ponavljanja, time postizem da krv ulazi jos dublje u moje tricepse!
Tada cudan bol izazvan ogromnom pompom raste nevjerovatno!
Nauci da to volis!

Tipican izbor vjezbi bi sadrzao 2 pokreta ekstenzije iza glave, jedan pushdown kablom i lezece opruzanje sa cela krivom sipkom.
Puno bodibildera smatra da bi trebalo startovati sa najtezim i najosnovnijim pokretom, ali ja tvrdim da redoslijed izvodjenja vjezbi nema nikakve veze sa razvojem tricepsa. Ako imate hijerarhiju vjezbi to znaci da neke nisu dobre kao druge, stoga ih se otarasite.
Sve vjezbe treba da budu najbolje.

Moj sok trening za triceps slijedi odmah nakon treninga za grudi, moji tricepsi su vec dijelom napumpani tako da brze postizu punu pumpu.

Jos jedna stvar: sokirajte vase tricepse dva puta nedjeljno, da bi pumpu zadrzali u tricepsima, takodje svakog puta promjenite reoslijed vjezbi.
Startujte sa programom koji vam ovdije dajem, on je jedan od mojih omiljenih. Koristite dobru formu i pun opseg pokreta, uvijek se trudite da napunite tricepse krvlju i dovedete ih do maksimalne cvrstine i pumpe.


Ronnie Coleman
Omiljeni triceps shock trening

Sjedeca 1-rucna ekstenzija iza glave      3 seta      12-15 ponavljanja

Sjedeca 2-rucna ekstenzija iza glave      3 seta      12-15 ponavljanja

Pushdown kablom sa V-sipkom      3 seta      12-15 ponavljanja

Lezeca ekstenzija sa cela krivom sipkom   3 seta      12-15 ponavljanja

Primjedba: Citav trening se radi kao jedan gigantski set, svaka vjezba sukcesivno, po jedan set od svake vjezbe, non-stop, ukupno tri puta.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Shocking triceps by Ronnie Coleman
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2006, 12:24:24 pre podne »
Nisam procitao clanak, sad cu, ali kako vreme prolazi sve vise vidim koliko je Coleman slab na nekim pozama. Cisto radi poredjenja, evo triceps bivseg sampiona.

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Shocking triceps by Ronnie Coleman
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2006, 01:37:59 pre podne »
meni se osobno cini da je ronniju najslabija tocka naravno trbuh ali i triceps koji mu dosta debelo zaostaje za bicepsom
nezna se bas ni stati u pravu triceps pozu kolko sam ja vidio na olympiama po meni cutler ima dublo bolji triceps od njega a da ne spominjem doriana

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: Shocking triceps by Ronnie Coleman
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2007, 10:37:31 posle podne »
Ljudi..Da li je mnogo vezbati triceps 2 puta nedeljno??

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Shocking triceps by Ronnie Coleman
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2007, 03:39:03 posle podne »
Roniju, Svarcu,Olivi,Melvinu nije mnogo.