Extreme Forum

Ostalo => Offtopic => Temu započeo: Dionis April 04, 2010, 10:53:17 posle podne

Naslov: Intervju Ljuba Pantović
Poruka od: Dionis April 04, 2010, 10:53:17 posle podne
Žena zmaj
Najbolja takmičarka Srbije u bodi-fitnesu i viceprvak Evrope i sveta stiže da radi kao trener i telohranitelj
 

Jedna od retkih koja ne bi prodala „veru za večeru“.
Ljuba Pantović, bivša šampionka u kik-boksu i aktuelna vicešampionka Evrope i sveta u bodi-fitnesu, cenjenija je u svetu nego u svojoj Srbiji. Višestruki je prvak naše zemlje, Balkana i Mediterana u ovoj disciplini i jedina iz ovog dela Evrope koja ravnopravno može da se nosi sa Ruskinjama, Čehinjama, Slovakinjama i Italijankama, koje drže primat u ovom sportu.

 Kako ste počeli da se bavite bodi-fitnesom?
- Pre pet godina sam se odlučila za ovaj sport. Pre toga trenirala sam kik-boks u Crvenoj zvezdi i bila višestruki šampion u kategoriji do 65 kilograma.

 Koja je razlika između bodi-fitnesa i bodi-bildinga?
- Ogromna! Bodi-bilding je krajnja varijanta u kojoj žene često više ne liče na žene, dok se bodi-fitnes smatra najelegantnijom disciplinom u kojoj se traži ženstvenost uz vrhunsku definisanost, simetriju i proporciju tela. Umetnost je predstaviti to sve na bini na pravi način.

 Šta je zapravo bodi-fitnes?
- Prvo, to je užasno skup sport, pre svega zbog putovanja i suplemenata koji se koriste u ishrani.
Poenta je da mi koji se bavimo ovim sportom moramo biti vretenasti. Dijete koje držimo liče na umiranje. Na takmičenjima su obavezne poze i upoređivanja, i bukvalno sudije traže savršeno žensko biće.

 Ima li dopinga u bodi-fitnesu?
- Naravno, mada doping nije dozvoljen. S ponosom ističem da sam jedini nedopingovani takmičar. U ovom sportu je doping kontrola stvar slučajnog izbora. Na primer, samo jedna od šest takmičarki ide na kontrolu, tako da i šampionka može da bude dopingovana, a da prođe bez kazne.

 Isplati li se biti najbolji u bodi-fitnesu u Srbiji?
- Nimalo! Ovde se teško živi, tako da sam prinuđena da radim dodatne poslove. Preko grane je druga situacija. Tamo se sportista ceni i poštuje.

 Imate li ponude iz inostranstva?
- Naravno da imam! S obzirom na to da mi je trenerski tim iz Španije, sa Armandom Markezom na čelu, pretpostavljate od koga je došla jedna od ponuda za prelazak u drugu reprezentaciju. Naravno, nisam niti ću promeniti boje Srbije.

 Šta podrazumevate pod tim „dodatnim poslovima“?
- Radila sam kao telohranitelj našim poznatim ličnostima i kao fitnes trener. O tome koga sam čuvala ne smem da pričam, jer je takav kodeks telohranitelja. Kao trener spremala sam Cecu Ražnatović, Anu Maljević i Dragana Vurdelju.
 Kako se snalazite u inostranstvu?
- U Španiji, u Alikanteu, imam sve uslove za dobar rad. Tamo se spremam i treniram za velika takmičenja. Radila sam i u Americi. Otišla sam na tri nedelje, a ostala četiri meseca. Ostala bih ja i duže, ali su me u Srbiji čekala deca.

Kakve su impresije sa poslednjeg šampionata „Arnold klasik“?
- Zaista fantastične! Iako se Švarceneger slika samo sa pobednicima, ja sam naravno uspela da dođem do njega. Zatim smo zajedno obišli sajam i proveli prijatno vreme u priči i slikanju, što su propratili i američki mediji.

Baš sam opasna

 Kako je raditi u obezbeđenju kao žena?
- Mislim da sam jedina Srpkinja koja ima sertifikat Međunarodne asocijacije telohranitelja u službi obezbeđenja (IBSSA), koji je priznat u 112 zemalja. Mene je obučavao instruktor iz Izraela. Bitno mi je da imam papir, on mi otvara sva vrata.
Ima dosta potcenjivanja od muškaraca, ali ja najviše koristim mozak. On je najvažniji, kao i sposobnost da se sve organizuje tako da problema ne bude. Rešavanje problema je posebna varijanta. Primarno je da se sve u miru i neprimetno radi.

Kurir omiljeno štivo

 Kakvi su vam treninzi?
- Vrlo naporni, radi se svaki dan. Dok treniram, ja čitam Kurir. To mi je neki ritual kad sam u Srbiji. Šest pročitanih strana omiljenog Kurira mi je mera za svaki trening.

Prokleta je Amerika
Prokleta je Amerika

Kako je raditi i živeti u Americi?
- Tamo je sve pitanje zarade i nema šanse da se iko odrekne ni centa. Ja sam naplaćivala treninge 50 dolara, što je bilo više od ostalih trenera, ali manje nego što bi trebalo. Jednom prilikom mi je majka naše teniserke Jelene Janković, kad smo pričale o celoj situaciji u Srbiji sa cenama i sportom, rekla da sam luda što u Srbiji naplaćujem 20 evra trening jer je njoj u inostranstvu neki priučeni trener naplaćivao 70 dolara.


preuzeto sa www.kurir-info.rs