Jun 12, 2024, 11:04:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.179 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: wireless problem  (Pročitano 1332 puta)

Van mreže pican

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
wireless problem
« poslato: Februar 17, 2008, 06:51:43 posle podne »
pitanje jedno.. ovako imam 2 dsl modema.. jedan je wirelles jedan je obicni..
frend bi se spajo na mene, al je problem sto kad spojim direktno wireless modem, onda m je jako slab signal.. a kad spoji obicni kasda modem direktno, i onda na njega spoji hub i na hub wireless modem, onda je bolji signal, i spoji se, al nema pristup netu... problem je sto je daleko modem, zbog maxtv, a zato bi spojio na hub, pa je onda signal puno bolji.. al nece na net. inace taj drugi wireles modem je dlinkov neki.. jel moguce sta sredit da tako ide, i da ide na net,.

Van mreže StackWise

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: wireless problem
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2008, 10:16:05 posle podne »
Bez preteranog ulaska u problematiku(nisam najbolje shvatio topologiju mreze iz tvog posta) kupi wireless repeater koji ces postaviti izmedju wireless dsl modema i korisnika. Time ces dobiti povecanu pokrivenost i covek vise nece imati problema sa snagom signala.

Moraces da budes precizniji ako hoces da ti pomognem sa postojecim setupom(za pocetak napisi tacan model dlink uredjaja)
"Treat my first like my last and the last like my first and my thirst is the same as when I came."

Van mreže pican

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: wireless problem
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2008, 11:26:12 posle podne »
Dlink ADSL2 G684T

ovako znaci... susjedi smo.. imam 2 modema jedan je obicni, jedan wireles.. i sad on treba mene hvatat tj moj signal.. a kad spojim samo wireles modem onda je slab signal.. jer je modem u kuhinji.. a kad spojim u moju sobu onda je signal dobar.. a spojim ga tako da prvo spojim obicni odem, pa preko utp na njega spojim wireles modem u mojoj sobi.al problem je sto onda nemoze na net preko njega.. neznam zasto..spoji se i sve.al nece na net

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: wireless problem
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2008, 04:00:58 posle podne »
Wireless modem? Obican modem? Pojasni malo.
 U svakom slucaju Wireless ISP ce blokirati te 'duple' konekcije ili kako vec oces da ih nazoves preko jednog APa. Potrebno je izvrsiti par promena u mreznim podesavanjima da bi to moglo da funkcionise... Sve u svemu, moraces malo bolje da pojasnis ako zelis da ti pomognem.
To the LIMIT!

Van mreže pican

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: wireless problem
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2008, 09:13:09 posle podne »
wireles modem je koji ima wireles a obican je obican

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: wireless problem
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2008, 02:47:51 pre podne »
Pod obican podrazumevas dialup modem? A wireless modem je AP pretpostavljam? U svakom slucaju potrebno je podesiti network tako da onaj komp koji ima pristup internetu bude gateway za ovaj drugi pc.. Znaci ako je recimo PC1 taj koji ima internet, a PC2 taj koji se kaci na net preko PC1, PC1 bi trebao da ima ip npr 192.168.0.1 i klasicnu konekciju sa wireless modemom.. A ovaj drugi bi mogao recimo da ima 192.168.0.2 a gateway da mu bude PC1 odnosno 192.168.0.1...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2008, 02:49:29 pre podne graysky »
To the LIMIT!