Maj 14, 2024, 06:44:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI  (Pročitano 14320 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #15 poslato: Avgust 21, 2007, 11:13:06 posle podne »
Mr.Big-ne cuvajte x-fit ljubomorno za sebe,sirite ga kao i znanje koje steknete citajuci ga.               Polomac-znanje dajem,x-fit ne dam,bree!

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2007, 12:03:57 pre podne »
Ma to je onako vise pesnicki bilo receno  :D   Naravno da su mi svi primerci na polici ....
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2007, 12:12:06 pre podne »
 :lol:

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2007, 01:25:14 pre podne »
Tekst me je stvarno odusevio.Svaka cast!

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #19 poslato: Avgust 23, 2007, 07:40:12 pre podne »
 
            Da nastavimo sa našim medijima. Jeste li primetili da u skoro svakoj emisiji o zdravoj ishrani , a i takve emisije su retke, jedan od gostiju obavezno mora da bude makrobiotičar, drugi je vegetarijanac a treci ....... treći ne jede ništa. Dobro, malo karikiram stvari ali to je to. Voditeljka (u 99% slučajeva je voditeljka a ne voditelj) je po pravilu ’elegantno popunjena’ i kroz celu emisiju kuka kako će i ona morati da proba sve te savete o ishrani koje nam saopštavaju bledunjavi i koščati gosti.             

Desetak godina nisam pratila nijedan medij, sem interneta. U poslednje 2 godine tu i tamo pogledam neku emisiju, kada odem kod mame procitam neke novine na temu zdravog zivota. Nisam bas ni iznenadjena, ali stanje je takvo da ce vam svako reci da zna da nije zdravo jesti meso s tim sto neki mogu da se suzdrze da ga ne jedu, neki i ne osecaju neku narocitu potrebu za istim, a neki pak ne mogu da odole.

A voditeljke, pa neke su i mrsave (sto ne znaci da nemaju masti za skidanje i da im fali misica, nemam pojma ne obracam paznju na njihov izgled...)

Mada, ima i pomaka. Desilo se da na nekoj novosadskoj televiziju uhvatim tipa koji govori o bodidildingu (mislim da je to bio miki VELIKI sa pansport foruma), a i onaj dr. feelgood se dosta medijski ekponira. Ipak, jos unvek gubimo bitku sa vegetarijancima, makrobioticarima. Ja i njih ipak saslusam i ubacim od njihovih recepata nesto u svoj jelovnik.

Moja mama redovno kupuje casopis zdrav zivot. U njemu imate ocene za namirnice na skali od 0 (mozda ide i u minus) pa do 10. Sve sto ima u sebi belancevine zivotinjskog poreklo nema bas neke visoke ocene. Da imam kod sebe te casopise prepisala bih vam te ocene.

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2007, 07:40:36 pre podne »
Svi znaju da je najzdraviji jesti voce, povrce i zitarice.
Neki minerali npr. gvozdje, cink su mngo iskoristljivi iz namirnica zivotinjskog porekla, cak i visak vlakana ometa njihovu apsorciju. Kada citate o npr. gvozdju svi navode neke biljne izvore, niko ni da pomene dzigericu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #21 poslato: Avgust 23, 2007, 09:57:53 pre podne »
jbt..sta ti sve sada napisah ovde...

cuj dr felgod..pa taj covek je napravio gomilu para samo zato sto ima nekoga ko ga medijski propagira,a sto se tice same materije on je prilicno ogrnaicen cak bih se usudio reci da bas i bne razsplaze sa mnogo znanja..

ali to nije ni bitno za neke teretane po bg..

logicno je da ces svagde naci da nije zdravo ejsti meso..ali koje??.

pravljanje na srpski nacin...naravno..cevapi,kobaje...leskovacke muckalice i leskovacki vozivoi i sotala govna..pa ko moze normlan da kaze da je to zdravo.

e sada..ja neznam koje ti to medije pratis pa da si nalsa recimo da riba nije dobra..pa kuvano meso..pa mesto koje je termicki obradjeno a da nije u njemu po 2-3 kasike masti ubaceno da se malo prekrsti...

itd..

i ko to sve zna da je voce toliko zdravo..jeste..koje i u kojim kolicinima..

jer ti akzes da treba samo ejsti voce..i da se pase trava i da ces biti zdrav??>

mislim da si prilicno pobrkala loncice...marsovko..

Van mreže gavranac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 309
  • Veoma gladan
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #22 poslato: Avgust 23, 2007, 10:52:14 pre podne »
Svaka chast MR.BIG, standardno kvalitetno. Ovaj problem je sve teze savladati, jer su sada potrebni sati razgovora da bi se opovrgle sve gluposti izrechene u medijima, a vecina ljudi nije zainteresovana da toliko slusha. Ja svakodnevno pozivam ljude iz teretane da posete bodibilding sajtove i forume, a one koji ne koriste net dovedem kuci i sve im chinjenice prikazem u vidu postova - ali to je zaista mali broj ljudi. Ipak, smatram da je bodibilding komuna sve snaznija na internetu i da ce se s vremenom i ostali mediji opasuljiti.
Bolje ispasti glup, nego iz autobusa.

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #23 poslato: Avgust 23, 2007, 12:10:21 posle podne »
cuj dr felgod..pa taj covek je napravio gomilu para samo zato sto ima nekoga ko ga medijski propagira,a sto se tice same materije on je prilicno ogrnaicen cak bih se usudio reci da bas i bne razsplaze sa mnogo znanja..
on je bio prvi koga sam videla da na TVu uopste spominje bb nacin ishrane, makar osnovne stvari. Nije on meni izvor informacija (sta ce mi kada ima ovakvih foruma). Ali mozda jeste ukazao na neke stvari ljudima koji ne citaju forume poput ovog.


Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #24 poslato: Avgust 23, 2007, 12:13:17 posle podne »
logicno je da ces svagde naci da nije zdravo ejsti meso..ali koje??.
pravljanje na srpski nacin...naravno..cevapi,kobaje...leskovacke muckalice i leskovacki vozivoi i sotala govna..pa ko moze normlan da kaze da je to zdravo.
Po mom ubedjenju svaka vrsta mesa moze biti zdrava, a koliko je zdrava to zavisi od toga kako je zivotinja provela svoj zivot. Hormoni , antibiotici, boravak stalno u zatvorenom prostoru sigurno ne donose kvalitetno meso. A da , riba i posno meso uglavnom prolaze. Evo citata sa sajta zdravzivot.com:
Prodavnica zdrave hrane obavezno prodaje...
...?itarice (pšenicu, proso, heljdu, ra?, jecam, zob, kukuruz, integralni pirinac) i
soju. Nutricionisti, danas, preporucuju da u ishrani ?itarice budu zastupljene sa 60
odsto (ostalo cine ugljeni hidrati, belancevine, ali prete?no biljnog porekla, u manjoj
meri ?ivotinjskog: riba i posna mesa). Soja, opet, predstavlja adekvatnu zamenu za
meso, jer sadr?i i belancevine i esencijalne aminokiseline.
Tekst u celini možete procitati u casopisu "Zdrav Život" br. 2

Za voce:
zdravo u manjim kolicinama, narocito voce tipa kupine, ribizle, neke jabuke,...Recenica:"Svi znaju da je najzdraviji jesti voce, povrce i zitarice." je trebala da znaci da vecina ljudi na pitanje sta podrazumava pod zdravom ishranom odgovara sa sto vise voca, povrca i zitarica.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #25 poslato: Avgust 23, 2007, 12:13:30 posle podne »
vidi...

ocigledno da ne poznjaes stvar ni malo.

a to je sledece  najlakse je pricati  ljudima ono sto oni hoce da cuju..

npr..mozete skinuti 71 kg viska jeduci peljaskvice samo ako hocete!!!..i slicno...

dali shvatas da covek barata sa nekoliko stvari i vrti ih beomucno u krug...

ono...

jaja i sir..

sir i jaja..

tri prazna mesta..pa mozda bi moglo jaja i sir..

pa se malo baci an engl govrno podrucije...egg an cheese....

itd..itd..itd..itd

on ne moze da kaze nista sto se tice i sto je veznao za bb jer on to nije niti je kada bio....

kao sto rekoh..na zalost..jako malo ljudi cita forume..inace bi uvideli vata stejka di mejka

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #26 poslato: Avgust 23, 2007, 12:16:36 posle podne »
jbg..ti stvarno jako maloz nas..

UH moraju da budu sastavni deo ljudske ishrane.

ja nemam vremena niti hocu da tebi sada ulazim u objansjenja kako se dele uh ,koliki GI ima koja namrinica koja je UH..itd itd,,

sve u svemu..

da skratim.

UH je energijea..pogonsko gorvio..

visak toga..samo vodi do nezljenih psoledica...gojasnozt..visok hoelsterol itd.....

a sto se tice mesa...mislim da se ti ne bi trebla opterecivati kako je neko pile provelo zivot..

vec da se hranis onako kako bi trebalo..

jer jesti travu ceo zivto i glumiti zdravlje bas i nije sretna opcija...

citaj malo vise..

a te sajtove koje se navela.....to ti je nesto kao mikijev almanah...ili jos bolje..alan ford..

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #27 poslato: Avgust 23, 2007, 12:50:58 posle podne »
Citat
Moja mama redovno kupuje casopis zdrav zivot.
nazalost i moja :(
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #28 poslato: Avgust 23, 2007, 01:06:36 posle podne »
Ljudi moji ...... tu se radi o sektama , verovali ili ne ........................ Dobro , malo preterujem ali tako izgleda ..... Niko od njih da razmisli i upotrebi malo zdravog razuma  i podseti  se osnovne skole .....  Protein = prvi , najvazniji .....  Pa gde su im proteini u ishrani?  U tikvicama i bundevama?  Svi oni su samo culi kako meso ne valja od tamo nekog gurua i drze se jedne te ista price kao budale ......   ALO BRE, OSNOVNA SKOLA ......... Samo namirnice zivotinjskog porekla sadrze sve esencijalne amino kiseline bez kojih nema kvalitetnog zivota. Mogu i biljne sadrzati ali su u tom slucaju MODIFIKOVANE a onda ne govorimo ozdravoj hrani .....

Kaze neko sve zavisi kako je zivotinja hranjena?  A ne zavisi cime su bockali paradajz pa 15 dana stoji rumen u radnjama kao da je sad iz baste dosao?


Dr. Feelbad      ...........  covek prica domacicama ono sto zele da cuju a samim tim i LAZE!    NJegova prica je da uz malo ciu, ciu  i malo uf , uf  mozete srediti liniju i izgledati savrseno.  Umalo da zaboravim, obavezno predlaze setnju kao vid rekreacije. Pa da je setnja toliko dobra ja bih vec bio na naslovnoj "FLEX"-a.   E PA NE MOZE BRE!   Dupe o patos, ledja uz zid, krv, znoj i suze i tek onda ces da uspes!  Ne kao takmicar vec je i za rekreativca potrebno doooooosta muke da izgleda pristojno tj da poprimi covekoliki oblik.

Ali ljudi su lenjivci i pre ce da veruju DR, Feelblabla da je veoma lako i zabavno i da uz gledanje jutarnjeg programa mogu imati stomak nalik dasci za pranje vesa i sve to uz list zelene salate i jedne pomorandze....


Idi bre ......

"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: RAT KOJI NE SMEMO IZGUBITI
« Odgovor #29 poslato: Avgust 23, 2007, 01:18:51 posle podne »
nije tacno mr.big,nisi ga slusao pazljivo!!!!
on ne predlaze setnju samostalno...nikako...slusao sam ga jedared kada je pricao koliko je setnja opasna aktivnost koja iziskuje puno vestine,znanja,ko zna cega i da ako covek koji nezna krene da seta suocava se sa mogucnoscu da se veoma ozbiljno povredi...cak fatalno...
znaci,pravac kod samozvanog doktora ali iskljucivo taxijem ili kolima,nikako ne setajte do njega,dok mu ne platite da vas on nauci kako da bez rizika upraznjavte tu nadasve rizicnu aktivnost!!!!
ne,nije on bolestan-bolestan je onaj koji misli da taj covek zna o cemu prica!!!!
p.s. moramo da predlozimo extremnom da u X SPORT uvrsti obavezno i setnju,jar ispada da je i setnja u klasi extremnih sportova!!!!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!