Maj 16, 2024, 04:15:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc bi mi dobro dosla  (Pročitano 5513 puta)

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Pomoc bi mi dobro dosla
« poslato: Januar 27, 2008, 11:50:44 posle podne »
Gospodo BB i PL molio bih za pomoc sve koji mogu da mi pomognu na bilo koji nacin!Do pre 2 meseca nisam imao ni ambicija ni po(j)ima o PL!
A onda sam procitao  da se u teretani organizuje takmicenje u PL!Hteo sam da ispitam svoje maximume pa sam odlucio da se prijavim!Radio sam oko 3,5 nedelje
 i za to vreme nagurao benc do 110 mrtvo 175 a cucanj 130 kg(cucanj sam radio mesec dana i osecam da noge imaju jos prostora za napredovanje
ali tehnika mi je losija)(visina 173 tezina 73)i onda sam se povredio 4 dana pred takmicenje(ortak kom sam drzao vrecu
promasio je i naravno rascepo mi usnu(ovo samo meni moze da se dogodi))a na kraju takmicenje nije ni odrzano...sve u svemu izgleda da je u pripremi novo
takmicenje(april/maj)pa sam mislio da se malo bolje spremim!Od "hemije"neuzimam nista nikakve suplemente(100% prirodno) naravno znam da je pitanje
vremena kad ce mi trebati nesto ali otom potom.Ako bi mogli da me posavetujete u vezi programa nacina treniranja...Bilo sta...posto mi je benc najlabiji i
osecam da nebi mogao puno da napredujem kupio bih i majicu za benc a i neka hemijica ce mi sigurno zatrebati.!Posto sam na difu imam mnogo ljudiu u ovoj ili slicnim oblastima ali svi oni imaju preko80% teoriskog znanja sa vrlo malo prakse
pa kapiram da bi vi mogli u vecoj meri da pomognete!Svaki savet bi mi dobro dosao! ;search;
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Spartak

  • Gost
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2008, 01:57:23 pre podne »
prije nego gomila krene u napad,samo da napomenem,dijetetski suplementi i hemija nisu isto.a to da pomazu i da su ti potrebni to je apsolutno tacno!

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2008, 02:13:38 pre podne »
Znam zaboravio sam da tipnem zarez izmedju a posto sam vec na granici kilaze za vecu kategoriju suplementi mi nisu potrebni tako da bi mi samo neka hemija odradila poso!!!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2008, 07:19:42 posle podne »
Imas malo mojih postova iznad o svakoj disciplini. Proanaliziraj, nije bas sve bezznacajno sto sam napisao. javi mi se sa pitanjim.


Dobrodosao!
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2008, 11:00:05 posle podne »
Hvala milane.Iscitao sam i neke postove i sa drugih foruma i vecinu ovih ovde ali mi neke stvari jos uvek nisu jasne.Cim ugrabim malo vise vremena javljam se sa pitanjima!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2008, 09:04:59 posle podne »
izvoli
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2008, 12:54:40 pre podne »
E ovako...ono sto sam procitao objasnjava pravilan postupak izvodjenja vezbi na takmicenju i izvlacenja max tezina.Naravno to su stvari koje se sticu treningom vezbom i da tako treba da radim(ili bar pokusam)na svakom treningu.Krecem da radim po tvojim/vasim principima pa dokle stignem!Ali sada imam druga pitanja.S' obzirom na to da je takmicenje valjda april/maj i nemam puno vremena.Dakle koje tezine, koji broj ponavljanja,serija,koliki odmor i pre svega koje vezbe?Plasim se da se ne pretreniram a u ovih 3-4 godine koliko idem u teretanu imao sam jako specifican trening-1.dan grudi ledjai2.ramena noge 3.komplet ruka i za svaku grupu 4 vezbe 4 serije(3 radne).Ni to mi nije bilo dosta pa sam radio sledece npr kad radim ruku odradim seriju bicepsa pa odmah seriju tricepsa pa mala pauza pa sve tako u krug.i tako grudi-ledja rame-noge...koje bi mi suplemente preporuci(j)o a neka hemija otom potom.Ja sam pisao(citaj pokusao da pisem)program nakacicu ga pa ti vidi dal to nesto vredi.Takodje interesuje me majica za benc jer mi je benc blagi uzas!Unapred zahvalan!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2008, 01:36:30 pre podne »
Rame:

Prednji potisak ramena klupa 1x15,1x10,3x6.
Zadnji potisak ramena klupa  1x15,1x10,3x6
Letenje                       ,3x6-8
Vucenje do brade       3x6-8


Noge:

Zagrevanje prednji-zadnji sut 2x12
Cucanj                 1x15,1x10,3x6
Pres                 1x10,3x6
Stojeci listovi   4x10
(Listove radim zato sto generalno zaostaju a ne vuku dosta snage)

Ledja:

Zgibovi iza                  4x8
Mrtvo                          1x15,1x10,3x6
Veslanje u pretklonu   1x10,3x6-8


Grudi:

Benc                            1x15,1x10,3x6
Kosi         1x10,3x6
Uski         3x8
Pulover       3x8


Biceps:

Zgibovi       4x8-10
Pregib ez      4x6-8


Triceps:

Jednorucni               1x12,1x10,1x8,1x6
Celo ez      1x10,3x6
Sajla         3x6-8

Ovaj”obim” bih radio prvih mesec dana jer sam pravio pauzu a posto sam jos i dobro ruckao(slave,nova godina bozic)ubacio bih i kardio 3xnedeljno(1x6km/30min I dva klasicna kardio treninga).Posle prvih mesec dana smanjio bih ponavljanja povecao tezine vodeci racuna da se ne preforsiram i ubacio bih flor bench, zakljucavanje...A ako ovo uopste moze da me sljaka koje misicne grupe da kombinujem i naljbolje bi bilo da mi kazes sta dalje (mislim na tezine serije ponavljanja vezbe)…
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže laser5

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2008, 09:56:38 posle podne »
Gospodo BB i PL molio bih za pomoc sve koji mogu da mi pomognu na bilo koji nacin!Do pre 2 meseca nisam imao ni ambicija ni po(j)ima o PL!
A onda sam procitao  da se u teretani organizuje takmicenje u PL!Hteo sam da ispitam svoje maximume pa sam odlucio da se prijavim!Radio sam oko 3,5 nedelje
 i za to vreme nagurao benc do 110 mrtvo 175 a cucanj 130 kg(cucanj sam radio mesec dana i osecam da noge imaju jos prostora za napredovanje
ali tehnika mi je losija)(visina 173 tezina 73)i onda sam se povredio 4 dana pred takmicenje(ortak kom sam drzao vrecu
promasio je i naravno rascepo mi usnu(ovo samo meni moze da se dogodi))a na kraju takmicenje nije ni odrzano...sve u svemu izgleda da je u pripremi novo
takmicenje(april/maj)pa sam mislio da se malo bolje spremim!Od "hemije"neuzimam nista nikakve suplemente(100% prirodno) naravno znam da je pitanje
vremena kad ce mi trebati nesto ali otom potom.Ako bi mogli da me posavetujete u vezi programa nacina treniranja...Bilo sta...posto mi je benc najlabiji i
osecam da nebi mogao puno da napredujem kupio bih i majicu za benc a i neka hemijica ce mi sigurno zatrebati.!Posto sam na difu imam mnogo ljudiu u ovoj ili slicnim oblastima ali svi oni imaju preko80% teoriskog znanja sa vrlo malo prakse
pa kapiram da bi vi mogli u vecoj meri da pomognete!Svaki savet bi mi dobro dosao! ;search;Ne bih rekao da ti je benc na 73 kilograma tezine slab.110 kg je  solidna cifra za pocetnika.Kada sam pobedio u Nisu u kategoriji do 90 kg drugoplasirani je jedva digao 120.
Moj ti je savet da se posavetujes prvo o pravilima sve tri discipline jer  mnogi pocetnici obicno naprave nulu na prvom takmicenju i onda se od sramote vise nikada ne pojave.

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2008, 03:05:42 pre podne »
Hvala na savetu laser5 ljudi koji se takmice gledali su cucanj i mrtvo par nedelja pre takmicenja i rekli da je poprilicno ok izvodjenje za takmicenje.Osetim da mi je cucanj slabiji ali tehniku radim nekih 2 meseca sa prekidima i onda jbg!a benc radim sutra tako da cu  nekoga  iscimati za misljenje.Mada 100-105  radim pravilno.
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2008, 04:00:34 posle podne »
po meni je zalosno to sta neki difovac kao ti misli prvo na kemiju a o suplementima ni s...zasto ne posaljes tu "kemiju" da ona dize benc umisto tebe kad ona vec odraduje sav posao kao sta ti kazes...

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2008, 10:42:58 pre podne »
Ako jos jednom procitas moje poruke videces da sam napisao da za sada radim 100% prirodno i bez hemije.I nisam rekao da odradjuje sav posao nego da bi mi pomogla.Pitao sam koje suplemente preporucujete a neka hemija otom potom"!!!!!!!Dakle prvo pazljivo procitaj sta sam napisao a onda kritikuj!Unapred zahvalan
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2008, 05:06:00 posle podne »
Ako jos jednom procitas moje poruke videces da sam napisao da za sada radim 100% prirodno i bez hemije.
nisan ja reka da ti radis sa kemijom...

I nisam rekao da odradjuje sav posao nego da bi mi pomogla.

suplementi mi nisu potrebni tako da bi mi samo neka hemija odradila poso!!!

sad ja neznan ko je tu lud...

Pitao sam koje suplemente preporucujete a neka hemija otom potom"!!!!!!!

neznan...ja san samo vidia ovo...
Ako bi mogli da me posavetujete u vezi programa nacina treniranja...

sad jesi mislia na trening il suplemente?

Dakle prvo pazljivo procitaj sta sam napisao a onda kritikuj!Unapred zahvalan

i ja tebi unaprijed zahvaljujen da i ti sam sebe procitas prije nego sta postas... 'goodboy' \MLAT\

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2008, 07:38:39 posle podne »
To sa suplementima sam ispravio, posto sam u prvim porukama pisao a nisam detaljnije iscitao sajt,zadji komentari su na mestu a taj biser s pocetka...U svakom slucaju vidi se da se baziram najvise na trening,pa bih eksperimentisao i sa nekim suplementima a hemija kao sto rekoh otom potom.Dakle jesam pisao da mi suplementi netrebaju ali to mi je bio drugi post na forumu tako da takve stvari ne bih uzeo za zlo jednom "pocetniku". OK?
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Pomoc bi mi dobro dosla
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2008, 12:00:53 pre podne »
sve ok, ne uziman ti nista za zlo, nemoj ni ti meni :mrgreen: pozz