Maj 10, 2024, 10:45:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!  (Pročitano 1975 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« poslato: Decembar 13, 2007, 11:00:01 pre podne »
Victor Conte:
Ne odlučujte dok ne kažem što znam


Ovo je poručio Rojtersu osnivač laboratorije BALCO u San Francisku, koja je proizvodila nedozvoljene supstance i iz koje se snabdijevala i Merion Džons

Osnivač laboratorije BALCO, Viktor Konte, obećao je u ponedjeljak da će predsjedniku Svjetske antidoping agencije (WADA), Diku Paundu (koji je na toj funkciji do kraja ove godine) saopštiti imena olimpijskih sportista koji su bili klijenti ove fabrike nedozvoljenih sredstava.
Laboratorija BALCO iz San Franciska zatvorena je, nakon što je utvrđeno da je bila značajan proizvođač doping sredstava, od kojeg su se snabdijevali neki vrhunski sportisti, među kojima i američka sprinterka Merion Džons. Međunarodni olimpijski komitet odložio je odluku o sudbini njenih pet medalja koje je morala da vrati MOK-u nakon što je priznala da je u Sidneju 2000, kada je osvojila medalje, koristila nedozvoljena sredstva.

Ona je bila jedan od najpoznatijih sportista koji su koristili hemijska sredstva pomenute laboratorije, sa američkim bejzbol igračem Berijem Bondsom.
“Veoma je važno da ono što imam, kažem prije ikakve odluke Međunarodnog olimpijskog komiteta”, kazao je Konte Rojtersu.
Imam namjeru da im obezbijedim informacije o istoriji korišćenja droga na elitnim sportskim nivoima. Planiram da podijelim moja saznanja o sportistima i trenerima olimpijskog kalibra, kao i o onima za koje znam da su umiješani u doping po cijelom svijetu, da objasnim kako je bilo moguće da tako izbjegavaju antidoping proceduru u mjestu u kojem žive.”

Ove informacije mogle bi biti korisne ne samo za Svjetsku antidoping agenciju, već i za Međunarodni olimpijski komitet.
“Na primjer, Merion Džons je nedavno vratila njenih pet medalja iz Sidneja. Oni koji su se plasirali iza nje, očekuju sada da se podignu po jedno mjesto na rang listi. Nekoliko protivnica Merion Džons moglo je takođe da koristi doping sredstva i veoma je važno da ono što imam da kažem bude uzeto u obzir prije nego što MOK išta uradi sa medaljama,” kazao je Konte.

Prva, i najkontroverznija na listi čekanja je Grkinja Katerina Tanu, drugoplasirana na 100 m, koja je 2004. godine bila suspendovana na dvije godine zbog izbjegavanja doping testa.   
U Grčkoj je nedavno pokrenuta istraga i o eventualnoj povezanosti Tanuove sa laboratorijom iz San Franciska, njenog kolege umiješanog u isti skandal, Kostasa Kenterisa i njihovog zajedničkog bivšeg trenera Kristisa Cekosa.
Konte, koji je odležao zatvorsku kaznu od četiri mjeseca zbog proizvodnje i distribucije steroida, kazao je da želi da da svoj doprinos za fer sport.
“Nadam se da će ovo pomoći u težnjama da se sportistima napravi čistiji teren za nadmetanje i da im se vrati integritet pred njihovim obožavaocima.”

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2007, 11:13:23 pre podne »
AL JE SADA MORALAN U PM....

stvano mi nece biti jasno do kada ce ljudi da veruju da deda mraz postoji..

mislim...ovo kada procita neki obicne nesretnik koji je pred penizju i reci ce..toooooo..yesss

to mamicu im dopingovanu grebem.....a sirotan nezna sta se dogadja iza.

isto vazi iz fila lepa sela....

50 godina su se vozili najboljim kolima i kresali najbolje butre....i sada kada im se vise ne moze dignuti..e sada su se setili da se malo igraju postenja..

stoka bez repa bre...

sve u cilju da se ZASITI GENETSKI INZENJERING sto je sada hit..

pa ajde malo da starece koji su na hemiji karamo..jer od njih i onako nema nista..

ZIVEO GENETSKI INZINJERING SA USA GOVERMENT ON THE HEAD.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2007, 01:51:57 posle podne »
Go Victor! 8)
neka igre pochnu
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Kralj ist Back-Bakic

  • VIP
  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 965
  • KRALJ
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2007, 01:55:09 posle podne »
Dzubrata Usrana!!  i to do GUSE!!
Kralj ist Back

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.542
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2007, 02:36:06 posle podne »
sve u cilju da se ZASITI GENETSKI INZENJERING sto je sada hit..
upravo tako.... a sdruge strane mnogi ce sportisti stradati...
ludilo sta se radi...
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2007, 02:38:51 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2007, 05:25:24 posle podne »
pa tacno..stradti ce mnogi iz siromasnih zemlalja..samo ce ti da padju.
pa evo vidis sta rade...cuj marion priznala...dobra im fora.

zivela amerika...

STO NE IZOVDEU NEKOG NOVOG NA TEST??..


ufffffffffffffffff

stoka..

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: VICTOR CONTE: Ne odlučujte dok ne kažem što znam!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2007, 09:59:31 posle podne »
evo i bivshi senator George Mitchael se ponovo oglasio o dopingu u MLBu. puche velika bruka danas:
http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20071213&content_id=2324860&vkey=news_mlb&fext=.jsp&c_id=mlb

koplet izvjestaj u pdfu :
http://files.mlb.com/mitchrpt.pdf
matere mi matere,
kupicu ti dimije