Jun 04, 2024, 06:24:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: DOPUNSKA ISHRANA  (Pročitano 4742 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DOPUNSKA ISHRANA
« poslato: Decembar 03, 2005, 07:49:09 posle podne »
Kada   vezbac koji je tako reci usao u fazu konstantne utreniranosti,I kada je vec sa vremenom sam stekao osecaj kada mu je dovoljno treninga tj da sam zna da oceni koji mu je vremenski period dovljan za odmor,verovatno ce u jednom trenutku  da se zapita zasto napredak nije toliko ocigledan kao sto je bio na samom pocetku vezbanja bez ozira koliko vise tj duze trenirao I bez obzira koliko ozbiljnije pristupa treninzima-napredak je sporiji ili cak nikakav…

E tu je doslo vreme da se vezbac malo informise o prirodnim dodacima ishrani bez kojih daljni napredak nije moguc..
Pod priodnim preparatima smatramo sve one preparatae koji su prosli sve analize I tstove nadleznih ustanova-kao kod nas VMA,tj sa kojima se potvrduje da ti preparati nisu stetni po ljudsko zdravlje,te da je sastav tih preparata proizveden na poptuno prirodan nacin I od prirodnih supsanci….

Posto sam u prethodinim tekstoivma naglasio na vise mesta da je osnovna gradivana materija  koja gradi misic jesu belancevine tj proteini….pa zatim dolaze ugljeni hidrati I neka mala kolicina zdravih masnoca…

Posto je dokazano da kada tjelo dodje u tu fazu dam u je potrebno extra unos proteina da bih napredovalo tj da bih nastavilo da raste,potrebno je povecti unos gradivnih materija tj proteina..

Po ovome dolazimo do zakljucka da bi trebalo pojacati ishranu-to je tacno,ali s obzirom da dansnji system zivota nalaze konstantu zurbu I gorovo je nemoguce u organizam uneti dovoljnu kolicinu gradivnih materija iz hrane u toku dana…ovde moramo pribegavati pririodnimdodacima ishrani…

Na prvom mestu preporucujem proteinske preparate kojih imamo sirok spektar I prozivodjaca I procentualno zastupljenosti proteina u nima….
Tako imamo protein koji bi trebalo da konzumiraju ljudi kojima je cilj prevashodno dobijanje  ukupne telesne tezine….to su preparati sa najvise 35% proteina…

Druga grupa su preparati sa preko 35% protreina I sluze za one kolji teze izgradnji ciste msisicne mase bez znatnijeg povecanja masnoca u organizmu…

Od firma koji su zastuplkjeni kod nas na trzistu iskreno preporucujem za onu prvu grupu tj ljude koji teze povecanju ukupne telesne tezine UNIVERSAL REAL GAINS, za onu drugu grupu preprucujem DYMATIZE ELITE WHEY,DYMATIZE ISO-100,ULTRA WHEY PRO BY UNIVERSAL…..

Od lsedecih doadataka hteo bih da izdovim keratin koji u kombinaciji sa sikoko procentinim proteinom moze da napravi zaista dramaticne pomake na msicnoj masi….
Hteo bih da naglasim da kreetain sam po sebi nece I ne moze nikome da pomgne da dobije na  msiscnom volume nu…
Povecanje misicne mase od 2-3 kg prilikom upotrebe kreatina je iz tog razloga sto se zna da kretain veze vodu za misicni molekul I ta tezina u stvari nije dobijena msiicna masa  vec nagomilavaje vode u msicnoj stanci,sto na zalost prilikom prestanka upotrebae kreatina odmah odlazi…

Licno preporucujem da se whey protein koristi zajedno sa kreatinom na sl nacin..

Loading faza sa kretinom treba da traje 7 dana I u tom se periodu uzima 2 puta dnevno po 10 grama….znaci idemo 10 grama pre treninga I 10 grama posle treninga ali na lsedeci nacin…

U sejker pomesati 10 grama kreatina,60 grmaa whey proteina I 100 grama dextrose tj grozdjanog secera…konzumirati odmah p[osle treninga….

Nakon ove fazae loadinga,keratin treba uzimati u dozama  kao  sto sam objasnio u vezi ovoga sejka I to samo I iskljucivo posle treninga…..ja vam mogu garanotvati uspeh ukoliko se budete pridrzavali ovoga u periodu od 6 weeks…

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2005, 06:49:23 pre podne »
Citat: Markoni
uf odlicne informacije , vidim pedja vec si moderator =D>  =D>
...hahhahahha..gle stvarno...jebote,nisam ni video.....jos malo pa cu da budem GENERAL OF ARMY.....hahhahahah

A VOJA CE DA BUDE...THE MIND GOD......hahhahahahhahah

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #2 poslato: Novembar 08, 2006, 05:37:27 posle podne »
 Odlicna stvar, kratko i jasno, da se podsetimo baze :wink: Samo protein i kreatin, malo dekstroze i ko bog!!

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2006, 10:01:14 posle podne »
sve to feat Glutamin :)

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2006, 07:56:57 pre podne »
60 g whey-a je 2.5 dozera jer tako?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2006, 10:00:12 pre podne »
60 g whey-a je 2.5 dozera jer tako?
....2 puna u vrh :lol:

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2006, 09:05:57 posle podne »
Lepo,lepo :D
Ti Pedja ko da si znao kad treba da postavis ovu temu.
Ja sam bas u toj fazi kad vidim da sam stala sa napredovanjem i da treba poceti sa "dopunskom ishranom".

Van mreže milan45

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2006, 10:09:00 posle podne »
pedja jedno pitanje?
 prilikom loading faze 7 dana sa kreatinom 10g pre i 10 posle sa weyom.
kako za vreme dana pauze isto ili samo kreatin ujutru i jednom preko dana

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2006, 08:29:53 pre podne »
pedja jedno pitanje?
 prilikom loading faze 7 dana sa kreatinom 10g pre i 10 posle sa weyom.
kako za vreme dana pauze isto ili samo kreatin ujutru i jednom preko dana
..bas ovako kako se rekao na kraju........

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2006, 04:58:56 pre podne »
klinci neshvataju kako sa ovim moze uz dobru ishranu da se extra nepreduje.neprave kontinuitet.pogotovo u ishrani,pa onda se zale nema napredka i onda ono cuveno,ma ovo je sranje daj da ja uzmem onaj metan kazu da je to super.ljudi ko voli ovaj sport mora da se ulaze kao u sve sto volis.znaci gore vam je iznesena preporuka,a na vama je da budete konstantni u tome i rezultati su tu.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: DOPUNSKA ISHRANA
« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2006, 05:02:23 pre podne »
kontinuitet

Mislim da je ovo kljucna rec, a to nikome ne dopire do mozga!