Extreme Forum

General Bodybuilding Discussion => Trening sa tegovima => Temu započeo: Jovan025 April 22, 2015, 06:03:48 posle podne

Naslov: Program treninga
Poruka od: Jovan025 April 22, 2015, 06:03:48 posle podne
Pozdrav svim clanovima. Imam 17 godina,visok sam 188cm,imam 66kg. Skoro sam krenuo u teretanu,isao sam ranije nekih pola godine,dobro sam napredovao imao sam oko 70kg,pa sam napravio pauzu od oko 2 meseca.
Hranim se: doruckujem oko 4-5 jajeta,ili sardinu ili tunjevinu,zatim pirinac i 250g belog mesa,nekad kupujem i teletinu,mleko,sir,krompir,izmedju obroka jedem voce (banana,jabuka,pomorandza) takodje jedem i badem,kikiriki,orahe itd..
Zanima me da li je ovakav program dobar
Ponedeljak:grudi,triceps
Utorak:ledja,biceps
Sreda:pauza
Cetvrtak:noge
Petak:rame
Subota i Nedelja pauza
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: natus April 22, 2015, 08:32:14 posle podne
Posto vidim da si online ,cekas neki odgovor a ne dolazi ni jedan onda cu ja izneti svoje misljenje a ti sacekaj jos neki . Ovako, posto imas dodira (kazes da si vec vezbao i pretpostavljam da si isao po sistemu kog si naveo) sa tim nacinom vezbanja moja preporuka bi ti bila da probas full body (imas nedeljne sisteme po forumucini mi se) . Ako ne to onda kako si naveo samo izbaci jedan dan odmora i ubaci solo grudi u danu. Moje misljenje . Pozz
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Millan B April 22, 2015, 09:04:01 posle podne
Nisi nam puno tog rekao.. To je samo raspored po danima.
Pitanje je kako se ti osećaš posle tog treninga i šta ti je cilj...
Ništa nisi rekao o vežbama, hranu si samo napisao kroz namirnice koje koristiš a ne po obrocima..
Tako da možes dati još malo preciznijih podataka i onda ćeš i dobiti konkretniji odgovor.
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Jovan025 April 22, 2015, 09:37:16 posle podne
Evo ovako. Cilj mi je dodavanje misicne mase.
Doruckujem 3 belanca i 1 zumance,uz to neki jogurt
Ili 100-150g sardine
Zatim za drugi obrok 200-250g piletine i 150g pirinca
Ili teletinu 200-250g
Za uzinu pojedem neko voce,najcesce to budu banane ili pomorandze
Zatim za treci obrok tunjevinu oko 150-200g zatim 2-3 krompira
I ubacim proteinski sejk nakon treninga ili izmedju obroka
Ranije sam radio trening 3 dana trening 1 dan pauza i tako u krug.
Za grudi: radim ravni bench 4 serije,kosi 4 serije,4 serije propadamja i 3 serije razvlacenja
Za triceps:potisak sa cela 3 serije,teg iza glave 3 serije i kanap 3 serije
Za ledja:4 serije sirokih zgibova,4 serije uzih zgibova (unutrasnji hvat),4 serije na lat masini iza glave i 3 serije veslanja
Za biceps:3 serije na krivoj sipci,3 serije hamer i 3 serije na sajlama
Za noge:4 serije cucnja,4 serije raskoraka,4 serije prednja i 4 zadnja loza
Za rame:4 serije letenja,4 serije potiska iznad glave,4 serije iza glave za zadnje rame i uradim 3 serije za trapezijuse
Vezbe menjam,ne radim uvek isto.
Nakon treninga osecam da mi je misic prokrvavljen i iskidan :)
Nadam se da sam vam sada bolje objasnio :D
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Стрелок April 22, 2015, 09:57:04 posle podne
Premalo ugljenih dečače, neće za doručak 3 belanca i žumance, šta si, prepelica?
Raspali malo po ugljenim hidratima inače od mase nema ni m da bude :)
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Jovan025 April 22, 2015, 09:59:17 posle podne
Vazi. Zato sam i postavio temi da bi mi iskusniji dali savete kako bih dobro napredovao :)
Da li trebam jos nesto da menjam kod ishrane i kod treninga? :)
Hvala vam puno na odgovorima
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Стрелок April 22, 2015, 10:07:06 posle podne
Ubaci 5 obroka, ovde imaš svega 3. Više krompira, pirinča, ovsenih, jaja, mesa, ribe, sira, koštunjavih plodova.
Trening mi se čini OK,a to što ne menjaš vežbe nije baš okej, ne moraš baš svaki trening, ali telo će se vremenom navići pa bi bilo dobro da promeniš
elem, ne sviđa m ise ovaj trening za leđa, radiš 3 vežbe koje gađaju samo jednu funkciju leđnih mišića, i tk onda na kraju samo 3x veslanje
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Jovan025 April 22, 2015, 10:18:08 posle podne
Menjam ih skoro svake nedelje,npr za grudi nekad umesto bencha radim potisak,umesto propadanja kontra-kosi itd..
Od sutra ubacujem vise svega sto se tice hrane.
Sta bih mogao da promenim kod treninga ledja sto se tice vezbi? I zanima me da li je 4 treninga sasvim dovoljno ili da ubacim jos 1 trening? :)
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Стрелок April 22, 2015, 11:13:17 posle podne
Menjam ih skoro svake nedelje,npr za grudi nekad umesto bencha radim potisak,umesto propadanja kontra-kosi itd..
Od sutra ubacujem vise svega sto se tice hrane.
Sta bih mogao da promenim kod treninga ledja sto se tice vezbi? I zanima me da li je 4 treninga sasvim dovoljno ili da ubacim jos 1 trening? :)
ako radiš kako treba, dovoljno je 4 za početak. ja sam dobro napredovao uz 4 treninga nedeljno, naravno i uz određenu ishranu..
za leđa ja recimo radim veslanje šipkom, lat nadhvat, lat podhvat, donji kotur, jednoručno veslanje na hameru i mrtvo
Naslov: Odg: Program treninga
Poruka od: Jovan025 April 23, 2015, 07:13:28 pre podne
U redu. Hvala puno na pomoci i savetima. Pozdrav :)