1
Steroidi / Odg: Nizak test
« Poslednja poruka Pirat poslato Jun 22, 2026, 04:55:28 posle podne »Odes kod urologa i pitas....
Moj ti je savet kao i svima da pre nego sto udju u taj zacarani krug metrike referentnih vrednosti i pocnu da se tripuju, da prvo se dobro zapitaju kakav stil zivota zive, koliki im je bf, koliko nedeljno imaju trening i koliko zdravih non junk obroka imaju na mesecnom nivou. Pa tek nakon nekog vremena bavljenja sobom i ispravljanja svih tih aspekata zivota, ako imas low T simptome ( to izgooglaj na netu), onda se obrati urologu jer onda imas OZBILJAN PROBLEM low T-a.
pod 1 - jeste TRT i generalno sintetski unos testosterona lifechanger, popravice ti kvalitet zivota (veci libido, vise energije, generalno srecniji i sposobniji covek) ALI do kraja zivota ovisan od leka ( sve vise studije govori u prilog tome da se radi i o fizickoj i psihickoj zavisnosti, godinama razbucan dopamin itd) Kognitivno opadanje drasticno posle nekih godina, pogotovo ako nisi u adekvatnim dozama i ides filozofijom - malo preko samo da posolim.
pod 2 spremi se za prvo jedan tezak put analiza koliko cega i kada, stalna provera krvi na eritrocite, ukoliko ne mozes da koristis patcheve, na igli si ZAUVEK
pod 3 Trcanje pred rudu, jer farmakoindustrija ce vrlo verovatno biti jako blizu kroz koju mozda cak i deceniju otkricu leka sa sto manje nus pojava i bez gasenja prirodnog testa - a ti ces biti ugasen verovatno zauvek. Pa sada kalkulisi koliko imas godina, koliko ti ostalo itd...
pod 4 Svedoci smo novijih gen koji iako imaju nizi nivo testa nemaju nijedan simptom low T-a , od potomstva pa sve do produktivnosti, psihickog stanja, vodi racuna da ne spadas u tu grupaciju. To je vec 1000 % dokazano za narode istoka.
pod 5 Jako bitno, sto se vezuje za prvu stavku, osim ako nisi usrao hipofizu besomucnim silovanjem lekova godinama, vrlo je verovatno da je stil zivota u pitanju, JER najveca miskoncepcija je ta da ti MORAS da lucis vise testa da bi reakcija tela bila u odredjenom smeru, e pa jebigica, to tako ne funkcionise
To je obrnuta sprega. Moras nesto uraditi da bi dobio hormonalni odaziv.
pod 6 Sve te price mirko plastika
picke materine hahahah pa sta ako cevcim cesmovacu jebiga ima bubrezi da mi puknu od kamenja... To je sve go kurac. Jednostavno je, pogledaj danasnje klince: siroke guzice kukovi, nedostatak listova. Sta mislis od cega je to? To sporta videlo nije...a u opasnom je sedetarnom nacinu zivota. O dizanju tereta da ne pricam. Odu u gym da se odmah bodu
i dalje im listovi ravni i guzice siroke od sedenja.
I tako bih mogao do sutra da pisem o kategoriji onih kojima to ne treba, osim naravno ako nisi hemijao pa drugog izbora nemas... Mada i tada danasnji urolozi gledaju ako moze da to bude poslednja opcija i da se vrati prirodna funkcija nekim lekovima...
Moj ti je savet kao i svima da pre nego sto udju u taj zacarani krug metrike referentnih vrednosti i pocnu da se tripuju, da prvo se dobro zapitaju kakav stil zivota zive, koliki im je bf, koliko nedeljno imaju trening i koliko zdravih non junk obroka imaju na mesecnom nivou. Pa tek nakon nekog vremena bavljenja sobom i ispravljanja svih tih aspekata zivota, ako imas low T simptome ( to izgooglaj na netu), onda se obrati urologu jer onda imas OZBILJAN PROBLEM low T-a.
pod 1 - jeste TRT i generalno sintetski unos testosterona lifechanger, popravice ti kvalitet zivota (veci libido, vise energije, generalno srecniji i sposobniji covek) ALI do kraja zivota ovisan od leka ( sve vise studije govori u prilog tome da se radi i o fizickoj i psihickoj zavisnosti, godinama razbucan dopamin itd) Kognitivno opadanje drasticno posle nekih godina, pogotovo ako nisi u adekvatnim dozama i ides filozofijom - malo preko samo da posolim.
pod 2 spremi se za prvo jedan tezak put analiza koliko cega i kada, stalna provera krvi na eritrocite, ukoliko ne mozes da koristis patcheve, na igli si ZAUVEK
pod 3 Trcanje pred rudu, jer farmakoindustrija ce vrlo verovatno biti jako blizu kroz koju mozda cak i deceniju otkricu leka sa sto manje nus pojava i bez gasenja prirodnog testa - a ti ces biti ugasen verovatno zauvek. Pa sada kalkulisi koliko imas godina, koliko ti ostalo itd...
pod 4 Svedoci smo novijih gen koji iako imaju nizi nivo testa nemaju nijedan simptom low T-a , od potomstva pa sve do produktivnosti, psihickog stanja, vodi racuna da ne spadas u tu grupaciju. To je vec 1000 % dokazano za narode istoka.
pod 5 Jako bitno, sto se vezuje za prvu stavku, osim ako nisi usrao hipofizu besomucnim silovanjem lekova godinama, vrlo je verovatno da je stil zivota u pitanju, JER najveca miskoncepcija je ta da ti MORAS da lucis vise testa da bi reakcija tela bila u odredjenom smeru, e pa jebigica, to tako ne funkcionise
To je obrnuta sprega. Moras nesto uraditi da bi dobio hormonalni odaziv. pod 6 Sve te price mirko plastika
picke materine hahahah pa sta ako cevcim cesmovacu jebiga ima bubrezi da mi puknu od kamenja... To je sve go kurac. Jednostavno je, pogledaj danasnje klince: siroke guzice kukovi, nedostatak listova. Sta mislis od cega je to? To sporta videlo nije...a u opasnom je sedetarnom nacinu zivota. O dizanju tereta da ne pricam. Odu u gym da se odmah bodu
i dalje im listovi ravni i guzice siroke od sedenja.
I tako bih mogao do sutra da pisem o kategoriji onih kojima to ne treba, osim naravno ako nisi hemijao pa drugog izbora nemas... Mada i tada danasnji urolozi gledaju ako moze da to bude poslednja opcija i da se vrati prirodna funkcija nekim lekovima...

Skorašnje poruke