Maj 18, 2024, 01:03:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Grizzly96 poslato Maj 16, 2024, 02:39:56 posle podne »
Hahahahhhahahahahahahaha
Ovo brate ne da je full body, ovo je i full spirit
Ne samo da napunis glikogenske nego i spiritualne rezerve  ;D ;D :D :D
2
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Pirat poslato Maj 16, 2024, 01:28:57 posle podne »
ja mislim da bi trebalo prvo posto ides na drugi rezim ishrane, kako dolici da se "oprostis" od junk-a, tj da napravis jedan farewell tour sada za vikend. Burek za dorucak jogurat 1L ili cokoladno mleko to je sve zdravo, McDonalds za rucak uzmi tri pomfrija (krompir zdravi uh), vecera cevapi ( to ti je sve ok ako se stavi malo vise luka ), uzine izmedju girosi, pizzaaaa itd... jer treba napuniti doobro glikogen.  Slatko ne ubrajam u to jer seceri nisu junk  ;D Crni sok onaj koji nema sufiks nulu, jer zasladjivaci nisu zdravi, njega popij dosta da se sve to svari. Cokolade, sladoled ima sada onaj italijancki da se kupi pa  kada se upari sa Nirvanom mmmmmm Jer ko ce u crni petak da pocinje da trenira, pa dolazi vikend odmor za ime boga i uzivancije. Tako da je najbolje sacekati ponedeljak, pa natenane, jer ne valja se degradirat i preforsirat koljeno stradat se upisat od piva. To mu je onda full body, full of... hahahhahahah 
3
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Grizzly96 poslato Maj 16, 2024, 12:27:41 posle podne »
Hahah
Ali brate danas je otvaranje, od sutra pocinje sa radom   ;D
4
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Pirat poslato Maj 16, 2024, 09:14:03 pre podne »
 :) pocni danas sa treningom, ne sutra, jer je trebalo juce  ;)
5
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Grizzly96 poslato Maj 16, 2024, 12:09:20 pre podne »
Slazem se sa tobom brate. I ja sam tako mislio. Prvih 3-4 tjedna cu jednostavno izbaciti sve junk-ove iz jelovnika i ubaciti zdravu zamjenu i napravim beki deficit od 300-500kcal. Onda moze neka ozbiljnija dijeta (npr cikliranje Uh).

Za treninig, mislis da pocnem direktno sa split-om ili ono full body bar mjesec dana? Sta predlazas ti licno?

A ovo za noge, vidjet cu reakciju koljena kad ih vezbam. Pocinjem u petak u gym, tako da javit cu vam utiske prvog treninga (posebno za noge). Sutra idem u nabavku zdravih namirnica pa da krenemo polako.
Od suplementa nabavio sam BCAA, Protein i poceo sam da pijem suplement za zglobove (mix kolagena, hondroitin, hijaluronsku kiselinut itd)
6
Trening sa tegovima / Odg: Comeback from the cave
« Poslednja poruka Pirat poslato Maj 15, 2024, 07:10:28 posle podne »
Samo trening koji stimulise hipoertrofiju moze dovesti do gubitka kilograma. Ako se uz to potrefi i koliko toliko dobra ishrana u nekom blazem kalorijskom devicitu, te kile ces jako brzo skinuti. Naravno na netu ces nasi mnogo pripovedanja od kalorijskom unosu kao primarnom aspektu mnogih (ne znam vise kako bi ih nazvao .. AJD DA KAZEMO NASPRICANIH ISKOMPLEKSIRANIH DEBILCINA) ali surova realnost je da ako hoces rezultate moras navikavati svoje telo na ciste makrose i najstariju pricu ikada a to je uh riza, krompir, integralne testenine, batat, ovas (sta god prija stomaku), protein meso, jaja, prasak, masti orasasto voce , maslinovo ulje, omega 3 i naravno vlakna, u svom izobilju iz sezonskih salati voca i povrca. Ta dijeta ne mora da bude restriktivna ali mora biti makar 80 posto unosa na mesecnom nivou kalorija da bi davalo rezultate.
Sto se tice nogu ja bih ti preporucio cucanj i hak , da se vezba duboko istezanje kvadova , finis mozes uvek odraditi nekim opadajucim serijama goblet squat varijantama. Zagrevanje pre toga biciklom dobro na visini koja tebi odgovara sedista, tj tamo gde ne osecas bol.
7
Trening sa tegovima / Comeback from the cave
« Poslednja poruka Grizzly96 poslato Maj 15, 2024, 06:25:06 posle podne »
Pozdrav ljudi
Eto mene iz Cave-a u koju sam ne tako malo ostao ali idemo sa redom.
Imam 28 godina, nikad nisam se bavio profi sa neki sportom ali od srednje skole sam poceo ici u teretanu. Tako sam produzio na faks samo sta nisam toliko pripazivao na ishranu, to je bilo kao da odrzam naviku da sportujem bar malo. Ali nakon zavrsetka faksa, realno sam prestao jel imao sam neke privatne probleme plus obavezi na posao i kad se sve to skupilo nastao je HAOS... A ovaj moj haos je 20tak kg viska...

Prije 2 tjedna sam odlucio da pocnem trcati (imam jedan bas dobar teren za to u blizini gde zivim) i da polako cistim prehranu, aliii to dugo nije trajalo jel bolovi u koljena su pocele pojacivati. Nikad nisam imao probleme/povrede sa koljena ali od kad sam poceo trcati, pojavili su se.

To je ovaj Runners knee syndrome i sad kad idem po stepenice ili kad zelim da cucnem (squat) osjecam bol u predni dio koljena.

Na svu srecu, otvorila se nova teretana u moju blizinu tako da resio sam da se vratim na stare navike, trcacka "karijera" mozda i nije za mene hahah

Sad cu startovati sa full body sistemom dok polako cistim ishranu, bar u prvih 3-4 tjedna, ali pitanje mi je sledece... Kako da vjezbam noge? Sta mi vi preporucujete. Eto za sad to bi bilo jedino pitanje.
8
Steroidi / Odg: sta trenutno valja od firmi??
« Poslednja poruka T-Man poslato Maj 14, 2024, 05:11:47 posle podne »
Ima li tko iskustva s anavarom od Hilma Biocare ili Deus Medical?
hvala i pozdrav
9
Trening sa tegovima / Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Poslednja poruka Stevan Čerubdžić poslato Maj 12, 2024, 01:47:29 posle podne »
pa vrlo je zacudjujuce da onda postavljas takva pitanja... i da do sada nisi probao takav split. Jedna misicna partija je ok da se radi ali nije ultimativan pristup iz razloga koje sam naveo. Na takvom treningu treba raditi i neku vrstu metabolicnog stresa koja obicno vodi do otkaza. U prevodu za krace vreme moras opet nesto menjati.  Napisi kako si to zamislio da bude konkretno koliko serija koliko ponavljanja, koliko radnih serija itd... Za 10 godina iskustva to ne bi trebalo da bude biggie  ;D
Kako nije ultimativan pristup? Pa upravo ovde na ovom forumu onaj momak Stevan Čerubdžić koji je inače moderator i osim toga izgleda vrhunski je mnogo puta tvrdio da je jednu mišićnu grupu dovoljno raditi jedan dan nedeljno i da ako smo je uradili kako treba nećemo uopšte imati snage da je opet radimo za par dana. Isto su tvrdili još neki bilderi tu kao na primjer Peđa Petrović koji mislim da se čak bavi profesionalno bodibildingom i Admin je ovog foruma.
Gde sam ja to reko?  :D
Ako sam rekao nesto u tom kontekstu to je da npr ako ti zaostaje triceps ne radis ga na istom treningu posle grudi jer neces moci da ga odradis tako da bude dostojno popravljanja zaostale misicne partije.
Hvala za lepe rece svakako  :)
Uveren sam da sam pročitao kada si rekao da je dovoljno da se mišić radi jednom nedeljno pogotovo ako se radi o velikim grupama poput prsa, leđa, nogu. Sad tvrdiš da nisi to rekao. Zaista više ne znam šta da mislim i radim. Evo brate kaži tačno kojim danima koje mišiće trebam da radim da ne bude više zabune?
Znas kako, trazis od mene da budem onaj lik poput vecine koji kopi pejstuju svima isto.
Nekome bi mozda bilo dovoljno jednom, meni npr da mi rastu noge moram bar 2 puta nedeljno da radim. Znam coveka koji radi jednom mesecno pa mu napreduju.
Tako da, to kako ces ti da napravis svoj trening plan ja ti ovako iz vedra ne mogu reci. Ali kad pravis plan najbolje je da budes realan, znaci koje ti partije stvarno nedostaju da fokusiras a ne one koje bi ti voleo da budu vece a vec su mozda naprednije od ostalih.
Pa koji trening program sada radiš odnosno kojim danima vežbaš koje mišiće?
Ne bi tebi to koristilo ni 1%.
10
Trening sa tegovima / Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Poslednja poruka Pirat poslato Maj 12, 2024, 01:29:40 posle podne »
ne troluj vise po forumu
Stranice: [1] 2 3 ... 10