Extreme Forum

Ostali sportovi => Powerlifting/Strongman => Temu započeo: ramudavala April 25, 2013, 07:18:12 posle podne

Naslov: juggernaut trening
Poruka od: ramudavala April 25, 2013, 07:18:12 posle podne
Pozdrav. Hteo bih da zamolim nekog od vas power liftera da ako ste u mogucnosti pokusate da mi objasnite gore navedeni trening. Dugo godina sam u sportu, preko 15 godina, ali nisam bas obracao paznju na trening u teretani.
Do pre nekih godinu i po dana, tad mi je prijatelj preporucio program od Jim Wendlera 5/3/1. Dugo sam ga radio, preko godinu dana, ali nisam bio zadovoljan sa njim tj bio sam zadovoljan napretkom, ali mi se sam koncept treninga nije svidjao. Nisam siguran kako da objasnim, ali ja se kasno probudim u teretani i zbog toga sam morao da radim vise serija na niskim procentima, da bih uspeo da izvucem zadato na kraju treninga tj neku moju varijaciju juggernaut trenigna, mada tad nisam ni znao da to postoji.
Uglavnom procitao sam i juggernaut i juggernaut 2.0 i nisam video neku preteranu razliku u te dve knjige. Moj problem je sto me buni "project max" tj buni me formula, nije kao kod 5/3/1 ili jeste ? Onda me bune nedelje tj ne znam kako tacno to ide, po kojoj semi. Kad dodjem do dela gde pise ovo "The Juggernaut Method is a simple
program, divided into 4 waves (10s,
8s, 5s and 3s), each wave consists of
3 phases." ja se izgubim nacisto. Da napomenem da mi je isto bio problem oko 5/3/1, ali sam na nekom forumu procitao objasnjenje na nasem tj pojasnjeno kako i sta, e tek onda sam poceo da kapiram neke stvari. Mislim da je autor tog teksta bio decko pod nickom Bukas, ali me nemojte drzati za rec.
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: BUKAS April 25, 2013, 07:32:24 posle podne
Probaj da skines kjnigu ;)
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: ramudavala April 25, 2013, 07:59:26 posle podne
Imam knjigu i procitah je opet. Shvatio sam da se procenti odredjuju isto kao i u 5/3/1, ali i dalje ne znam sta mu dodje ono "project max". Stavio sam na papir kako sam ja to zamislio, ali mislim da nije to to. Mogu ovde da napisem kako sam ja shvatio, a ti ili neko drugi da kaze jel to to ili ne. Uglavnom recimo da uzmem da cu trenirati 3x nedeljno, necu spajati zadnji trening u nedelji MP sa DL, nego cu prenositi vezbu u narednu nedelju. Sto znaci da cu imati 10s pon-sre-pet-pon i to ce mi biti period akumulacije, onda od srede do srede bi isao 8s wave intensfication perioda i tako dalje. Jel to to, ili sam ga omasio ?
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: vlada sin April 26, 2013, 11:01:32 pre podne
Dajte neki link za jugg
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: milan0507 April 26, 2013, 11:20:07 pre podne
Posle svakog talasa podesavas max na osnovu viska ponavljanja koji si napravio u poslednjoj seriji gde pise ono AMAP.Ako se dobro secam.
Uzmes  realni max tvoj i pomozis sa 0.9 i pratis procente za 10ke. Na kraju vidis koliko vise si uradio i za svako pon vise dodajes odredjeni broj kila na prethodni max. Ne secam se jel na taj realni ili na taj umanjen za 10posto. Potrazi u knjizi.
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: ramudavala April 26, 2013, 04:27:41 posle podne
@Vlada
http://d01.megashares.com/dl/ozylBQJ/125835443-The-Juggernaut-Method.pdf (http://d01.megashares.com/dl/ozylBQJ/125835443-The-Juggernaut-Method.pdf)
@Milan
[(Reps Performed – Standard) x Increment per rep] + Working Max=New Working Max
Standard je talas tj desetke, osmice, petice ili trojke
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: Fat Dragon April 27, 2013, 10:12:13 pre podne
Recimo da si radio čučanj 12 ponavljanja na 10-kama a da ti je radni max 100 kg i da za sledeći ciklus dodaješ 5 kg za donje liftove.
Od urađenog broja ponavljanja oduzmeš standard tj 12-10=2.
2 množiš sa brojem kilograma koje dodaješ tj. 2x5=10 kg.
Dodaješ radni max , 10+100=110 kg.
Za osmice je tvoj radni max 110 kg.
I tako za sve ostale.
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: filip85 April 27, 2013, 10:17:47 pre podne
Zmaju, koliko se sećam, mislim da se množi sa 2,5/5 funti za upper/lower body liftove, tj. da ako uradi 12 ponavljanja na čučnju u talasu desetki doda 10 funti (oko 5kg)... ako uradi 12 ponavljanja u talasu osmica, doda 10kg...


btw. svejedno je u principu da li to dodaješ na realni max ili na submaksimalnu kilažu, isto ti se hvata... razlika od 10% na tim težinama je zanemarljiva, nebitno je hoćeš li posle talasa desetki dodati 4,5 ili 5kg, ionako te tegiće od 0,5kg i nemaš... :)
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: Fat Dragon April 27, 2013, 10:57:34 pre podne
U pravu si dragi kolega.Zato sam rekao recimo.Da zna da je primjer ali svakako sam se mogao jasnije izraziti a 5 kg sam uzeo radi jednostavnije računice.Zavisi i kakve tegove ima na raspolaganju koliko će dodavati.Ja sam svakako za sitnije korake. ;D
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: vlada sin April 27, 2013, 01:40:29 posle podne
Tegove mozda i nema zetone ali verovatno ne radi cucnjeve sa kosog benca kao neki sumnjivo napredni veterani :)
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: Fat Dragon April 27, 2013, 02:17:58 posle podne
Pa kad je ravni nizak a kod kontrakosog smeta klupa.A kad već izmišljaju svakakve vježbe mogu i ja izmisliti kosi čučanj. ;D
Naslov: Odg: juggernaut trening
Poruka od: ramudavala April 27, 2013, 06:48:39 posle podne
Shvatio sam u neku ruku kako bi to otprilike islo. Sad jos to da primenim u praksi i vidim kako ce to funkcionisati. Hvala na odgovorima.